I (Laipe intensive) (Brevetóe). JOHs. OEE Jz ii.,Dooigraclitl2-14. Gebrs. Brüning, BERICHT! -SWI Wintermantels. - Regenmantels. Dames- en Kindergoed. THEE. - MERK CHINS. VAN SCHIJNDEL Co/ Hoogstraat 1 en 2. A. MOLKENBOER, Vaste prijzen tegen contanten verkoop. GROOTE VOORRAAD. ONGEKEND LAGE PRIJZEN. MAARSMANSSTEEG 9. LEIDEN. Ontvangen: eene groote partij HEEREN-BOTTINES. net en solide, welke opgeruimd worden, zoolang de f AR voorraad strekt, a De ondergeteekende bericht dat bij hem verkrijgbaar zijn de gunstig bekende Gas lampen L'Étoile No. 1 /IS.- L'Étoile No. 2 ƒ17.50, lederen avond in gebruik tc bezichtigen in de Magazijnen van Uitgebreide Collectie voor Dames en Kinderen, in alle genres, die wij door bijzonder voor- deelige inkoopen tot uiterst lage prijzen kunnen aanbieden. ONTVANGENeene ruime sorteering Kindermantels en Jurken in verschillende grootten, Hoedjes en Baretten en eene groote keuze wollen artikelen voor het Winter seizoen. Botermarkt 2. alle Artikelen in ruime keuze voorradig. HAARLEMMERSTRAAT 122. Fina i Overziclit. Belialvo d Indische waarden, waarvan do koersen on gewoonte meer of minder groote slingeringen maakten, trokken obli gatie n Amstoru. Duinwater-M aatp\j. de aandacht. Het advies van B. en Ws. van Amsterdam op hot door de Duinw. Mp\J. gedane verzoek is vooralsnog niet ongunstig. De Mpü. heeft n.I. in de eerste plaats ge vraagd, het garandeeren door de gemeente Amsterdam, der door de Dulnw.-Mptl- uit te geven gold!eoning, óf van de gemeente het benoodigdo geld te mogen ontvangen togen nader overeen to komen rente. Hiertegen schijnt voor het oogenblik geen ernstig bezwaar te bestaan. De verandering der concessie schijnt evenwel niet zoo vlot te zullen worden toegestaan en aangezien dit voor de Maatschappij van groot belang is, veroorzaakte deze onzekerheid ruim aanbod en daardoor verlaging der koersen. Verschillende Boxtel - Wezel-waarden waren gezocht, op grond van nieuwe geruch ten, dat het vervoer der Duitsch Engelsche mail toch over deze lijn zou plaats hebben. Het behoud van dit vervoer staat voor de Maatschappij gelijk met eene bate van f 100,000. De verdeeldheid in de levering van Por tugeescho fondsen blijft nog steeds aan houden en de officiëele aankondiging der betaling van de October-coupons met daarbij plaats hebbende afstempeling der obligation is niet geschikt hierin verbetering te brengen. De „Ned. Fin." zegt o. a. dienaangaande: „Intusschen is deze datum (1 October) zóó weinig verwijderd van die van 23 October, waarop de Cortes bijoen zal komen om over de schuldregoling te beraadslagen, dat hot o. i. raadzaam is geen gebruik te maken van deze wyzo van betaling, alvorens eene defini tieve regeling tot stand zal zijn gebracht." Opmerkolyk genoeg komt onder de rubriek der Portugeoscho fondsen, welke thans met certificaat verhandelbaar zijn, nog geene enkele noteering in de beurslijst voor. Intusschen heeft te Brussel eene samen komst plaats gehad van gedelegeerden der comités van Portugeesche fondsenhouders, waarbij tusschon Duitschland, Frankrijk, Bel gië en Nederland overeenkomst schijnt te zijn verkregen in het uitreiken der bewijzen van onbetaalde rente, waardoor de obligation, van zulk eon bewy's voorzien, in deze landen dooreen leverbaar zouden zyn. Omtrent Russische fondson werden plan non vernomen om het aangaan eener nieuwe loening, waartoe de Parysdhe beurs zou zijn uitverkoren. De verschillende berichten, welke hieromtrent worden gepubliceerd, waren tame lijk met elkander in strijd. Nader wordt thans vernomen dat het niet betreft de uitgifte oenor nieuwe leening, maar de overdracht aan het „Credit Fongier" te Parijs, van 200 millioen franken der laatste 3-pcts.-leening, welke bij de uitgifte, wegens den ongunstigen toestand dor geldmarkt, wijselijk in porte feuille zijn teruggehouden. Onwaarschijnlijk is deze overdracht niet, daar Rusland zulk een gebrek aan geld heeft, dat met belang stelling wordt uitgekeken tot welke middelen dit rijk zyno toevlucht zal moeten nemen. Italiaansche fondsen waren zeer vast en gevraagd door Parijs. Geruchten loopeo, dat in den Iaatsten tijd deze fondsen werden gekocht door een krachtig syndicaat, heigeen in verband heet te staan met de deelneming in eene nieuwe Italiaansche leening, groot 500 millioen franken, welke in Decern beu a. s. zou worden uitgegeven. De voortdurend willige stemming der T urk- sche fondsen veroorzaakte nogal verkoop voor winstnoming, waardoor de koers iets achteruitging. De onverflauwde animo gaf echter spoedig de noodige vastheid aan de markt terug. Al mocht de totstandkoming der renteverhooging nog langeren tijd op zich laten wachten, de steeds grooter wordende zekerheid in verband met de toenemende af lossingen der schuld, maakt de innerlijke waarde der Turkscho fondsen voortdurend betor. Wat in langen tijd niet heeft plaatsgehad, ziet men thans, nl. een niet onbelangrijk ver schil in de koersen der Turken serie C. en D. Nu de inkomsten voor den dienst der schuld zoo overvloedig toenemen en de quaestie der schulddelging sterker op den voorgrond treedt, is het begrijpelijk dat aan genoemde seorten eenig verschil in waarde wordt toegekend. Max well-waarden waron gedurende een paar dagen in betere stemming, naar aan leiding van een gunstig rapport van eenige landbouwers, die zich oenigen t\jd in het Maxwell gebied hebben opgehoudon, ton eindo onderzoek te doen naar do geschiktheid van het land voor vruchten-kweekerfl. Naar aan leiding van dit rapport, zou een aanzienlijk aantal landbouwers het plan hebben opgevat zich naar de Maxwell-landen te begeven. Het ontbreken van ongunstige berichten uit Venezuela, waaruit hot vermoeden kan wordon geput dat het land thans in rust is, deed de koersen in zeer vasto sfeihming ver- koeren. Bij eene voortdurende rust, zal het dit rijke land niet moeilijk vallen de door stane rampen te boven te kernen, zoodat eene finantiëele stoornis zoo deze al mocht plaats hebben vermoedelijk aiot van langen duur zal zyn. Ook obligatiën Carenero toonden eene enkele maal eene flinke prijsverbetering, naar aanleiding dat d6zer dagen oen rapport van den ingenieur zal wordon uitgegeven, hetwelk gezegd werd gunstig te zijn. Het heet dat do weg, voor zoover deze is afgewerkt, in uitstekendon toestand verkeert, dat de werk zaamheden door de onlusten tijdelijk waren gestaakt, doch de raming van het kapitaal, benoodigd voor do voltooiing van den ge- heelen spoorweg, te laag was, zoodat naar het verkrygen van meer geld zou moeten worden uitgezien. Het uitvoerig bekend worden van de voor- waardon der laatste leening van Uruguay was niet geschikt om het vertrouwen in deze fondsen te doen toenomen, doch veeleer oorzaak om eene koersvermindering in het leven te roepen. Aandeden Louisville&Nashville waren hooger in prijs en voor Amerika gezocht, naar aanleiding van het gunstig rapport, door den President uitgebracht. Het blijkt dat de Maat schappij ruim 1,250,000 dollars 4 pcts.-obliga- tiön in portefeuille bezit en meer dan vol doende middelen ter beschikking heeft. Op de preferente aandeelen Norfolk Western zal een halfjaars-dividend van 1 pet. in scrip worden uitgekeerd. Deze scrips (be wijzen van uitgesteldo schuld) zijn in bedra gen van 500 dollars inwisselbaar tegen 5-pcts.- obligatiün, welke in 1012 zullen worden af gelost. De directie oordeelde het beter, de aanwezige middelen voor verbeteringen en vernieuwingen gereserveerd te houden. Het verslag der Illinois Central toont over hot afgeloopen jaar eene vermeer dering in netto-ontvangsten van 101,000 dollars. De netto winst bedroeg 6,407,000 dollars, waarvan, na betaling van alle renten en dividenden, eene som van 225,000 dollars voor het extra-dividenden-fonds kan worden afgezonderd. Do New-York Ontario Wes tern heeft na aftrek der vaste lasten een surplus van ruim 200,000 dollars, tegen een bedrag van 100,000 dollars in hot vorige jaar. De bruto-ontvaugsten der N.-York Lake Erie Western bedroegen in Augustus 2,677,000 dollars, tegen 2,946,000 doilars in dezelfde maand van 1891. Over het algemeen heerscht voor Ameri- kaansche Sporen te Nieuw-York eene ongun stige stemming, door de hevige oppositie, welke van verschillende ztfden tegen de Reading-steonkoiencombinatie wordt gevoerd, en waarvan het eind wel zal zyn, dat het reusachtig verbond geheel uit elkaar zal gaan. Rijnlandsche Rtxnk. Telegrammen. LONDEN, 30 September. Lord Rosebery zond een brief aan de „British East Africa Company," waarin hy in beginsel toestemt in de ontruiming van Oeganda. Verder belooft hy dat de Regeecing, met het oog op het gevaar van eene onmiddellijke ontruiming, thans op. 31 December vastgesteld, de „Company" zal steunen, opdat 2\j tot 31 Maart kan blijven en op deze wijae het land gemakkelijk en zonder govaar ontruimd kan. worden. De Regeering aanvaardt echter geene ver antwoordelijkheid en doet wèl opmerken, dat haar steun slechts in het belang eener ge makkelijke ontruiming wordt verleend.. PORTONOYO, 30 September. De kanon- neerbooten „Opale" en „Corail" ontmoetten eergisteren op een verkenningstocht op beide oevers van de Ouemó een zeer talrijken vijand. Bij Tohou werd een vooz de Dahomeyanen uiterst moorddadig gevecht geleverd. De Daho- meyanen sloegen op de vlucht en lieten een groot aantal dooden op de plaats van het gevecht. BELGRADO, SO Sept. De heer Schleifer, directeur van de Servische Credietbank, on langs tot consul-generaal van Nederland in Sorvibenoemd, heeft het exequatur der Ser vische Regcering ontvangen. I>0 Seste en G-oedltoopste. Verkrijgbaar in pakjes van 5 ons, a 80, 100, 125 en 150 Cts. 45 14 LEIDEN, Wed. L. J. ENGELS, Koorsteeg No. 24. 6021 18 NB. Deze Lampen zijn onderzocht op de Sted. Gasfabriek alhier en verbranden hoogstens voor 3 Cts. per- uur. 6020 48 6003 50 600a 30 J. c. KORT, 6004 40

Leidsch Dagblad | 1892 | | pagina 2