DOERINGS ZEEP iülU Bruning St.-N icolaas-Étalage P. PRINS Pz., Dames Japcnstoffen. Leidsche Vleeschvereeniging, J. G. VAN DEENE, Instrumentmaker, Voor Winkel- en Buffetjuffrouwen, Hiermede bericht ondergeteekende dat zijne en noodigt ieder beleefd uit tot een bezoek. CUISINIER-PATISSIER, BREESTBMT, 10EK KöORSIEEG. AMSTERDAM, Gevestigd 1804. Nieuwendijk 156. STALEN. Op aanvrage verzenden omgaande Stalen franco in Binnen-- O o m o ii e <1 Niou -v*' f-. Eon tweede ge ral van mond- en klauwzeer hoeft zich te Valkenburg voorge daan en wel onder het vee van den land bouwer P. De Wit. De aangotaste dieren zullen nu van een merkteeken worden voorzien, waardoor bewaking door militairen onnoodig wordt geacht. In een stal met vee van de 's-Gravenhaag- sche Melkinrichting, staande naby het hotel d'Orange, te Scheveningen, is het mond- en klauwzeer uitgebroken. Le P. en zyn vriend D., te Am sterdam, die zich Vrijdag uit de voeten maakten met f 1500 van den ontvanger Haentjes, z\jn Maandag middag te Antwerpen gear resteerd. Zy hadden zich per rijtuig naar Haarlem begeven en deden verder de reis per spoor Er zijn natuurlijk dadelijk maatregelen go nomen om hunne uitlevering te bewerkstel ligen. Het is nog niet bekend öf en hoeveel van het gestolen geld nog in hun bezit is gevonden. Te Amsterdam werd gistermorgen de dienstmaagd J., van den heer V., op de Heerengracht, tusschen de Heisteeg en de Oude Spiegelstraat, het slachtoffer van een moordaanslag. De dader is haar vroegere ver loofde, dien zij driemaal had afgeschreven en die thans, wanhopig over zijne teleurgestelde liefde, tot deze laaghartige daad zijne toevlucht heeft genomen. De bewoners in do buurt zagen den geboelen morgen een netgekleed buitenman voor het huis, waar het meisje diende, heen en weer loopen, doch er werd niet bijzonder acht op geslagen. Toen het meisje zich tegen kwart voor twaalven op de stoep bevond, snelde de man plotseling op haar toe en eer zij er op bedacht was, loste hjj met eene revolver drie schoten op haar. Een schot trof haar in het been, zoodatzy ineenzakte en, nadat geneeskundige hulp was ingeroepen, per raderbaar naar het gasthuis werd vervoerd. De moordenaar verwijderde zich tamelijk snel en liep de Heisteeg in, voordat do omstanders genoeg tot zichzelven kwamen om hem na te zetten. Een slagersknecht en anderen zotten den man achterna, die, zich vervolgd ziende, hard wegliep en in den Singel sprong, waar hij spoedig uitgehaald werd door do politie, die hem vervolgens overbracht naar het politie- bureel. Reods zijn twee kogels teruggevonden. De gewonde dienstbode heet Jannetje Nop en haar aanvaller Elbert Yan der Toorn, die weduwnaar harer zuster is. In het huis van een kapperto Amsterdam op de Prinsengracht, togonover de Prinsenstraat, waar men koperen bruiloft vierde, ontstond Dinsdag-avond brand door het vallen van eene hanglamp. Hot groen en de vlaggen van de versiering vatton vlam, welke zich vervolgens mededeelde aan den vry grooten voorraad eau-de cologne, reuk watertjes, haaroliën en pommades, en zoo snel en fel toenam, dat do brand vóór en achter tegelyk uitsloeg. De brandweer was echter spoedig by de hand en stuitte het gevaar met behulp van een paar flinke stralen uit do Yechtleiding. Byna geiyktydig brak er brand uit in do houten loods van oen kippen- en ganzenfokker, wonende aan de Baarsjes, by de Tolbrug, onder de gemeente Sloten. Toen het bleek dat de gemeentespuit van Sloten or niet op ingericht was, om water te geven, kwamen de buren met emmers water aandragen tn was het gevaar spoedig geweken. Het houten gebouw is ovenwei zoo goed als geheel af gebrand. Menige kip, eend en gans geraakte in handen van gedienstige redders en ontbrak later, toen de eigenaar monstering van zy'n pluimvee hield. In de Looierdwarsstraten stichtten kinderen, die met lucifers speelden, een binnenbrandjo, dat wel in de geboorte gesmoord werd, doch waardoor oen der kleinen toch nog zulke ernstige brandwonden bekwam, dat het naar het gasthuis overgebracht moest worden. Daarvoor zorgden de buren. In bet pakhuis „De jonge Jacob", Lynbaans- gracht 71 by do Tuinstraat, viel gisteravond omstreeks halftien eene brandende petroleum lamp uit den hanger en op do werkbank van do daar gevestigde lysten- en kastenmakery van den heer A. Hagendoorn. In een oogwenk siond do werkplaats in brand, terwijl tij dc- aankomst der brandweer de vlam reede uit vtyf ramen van de 2de en 3de verdieping sloeg. Teretond werden vier slangen op de Vecht- leiding aangebracht en daarmede het vuur bestreden, dat spoedig verminderde, zoodat aan de achterzyde nog een gedéelte van ge noemde verdiepingen word behouden. De lagere verdieping, als woning ingericht, en het onderstuk, dat als pakhuis van brandstoffen dienst deed, bekwamen alleen waterschade. Hot perceel behoorde in eigendom aan den heer A. Kruyt, vervener te Ouderkerk. Intusschen is de brand van het pakhuis op do Bloemgracht nog steeds niet gebluscht. Het gevaar voor instortingen verbiedt het binnendringen in een deel Yan hot gebouw, terwyl elders de hevige rook een beletsel was door te dringen tot de turfbergplaats. Thans heeft men een nieuw soort rookmasker mei luchtpomp in gebruik genomen, en daarmede gewapend, zyn eenige brandwachts doorge drongen tot de plaats, waar het vuur nog het hevigst is en telkens neiging vertoont weder uit te barsten. Met een aantal slangen wordt dit echter belet. De zware rook maakt het somtyds in de buurt nog zeer onaangenaam. Een Amsterdamsch straattoo- neel. Aan een perceel by de Wagenaar- straat was een geducht opstootje. Waarom? Omdatde meid was weggejaagd. Is dit dan zoo iets byzonders? Jawel, dat deze ge dienstige weggezonden was, dat was volgens hare moeder „Godserbarmeiyk onverdiend." Het rnensch stond, hygende van vermoeienis, door te praten, niettegenstaande ze door de vrouw dos huizes erg kalm werd tegenge sproken. „Is zo niet eerlyk en braaf altijd geweest?'' schreeuwde de verontwaardigde mama. „Nou ja, nou ja, dat onnoozelo stel hemde en broeke, dat weg was, dat was dan ook heelwat en (hierop verzocht mama sterk te letton), dat had ze net precies do volgonde week terug wille gove, als het uit haar eigen wasch kwam." Weer een kalme uitval uit de huisdeur. „Wat blieft uwee, in den lommerd gezet; nou stel, dat dat waar is, dan slyt het toch niet; maar ze was goed voor de kindere, of niet?" Opnieuw klinkt er iets van boven. „Zoo, wat zeg je, die huzaar, dat was voor de gezelligheid, omdat Trees haar koors dag had en dat belabberde glasie pons en twee of drie segare, uit meheers kissie, 't mocht wat. En dat ie, omdat ie in poletiek wou loope, op een bruiloft, meheers jassio en broek hèt angehad, nou, daar zöl mehoer ook goen koors van kryge. Hein is een net manspersoon, en dat is allemaal nog geen dingsighoid om een fesoendelijke, knappe meid, en dat is Trees, zoo maar perdoes op straat io zotte.... As meneer thuis was. zou het bepaald niet gebeure, meneer mocht Trees wel." Eene ietwat warmer opmerking van uit den mond van de vrouw des huizes bracht mania geheel buiten weston en ze riep: „Da's ook niks, jij het zooveel kante rok ken, dat die eeno, die ze voor haar op der uitgaansdag gebruikte, wel geen blzal uitmake, en bovendien, Hein zag der graag mee, as ie in groot tenu met der liep. Zou jü denko, dat ze van jouw loontje soms kanto rokken kon dragen, kale mevrouw Zoo ging de moedor, de onschuld van haar kind verdedigend, voort, maar vergat dat ze eigenlyk eeno complete akte van beschuldiging gereed maakte. Dat ging nog oenigen tyd zoo voort, totdat eindelyk twoe politiemannen in do gebruike- lyke houding, dat wil zeggen met do handen op den rug en met fraaie tooneelpassen, naderdon on met het gebruikelyko „iedereen zyn weg vervolgen," „doorloopen," de menigte uiteen doden gaan. Met de verontwaardigde mama ging het echter niot zoo gemakkelyk; nog huizen ver klonk het gedraglystje van hare dochter, „goed voor do kindero en doodeerlyk." Ieder heeft zoo zyne overtuiging! (Echo.) Te Yenloo is het boricht ont- vangon, dat de Pruisische rogeering het ver bod van invoer voor groenten, boter, kaas, enz. uit Nederland heeft opgeheven. Men zegt dat do keizerin van Oostenryk het volgend jaar eene reis ndar Indié zal doen. In Hongarije volgt de cholera vooral do oevers van den Donau en van de Theiss. ITet aantal gevallen te Buda-Pesth, totden lSden November waargenomen, bedraagt 852, waarvan 369 lijders zyn overleden. onder keur van den Rijksveearts den Heer A.VANLEEUWE^ 1W Na de plaatsing der annonce in het „Leidsch Dagblad" van 22 dezer, werd de Directeur bij den Commissaris den Weleerw. Zeerol Heer Ds. B. R. DAMSTÉ ontboden en is er na onderlinge besprekin' bepaald dat van af heden voortdurend toezicht van den Heer A VAN LEEUWEN, Rijksveearts, zal worden uitgeoefend, opdat ieder, dk de Leidsche Vleeschvereeniging begunstigt, wegens de heer- schende ziekte, hoofdzakelijk mond- en klauwzeer, gerustgesteld worde 7230 26 De Directie der Leidsche Vleeschvereeniging. BREESTRAAT IG, LEIDEN, heeft in voorraadeene ruime collectie Bnro- en Thermometers, Maximum- (koorfs)«Thermometers mot controle van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te Utrecht. Thermometers voor Zaag- en Borduurwerken worden naar elke Grootte on elk Model vervaardigd. 7155 18 Zuiver. KBLLNERINNEN, ENZ. Zacht. Eene lijnc teint en fraaie blanke handen zyn tegenwoordig een bepaald vereischto voor allen, die het publiek bedienen moeten. Men wordt niet gaarne of zelfs zeer ongaarne geholpen door leelyke, roodo, ruwe handen. Goed verzorgon van do huid is dringend noodzakolyk en het voortreffelyksto middel daarvoor is: MlllffllllIHWtWI—m Doze Zeep is eene onvcrralschle, zuivere en onschadelijlie Toiletzeep van onovertroffen qualitcit. Wegens liarc zachtheid, de teerste huid niet prikkelend en daarom zeer bevorderlijk voor eene schoone teint, zachte, blanke huid, gezicht en handen. Doerlngs Zerp is goedkoop, daar z(J duurzamer is in het gebruik dan alle scherpe zeepen, die zonder uitzondering roodheid en open springen der handen veroorzaken. 2ft Cis. per ««luk. Overal verkrijgbaar. Verkoop en gros: F. VAN DOHP, Haarlommorstraat 5. 7199 GEREED IS 229 SERGE FOULÉ 57 J Cts., zuiver "Wol, zeer solide, in alle lichte en donkere kleuren, voor een elegant Kostuum. DA.NE9-Li IK EN (Drap d'Amazone)70Cts., fijn on solide, geheel Wol Laken, voor eleganto Winter- en Zomer-toiletten, in alle lichte en donkere kleuren. BEIGE 90 Cts., zeer fijn en solide, in alle gemengde lichte en donkere kleuren. CHEVIOT VIGOrREFX 90 Cts., zeer sterk en fijn, in allo gemengdo kleuren. RIPS lt0, Article de la saison, zeer elegant prachtigste en nieuwste do en sterk, kleuren. ZWARTE FAN REIGE vigoureux 65 Cts., in alle gryze ea bruine gemengde kleuren, zuiver Wol, zeer solide. CHEVIOT anglais, 75 Cts., prachtige zware, geheel Wollen Stof, onverslijt baar in hot gebruik, in 30 verschillende kleuren. SERGE FOfLÉ 75 Cts., extra fijn en solide, in alle lichte en donkere kleuren. DAMES-LAKEN, 1*°, zeer zacht en fijn LakóD, in 50 verschillende lichte en donkere kleuren, die in de wasch en zon niet ver schieten; geheel nieuwe vinding. 'O FF EN, Yelours de Russe, Epinglé, Diagonaal, Changeant, etc., etc. en Buitenland, niet in de gemeente Amsterdam. 6566

Leidsch Dagblad | 1892 | | pagina 6