Burgerlijke Stand. Gomea^d Nieu tvs. In het gedeelte van Rotterdam, ressorteerende onder het politiebureel in de Meermansstraat, is gisternacht door een paar onbekende inbrekers verwonderlijk huisge houden. Aanvankelijk hebben z\j getracht in te breken bij den heer C. Mosser, wonende aan den Stationsweg. Hier verschafte men zich toegang van de zijde der Delftschestraat, door met behulp van eene daar gevonden ladder over eene schutting te klimmen, waar door mon in den tuin kwam. Toen men nu poogde een raam te openen, wekte men daar door de dienstboden, die in de kamor sliepen, waarin mon trachtte te komen, en op het gerucht, dat dezen maakten, nam men langs denzelfden weg de vlucht, als waarlangs men gekomen was. Hier is niets ontvreemd. Later heeft men zich (waarschijnlijk de zelfde personen) begeven naar de Scbiekade, waar men beter slaagde. Yan de zijde van den Blommendykschen weg is men over het welland en door de tuinen gedrongen in de tuinkamer van pand No. 28a aan de Schie- kade OZ., bewoond door den heer J. A. Roest van Limburg, waartoe mon zich door hot -uitsnijden van glasruiten den toegang ver schafte; daarna heeft mon een bezoek go- bracht in het aangrenzende pand No. 80, be woond door den heer H. Do Bie, waar men op geiyke wyzo wist binnen te komen. Ten nadeele van beide heeron zijn eene belangrijke hoeveelheid zilver, moest behoo- TOnde bij een servies, en verscheidene kleo- dingstukkcn ontvreemd. Eerst gisterochtend werden deze laatste in braken ontdekt door de bewoners, die van het bezoek der dieven niets hadden bemerkt. Uit Weesp wordt aan de „N. R. C." gemeld van 28 dezer: Drie arbeiders van den spoorweg, na afloop hunner werkzaamheden zich naar huis be gevende, werden door den van de richting van Amsterdam komenden sneltrein in de richting van het station "Weesp in den rug aangereden. Één van hen had de tegenwoor digheid van geest zich van den weg te werpen de beide anderen werden echter aan stukken gereden. Doordat to Amsterdam een zandtrein in het ongereede was geraakt, en men daardoor don sneltrein, welke anders Weesp op het daar voor bestemde spoor naar Amsterdam passeert, op doodspoor liet wachten, totdat do van Amsterdam komende sneltrein (welke dus nu van de baan bestemd voor den wachtenden trein uit overgestelde richting moest gebruik maken) aankomt, en men den ongelukkigen waarschyniyk hiervan geen kennis had ge geven, werden z\j geheel onverwachts over reden, in de meening dat de achter hen komende trein zich op het gewone spoor naast hon zoude bevinden. Hoe fel erin sommige streken van Friesland jacht wordt gemaakt op de lijsters, kan hieruit blijken, dat alleen in do gemeente Gaastorland in ééne week 500 ver gunningen van lijsterstrikken zijn verleend. De 14jarigo veldarbeider 0. J. B., te Noordgouwe, die voor eenige dagen het ongeluk had van eene aanzienlijke hoogte op den dorschvloer eener landbouwschuur te vallen, is thans aan do gevolgen van dien val overleden. Dezer dagen werd do familie Robin, te Moulins, (Frankrijk) in diepe ver slagenheid gedompeld, doordien, op verzoek om naricht bij het ministerie van marine naar den zoon des huizes, in Dahomey die nende, het antwoord ontvangen werd dat deze overleden was. Men ging in den rouw, er werd een plechtige uitvaartdienst gehouden, door velo soldaten en officieren der bezetting bijgewoond, en op het familiegraf werd eene plaat aangebracht ter nagedachtenis aan den jongen man, „ver van huis" omgekomen. Verledon Donderdag echter is al deze droef heid in blijdschap verkeerd door de terug komst van den gewaanden overledene, die, om de zijnen te verrassen, niets van zich had doen hooren. Aan het ministerie had men hem mot een naamgenoot verward. Door een politie-gorechtshof te Londen werd een workman, een dronkaard, die, s nachts thuiskomende, zyn driejarig zoontje, dat aan mazelen en bronchitis leed, omdat het kind zoo lioostte, uit bed genomen en op straat gejaagd had, tot 4 maanden dwangarbeid veroordeeld. B(j Ballinasloo (Ierland) hoeft zekere Mifrcholl zijne moeder vermoord en haar do tong uitgetrokken. Gevangengenomen en ondervraagd, verklaarde hy tot zyne ver- foeilyko daad gekomen te zyn door aanhou dende droomen, volgens welke hy daardoor de rykste man des lands zoude worden. - Na afloop eener verkiezing te. Ajaccio trok een zostigtal gewapende mannen naar het stadhuis, ondanks hot verbod van den burgemeoster om wapenen te dragen. Toen de gendarmen voor do handhaving van het verbod wilden zorgen, werden twee hunner doodgeschoten. De heer Simovitch, een van de leiders der Servische vooruitstrevende partij, is te Kraljevo vermoord. De tot de radicale party behoorende burgemeester dier plaats is als de vermoedelyke dader aangehouden. Volgens de „Times" heeft de Engelscho regeering het bericht ontvangen van eene treurige ramp in Zuidoost-Afrika. In het begin van Juli verliet eene stoomboot, waarop eenige Engelscho on Duitschenatuur onderzoekers en sportliefhebbers, Beïra; den 8sten Juli bereikte men de rivier Moma, doch werd daar door do inboorlingen zoo weinig vriendelyk ontvangen, dat men den volgenden dag terugvoer. By het varen over eene zandbank sloeg de boot om; van de passagiers wist slechts één den oever te bereiken. De anderen ver dronken. BUITENLAND. Frankrijk. Te Carmaux hebben gisternacht onbekenden biljetten aangeplakt tegen Calvignac, Baudin, Ferroul en Duc-Quercy. De werkstakers scheur den de biljetten af. Te La Ricarmarie is gisteren het natio nale congres van mynwerkers geopend. Cal vignac, de als werkman ontslagen mairevan Carmaux, werd tot eere-voorzitter benoemd. Volgens den berichtgever der „Kölnische Zeitung" te Parys heeft men er niet over ge dacht den heer Liebknecht het verblijf in het land te ontzeggen en beschouwt men dit lid des Duitschen Ryksdags eer als een vriend van Frankryk. Voor het overige is genoemde heer, zooals hy trouwens van den aanvang af voornemens moet geweest zyn, gistermiddag uit eigen bewoging van Marseille naar Duitsch- land teruggekeerd. X>uitdclil and. By de aanvullingsverkiezingen voor den gemeenteraad te Berlyn hebben de socialisten in het 15de, hot 25ste en het 26ste district de overwinning behaald. De voorstellen tot verhooging van enkele belastingen in Duitschland zyn door de Zui delijke Staten niet gunstig ontvangen. Hoewel zy zich niet tegen het beginsel van belasting- verbooging verzotten, verschillon zy met den staatssecretaris over do keuze der belastingen, welker verhooging noodig is, om meerdere legeruitgaven te dekken. Graaf August Von Bismarck en graaf Von Bismarck Bolen, beiden officier in het Duit sche leger, hebben hun ontslag uit den dienst genomen. De „National Zeitung" vermoedt dat deze daad in verband staat met het niet deelnemen van den keizer aan een banket der dragonders, dat door de beide heeren werd bygewoond. Het bezoek van keizer Wilhelm aan don keizer van Oostenryk zal waarschijnlijk eenige dagen later plaats hebben dan eerst was gemeld. Yan Weimar gaat de keizer naar Berlyn tot ontvangst van de Oostenryksche officieren, die aan den afstandrit Weenen Berlyn hebben deelgenomen. Eerst daarna vertrekt de keizer naar Scbönbrunn. Belgl«. De commissie voor do grondwetsherziening in België was gistermiddag onder voorzitter schap van baron 't Kint te Brussel verga derd, tot voortzetting van do beraadslaging ovor de hervorming van den Senaat De heer Beemaert was aanwezig. De vertegenwoordiging der belangen werd van verschillende zyden bestreden. Vele leden verklaarden zich voor verlaging van den census van verkiesbaarheid, terwyi zy er voor waren om anderen op grond hunner betrekking ver kiesbaar te verklaren. De meerderheid soheen geneigd het Fransche stelsel aan te nemen (getrapte verkiezing). Een besluit werd niet genomen, daar de byeenkomst tot de volgende week werd ver daagd. De officier van het openbaar ministerie heeft bevolen tot nader orde de aanhoudingen op to schorsen, welke het gevolg zouden zyn van veroordeelingen voor dronkenschap of overtreding van hot reglement op het rondventen, ten einde do gevangenissen geeno al te groote bevolking te bezorgen. Het volgende is te Brussel aangeplakt: „De schepen, waarnemend burgemeester van Brussel, heeft de eer de personen, die ver plicht zyn geweest hunne werkzaamheden In Frankryk te staken en het Fransche gebied te verlaten, ten gevolge van de gebeurte nissen, welke hebben plaats gehad in Pas- de-Calais en andere Fransche departementen, uit te noodigen zich onmiddellijk te vervoegen aan het commissariaat van politie, ten einde inlichtingen te verschaffen ten dienste van don minister van binnenlandsche zaken en openbare werken." Oostcnnjk-Hong.-Monarohio. Do antisemiet Schneider, afgevaardigde in den Noder-Oostenrykschen Landdag, heefl weer eens over zich doen spreken. Hy ver kondigde dat de Israélietische goneesheeren do Christenen naar de cholera-hospitaler, zonden, opdat ze daar maar spoedig zouden omkomen. Do voorzitter viel hem in de rede met de waarschuwing, de bevolking niet op te liitsen tegen de artsen, die zich aan het gevaar blootstellen. De afgevaardigden Suesz en Ludwig gaven de verontwaardiging van den Landdag te kennen over de woorden van Schneider. Keizer Frans Jozef heeft een prachtig beeld en keizer Wilhelm zyne buste gegeven als eerste pryzen Yoor den wedren voor offi cieren van Berlyn naar Weenen. Servië. Eene Byeenkomst van Servische liberalen in eene voorstad van Belgrado is door ge wapende mannon overvallen. De indringers werden echter door gendarmen in hechtenis genomen en hot bleek toen, dat zy paudoeren der gemoonte waren, door den radicalen burgemeester betaald voor de overrompeling. De ontbinding van den gemeenteraad van Belgrado, waartoe de regeering toch reeds had besloten, zal door deze gebeurtenis waar- schyniyk worden verhaast. Buslamd. De „Grashdanin", een blad, dat de gunst van den czaar geniet, betoogt dat een bonds- tractaat tusschen Rusland en Frankryk een groot ongeluk zou zyn. „Voor zulk oen verbond kan men slechts zyn uit domheid of in de stille hoop, dat Rusland en zyne regeering in hunne belangen en hunne waardigheid onher stelbaar zouden ïyden. Een derde is er niet en kan er niet zijn, daar voor een ieder, die zyn vaderland liefheeft on verknocht is aan den troon, het helder als de dag moet zyn, dat alleen de tegenwoordige politiek voor Rus- land voordeelig is en dat, wanneer men de ont houding van alle bondgenootschappen wilde opgeven en met Frankryk een verbond sloot, dit voor Rusland niet anders dan schade en onheil zou ten gevolge hebben." Hot blad beweert dat de positie, welke Rus land tegenwoordig inneemt, een resultaat is van „de wyze politiek der regoering"; dat Rusland nog nooit zulk „eene moreele kracht", zulke een „onbetwyfelde autoriteit" heeft be zeten, zelfs niet na zegevierende oorlogen. Rusland heeft niemand noodig, maar het is voor iederen Europeeschen Staat noodzakolyk. Hierin ligt zyne kracht en de voornaamste vredeswaarborg voor Europa. Zy dwalen, altyd volgens hot genoemde blad, die de rede van Camot te Poitiers als een onderpand van den vrede hebben begroet en roepen: het drievoudig verbond is een ge vaar voor den vrede en voor Rusland; daar tegen moet een Russisch-Fransch verbond een tegenwicht vormen I De Russische regeering rekent er op, dat Oostenryk en Italiö op den duur niet de lasten zullen kunnen dragen, welke het drievoudig verbond hun oplegt; dat alleen de Staat, die buiten hot verbond is gebleven en volkomen vryheid van handelen heeft behouden, voor deel kan hebben van dat verbond. Engeland is hiervan een voorbeeld. Daarom zal Rusland zich mot niemand verbinden en op het ge bied der internationale politiek geene ver plichtingen op zich nemen, die het in zyne vrfiheid van handelen kunnen belemmeren. Een bondgenootschap met Frankryk, zoo besluit de „Grashdanin", zou lo. Rusland van alle vruchten van zyne politiek der laatste tien jaren berooven; 2o. het drievoudig ver bond nopen zich te versterkerr; 3o. eene kunstmatige oorlogsbedreiging doen ontstaan; 4o. Rusland in een zeer moeilyk tydperk van zyn economisch leven en inwendige hervor ming afhanfceiyk maken van eeno politiek van toevalligheden en avonturen. De „Börsen-Ztg." noemt het gerucht onwaar, dat een Fransch syndicaat do op dracht heefc ontvangen de nog overgebleven 200 miliioen fr. van do 3 pets. Russische leening te verkoopen. Dat zulke goruchten ontstaan, bewyst ovenwei, volgens hei ge noemde blad, dat Fransche finantieele kringen bereid schijnen aan de Russische administratie dor financiën thans gunstiger voorwaardon aan te bieden. HpocdeUchendc Vergadering van den fiemeenternad van Llsse. (Zitting van 28 September 1892.) Tegenwoordig al de leden. Hij afwezigheid van den Burgemeester wordt htt Voorzitterschap waargenomen door den oudutta wethouder, den heor dr. A. C. Yan Ewijb. Na opening dor vergadering wordeo de notulen der vorige gelezen on onveranderd goedgekeurd. De Voorzitter doet ratdedeeling dat zya ingekomen: a- Missive van 31 lï. God. 8taten, houdende ^oecl- konring van het Raadsbesluit, betreffende het be schikken over een gedeelte van het batig ealdo dtr Rekening over 1891. b. Idem, houdende goodkearing der Gomeente- rokoniog, dienst 1891. Aangenomen voor kenniegeving. De Voorzitter zegt deze vergadering hoofdzakelijk to hebben belegd met het oog op do aanstaande kermis in verband mot het hier en daar voorkomen ran gov&llen van cholera. Na een© zeer omvangrijke discuss;© wordt besloten de kermis to doen doorgaan. Voorts wordt nog beelot«D, op voorstel van den heer Van 8t®okum, dat de kermisreizigers, die met schuiten of andere vaartuigen de kermis bezoeken, mot in do gracht mogon blijven liggen, rnsar na 1 .tsing eeno ligplaats buiten de kom der gemeente moeten zo:-kon, terwijl geeDO kramen, spellen of dorgelijken zullen worden toogelaten, dan nadat de eigenaars, ten genoegen van het Genuontebestunr, zullen hebben aangetoond, dat zy gedurende de laatste drie weken geene door cholera besmette plaatsen hebben bezocht. Tevens zal de kermis, overeenkomstig de beetaaBde verordening, zooveel mogelijk worden beperkt. Verder wordt door den Raad aan Burgrmeester en Wethouders een blanco-krediot toegestaan, wan neer zich onverhoopt oon geval van cholera in de gemeente raoebt voordoen. Ten ölotto wordt con voorstel van don Voorzitter tot het maken van eene nortonpomp aangehouden tot eeno volgende vergadering. Niets meer aau de orde zijnde en nieruand der leden meer hot woord vorlangeDde, sluit de Voorzitter- de vergadering. ALFEN. Overlodon: J. Van Tol, jd. 4 d. A. Bedogold, echtgon. van H. Verweij, 38 j. G. Van Hoff, echtg. vau G. Don Hollander, G5 j. G. Spruit, echtg. van J. O. Vieiborgen, 30 j. Gehuwd: D. De Kuogt en W. M. Visser. W. Van 't Wout eu M. Idenburg. AARLANDEKVF.EN. Bevallen: 8. C. Verkerk geb. Van Velde, D. Overleden: H. Stans, jd. 60 j. L. Van "WieringeD, wed. van S. Van der Snoek. 80 j. BODEGRAVE. Bo vallen: H. W. De Vlieg geb. Laffree, Z. P. Meorloo geb. Van Steeg, D. Overlodon: J. M. Van Bauren, 18 j. D. Van den Hoorn, ochtg. van C. Stigter, 76 j. Gehuwd: D. Nap, jm. 30 j. en O. J. Van der Hel. jd. 27 J. BOSKOOP. Gehuwd: A. Vermeulen, 23 j. en C. Van der VeldeD, 22 J. HAZERSWOUDE. B o v a 11 n G. VodL geb. Burggraaf, Z. W. Havenaar geb. EDdeveld, D. D. Van Aalst geb. Van Driol, Z. Overlodon: Eene lovenloozo D. van D. Malze en M. Metselaar. A. C. Yan Mil, Jm. 3 ru. P. De Kort, jm. 7 m. KOUDEKERK. Bo vallen: A. Do Groot gob. Slingerland, Z. A. Vlasveld geb. Kok, D. J. Van Arkel gob. De Jeu, D. LEIDERDORP. Bevallon: E. C. Van den Hcuvcil geb. Verra, Z. J. Tegolaar geb. Amoldus, D. G. De Joog geb. Ouwerkerk, Z. M. De Jeu geb. De Mooij, D. A. G. Huiser geb. Hemorik, Z. Overledon: T. WolfT, Jm. 3 m. NIEUWKOOP. Bevallen; I. De Bear gob. HeD» driks, D. H. J. Valkenet gob. Handgrsaf, Z. Ovorloden: E. IiitoiaDd, wed. J. Stolwijk, 73 J. J. Windhorst, eebtgeu. van G. Bodegraven, 45 j. R. Boetekecs, jm. 43 j. Gehuwd: N. A. Van Wijngaarden 30 j. en H, Van Zadolhoff, 22 j. I. Blijloven, 39 j. en J. Van Wijngaarden, 23 j. G. De Haan, 26 j. en 8. Ver loop, 24 j. OUDSHOORN. Bevallen: A. Stolk geb. Stof berg, D. M. Tuinenburg geb. Elligers, Z. C. J. Tilburg geb. Kastelein, Z. H. Rosbeek gob. Pfaff, D. REEUWIJK. Gehuwd: Th. Moraal en Cb. Varke- visser. TER-AAR. Bevallen: A. Kroon geb. Stigter, D. Ovorloden: R. Van dor Vlugt, Jm. 3 m. WOUBRUGGE. Ovorloden: A.H. Cuirot, echtg. ▼an B. H. Sonno, 61 j. ZWAMMERDAM. Ovorloden: T. De Vos, echtg. ▼an A. Griffioen, 43 j. J. H. P. R etfort, jm. 2 m. A. C. Hoogondljk, wed. H. Verduyn, Gl j. A. M. Dik jd. 4 m. UCHTSXERKTE. Datu m. Uur J Aantal. Gom. En<7. Standk. 19 Sept. 7.9.— 7 16.8 20 7.9.— 8 :e 4 21 7.9.15 7 16.6 22 7.9.15 8 16 6 23 7.9.15 7 16.8 24 7.9 8 16.8 23 7.9.15 8 16.9 Dit beteekent: Wanneer men 5 cubic feet 141.0 liters per uur vau zulk gau verbrandt in een $ngg's London-Argand-Standard burner No. 1, met 2-1 C£p.tjre, wordt een licht verkregen, dat in sterkte gtlyk sta*» mei 16.8, 16.4 ouz. 5landaard l:aarseu, wati-nn elke Lh; T3 20 grain* 1 8 gnvmx on 8p imaoeti por uur verbrandt.

Leidsch Dagblad | 1892 | | pagina 6