Imiili voor 'MmMbito, ONZE BETIMMERINGEN. Buitengewoon groote keuze beweegbare POPPEN. (Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Tweede Blad. Leiden, 25 Juli. Burgerlijke Stand. Schouwburg VAN LIER. DE JONGSTE LUITENANT, Derde eu laatste belangrijke Verknoping afbraak, LAMEBRUG 10 a. Opleiding Posterijen. Encre fvlathieu Plessy. INMAAK-FLESSCHEN en -POTTEN in alle nummers. 4039 6 HANDBOEK VOOR BOUWKUNDIGEN. E. JLz. BERGHUIS, f]° 9945. üiiisclag 20 JTnli. A0. 1802. LEIDSCHÉi! DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: V-oor Leidon per 3 maanden1.10. Ftadco per post1.40. Afzonderlijke Nommere0.05. Door den minister van koloniën zyn ter beschikking gesteld van den gouv.-gen. van Ned.-Indie: de heer C. J. M. "Wertheim, om te worden benoemd tot ingenieur der derde klasse bij den dienst van het mijnwezen aidaar, en do heeren B. A. J. Van "Wettum, J. L. J. F. Ezerman en H. J. F. Borel, om, na voorafgaande pratische opleiding gedurende omstreeks een jaar in China, te worden be noemd tot tolk voor de Chineesche taal in N.-I. Visschery in de Noordzee. Het politie toezicht zoowel binnen als buiten de territoriale wateren, is voorloopig alléén opgedragen aan Hr. Ms. schepen „Dolfijn" en „Argus Bij koninklyk besluit van 30 Juni jl., opgenomen in de Staatscourant van heden, is mr. J. Ph. Van Bosse, voorzitter van den Raad van Toezicht op de Spoorwegdiensten, met ingang van 1 dezer, benoemd tot regee- ringscommissaris by de Billiton-Maatschappy in Nederland. By beschikking van den minister van binnenlandsche zaken van 23 dezer is bepaald, dat de commissie, aan welke wordt opgedragen het oxamineeren van hen, die eene akte van bekwaamheid voor middelbaar onderwijs in land- en tuinbouwkunde en houtteelt of de akte voor lager ondorwys in de landbouw kunde, bedoeld bij kon. besluit van 3 Aug. 1879, wenschen te verkrygen, voor het jaar 1892 zitting zal houden to Wageningen; en zijn bonoemdtot lid en voorzitter dier com missie F. B. Löhnis, inspecteur van het middel baar onderwys, belast met het toezicht op de landbouwscholen; tot leden L. Broekema, directeur van, en prof. dr. A. Mayer, S. Lako, G. Reinders, dr. O. Pitsch, dr. J. Ritzema Bos en dr. E. Giltay, leeraren aan de liyksland- bouwschool te Wageningen, en S. Huizinga, lid der commissie van toezicht op de Rijks- landbouwproefstations te Middelstum. De gewone audi< ntie van den minister van oorlog zal op 29 dezer niet plaats hebben. Vermits de brieven en andere stukken voor Atjeh, Deli en Langkat het snelst hunne bestemming bereiken by verzending langs den weg van Brindisi en met de Britsche paketbooten via Penang, zullen voortaan daar heen alleen dan via Marseille en verder per Fransche paketboot via Singapore brieven enz. verzonden worden, wanneer zij voorzien zjjn van eene aanwyzing, dat verzending met d:e gelegenheid verlangd wordt. Gemengd Nieuwe. Zaterdag-namiddag is in het Haagsche Ververschingskanaal by de tweede sluis opgehaald het lyk van den 20-jarigen J. Kuit Scheveningen, die sinds Maandag 11. werd vermist nadat hy uit de ouderlyke woning was vertrokken om een paard naar de duinen te brengen om daar te laten grazen, welk paard later behoorlyk vastgemaakt aan een paal gevonden werd. Tusschen 11. Woensdagavond en Vrfidag is ingebroken in de woning van den heer P. C. Van Vlissingen, gelegen aan de Leidsche vaart, onder Haarlem. De dieven hebben schandelyk huisgehouden; alle meu belen en kasten zyn vernield of opengebroken en alles is nauwkeurig doorzocht. In eene opengebroken trommel is nog één effect ge- gevonden. Daar de familie afwezig is, kan vooralsnog niet worden opgegeven wat ver mist wordt. Verschillend gereedschap, waar onder een aantal boren, is achtergelaten. Door overklimming der tuinschutting en het ver breken van eene glasruit in de keukendeur hadden de dieven zich blykbaar toegang tot de woning verschaft. De nieuwe regeling op het bezieh- tigon van het paleis te Amsterdam geldt ook voor het paleis in het Noordeinde te 's-Graven- hage en voor het Huis ten Bosch. Zy, die die paleizen willen zien, moeten zich twee kaarten van 50 c. voor elk paleis eene aanschaffen. Het „Vad." acht voor gezelschappen een prys van een halven gulden per hoofd veel te hoog. Het zou zeker het publiek veel genoe gen doen, indien er voor kleine en groote gezelschappen familiekaarten van fl en 2.50 werden uitgegeven. Reeds Zaterdag vertoonden zich op het voor enkele dagen verspreide gerucht, dat HH. MM. de Koninginnen in het kamp zouden komen, onderscheidene bezoekers in de legerplaats by Zeist. Mocht zulk een bezoek werkelyk eerlang plaats hebben, dan zy, ter voorkoming van teleurstelling, nu reeds meegedeeld, dat dien dag de toegang tot het kamp gesloten zal zyn voor alle niet tot het kampeerend per soneel behoorenden en dus voor alle bezoe kers, terwyl de onmiddeliyke omgeving van het kamp zal worden afgezet. Eerst nadat de Koninginnen het kamp zullen Hebben verlaten, zullen daarbinnen bezoekers worden toege laten, die de kampversieringen in oogenschouw willen nemen. (U. D.) Op de ljjn Sneek-Joure is door de avondtram eene koe overreden. Locomotief en wagens derailleerden, een der balkons kreeg veel schade, het werd geheel ingedrukt. De glasruiten werden verbryzeld. De passagiers kregen geen letsel. De trein had ruim l*/a uur vertraging en kwam eerst om halféén te Joure aan. De socialist Jochem Lerk, onlangs door de rechtbank te Leeuwarden tot één jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens mishande ling van den majoor der ryksveldwacht De Jager by de ongeregeldheden in de Schran na afloop der Mei-meeting, heeft naar Amerika de wyk genomen. Te Leeuwarden zyn de leden van eene officierstafel, onderscheidene onderof ficieren en ook een paar gezinnen in meerdere of mindere mate ongesteld gewTorden ton gevolge van het gebruik van het vleesch van eene waarschynlyk zieke koe, afkomstig van een slager daar ter stede. De zaak wordt onderzocht. De heer K. Pieper, assistent havenmeester te Groningen, heeft van H. M. de Koningin Regentes een geschenk van 100 ontvangen voor het feit, dat hy reeds 32 maal bet leven van een drenkeling redde. By het jongste bezoek der Vorstinnen is Pieper ter audiëntie geweest, waarby H. M. de Koningin-Regentes met veel belangstelling naar zyne heldendaden informeerde. Voor enkele dagen spraken de bladen de wenschelykheid uit, dat het Spoor wegcongres, hetwelk van 20 Augustus tot 4 September te St.-Petersburg zal worden ge houden, wegens het heerschor. dor cholera in Rusland zou worden uitgesteld. Thans zyn de uitnoodigingen dcor het „Comité do direction" van de „Commission internationale du Congrès des Chemins de fer" te Brussel tot by woning van het Congres te St.-Petersburg verzonden. Daarin wordt het gevaar, aan het bezoeken van dit Congres verbonden, zeer gering voorgesteld, en ge zegd, dat de vreemde afgevaardigden niets van de cholera hebben te vreezen. Het „H. Dagbl." hoopt echter dat men hier te lande zoo voorzichtig zal wezen onze spoor- en tramwegambtenaren niet naar St.-Peters burg te zenden en hen aldus bloot te stellen aan de gevaarlyke ziekte, daargelaten nog dat de verspreiding der epidemie door zulk een congres bedenkelyk wordt bevorderd. Naar men uit San-Francisco meldt, heeft de stuurman van een schooner, de „Undine", koers zettende naar de Zuidzee- PRIJS DER ADVERTENTIÉN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17$. Grootere lettere naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt ƒ0.10 berekend. eilanden, geholpen door iemand, die te Honolulu als zyn broeder aan boord kwam, na by een twist den kapitein en den supercargo te heb ben doodgeschoten, de bemanning vergeven door strychnine in hun grog te mengen. De hofmeester ontkwam, doordien hy voor den grog bedankte, en hield zich vervolgens alsof hy op de hand der twee samenzweerders was. De drie mannen brachten het schip naar een eiland, waar zy inlanders als matro zen aan boord namen, en stevenden toen naar Ascension. Hier deed de hofmeester de moor denaars in hechtenis nemen, die naar Manilla gezonden zyn om er terecht te staan. „Ehret die Frauen" scbynthet devies van den galanten kolonel van het 11de regiment infanterie, dat grootendeels te Regensburg garnizoen houdt. De „Regensb. Zt." maakt een regimentsorder bekend, waarby de muziek van het corps opdracht krjjgt, om aan de echtgenooten der officieren op haren verjaardag een morgenconcert van zes num mers voor hare respectieve woningen te bren gen. Aan de dames wordt de bevoegdheid verleend het concert al of niet aan te nemen. In de Sted. Werk I nr. 7ijn opgenomen DATUM DAGEN. Volw peis. Slnde- ren. Totaal 17 Juli Zondag 55 16 71 18 Maaudag. 69 16 85 19 Dinsdag G9 15 84 20 Woensdag 71 17 88 21 Donderdag 71 13 84 22 Vrijdag 68 14 82 23 n Zaterdag 60 10 70 OEGSTGEE8T. Geboren: Jansje, d. van A. J. Van Varik en O. J. v. d. Kamp. Sophia, d. van D. Veerman eD S. Korporsbock. Wilhelmina, d. van W. N. Vreeken en J. v. d. Meij. Overleden: J. G. M. Dnivonvoorde, 6 w. E. Schaap, 77 j., wed. van E. De Leeuw. H Mar tens 51 J., ongehuwd. H. Van Diggelen, 13 m. Ondertrouwd: J. De Ruiter 23 J. en A. Vletter 20 j. W. J. Van Varik 25 j. eo A. Borgeld 2G j. Gehuwd: W. v. d. Pijl en M. Tienhoven. LISSE. Geboren Adriana Helena, d. van J. Opdam en A. Van Elswijk. Willem, z. van O. v. d. Bent en T. Baartse. Geortruida, d. van If. Van Ruiten en C. H. Lommoreo. Helena Gijsbertha, d. van L. v. d. Laos en G. Hoogkamer. Ovcrloden: Johanna Margaretha v. d. Hulst, 8 mnd. NOORDWIJK. Geboren: Quirina, d. van C. Noppe on A. Zuidhoek. Jeroen, z. van J. Lcijten, I wed. van J. Don Hollander. Ovorledon: P. v. d. Niet, 4 m. D. M.Van Abswoude, 15 j. HILLEGOM. Geboren: Wilhelmina, d. v. Jeroen Barnhoorn en Antje Van Roode. Overleden: Wilhelmina v. d. Klashorst, 8 m. Standplaats: Doczastraat, DINSDAG 26 JULI 1892: Sensatie Blijspel in 5 Bedrijven mot Zang, Coupletten, Quodlibets, naar het Hoog- duitsch van C. P. T. BIGOT. 2W he< grootste succes door geheel Nederland opgevoerd. 4636 14 Aanvang 1c halflicht. Prjjzen: f 1.49, fl.—, ƒ0.16, ƒ0.40. VAN om contant geld, op Dinsdag 20 Juli 1892, dos voor middags te 10 uren, ten overstaan van den Deurwaarder P. II. VAN Til Uil., vóór en op het terrein van het gesloopte Hoerenhuis aan de Hooigracht No. 79, te Leiden. Alles broeder bij biljetten omschreven, 's Morgens vóór de verkooping afgekaveld te bezichtigen. 40,4 45 Vcrvotg tier Advcrtciitiën. ZOMER VACANTIE van 25 Juli tot 5 Sept. INSCHRIJVING voor Nieuwe Leerlingen ttdag- en avondlessen) van 23 Juli tot 5 Aug., van 9 tot 2 uren. W. J. LAMPE, (4603 10 Leeraar M. O. Voor een goed ontwikkeld, net JONG MENSCH, boven de 16 jaar, bestaat goede gelegenheid ter opleiding op een niet to druk kantoor in deze provincie. Brieven aan het Bureel van dit Blad onder No. 4641. 7 Eenlgsto I\KT, die altyd goed biyft en immer zwart. Zoowel voor gewoon als voor kopiëerschrift. Inlichtingen etc. by den Sub- Agont A. J. GKOEN l'.Jzn., Ilanrlein- McrHlrnat. 3205 7 J. VAN I)ER STOK, Donliersteeg. Door A. W. SIJTHOFF, te Leiden, is uitgegeven en bij alle Boek handelaars verkrijgbaar gesteld: NAAR HET HOOGDUITSCH voor N^eclerland bewerkt en vermeerderd door Directeur van de Ambachtsschool on van de GemeentolUke Avondschool voor Handwerksliedon to Arnhem. Inhoud: Het Materiaal. - Het Gereedschap. - De houtverbindingen. - Plinten, lam- brizeeringen, behang en schotwerk. - Deuren en poorten. - Vensters, ramen en koz(jnen.- Vensterluiken en blinden. - Zolder- en plafondbokleeding. - Privaatbetimmering. - Houten trappen. - Beslagwerk. - Sloten. Met 75 platen en 394 mcercndeels groote gravuren tusschen den tchst. Dit werk wordt uitgegoven in groot kwarto formaat en zal compleet zijn in 12 afleve ringen, elk a 4 vel druks. Bij inteekening is de prjjs slechts 50 Cents per aflevering. Een uitvoerig, geïllustreerd Prospectus is gratis verkrijgbaar. 4094 6 J. VAN DER 8TOK, Donkersteeg.

Leidsch Dagblad | 1892 | | pagina 5