HARDD LEIDEN. maatschappij van Levensverzekering! Openbare Verknoping, Harddraverij van Paarden onder den man, F euilleton. Geld alleen maakt niet gelukkig. Gemengd Nlen^r®. Wij vestigen de aandacht op de in dit nommer voorkomende advertentie van het bestuur der 3-October-vereeniging betreffende de aanmelding op Zondag 28 Aug. voor de uitdeeling van haring, brood, tabak en bier op den Gedenkdag van Leidens Ontzet, alsmede betreffende de oproeping tot levering van bovenstaande artikelen en tot verpachting der buffetten op het Schuttorsveld. Op den a. s. vorjaardag van H. M. de Koningin - 31 Aug. - zal \anwege het gemeentebestuur van Den Haag oen vuur werk in de Maliebaan worden afgestoken. Een hoogst treurig ongeluk is gisteren te Amsterdam voorgekomen op den O.-Z. Voorburgwal ten huize van den heer B., grossier in rr.odo-artikelen. In do kamer, waar twee jonge dames, logeergasten van den heer B., sliepen, was verzuim^de gas kranen te sluiten. Den volgenden morgen wachtte men den gaston tevergeefs»de eene was reeds ,doc>r verstikking om hot leven gekomen, terwijl de andere in levensgevaarlijken toestand naar het gasthuis werd gebracht Gelukkig is haar toestand thans zooveel verbeterd, dat men hoop op haar herstel koestert. Men kan zich den schrik der bewoners voorstellen, toen zy hot treurig lot van hunne logóës gewaarwerden. De rechtbank te Rotterdam heeft gisteren bij breedvoerig omschreven arrest, den heer J. C. Nijgh, directeur-uitgever der „N. R Cï.", vrijgesproken van de aanklacht eenvoudige boleediging in geschrifte;lioofdza kelijk op grond, dat uit het getuigenverhoor voldoende is gebleken dat de verslaggever Van Diest de steller en schrijvor is van bedoeld bericht aangaande den anarchist J. J. Bersch. Als lydende aan pokken is naar de barakken in het Ziekenhuis te Rotterdam vervoerd een bewoner van den Binnenweg. Dit is het eerste geval, dat in de laatste vier weken .aldaar voorkwam. De vrouwen en jongens beneden de 18 jaar, werkzaam aan de Koninklijke Deventer tapijtfabriok, hebbon gistermorgen het werk gestaakt wegens verschillende grieven, o. a. omdat zy niet tevreden zijn met hun loon. Donderdag-avond ontstond te Dedemsvaart brand in de woning van den bouwman H. Buisman, aan het Omrnerkar.aal. De man was niet thuis, de drie kinderen werden gered; de vrouw had hot ongeluk te struikelen en kreeg zulke brandwonden, dat do geneesheer voor haa. leven vreest. De brand moet veroorzaakt zyn doordien een der kin deren, een meisje van 3 jaar, naar men zegt, met lucifers spelende, het stroo heeft doen vlam vatten. Op den dag af, juist een een jaar geleden, werd deze woning ook door brand vernield. Een ongeveer driejarig kind te Barendrocht was gisteren een oogenblik aan het ouderlijk toezicht ontsnapt en ongemerkt te water geraakt. Het werd door een buur man levenloos govonden. Kaar aanleiding van het veel vuldig voorkomen van het mond- en klauw zeer in België, is ingetrokken de vergunning, verleend aan Belgische en Nederlandsche grensbewoners voor wat de provincie Lim burg betreft tot invoer van schapen, ter beweiding van wederzijds over de grenzen gelegen landerijen. Een kindje, dat vóór eenige dagen te 's-Bosch door een later dol vorklaarden hond is gebeten, is gisteren onder geleide van een politie-agent naar Parijs gebracht om daar, door tusschenkomst van het Nederlandsche gezantschap, volgons de methode van dr. Pasteur te worden behandeld. Te St. -Anna-Parochio is tegen den socialist Kamphuizen proces verbaal opge maakt, omdat hij in eeno rodevoering had beweerd dat in eene constitutioneele monai- chie de keizers, koningen of koninginnen ge lijk waren aan stroopoppen. 't Zal wel bij het proces verbaal blijven. Het mond- en klauwzeer hooft zich van Giesendain waar wederom eon nieuw geval is geconstateerd by H. A. De Baat overgeplant naar het vee van Jasper Brandwijk, to Giesen Oudekerk. De militaire macht van 50 mar. is weder versterkt met 1 onderofficier, 2 korporaals en 15 soldaten. Men schrijft uit Tessel: Nude schapenfokkerij, ten govolge van verbod van invoer in naburigo landen, steeds slechter uitkomsten geeft, zal men trachten in onze gemeente eene kaasfabriek te stichten. Men is mot de plannen reeds ver gevorderd. Binnenkort zal begonnen worden met den bouw der hoogste brug in Duitsch- land. Deze zal te Müngsten by Elberfeld over de Ruhr worden gelegd. De hoogte der pijlers zal niet minder dan 103 meter bedragen. De brug wordt 500 meter lang en zal 2,000,000 mark kosten. Gisterochtend is do Belgische glasblazerij „Discipline", te Gilly, doorbrand vernield. De schade wordt thans reeds op 200,000 fr. geschat, doch men vreesde dat het vuur zich verder zou uitbreiden. Een telegram uit St.-Louis (Senegal), dd. 19 Aug., meldt het volgende: De stoomboot „Cayor", welke 300 muilezels naar Soedan moest brengen, is gisteravond op de baar van Senegal gestrand. Men heeft lichters naar de strandingsplaats gezonden; ook de commandant der marine begaf zich daarheen. Men weet nog niet of het vaartuig is af te brengen. (A. H.) By eene bank to Hamburg is een cheque van 30,000 M. uitbetaald, welke later bleek reeds voor 2 jaar te zijn aangeboden. Hot stuk was toen gestolen en de dief had thans het jaartal vervalscht. LICUT^BÜUKTE. Liesultaten der waarnemingen aan de Gasfabriek. WEEK van 8 tot 14 Augustus. D&suiu. Uur Aantal. Gom. Eng. Btandk. 8 Aug. 7.45 9.30 7 26 6 9 7.45 - 9 30 8 16-8 10 7 45 9.45 7 18 4 11 7.45 9.30 8 16 6 12 7.45 9 45 7 16.6 13 7.46 9.30 8 16.8 14 - 7.43 9.45 8 16.4 i*j Oit boteekeut: Wanneer men 5 cubic feet 141.6 liters por uur van zulk gaa verbrandt in oen Sagg'e London-Argand-Standard burner No. 1, met 24 gaatjea, wordt oen liobt verkregen, dat iu sterkte gelijk staat moi 16.6, J6.8 enz. Standaardkaarson, waarvan elke kaars 20 grauw 7.8 grammen öpermaoeti per uw verbrandt. Ter gelegenheid van de Landbouwtentoonstelling te Leiden, zal van wege de Afdeeling Leiden en Omstreken der Hollandsche Maatschappij van Landbouw op AVoensdag T Sept. a. s. worden gehouden eene om prijzen van f200.-, f75.- en f35.- Aangiften vóór of op Dinsdag 6 September aan het adres van den Heer N. J. STALLINGA, Doezastraat, Leiden. Keuring en loting des voormiddags te elf uren bij BORGERDING, Café „Bellevue", Beestenmarkt, Leiden. 5123 34 Opgericht In 183». Directeuren B. DK ItEGT en F. X. VAX RUX. Verzekering vu kapitalen, uit to betalen by overlijden of op vooraf bepaalden leeftijd, gemengde Verzokoring, Studiebeurzen, Kinderverzorging, Hjfronten, enz. Inlichtingen worden vorstrokt door de Agenten, de HH. P. C. II. HOOGEBOOM, H. BREMEK en W. SEGAAR, te Leiden. 3210 22 Op plaatsen, waar de Maatschappij niet vertegenwoordigd is, worden «milde per sonen als AGENT gevraagd. Adres: De directie, Mauritsstraat 9, Rotterdam. in het Notarishuis aan don Burg te Leiden, by opbod Zaterdag 3 September 1892, by afslag Zaterdag 10 September 1892, des avonds te halTaclif, ten overstaan van Mr. J. A. F. COEBERGH, Notaris to Leiden, van: lo. Het WINKELHUIS met TOONBANK on WINKELOPSTAND te Leiden, in het Noordoinde, No. 49, groot 1 aro, 53 centiaren, bevattende benedon: ruimen Winkel, Kamer achter den Winkel, Binnenplaats, Slaapkamer, open Plaats en Keuken, waarboven Kamer lste étage: Voor- en Achterkamer, 2de étage: Voor- en Achterkamer, voorts Zolder, Vliering en vele gemakken. De kamers zyn behangen en voorzien van Stookplaatsen en Kaster. Het perceel heeft Gas- en Duinwaterleiding, was in eigen gebruik en de Boven-Voor- en Achterkamers waren verhuurd voor f 350.— per jaar. Te zien: Daags vóór en op de dagen van veiling on afslag, van 10-2 uren. 2o. Het WINKELHUIS te Leiden, aan do Haarlemmerstraat, met afz. Bovenwoning No. 00, tusschen de Vrouwekerk- en Bran dewynstegen, groot 52 centiaren, bevattende ruimen Winkel, Binnenkamer met Alkoof, Keuken en Bergplaats; do afz. Bovenwoning heeft twee Voorkamers, Alkoof, Keuken en Zolder. De Kamers zijn behangen, geplafon neerd en voorzien van Kasten, Stookplaatsen en vele gemakken. Het perceel heeft Duin waterleiding en beneden Gasleiding. Verhuurd per week samen voor f 8. Te zienDinsdag en Donderdag in de weken van veiling on afslag, van 102 uren. 3o. Het WINKELHUIS te Leiden, in de Galgstraat, thans Morschstraat, No. 22, groot 50 centiaron, bevattende: Voorhuis, Binnen kamer, Keuken, Kelder en Plaats; boven: Voor- en Achterkamer en Zolder. De Kamers z(jn behangen en voorzien van Stookplaatsen, Kasten en verdere gemakken. Verhuurd per week samen voor f 4.15. Het perceel heeft Duinwaterleiding. 4o. Het WINKELHUIS te Leiden aan de Haarlemmerstraat No. 223, met een uitgang naar den Ouden Rijn, groot 33 centiaren, bevattonde: Winkel, Binnenkamer mot Bed stede, Keuken, Plaats en Kelder; boven: twee Voor- en twee Achteikamers, beide met Bedstede, Zolder en verdere gemakken. De Kamers zyn bohangon en voorzien van Kasten on Stookplaatsen. Het perceel is In eigen gebruik, behalve een Voor- en Achter kamer, die per week verhuurd zyn voor f2. Het perceel hoeft Duinwaterleiding. 5o. Het PAKHUIS te Leiden aan den Ouden Rfin No. 98, achter het vorige per ceel, groot 33 centiaren. In eigen gebruik. De perc. 4 en 5 zyn te bezichtigen in de weken van veiling en afslag, op Dinsdag en Donderdag van 10 tot 2 uren. Go. Het WINKELHUIS, te Leiden, aan de Waardgracht op den hoek van de Groene- steeg No. 53, groot 61 centiaren, bevattende Winkel, Zijkamer met Bedstede, groote Op kamer met Bedstede, Plaats en Bakkerij met Oven; boven: twee kleine Kamers met Bad stede, Droogzolder en Vliering. Hot perceel heeft Gasleiding. Verhuurd geweest voor f 2.75 per week. 5125 89 7o. Het HUIS en ERF, te Leiden, in de Korte Angenietenstraat No. 4, groot 44 centiaren, bevattende twee Kamers, Binnenkamer, Keu ken, Plaats, Zolder en verdere gemakken. Verhuurd per week voor f 2.35. De perc. 3, 6 en 7 zyn te bezichtigen daags vóór en op de dagen van veiling en afslag van 10 tot 2 uren. Aanvaarding en betaling van al de perceelen op 1 October 1892. Meerdere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris COEBERGH, alwaar tusschen do veiling en den afslag verhoogingon kunnen worden gedaan, tegen genot van één vijfde dor verhoogsom. 14.) Daarbij moet ik dan tevens de plechtige beloftö ontvangen, dat gij direct van hier naar Wilholmshagen zult gaan en u daar volstrekt niet langer dan noodig is zult op houden, geen stervoling mededeelt hetgeen door u op dezen dag beleefd is, maar met den eersten trein naar Berlijn reist, om'van daar, eveneens zoo snel mogelyk, naar Bremen te gaan, ten eindo op bet eerst vertrekkend stoomschip de reis als landverhuizer naar Amerika te aanvaarden." „Gy spot weder met my, mynheer Ge lukskind", antwoordde Pechmayer op kla-' ger.den toon. „Ik moet dat echter verdragen. Gij hebt mij immers het leven gered!" „Laat ons daarvan niet spreken; wij heb- en elkander wederkeerig een dienst bewezen, adt gy uw koraal niet gezongen, dan lag n reeds cenige uren met verpletterden sche el in het bosch en gij op den bodem van et meer, terwijl de groene, kristalheldere olven boven uw hoofd kabbelden. Daarom, ank z!:t gij mij niet schuldig en g\j hebt echts te weten, of gy uw voordeel wilt doen door de aanneming van hetgeen ik u voorstelde. Geloof dat alles mjj diepen ernst is. Drie duizend mark zal ik u dadelijk con tant uitbetalen voor uw naam, papieren en kleeding, wanneer gy die mij verkoopt. Het is, geloof ik, geen slecht bod, maar natuurlijk moet gfi mij daarby tovens beloven, dat ge u zoo spoodig mogelijk naar Amerika zult begeven." „Is het inderdaad geene foppery? Drie duizend mark „Contant geldHet is zeker een mooie prys! My bevallen juist de schoono naam Pechmayer en uw zwarte rok, met de prach tige, lange, zwarte panden, welke nu nog als het ware eene waterbron vormen. Ik denk, by zal my voortreffelijk staan Pechmayer zag Gelukskind met een zeer bedenkelyken blik aandeze toch sprak zóó kalm, dat het dwaasheid zou zyn geen geloof aan zyne woorden te slaan. „"Wat zoudt u dan met mijn naam en myne getuigschriften doen?" vroeg by. „Ik heb zoolar.g als een gelukskind ge leefd on wilde nu, om eone afwisseling in myn vervelend bestaan te brengen, evenals Pechvogel of Pechmayer werkzaam zyn. Hoe lang? Dat weet ik niet en ook gaaf «1t u noc'i mij aan. Ik leef juist van den eencn dag in den anderen, totdat ook my het spelen der rol van Pechmayer vervelen zal. Beslis, vriend Pechmayerneemt gy myn voorstel aan of niet?" De aangesprokene dacht na. Half krank zinnig was de hoer Frits Gelukskind bepaald. Slechts zoo iemand kan zich doodschieten uit verveling, terwijl hy de zakken vol gold heeft; dwaas was ook zyn voorstel; maar wat ging dat Gottlieb Pechmayer aan? Het aanbod was voordeelig; drio duizend mark! Voor deze flinke som konden de getuig schriften, welke in Amerika toch geene waarde zouden hebben, wel verkocht worden. Waarom zou Pechmayer, terwyl hy in nood verkeerde, zulk een voorslag niet aannemen? Zyn geluk werd er als het ware door ver zekerd. Het zou eene nooit te vergeten dwaas heid zyn, niet met beide handen het hem zoo onverwachts aangeboden voorstel aan te grij pen en vast te houden. „Wanneer uw voorstel inderdaad ernstig gemeend is", zeide hy, den heer Frits Ge lukskind mot een twyfelachtigen blik be schouwende, „ik kan het nauwelijks gelooven, doch wanneer hot inderdaad ernstig gemeond is, ik het aan!" „Bravo, vriend Pechmayer! Gy zyt een juweel van ein mensch", riep (Ulukskind „ziedaar myne hand, 6la toe en dan is de zaak beklonken." Nog steeds een beetje aarzelende, nam Pechmayer de hem aangeboden hand. Iedere twyfel moest echter wel vordwynen, toen Gelukskind eensklaps opstond en Pechmayer met zich voorttrok naar den heuvel, van welken eenige minuten geledon beiden in het water gesprongen waren. Daar lagen op het korte gras Frits Geluks kinds jas, overjas en hoed met den zwarten cylindorhoed van Pechmayer en diens reis- tasch vreedzaam byeen. Uit den borstzak van zyne jas trok Ge lukskind eene portefeuille. Toen by deze opende en daaruit een paar bankbiljetten nam, werd bet Pechmayer zeer vreemd om hot hart. Zooveel geld had hy nog nooit byeen gezien; de aanblik van al die bank biljetten bracht hem in vervoering. Er de gelukkigo bezitter van dezen kolossalen ryk- dom, waarvan de grootheid niet viel te be-' rekenen-, had nog slechts op.kele mini'' geleden het voornomen, gehad aieh ,.'f schieten Hot ong^nUigQ wa.. pauld dwaas! nr.

Leidsch Dagblad | 1892 | | pagina 3