GEVEAAGdT" Fhotographie II. C. DIKGJM. VELTMAN S0EURS. M. KOPPESCHAAR en Co. Magazijn Pieterskerk-Koorstceg 8. Stoomtram HAARLEM- LEIDEN. W. 10000. "Wo e i ïsas <la&4 28 ^September. A0. 1892. (Deze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Tweede Blad. 633. Keizersgracht. 633. Gevraagd 'Voorhanden: MA.UIJSTJE. Leidsche Stoomververij en Chemische Waschinrichting. W Zie tie étalage! Aangename en goedkoope reisgelegenheid om de schoone omstreken van Lisse (Reigersbosch, Keukenhof), Hillegom en Bennebroek (Vogelenzang) te bezoeken. i52518 LEIDSCH ÉSJ DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden1.10. Franco per post1.40. Afzonderlijke Nommers0.05. Gemeenteraad van Leiden. Vervolg der zitting van gisternamiddag te twee uren. Na het voorlezen van het rapport inzake het onderzoek der Stadszaal hadden de vol gende benoemingen plaats: Pont 2 der agenda werd benoemd de heer J. M. W. Kramer, arts alhier, met algemeene stemmen. Punt 3de heer EL J. F. A. Wansink, can- didaat in de klassieke letteren alhier, even eens met algemeene stemmen. Punt 4 mej. H. J. H. Ridderhof alhier met 25 stommen. Eén biljet was in blanco. Punt 5: eerste dubbeltal de heeren J. Fi lippo Hz. (aftredend) en A. G. Hessels; tweede dubbeltal do heeren W. Kok (aftr.) en mr. L. H. J. Lamberts Hurrelbrinck derdo dubbeltal de heeren H. P. Kelder (aftr.) en W. C. Huider, allen met algemeene stem men, op den heer Kelder na, die 25 stemmen verkreeg, daar één biljet in blanco was. Toen vervolgens om over vieren de benoe ming van een gemeente-architect aan de orde kwam, stelde de heer Kaiser voor om eerst eene geheime zitting te houden, waartoe werd besloten. Hot publiek moest dus weg en do deuren gingen dicht. Torwyl de stadhuistoren klik voor vyven speelde, werd de vergadering heropend en tot benoeming van een architect overgegaan. Uitgebracht werden op de heeren: L. M. Molenaar, onder-directeur der gemeente werken te Groningen, 9; H. Paul, gediplo meerd civiel-ingenieur te Gouda, 8, J. Van Sluis, opzichter der landsgebouwen te 's-Hagel (candidaten dor meerderheid van B. en Ws.), alsmede op de heeren G. N. Itz, gedipl. bouwk. ingenieur, hoofdopzichter by het departement van justitie, 7; J. M. A. Zoetmulder, ged. civiol-ingonieur te Maastricht, en L. Van Krimpen, idem aan de werken van den Hoek van Holland, geen stemmen (de laatste drio candidaten van de commissie van fabricage), terwijl 1 biljet in blanco was. Geene voldoende stemmen verkregen zijnde, moest eene nieuwe vrye stemming plaats hebben. Toen verkregen de heeren Molenaar 9, Paul 8, Van Sluis 1 en Itz 7 stemmen. Eén biljet blanco. Daar er weer geene meerderheid was, moest nu eene stemming plaats hebben tusschen tegen 1 October: oene .Uaandltnincr met host. Aanbiedingen onder No. 0896 aan het Bureel van dit Blad. 5 Oude Singel 52, tusschen Mare en Beestenmarkt. Het gehoei nieuwe, geljjkvloersche Atelier is dagelijks en bij alle weersgesteldheid geopend van 9 tot 5 uren, tot het afnemen van Portretten in alle grootten. 5894 11 3»ette Uitvoering. Rillijke prijzen. AMSTERDA M. Zijn voornemens: donderdag 29 en Vrijdag 30 Sep- tem her c. k. te Étaleeren met eene Collectie van Cr. 109 Modelhocden, direct uit Parijs komende, in het Hotel „du Lion d'Or", en vleien zich met een druk bezoek 5891 12 de heeren Molenaar en Paul, die de meeste stemmen hadden. Benoemd word de heer Paul, met 13 stemmen. Op den heer Molenaar waren 12 stemmen uitgebracht. Eén biljet was weer in blanco. Zonder hoofdelijke stemming werden ver volgens goedgekeurd de punten 7, 8, 9, 12 en 13. Wegens het late uur werden aangehouden de punten 10, 11 en 14. Ten slotte bracht de heer Vorster van Wul verhorst ter sprake het houden der Raads vergaderingen op Maandag. Zullen die steeds op dien dag plaats hebben? En zoo ja, moet dan het Reglement van Orde van den Raad niet gewijzigd worden, daar dit van Donderdag spreekt? De Voorzitter antwoordde dat enkele ook op andero dagen zullen gehouden worden, ten einde te voldoen aan de wet. De heer Fockema Andre® gaf in overwe ging deze zaak nog eens te onderzoeken. Enkele leden schijnen bezwaar te hebben tegen de Maandag-vergaderingen. Wenschelijk ware het als daaraan kon worden te gemoet ge komen. De Voorzitter beloofde onderzoek, waarna de vergadering werd gesloten. KOLONIËN. BATAVIA, 20 26 Augustus. Vervolg). Aan het mail overzicht van den „Java-Bode" is het volgende ontleend: Terwijl de gouvernements-koffieoogst op Java bij de begrooting op 515,000 picols is geraamd, bedraagt de laatste maandelijksche schatting roeds meer dan 587,000 picols en ver wacht men uit de Preanger nog 100,000 picols meer dan daarbij is aangenomen. Wel valt de oogst in den Oosthoek niet mee en blijft Sumatra's Westkust by eene raming van 55,000 picols met 15,000 picols beneden het c-ijfer, op de begrooting gesteld, maar in ieder geval zal er dit jaar veel meer aan plantloon on transportkosten moeten worden betaald dan waarop gerekend is. Hetzij alleen na het rapport van den heer Gallois, hetzij naar aanleiding daarvan, maar een van de daarin gedane voorstellen zal tot uitvoering komen; eene technischo brigade zal in de Minahassa den aanleg van een spoor weg ontwerpen. Omtrent verdere plannen ten opzichte van Menado wordt nog niets ver nomen. een JOXCiJIEIVSCM, om in het Hruiric- nlcrsvak te worden opgeleid of oenigszins bekend er mede. Brieven aan het Bureel van dit Blad onder No. 5888. 6 Het geld is bijzonder schaarsch, ton gevolge van de verscheping van millioenen, toen de wisselkoersen daartoe noopten. Er wordt hier thans gedisconteerd tegen 9 pet. en 1 pet. commissie. De radja van Edi, wiens dood is bericht, is door zijn zoon Toekoe ^Hassan opgevolgd. Van Palembang schrijft men dat er onder de bewoners van de benedenste Oostelijke hellingen van de Dempo eenige ontevredenheid lieerscht, wegens het te vrijgevig weg schenken van woeste gronden door het gou vernement. Uit de „Atjesche Courant" van 20 dezer. Van de Noordkust werd ons bericht, dat Tengkoe Bin Pekan, zoon van Toekoe Radja Moeda van Herdoe, met 15 volgelingen zich naar Passangan wenscht te begeven ter rege ling van eene familiezaak, betreffende eene jongere zuster van Toekoe Tjihik Moeda van Herdoe, met wie hij vroeger in onmin was. Het één van Hr. Ms. oorlogsstoomers werd hg van Mardoe naar Segli overgevoerd, vanwaar hij de reis naar Passangan zal vervolgen. Uit goede bronnon vernemen wjj dat Nja Makam, na aankomst te Perlak, naar Tamiang en Langkat is getrokken met 60 volgelingen, waarvan een klein gedeelte gewapend was met achterlaadgeweren. Onze bevriende Radja's, die omtrent Hakams doortocht met een zeer onschuldig gezicht veinsden niets te weten, hebben hem hierin geholpen en hem overladen met r(jke geschenken, onder voor waarde, dat bij hen in hunne staatjes zal laten. Den lOden dezer moest hij met 100 vol gelingen (gedurende de reis aangegroedi) in het Tamiangscho zijn aangekomen. Door het bestuur is do uitvoer van peper te Edi f eheel verboden, terwijl de Radja's met boete zjjn bedreigd, wanneer zij niet woton te verhinderen, dat Nja Hakam op de Oostkust tot vijandelijkheden overgaat. -Te Edi zijn enkele karbouwen en sappies aan veeziekte (tongblaar en klauwzeer) gecré- veerd, terwijl in de landschappen bewesten Edi die ziekte vrij hevig moet heerschen. Toeankoe Hassin, oom van den Pretendent Sultan, zal eerstdaags zijne dochter uithuwe lijken aan den jeugdigen Panglima Polim van do XXII moekims. Deze jeugdige hoelocbalang met zijn voogd hebben zich reisvaardig gemaakt om naar Kemala te gaan. Men zegt dat de assistent resident Bakker overplaatsing naar elders heeft gevraagd; do resident Van Langen van Benkoelen zal alsdan als resident van Groot-Atjeh benoemd worden. Prima ondc vette Loidscho Kaas en prima Goudselie, Oud en <J>ong. Adres: Wed. JSTEEJV1IA.UEK Konen, Mandon- makers8teeg, by de Waag. 5256 6 PÏtIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1—6 regels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor bet incasseeren buiten de stad wordt ƒ0.05 berekend. De wd. assistent-resident De Nove van de Westkust gaat eerstdaags met verlof wegens ziekte naar Padang. Door den gouvernonr-generaal van Ned.-Indiè zijn de volgende beschikkingen genomen: Departement van Oorlog- Geplaatst: Te Batavia do mil. apotheker 2de kl., onlange uit Nederland aangekomen, Dr. P. Anoma. Overgeplaatst: Bij bet plaatselijk commando te Batavia de majoor dor inf. bij bet garnizoensbat. tor Oostk. van Som. te Medan, F. C. A. J. Schnello bij bet garnizoenebat. ter Ooetk. van Sum. fle kapt. der inf. bij het 17de bat. te PadaDg W. C. Meule- man; bij bet 13de bat. te Soerabaia de lsto luit. der inf. to Atjeb J. F. L. Koaeler; by het linkerlialf 4do bat. te Kedong Kebo de lete luit. der inf. to Atjeb A. W. Van dor Pauwert; bij bet plaatselijk commando te Semaraig de lsto luit. plaatselyk ad judant te Kotta-Radja P. Bodomeijer; bij den plaat selijken staf te Kotta-Radja do lete luit. der iüf. te Atjeb E. Eroef; naar Atjoli de late luit. der in f. by het 9do bat. to Batavia J. L. L. M. Witticli; de 2de luit. der ini'. bij bet 10de bat. te Batavia H. Lambertsnaar Soerabaia de kapt. der genie to Amboina J. J. Proost; naar Amboina de lete luit. der genio te Batavia F. O. Proper; naar Batavia de lete luit. der genie to Gomboog R. Birckon- haucr; naar Gombong do leto luit. der genie te Magelang, tydolijk werkzaam to Semarang C. F. De Rocbomont. Ovorge plaatst: Naar Tjilatjap do oü'. van gezondb. 2do kl. to Gombong L. J. Sieburgb. Geplaatst: Bij de troepen., acht in Atjeb met intrekking van zyn plaatsing bij bet garni <oensbat. van Celebes, Menado en Timor do lsto luit. der inf., onlangs van verlof uit Nederland teruggekeerd, W. A. Tassius. Benoemd: Tot hnlpinstructeur by (leu voor bereidenden cursus van het lsto dopot-bat. te Meester- Cornelis de 2de luit. dor inf bij dat corps P. A. Van Wassdyk. Benoemd: Tot instructeur bij de kaderschool van bet 2do dopot-bat. to Magelang de lete luit.- bulpiDstruct' ur bij do kadovecbool van dat corps W. W. Onland; tot hulpinstructeur b(j de kader- school van bet 2de depot-bat. te Magelang do 2Jo luit. der inf. by bet 8ste bat. te Willem I EL L. Bense. Burgerlijke Stand. NOORDWIJK. Geboren: Maria Wilhelmina, d. v. W. Van der Zalm en P. Koeman. Johannes, z. v. A. Caspere en J. A. Van denBeig. Johanna Clara Helena, d. v. J. W. Paardokooper en M. Van Steyo. Klaartje, d. v. M. Van der Niet en G. Van Duivonboden. Elisabeth Adriana, d. v. C. M. Grullemans en J. W. IleldormaD. Anna Mar- garotha Maria, d. v. L. Van Steijn en J Diemel. Johannes, z. v. J. Vliet Vlieland en J. Heemskerk. Maartjo, d. v. G. Duindam on P. Klemp. Overleden: W. Vau dor Mark, 15 jr. A. IT. Homan, 4 rnnd. P. Schelvis, G mnd. J. Lindhout, 4 mud. C. Baalbergen, 10 w. M. Do Jong, 32 jr. A. M. M. Van Stoijn 2 mnd. S. P. Pfeiffer 0 mud. E. Hakkor, 3 mnd. HILLEGOM. Geboren: Adrianus, z. van Cor nelia Waasdorp en Margje Yan dor Lint. Johannes, z. van Jacobus Do Rooij en Jannetje Do Rooij. Lyntjo, d. van Hoodrik Van dur Wcrff en Neeltje Lugti.jheid. Getrouwd: Willem Hopman en Trijntje Dcdel. Overleden: Heudrika Maria Sclirama 5m.— Cristoffel Nieuwkamp 1 m. Johannes Petrus Yan der Leeuw, 7 J. Sophia Johanna Hagoman 4 m. Onder nadere goedkeuring van den Minister van Marine, zal op Dinsdag den llden October 1903, des voormiddags te elf uren, 'n het gebouw der Kweekschool voor Zee vaart te Leiden, bij inschrijving worden AAN BESTEED de levering van: lo. Vcrseli Klundvlcescli, 2o. Soepgroenten, ten behoeve van het personeel van 's Rijks Zeemacht, gedetacheerd b(j genoemde inrich ting, gedurende het jaar 1893. De inschrijvingsbiljetten op gezegeld papier voor leder artikel afzonderlijk, opgemaakt vol gens het model, aangegeven in de hieronder genoemde algemeene voorwaarden, zullen vOor of op den dag dor Aanbosteding, vóór het bepaalde uur aan de Kweekschool voor Zee vaart moeten bozorgd z(jn. Do bijzondere voorwaarden van Aanbeste ding, zoomede de Algemeene Voorwaarden, liggen van af heden, tot aan den dag van Aanbesteding, gedurende de werkdagen op de gewone kantooruren ter inzage en lezing in een der lokalen van genoemde inrichting. Leiden, 26 September 1892. De Kapitein Luitenant ter Zee, 5897 29 C. H. DE GOEJE. Specialiteit voor hot Verven, Cilslooinrn en Chemisch Itelulgen van Heeren- Winterjassen, Demi-saisons, Pantalons, Dames-Regen en andere Mantels, Japonnen, Doeken, Kindorkleedingstukken, Meubel- en Ledikantgordijnen, Tafelkleeden, Dekens, Toilet-en Mode artikelen, Veeren, Handschoenen, enz., enz. 5893 28

Leidsch Dagblad | 1892 | | pagina 5