ig Mooie Leesboeken Uitvoering mot Introductie in het Lokaal „Ephraïm". Chavannes Roïlandet, Zee-Assurantiën. 1490 9 FRANS HOFFMANN'S voor Meisjes en Jongens. Bij elk Bak bovendien gratis een Bon, waarop de Kinderen nog 300 kunnen present krijgen. De Beste en Fraaiste Werken ulATKMUini O d V i"i cz d TSic u "W .-:*. Hedennacht omstreeks t w o G uren brak er brand uit op het bovenhuis van een kaaswinkol in de Janvossensteeg, naast den lieer Rsgeur Men was den brand zeer spoedig meester en do inmiddels aangerukte spuit dor wees urgers behoefde geen water te geven. De omstreken van Leiden wor den weer door een logio bedelaars en land- loopers van allerlei slag overstroomd. Men vindt er brutalen onder, dio den dorps bewoners by weigering van eene aalmoes de gemeenste scheldwoorden cn verwenscbingen naar het hoofd werpen, doch ook zoogenaamde f a t s o e r. 1 ij ken. Met een van deze laatsten had het hoofd eener school in den omtrek van Leiden Maandag morgen de voigende tragisch-komische ont moeting Het onderwijs in zyne school was ruim een half uur in vollen gang, toen er zich eensklaps een man voor de glazen deur van z\jn lokaal vertoonde. Spoedig begrijpende, dat het een bedelaar was, verwees hij hom naar de deur der woning; doch hij liet zich niet zoo gauw afschepen. Zeer beleefd bood hij een velletje beschreven papier aan met verzoek daar oven inzago van te nemen. Noode voldeed het h. d. s. daaraan en las toen eene aanbeveling van den man aan lief dadige personen, geschreven en onderteekend door het hoofd der school van eene kleino plaats in eeno andere provincie. Er kwam o. a. in voor, dat hij aan overvallen leed en laatstelijk ten huize van dien onderwijzer er oen had gehad. Hot geschrift was bovendien onderteekend door eèn welbekend h. d. s. in den omtrok van Leiden, die daaraan toe voegde, dat hy den man had voortgoholpon. Bovendien begon hy te schreien, knoopte zyne versleten en zeer dunne jas open en liet toen zyne naakte borst zienslechts een versloten hemd had hy onder deze jas. Door medelyden bewogen, schonk bovenvermeld h. d. s. hem toen eene oude, doch nog gave en voor dien man nog zeor bruikbare winterjas. Deze paste hem volkomen en zyne blydschap was on- uitsprekelyk. Hy vroeg vervolgens zich te mogen vervoegen aan de lokalen van den onderwyzer on do onderwyzores, wat hem in do vorige school ook vergund was, teneinde van dezen eene kleinigheid to ontvangen. Zulks goschiedde dan ook hier, waarna do man dankbaar en voldaan heenging. Toen het h. d. s. na hot eindigen van den school- tyd zyne woning betrad, werd hom door zyne dienstbode medegedeeld, dat die bedelaar zich, vóór hy in de school kwam, aan do deur der woning had vertoond on dat zy hem had afgowezen, wyi hy een liederlyke landlooper was. In eene vorige botrokking had zy hom ruim vier maanden geleden dronken en vloe kende in een hooihoop gevonden. Later bad zy als zeker vernomen, dat zyne vrouw een hotel van den eersten rang in eene kleine stad van Z.-H. hield, dat deze hem het huis wegens zyne dronkenschap en het by her haling bezoeken van een bordeel ontzegd had, en dat zy er voor instond, dat de kerel do hem geschonken jas nog vóór den avond zou te geldo maken, om aan den drankduivel te kunnen offeren. Men kan begrypen, weikon indruk dozo mededeeling op het h. d. s. maakte. De dorpsbewoners en vooral de hoofden der s cholen in den omtrek zyn dus gewaarschuwd. In de veenkolonie Appelscha (Fr.) treden do werkelooze arbeiders nog steeds op metrevolvorschotenVrydagavond hielden zy eeno vergadering. Eene commissie uit haar midden vervoegde zich by het be stuur van het reservefonds om werk, doch zonder het gewenschte gevolg. Zoowel tydens als na de vergadering werden weder schoten gelost. Men schynt het vooral begrepen te hebben op den heer Van Rozen, een der be stuursleden van hot fonds; althans by diens woning werden tal van schoten gelost. De daders z(jn nog niot gevondenhet is evenwel gebleken dat niet alleen met revolvers en pistolen, maar ook met geweren geschoten is. De politie is met marechaussee versterkt; do burgemeester is by na allo avonden in het dorp om do orde te handhaven. Uit Washingtonwordtgomeld, dat in de noordwestelyke Staten een hovige storm heeft gewoed. Er werden vele personen gedood. Eenige steden zyn door overstrooming geteisterd en bruggen worden vernield. Op sommige plaatsen werden de telegraafpalen omvergeworpen en het spoorwegverkeer is gestremd. Aan do oevers van het Boven- Meer heeft een sneeuwstorm gewoed. op JtAAXDAG 28 NOVEMBER 1893, Opening der Zaal: 7 uren. 7201 10 Aanvang: 8 uren precies. HET BESTUUR. NIEUWE RUM Agenten derStoom vaartmaatsebappg „Nederland". Zoowel voor passage-bespreking als verzending van goederen. Uitgave van A. IV. 8IJTHOEE, to Leiden- VERHALEN VOOR DE JEUGD. 10 Deeltjes. Prys per Deeltje ingen. ƒ0.35, geb. in 10 deeltjes a ƒ0.60 per deeltje. Ieder deeltje is afzonderlijk verkrygbaar. Pakket L, voor slechts 1.25. Yoor Jongens en Meisjes van 7-9 jaar. 1. Honderd en Negentig Korte Vertel lingen, door C. SCHMID, een kostelyix Boek, met gekl. pl. 2. W. A. Elberts, Moed en Tegenwoor digheid van Geest, korte reisverhalen, met gekl. platen. 3 10. De Vertellingen van Moeder do Gans, bewerkt door GOEVERNEUR, 8 deeltjes, ieder met gekl. plaat. 11. In do Speeluren, versjes door EIGEMAN. Een lief boek met gekl. platen. Pakket L is mooi en voordeolig, voor slechts ƒ1.25. Pakket M, voor slochts ƒ1.25. Voor Jongens en Meisjes van 8 10 jaar. 1 4. O. Wildermuth, De Zwitsorsche Peter. Hot steen en Kruis. Eene Koningin. Cherubino en Zéphirino. 4 mooie boeken, ieder met gekl. plaat. 5. C. Schmid, De Kanarievogel en andero Verhalen, mot gekl. plaat, in geïllustr. Omslag. 6. J. C. E. Gosler, Het Leeuwriksnest en Sigaartje rooken, 2 verhalen met gekl. plaatjes. Deze 6 keurige Boeken met Verhalen en Platen kosten samen slechts 125. Pakket N, voor slechts 1.50. Boeken voor Jongens van 9 12 jaar. 15. FraDS Hoffmann, Hot Kasteel Mo- renci. Hugo en Pierre. Ondervin ding maakt wijs. Oom Kolbo en zijne neven. Getrouw aan zijn Vorst. Vyf flinke boeken, ruim 500 pag. lectuur met 25 platen, noljes ingenaaid. 6. A. Werumóus Buning, Onze ouwe Kokkert, eene vermakeiyke geschiedenis met platen. Een flink pak Jongensboeken voor sl. 1.50. Pakket O, voor slechts ƒ1.60. Vyf Boeken voor Meisjes van 9-12 jaar. 1. George R. Sims, Acrobaten, do geschie denis van oen kleinen Kunstryder, naar het Eng. door A. WERUMÉUS BUNING, met platen, netjes ingenaaid. 2 3. C. Schmid. Adelheid von Thalheim Klara of do beproefde Onschuld en andere verhalen, twee keurige boeken, 300 pag. lectuur met gekl. pl. en in geïll. Omslagen. 4 5. O. Wildermuth, Door Ramp tot Geluk, Do wonderbare Grot en andere Verhalen, 2 lieve Boekon, ieder mot gekl.pl. Deze vyf uitstekende Meisjesboeken van be roemde Auteurs samen slechts 1.50. Pakket P, voor slechts 1.90. Avontuuriyke Boeken voor Jongens van 10-13 jaar. 1. J. Hendrik van Balon. Iwan Korsa koff, de Avonturen van twee ontsnapte Nihilisten in Midden-Aziu, keurig Boek met 12 Ulustr, netjes ingenaaid. 2. A. Werumóus Buning. Uit on Thuis met „De Tromp", boeiend boek, netjes ingenaaid. 3 4. Kapt. Marryat. Do Scbipbroukeling, of Stuurman Flink en Japhot do Von deling, beidon aanbevolen door Goever-' keur. Twee prachtige Jongensboeken, ieder mot gekleurde plaat. 5 6. Vlijt Gedijt en Blinde Kees, met nog andere Verhalen, door P. Fransskn Jz. Twee mooie Boekjes met gekleurde plateD. Het kan niet mooier en goedkooper, alle zes boekon samen slechts 1.90. Pakket R, voor slechts 1.90. Voor Meisjes van 9 13 jaar. 1. Calharina F. Van Rees. Elso, een ver haal voor Meisjes, met Platen, netjes ing 2 17. Zestien Boekjes van onze besto Auteurs, AGATHA, LAURILLARD, enz. de titels zyn: Aardig Antje en Kreupel Elsje. Een Man een man, een Woord een woord. Vader's Nalatenschap. Eene Oudejaarsavondvertelling. Klein Geertje. Het Snoeptafeltje. Het kind van den Dronkaard. Eerst Helpen, enz., ieder mot 1 gekleurde plaat en in 10 keurig mooi geïllustreerde Omslagen. 18—19. Verloren en Wedergovonden en De Savoyaard, met nog andere Verhalen, door P. FRANSSEN Jz. Twee lieve boekjes met gekl. pl. Dat is ook oen byzonder mooi Pakket voor slechts 1.00. Pakket S, voor slechts 2.50. Vier flinke Boeken voor Jongens van 11 14 jaar. 1. M. C. Lee. Do Gevangenen van het Paleis St.-James, aanbevolen door J. J. A. GOEVERNEUR, boeiend boek met gekleurde plaat, in Prachtband. 2. Bierd. De Woudduivel, aanbevolen door J. J. A. GOEVERNEUR, met gekl. plaat, in Prachtband. 3. J. Hendrik van Balen. De Slavenhaler, tooneolen van Afrika's Westkust en Reis naar het land der Peuls, met 8 Ulustr., netjes ingenaaid. 4. Kapt. Mayne-Reid. De Watervlakto in het Bosch, vortaald door S. J. AN- DRIESSEN, vol mot platen en in keurig geïllustreerd Omslag. Deze vier echte Jongensboeken, waarvan 2 in Prachtbanden, samen sl. 2.50. Pakket T, voor slechts ƒ2.50. Vier flinke Boekdn, voor Meisjes van 11 14 jaar. 1. Mrs. Molesworth. Grootmoedertje, uit het Engelsch door CORA.'* Allerliefst boek met vele Illustration, in rood linnen band. 2. H. Mayhow. De Meisjeskostschool van Movr. Scholtz, eene vermakeiyke Go- schiedenis met 4 gekleurde platen, in prachtband. 3. Brigitto Augusti. Huis en Worold, voor- treffelyk Meisjosboek met 4 platen, netjes ingen. 4. P. F. Brunings. Mijn vriendin Cor, een verhaal voor Meisjes, met gekleurde pl., netjes ingen. Deze vier gezellige Meisjesboeken, waarvan twee in prachtbanden, samen slechts ƒ2.50. Pakket U, voor slechts f 2.90. Voor Jongens van 11 14 jaar. 1. Lucion Biart. Lucia d'Avila, een prach tig boek, vol avonturen, met 22 platen in Prachtb. 2. P. J. Girardin. Mijn Grootvader, beroemd Jongensbook, mot 4 platen in Prachtband 3. Kapt. Mayne-Reid. Do verdwenen Zuster, verhaal uit do Wildernissen, vol met platen, in geïllustr. omslag. 4. De Lotgevallen van Robinson Crusoë, met 12 gekleurde platen in geïllustr. omslag. Mooier Pak Boeken voor Jongens kan men nooit voor f 2 90 koopen. Pakket V, voor slechts 2.90. Voor Meisjes van 12 15 jaar. 1. Melati van Java. Eigen Schuld, een verhaal voor Meisjes, met gekleurde pl. in Prachtband. 2. P. F. Brunings. Mijn vriendin Cor, een verhaal voor Meisjes, met gekl. pl., in Prachtband. van een Indisch meisje in Holland, meer dan 300 blz., netjes ingenaaid. 4. P. J. Stahl. Maroessia, de goschiedonis van een braaf en edel Meisje, allerkeurigst boek met een zeer groot aantal fraaie illustratièn, in smaakvol omslag. Dat is hot mooiste Pak Boeken, dat men voor Meisjes kan koopen voor slechts ƒ2.90. Pakkot W, voor alechts ƒ3.50. Voor Meisjos en Jongens van 8-12 jaar. 1 en 2. De Reus van de Witte Bergen De verloron Stad en vele andero Ver halen, Raadsels, Mengelwerken, enz., twee groote Boeken voor Jongens en met een zeer groot aantal Pin. 3 12. Tien mooie Boekjes met kleine verhalen, door W. F. OOSTVEEN, AGA THA, P. J. ANDRIESSEN en anderen; de titels zynDe Weezen. Oude Ant en hare Kleindochter. Kreel de Linnen wever. St.-Nicolaasvertellingen. - Die goed doet, goed ontmoet, enz. Pakket W bevat een heelen schat Lectuur voor slechts ƒ3,50. Pakket X, voor slechts ƒ3.90. Prachtige, geb. Boeken, voor Jongens van 12 14 jaar. 1-2. Gabriël Ferry. De Woudlooper, schetsen en tafereelen uit de Wouden en Prairieën van Amerika, 5de dr., 2 din. met 12 pin. in 2 Prachtb. 3. E. Gerdes. Het Hortevel, een Verhaal met 4 gekleurde platen in Prachtband. 4. Luciön Bart. José's Geheim, een prach tig groot Boek, vol avonturen, met 22 pin. in Prachtb. Deze 4 voortreffelyke en fraai gebonden Jongensboeken samen slechts 3.90. Pakkot Y, voor slochts ƒ3.90. Prachtige, gob. Boeken, voor Meisjes van 12 15 jaar. 1. Mevr. Colomb. Marianne Button en andere verhalen, met 4 gekleurde platen in Prachtband. 2. Joh. Spyri. Kleine Heidi in den Vreemde en weer Thuis, een Verh. mot gekl. pin. in Prachtb. 3. Mrs. Molesworth. Doedoo, een verhaal naar hot Eng. met 4 gekleurde platen in Prachtband. 4. J. M. Schaap zege na stryd, in Prachtband. Dat is mooi en goedkoop, vier fraai gebonden Meisjesboeken slechts 3.90. Willen is kunnen, of met 4 gekleurde platen Pakket Z, voor slechts 4 90. Vyftien Boekon voor Jongens en Meisjes van 12 15 jaar. 1-2. Kapt. Mayne-Reid. Do Scalpjagers, een avontuurl. Boek, 2 din. vol met pin. in 2 Prachtb. 3. Braga Jr. Do Muis of de gestoorde Nachtrust, vermakeiyke Geschiedenis ia 12 tafereelen met 12 gekleurde platen. 4. C. Schmid. Floris Walther en andere Verhalen, met 1 gekleurde plaat in ge- illustr. omslag. 5-14. C. Alberdingk Thijm. In Vrijen Tijd, 10 keurigo Boeken, ruim 8000 bladz. lectuur, met een groot aantal Illus tratièn. 15. J. Hendrik Van Balen. De Slaven haler, Tooneolen van Afrika's Westkust en Reis naar het land der Peuls, met 8 platen in Prachtband. Dat is byna eene geheelo Bibliotheek voor slechts 4.90. M. C. Frank. Bruintje, de lotgevallen koopt men met dit Pakketten-Aanbod ongekend voordoelig. Niettegenstaande de fabelachtig lage prijzen, wordt nog in elk Pakket als Premie oen Bon toegevoegd, waarop de Kinderen 300 kunnen present krygen. hr'nen Men bedenke wel, dat allo orders in volgorde zooals die inkomen worden uitgevoerdwie het eersto komt, wordt het eerst gen Daarom: wacht niet, doch bestol hoo eerder hoe beter. 1 Vorkrijgbaar bij D. BOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken, Hang bij de Vischmarkt, te Rotterdam. Toezending goed verra 4 c- franco thuis, na ontvangst van Postwissel, waarop, behalve de verlangdo letter of letters, vermeld staat: Kinderboeken in Pak e i-

Leidsch Dagblad | 1892 | | pagina 6