9933 Dinsdao IS Juli. A0. 1892. Leiden, 11 Juli. ^eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§pn- en feestdagen, uitgegeven. Feuilleton. ZÏJN SVSOORDEMAAR. n Burgerlijke Stand. G 7 - 8 LEIDSCH DAGBLAI). PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maanden1.10. Franco per post1.40. Afzonderlijke Nommers0.05. Tweede Blad. Door don lieer B. J. Van der Nat is vergunning verzocht om uit zyn pakhuis in de Goegerritsteeg No. 6 eene loozing naar het stadsriool te mogen maken, terwijl de bedoeling is een riool te bekomen tot afvoer van bloed uit een slachtstal. Tegen de inwilliging van het verzoek be staat b\j de Commissie van Fabricage geen bezwaar, mits aan de vergunning de gewone voorwaarden worden verbonden. B. en Ws. geven alzoo in overweging aan B. J. Van der Nat vergunning te verleenen, om uit zijn pakhuis in de Goegerritstraat No. G eene loozing te leggen naar het stads riool aldaar, onder voorwaarde dat: lo in de loozing eene bezink- en ruimkolk worde aangebracht, ingericht volgens de voorschriften van den Gemeente-Architect 2o. het geheele werk worde verricht over eenkomstig de aanwijzing van den Gemeente- Architect; 3o. het onderhond, ook van de openbare straat, blijve voor rekening van adressant; 4o. de kosten van straten en herstraten door adressant worden vergoed; 5o. door adressant eene jaarlijksche recog nitie van f 1.50 worde betaald overeenkomstig art. 3 No. 11 van het Tariof. HH. MM. de Koninginnen zullen denke lijk eerst een der laatste dagen van deze maand de choveningsche Sporltentoonstelling bezoeken. De Voreeniging tot bevordering van de belangen des Boekhandels heeft zich per adres tot den minister van financiën gewend, om te klagen over do hooge registratierechten (3 pCt.) welko by fondsveilingen worden geheven. Zy verzoekt den minister by de herziening van de wet op de registratie, het boek by fonds veilingen (niet by gewone boekverkoopingen) te plaatsen op de lyst der handelsartikelen, waarvan slechts l/s P^t. recht geheven wordt. „De Tyd" brongt het volgende onder de aandacht harer lezers: „Zooals blykt uit de advertentie, in dit nummer opgenomen, zyn de rechten op „De Tijd" by notariëele akte, heden gepasseerd, uit particuliere handen overgegaan in die van eene commanditaire vennootschap. "VVij hopen binnen zeer korten tijd in staat te wezen onzen lezers mede- deeling te doen van de hun zeker hoogst welkome en aangename gevolgen, welke eer lang uit deze verandering zullen voortvloeien." By Koninklijk besluit is benoemd tot burgemeestervan Maasbree, J. M. L H. Clercx van Wateringen, jhr. W. F. M. Van der Does de Willebois; van Ylagtwedde, E. J. Brinkhuis. Eervol ontslagen, op hun verzoek, by de dd. schutterijen te Amersfoort, B. F. Casten- dyk, auditeur; te Leiden, mr. L. Offerhaus Jz., 2de luit. Aan dr. J Huber, te Kampen, op zyn ver zoek, eervol ontslag verleend als lid van den geneeskundigen raad voor Overysel en Drente. Aan mej. M. A. Wörtmann, geb. te Ankum, en aan mej. M C. Zillessen, geb. te Immerath, vergunning verleend tot het geven van lager onderwijs. Mr. G. Kortenbout van der Sluys, te Almeloo, met 16 Aug. o. k. opnieuw benoemd tot school opziener in hot arr. Ootmarsum. Met 1 Aug. a. s., aan J. Chr. Enchedé, op zyn verzoek eervol ontslag verleend als burge meester van Yelzen, met dankbetuiging voor de bewezen diensten, en met 15 dezer aan F. H. Tonnaor, op zyn verzoek, als burgemeester van Heel en Panheel. Gemengd TVin"ws. Op de Haarlemmerstraat alhier had gisteravond omstreeks zes uren een on geluk plaats, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Het driejarig zoontje van W., dat voor oen melkwagen wilde uitwijken, viel en werd aangereden door een met twee paarden bespannen rijtuig van den stalhouder Van S. Het kind ontving eene verwonding aan het hoofd door een slag van het paard. Gelukkig is deze kwetsuur niet van ernstigeu aard. Aan het politie-bureel in de Meermansstraat te Rotterdam is door een goederenklerk kennis gegeven, dat uit een der kantoren aan het station D. P. werd ver mist een lederen zak, inhoudende aan bank papier en specie de som van 24-85. De Amsterdamscho politie heeft Donderdagavond vyf kwartjesvinders te gelijk ingerekend, die hunne tent hadden opgeslagen in eon koffiehuis in de Warmoesstraat. Op het fort aan de Biltstraat by Utrecht heeft met hot schijfschieten een ongeval plaats gehad. Een geweerkogel, welke een niet verwachten aanslag maakte, wondde een man, die daar werkzaam was, aan het oog. Eenige dagen geleden overleed te Breda de metselaarsknecht v. d. M. Op het vermoeden, dat de man niot den natuur lijken dood gestorven was, hoeft er eene ge- reehtelyko schouwing plaats gehad, welko dit G6.) „Om Godswil, Bruno", riep Clarissa, doch hy hoorde haar niet, met een paar sprongen stond hy voor den stroopor en greep naar diens geweer. „Hier do buks, ik zal je leeron „Neem ze!" sprak do man hoonend. Eene korte worsteling, een tweede schot. Bruno Von Glatberk Was een lyk! Verpletterend was de indruk, welken het plotselinge overlijden van don algemeen go- achten baren Bruno Von Glatbeck van verre en naby maakte. Als een donderslag trof de noodlottige gebeurtenis allen, die hem had den gekend. Zyn moordenaar, byna waanzinnig van smart en berouw, bezwoer dat hij niet het plan had gehad den baron te dooden en dat j slechts door een toeval het tweede schot by het worstelen was afgegaan. Hy wachtte I zijne straf en bad om den dood, daar hy met deze misdaad op zyn geweten toch niet in staat was, zyn leven te dragen. Men moest alle voorzichtigheidsmaatregelen in acht nemen, om te verhinderen dat by zich het leven benam Bollmeycr was vernietigd. In allen ernst dacht hy er aan, zyn landgoed te verkoopen, do pacht op te geven en de omgeving te verlaten. Slechts de gedachte aan de belofte, den overledene gegeven, Kriemc gedurende tien jaren to beheeren, hield hem daar van terug. „Door", zeido hy, „hot gaat my dagelijks slechter in dc wereld." Doortje knikte; zy kon niet aan den goeden baron, zyne lieve vrouw en den kleinen Hum bert denken, zonder dat haar de tranen over de wangen rolden. Zelfs op Richard scheen deze ontzettende gebeurtenis niet zonder indruk te zyn ge* blevon; zy scheen zelfs een gunstigen in vloed op hem le hebben. By het lyk zyns broeders barstte hy in tranen uit en plechtig beloofde hy, zich te zullen beteren. Als een marmeren beeld stond Clarissa by de kist, waarin al haar geluk lag; als in een droom wandelde zy rond; wat haar over komen was, bleek zelfs hare ziel te sterk. Zy had geene tranen; geene klacht kwam over hare lippen. Eerst toen het zware yzeren deksel over de kist werd gelegd, welke haar alles in zich sloot, zonk zy mot een luiden gil ineen. bevestigde. De zoon van den overledene is in hechtenis genomen. In de afgeloopen week hebben zich vier nieuwe gevallen van pokziokte bin nen de gemeente Rotterdam voorgedaan, waar door zes personen zyn aangetast. Voor een zeer talryk publiek, w. o. vele studenten, geneesheeren, enz., heeft Sequah Vrydagavond te Groningen zijne eerste séance gehouden. Medegedeeld werd, dat. Gronin- ningen de laatste plaats was, waar hy in ons land optreedt; daarna vestigt hij zich in Den Haag. Vrydag werden te Apeldoorn drie ongens aangehouden, die den vorigen dag van den Kruisberg by Doetinchem ontvlucht waren Door de politie zyn zy weder teruggebracht. Te Middelburg is een valsch gouden tientje in betaling gegeven. Tusschen Lippenhuizen en Beet storzwaag zyn oen stoomtram en een „tramkar" van den vrachtryder De Boor op elkander ge reden. De tramkar werd vernield en do hon den, welke er onder gespannen waren, ge dood. De vrachtryder was nog tydig van het voertuig gesprongen. De tram bleef op de rails. Ravachol. Waar is Deibier, de scherprechter, monsieur de Paris? Sedert Woensdag morgen weten de Paryzenauis niot waar de drager van het zwaard der gerechtig heid vertoeft. Hy is niet in zyne woning, rue Vicq d'Azir. Mevrouw Deibier toont zich zeer ongerust. De geheimzinnigheid, waarmede do beul zich omhult, schynt aan te toonen dat de terechtstelling van Ravachol ophanden is. De guillotine is niet uit Valence te Parys teruggekomen. De guillotine reist steeds met den beul mede. Zy wordt vervoerd in een donker groenen wagen. De spoorwegambtenaren ken nen dien wagon zeer goed. Men neemt zelfs niet eens de moeite hem op eone of andere manier te overdekken Aan alle stations, waar hy voorbykomt, woet men zeer goed, dathy de guillotine bevat. Men zogt dat Deibier Parys verlaten heeft eenige uren na zyne terugkomst uit Valence. Do beul moet, naar bowoerd wordt, aan oen der spoorwegstations, bijv. Melun of Dyon, op het be vol der regeering wachten om Rava chol te executeeron. Aan het ministerie van justitie zyn alle maatregelen genomen om accompli plaatsen. Daardoor hoopt men ma- PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regela ƒ1.05. Iedere regel meer Grootere lettere naar plaatsruimte. Voor het incosseeren buiten de stad wordt ƒ0.10 berekend. den beul en de overheid van Montbrison voor aa-islagen te vrywaren. (Zie de telegrammen.] Men acht het te Parys zoo zeker, dat de wereldtentoonstelling in 1900 doorgaat dat men zich reeds bezighoudt met-de vraag, welk reuzenwerk men de bezoekers zal doen aanschouwen, daar van den Eiffeltoren over 8 jaren natuurlyk de aardigheid af is. Men spreekt thans van een reuzentelescoop met een spiegel van 10 voet in doorsnede, 18 duim dik. Men zal, als het werk wordt uitgevoerd, de boomen en zelfs groote dieren op de maan kunnen zienten minste als die er zyn. In Bulgarye hebben eenige gen- darmen op de Turksche grens een zevental roovers van de bende van den beruchten Anastasias aangehouden. UITLOTINGEN Atitwerpscbe loten 2l/2 pCt. a fr. 100. 28 serieëa 235 10123 1091G 31749 41504 51299 65G81 3012 15590 18281 34268 43208 51979 65841 3147 16053 23318 39118 43803 53865 70313 7522 16664 23899 40095 47053 62402 71329 s 65841 No. 21 fr. 150000 8. 23318 No 20 fr. 150 71329 25 2500 23 99 9 150 41504 20 1000 23899 11 150 40095 16 500 39118 18 150 65811 18 500 41504 4 1 o 3447 3 Tl 150 43208 2 150 7522 3 150 43803 4 150 7522 8 150 47053 19 160 10423 24 150 58865 21 150 15590 24 150 G5G81 20 150 16664 18 150 70"13 9 150 16664 20 150 71329 23 150 - 18284 23 150 VOORSCHOTEN. Overleden: Bernardue Leo- Dardus Roodakkers 1 j zoon van AdriaLUs Johannes Roodakkere en Margaretba Boode. LISSE. Ovorleden: Christina Van der Teet, echtg. van C. Duineveld, 48 j. Gehuwd: Gerardss Steenvoorden jm. en Bar bara Van Gerven. HILLEGOM. G o b o r e n Johanna, d. van Go- rnrdus Van der l'"ocg en Jansje Hoogervorst. Johannes, z. van Johannes De Koekkoek en Eli sabeth Wisman. Hermanus Theodoras, z. van Hermanns Van R:ok on Clazina Rn:grok. Ondertrouwd: Thcodorus Van der Aart, laatst wedr. van Johanna Van der Valk en Cor- Delia Van Veen, wed. van Wilhelmus Tetrus Nedor- stigt, wonende te Leimuiden. Overloden. Willem Van der Stoen, 12 dagen. Kn «Be Stcd. Werklïir. zynopgcnoiaeu: DATUM DAGEN. VcJw. per a. Klmle ren. ToUsï 3 Juli Zondag 44 8 52 4 Ma&Ddag. 53 9 62 1 5 Dinsdag CO 11 71 Woensdag 70 16 86 Donderdag 69 16 85 Vrijdag 63 16 84 9 Zaterdag 62 12 74 Richards sterke armen vingen haar op en lieten haar zachtkens op de sofa glijden. XV. Een jaar was voorbygegaan. Bloek, als uit marmer gehouwen, doch byna schooner nog dan vrooger, wandelde Clarissa in hot Park. Een zwart, effen rouwkleed omsloot haro gostalto. Langzaam schreed zy voorwaarts met den kleinen Kunibert, den jongen eige naar van hot majoraat, aan do hand. Voor hem alleen leefdo zy nog. Doch neen, als een heilige plicht, als do laatste, dierbare wilsbeschikking van Bruno beschouwde zy het bouwen van het huis op de stille weide in het bosch, op dat plekje gronds, waar hij voor altyd de oogen had gesloten. Geiyk allo dagen richtte zy ook thans haro schreden daarheen, nadat zy aan Bruno's graf haar hart voor God had uitgestort. Eene dame, eveneens in diepen rouw, volgde haar. Het was de barones Von Struendorff. Gedu rende het leven van haren schoonzoon had zy zelden langen tyd op Trunzow doorge bracht. Hare tegenwoordigheid had zich alleen bepaald tot korte bezoeken. Na den dood van Bruno was dat anders gowoiden, want dikwyls verbleef do barones weken lang op Trunzow, om do alleen staande jongo vrouw to beschermen. Clarissa liet haar begaan. Haar zacht ge voel vermocht het niet, deze moederlyko zorgvuldigheid af te wyzen en steeds was zy vriendelyk, doch nooit kon zy het over zich vorkrygen haar hart voor hare moeder uit te storten. Mevrouw Von Struendorff wandelde echter niet alleen. Naast haar schreed Richard, die klaarblij- kelyk in een levendig gesprek met haar was gewikkeld, waarbij zy hem haro onverdeelde aandacht schonk. „Ik leef de rest van mijne dagen eenzaam en zonder vreugde, mevrouw, cn doe boete, zooais ik hob verdiend", sprak hy met do uitdrukking op liet golaat van oen berouw vol boeteling. Mevrouw Von Struondorffs medolydon was opgewekt. „Laat ons hopen, Richard, dat ook voorn de hemel nog eens opklaro, dat gy nog eens gelukkige dagen moogt belevenantwoordde zy geroerd, terwijl zij hem do hand reikte, welko door Richard zachtjes werd gedrukt. Vervolg ommezijde).

Leidsch Dagblad | 1892 | | pagina 5