WED. S. J. GROEN, Millioen- WINKELHUIS. louilBon Morris, Van Waver en's Bock-Bier Kerstboomversiering Mss iriiMMttD.Iicliisisïs ïsrmffii. Houtverkooping, kracht, volheid en smaak. C. BLOOT J.Rzn,, Zuidstraat, Katwijk aan Zee. LETTERSIOAREM, Eenvoudig eu Welgemeend. Hofleverancier. Vischliandel, Nieuwediep. Weeiier Loten 1874. Verhuring by Inschrijving, H. C. MEERBURG MPz Kaarsen. H. F. HOOSEMANS, «reestraat 103. HH. Fabrikanten, Slagers, Aannemers, enz.! Feuilleton. He organist van den Dom. M. M.l Offreeren TJ Springlevende Groote, vette SchelvischJ 0.60 a 0.70 Zeer groote Kabeljauw voor 15 personen „3.50 Groote diti 10 „3 Middel dito „8 2.50 Kleine dito „6 1.75 Wed. S. J. GROEN. Telegram-Adres: Wed. GROEN, Nieuwediep. Op een der beste standen wordt een groot WINKELHUIS gevraagd met groote UITSTALKASTEN7807 30 Brieven franco met prijsopgave onder letters W N aan het Ned. Adver tentiebureau, Rokin 2, Amsterdam. Van TVelle's M. KOOIJ, Aardappelenbericht! Firma M. H. Fontein Zonen. Hoofdprijs ƒ200,000, INLOSSING: J. .8. HUY, St.-Jacobsgraclit en Utrechtsche Veer 3. BLOEMBOLLENLAND, Commissionriairin Effecten enKassier Breeoirant 134, Leiden, incasseert Wissels en Quitantiën op Binnen- en Buitenland. 7375 6 Een net Burger-Weduwnaar, te 's-Hage, 63 a 64 jaar oud, R.-K., stil levend en zonder kinderlijken last, wenschte in kennis te komen met een net, ongehuwd Jlenscli of Wed. zonder kinderen, van 50- a 55-jaiigen leef tijd, mede R. en liefst niet geheel onbe middeld, om alsdan de jaren, ons geschonken, genoeglijk door te brongen. Mocht men verlangen kennis te maken met een Portret te ontvangen, dan zal dit op aanvraag toegezonden worden. Hierop reflecteerenden wonden zich met brie ven aan het Bur. v. d. Blad onder No. 7722. 15 EN ONTVANGENeene geheel nieuwe sor teering Kerstartikelen. Prijzen zijn dit jaar bijzonder laag gestold. 7671 11 Minzaam aanbevelend, LAMPEN, verbeterd systeem, in nieuwe modellen ontvangen. Ccvanr voor ontploffing, zelfs bij omvallen der lamp, absoluut altgesloten. 6850 10 J. L. CREIJGHTON. Aalmarkt 25. Telephoonn. 128. VOOR 5362 10 26.) Toch dacht Beato er over na hoe zy den armen eenzame eenige vieugde kon bereiden. Den vorigen Kerstavond hadden z(J te zamen een grooten denneboom versierd en de jeugd der school van den voorzanger er om ver zameld. Zy was uitgelaten geweest als een kind en had de kleine appels en noten zoo gelukkig als eene koningin verdeeld. Zjj had den elkaar weinig geschonkenhy had haar eene japon van wollen stof voor daags gegeven, welke zij veel te mooi vond, en zjj had voor hom een paar pantoffels gebor duurd. Deze tafereelen zag ze opnieuw in hare verbeelding, toen zy, in het elegante rijtuig gezeten, door de drukke straten van winkel tot winkel voortrolde. Daar viel haar iets inzij zou eene mooie nieuwe piano voor hem koopenhaar spelden geld was zóó ruim, dat zij dat gemakkelijk kon doen, maar niemand mocht er iets van weten. Zy liet het rijtuig op de Aalmarkt voor een tapieseriowinkol wachten en legde haren verderen weg te voet af. Zoo dwaalde zjj alleen door de straten tot zy by het be- In afwachting Uwer geëerde Orders, 7813 G6 Hoogachtend, UEd. Dw. Dienaresse, is het goedkoopste adres bij KOOREMAN, Oude Rün 51, 2de Huis v d. Hooigracht. oui contant geld, ten overstaan van den Notaris J. W. J. PAPE, te "Warmond, langs den Warmondordam, op de Buitenplaats „Oostorgeest", by hot Kerkhof der Hervormde Gemeente en op do Kweekerfl J van den Hoor J. F. KOUWENHOVEN, te War mond, op Woensdag 28 December B892, 's morgens te ÏO uren, van ZWAAR EHCEN-, ESSCHEN-, ELZEN- en WILGEN HAKHOUT. Alles gemakkelijk te vervoeren. Te beginnen by den Tol aan den War- monderdam. 7710 15 het Beste, Voordeeligste en het meeste voedsel bevattende van alle Vleesch- extracton, is verkrijgbaar bjj onderstaande firma's: D. A. Kelder Zoon, Breestraat; L. E. Nieuwenhuizen, Botermarkt 20; J. W. H. Rotteveel, Breestraat 23; J. Roodenburg, Haarlemmerstraat 22-24; J K. Emeis, Pieterskerk-Koorsteeg 14; A. Wagemans, Rapenburg 97. Hoofdagent voor Nederland: •P. KOE1SER, Ruijsehsfraat 22, tc Amsterdam. 7175 24 onder voortdurende scheikundige controle, munt uit door Verkrijgbaar bij 7658 22 In kistjes met gedeponeeid merk en handteekening voorzien. Prijzen in volgorde van het ABC, van af 10 tot 100 gulden per mille, in de meest gebruikelijke fatsoenen. Verkrijgbaar voor Leiden in het Sigaren- Magazijn van 7661 15 Breestraat 12|. ONTVANGENeene prima lading Thomas, lie, Witle, welke beslist WIET afkoken en Extra fijn van Bloem en Smaak zyn. Aanbevelend, 7820 10 UEd. Dw. Dienaren, Trekking 3 Januari e. k. 1 Prys van ƒ80,000, 1 Prys van 5000, 5 Pry zen ieder van ƒ1000, 12 Prpzen ieder van ƒ850, etc., etc., samen 1300 Pryzen. Heelo Aandeelen f 6.50 Halve 3.25 Loot het Lot mot den minsten prijs uit dan ontvangt men eigen geld terug. Met f 6.50 kan men op 8 Januari e. k.de volle ƒ800,000, met ƒ3 25 ƒ100,000 winnen. 7817 21 Toezending van postwissel aan COSTEIt» Ai Co., in Effecten, te Amsterdam. Trckklngsiyst f'raneo en gratis. PS. Uitbetaling der Prijzen dadelijk na de trekking. eene lading HCIIIIKOLE V. Afgehaald van het Schip ƒ0.00 en thuisbezorgd ƒ0.65. Bestellingen te doen by 7810 8 voor 12 jaren, ingaande Kerstmis 1892, vaneene party diep gedolven zeer gunstig aan vaarwater gelegen op Vccncnburg, naby den Straatweg en do Zwarte- of Veenenburgorlaan, te Llsse, groot circa 2.60 hectaren. Biljetten, met opgaaf van prys per jaar en van 2 bekende borgen, in te leveren den lOden Januari e. k., vóór 12 uren, ten kantore van Notaris VAN STOCKUM, te Lisse, alwaar de voorwaarden ter inzage liggen. 7816 17 konde magazyn kwam, waar prinses Mary ook eene piano had gekocht. Ja, een dorge- lyk instrument was nog voorhanden. De be zitter raadde haar ten boste; de kous was dus weidra beslist. Die prachtige piano met die heerlyke volle tonon was er nog; zy betaalde den vollen prys er voor en gaf het adres: Jobst Boldt, organist van den Dom, Rohrburg by L. Buiten aan het groote winkelraam was een heer blyven stilstaan, die daar juist voorbykwam; hy had de dame daarbinnen herkend, zag hoe zy, na hare vingeren over de toetsen te hebben doen glyden, hare band schoenen weder aandeed en naar de deur stapte. Zy schreed haastig verder zonder om te zien. Door onwoderstaanbaren drang gedreven, trad Felix, want hy was het, den winkel binnen. „Zoo-heeft gravin Teschy toch het instru ment gekocht?" vroeg hy onbevangen; „nu, het was ook het mooiste in het geheels magazyn." „IVaarheen moet het gezonden, naar het buitenland misschien?" „Neen, dit is het adres: Jobst Boldt,orga nist, Rohrburg by L. „Zeer verplicht, excuus voor de moeite, die ik veroorzaak!" Felix groette den maga- zgnhouder en ging heen. Zyn hart klopte hevig; hy was niet met zichzelven tevreden. „Een geheim heeft zy dan toch", zeide hy „hoe was dat met de onschuld van die heer lyke oogen, met de lieflykheid van haar gan- scho wezen overoen te brengen? Maar hoe vreemd, zonder hare grootmoeder, zonder haren vader, zelfs zonder mevrouw Von Schlier werd de keus gedaan en zoo'n ge schenk naar den Dom-organist van het kleine dorpje Rohrburg gezonden! Wie was die organist, in welke betrekking stond zy tot hem, was hy haar leermeester geweest? Nu dan was hy wel een genie, die zulk een talent zóó had weten te ontwikkelen I" Daar kwam iemand aan. „Ha! zyt gy het, Robert Prehm? Vergeef my, myn jongen, zyt gy het? Wy hebben elkaar in langen tyd niet gesproken, wy zyn elkaar steeds zoo vluchtig voorbygegaan." Vroeger waren beiden schoolkameraden geweest; een groot licht was hy niet, die goede Robert, maar een dóór en dóór goede jongen, een beetje naar het avontuurlyke geneigd; het was dus geen wonder, dat hy zeeman geworden was. Of hy ook ooren had naar al die huwelyksspeculatif-n van zyne moeder? Felix besloot hem eens een beetje uit te hooren. Zy waren by de Friedrichs- balle en tradon een café binnen. Felix was een goed prater en had spoedig het gesprek op gravin Teschy gebracht. Het door de zon verbrande gelaat van Robert Prehm werd vuurrood. „Gy zyt dan wel de vertrouwde der jonge dame", ging Felix lachend voort. „Heeft zij u haar geheim toevertrouwd?" Robert Prehm kleurde opnieuw. „Het is afschuweiyk", zeide hy, „dat men een geheim veronderstelt; onschuld en open hartigheid staan haar op het voorhoofd ge schreven." „Wel, wel, Ik wist niet dat de ppl zoo goed getroffen had", zeide Felix lachende. „Ik begin te gelooven dat men u weldra zal mogen feliciteeren I" Robert droogde de groote zweetdroppelen van het gelaat. „Nu doet gy my onrecht aan", zeid» h(j met bevende stem„als jongen heb ik altoos tegen u opgezien en boosaardig waart ge nooit, maar nu ge weet het zeer goed, dat ik niet met u te vergelyken ben!" Wordt vervolgd.) Leiden, ter Boekdrukkerij van A. W. SIJTHOFF.

Leidsch Dagblad | 1892 | | pagina 6