Eerste Muirijb Moojii GEBRs. BELT, Nieuwe Rijn 43. Vervolg der Advertentiën. Kamer van Koophandel en Fabrieken TOT BEVORDERING DER BOUWKUNST. Iluis te huur, TE KOOF*: ZUIVERE ROOMBOTER TE HUTJE: HOUTVERKOOPING. Sluiting 1 A.ugustus. Feuilleton. ZIJN MOORDENAAR. Alkmaar, Haarlem en omstreken aangemeld, terwijl nog tot 14 Juli gelegenheid bestaat zich tusschen 10 en 4 uren te doen inschrij ven bij den custos van het Museum. Gevolg gevende aan de haar opgedragen taak, is door de centrale commissie van hot Nederlandsch Werkliedenverbond „Patrimo nium" aan de Tweede Kamer een adres ge zonden, waarvan do conclusie luidt: le. dat het kiesrecht zich uitstrekke tot alle gezinshoofden, die niet op wettelijke gronden van het burgerschapsrecht %ersto- ken zijn; 2e. dat de stemming geheim zy, opdat de persoonlijke vrijheid b;j de uitoefening er van ten volle gewaarborgd zij 3e dat de steinbureaux ook des avonds geopend zijn, om hun, die door bun arbeid des daags verhinderd zijn, de uitoefening van het kiesrecht mogelijk te maken; 4e. dat verordend worde, dat aan allen, die, in welke qualiteit ook, bij Staat, Provincie of Gemeente in dienst zijn, gelegenheid moet worden gegeven om van hun kiesrecht ge bruik te maken; 5e. dat de dag voor stemming nooit op een Zondag of een algemeen erkenden christelijken feestdag worde gesteld; en eindelijk 6e. dat het stelsel van enkelvoudige kies districten tot alle gemeenten worde uitgestrekt. Er zal voortaan gelegenheid bestaan om, behalve met de Duitsche booten, uit South ampton brieven en andere stukken naar de Voreenigde Staten van Noord-Amerika te ver zenden met de Britsche booten, welke Don derdag en Zondag van Queenstown naar Niouw- York vertrekken. Do langs dien weg te ver-, zenden brieven, welke uit Nederland vertrekken met den trein van 5.30 's av. uit Amsterdam naar Vlissingon, moeten duidelijk en op in het oog vallende wijze voorzien zijn van do aanwijzing „Via Queenstown. Den 3den September van dit jaar zal hot 25 jaar geleden zijn, dat de heer E. Zirkzeo werd geïnstalleerd als lid van den Raad der gemeente Koudekerk. In dat tijdvak toonde de heer Zirkzee steeds de belangen der gemeente voor oogon te hebben en in 1873 bewees de Raad zelf dat hij hem tot een zijner bekwaamste leden rekende door hem te benoemen tot wethouder. Voorzeker zal doze dag door en voor de ingezetenen van Koudekerk niet onopgemerkt voorbijgaan LICHTSTERKTE. Resultaten der waarnemingen aan de Gasfabriek WEEK van 27 Juni tot 3 Juli. Datura. Uur Aantal. Gem. Eng. Standk. 27 Juni 8.15 9.45 7 16.4 28 8.15 9 45 8 16.6 29 8.15 9.30 7 16.4 30 Juli. 8.15 9.45 8 16.8 1 8.15 9 30 7 16.4 2 8.15 9.45 8 16.4 3 8.15 9.45 8 16.6 Dit beteekentWaaneer men 5 cubic feet 141.0 liters per uur van zulk g&s verbrandt is een Sngg'e London-Argand-Standard burner No. 1, met 24 gaatjes, wordt eon licht verkregen, dat in eterkte gelijk staal met 1G.4, J6.6 enz. BtandaardkaArsen, waarvan elke kaars 20 grains 7.8 grammen Spermaceti per uuj •erbraDdt. TE LISlDKSi. De Voorzitter van de Kamer voor noemd noodigt belanghebbenden bij de verzending van wol langs de lijnen van de Staatsspoorweg maatschappij uit tot eene bijeenkomst op "Vrijdag 155 -Jnli a.s., des namiddags te 3 uren, in één der loka len van het Raadhuis. De Voorzitter, 4368 14 L. DRIESSEN. MAATSCHAPPIJ Afdceling Lelden en Omstreken. Als Prijsvraag voor het jaar 1892 is uit geschreven „Een ontwerp voor een gtoonibrand- spultenliuts niet verblijf voor den Hrnnd wcerposl." De ontwerpen moeten vóur 31 Dec. 1892 worden ingezonden. Het Programma is bij den ondergeteekonde te verkrijgen. ADR. J. VAN ACHTERBERG, 4174 17 Secretaris. PIANO. Door plaatsgebrek le koop, voor ƒ24. -« eene prachtige platte Plano. Mooie donkere kast. Brieven onder No. 4306 aan liet Bareel van dit Blad. 5 togen 1 Aug. of 1 September a. s op den Witten Singel, bij het Noordeinde, bevattende Kamers, Serre en Tuin. 4159 7 Brieven f;°. lett. W SlO aan KOOYKER's Centraal-Advertentiebureau, Nieuwe Rjin. ruim één Hectare extra sterk te veld staande Aardappelen, gedeeltelijk op den dikken mest, by P. VAX DER VELD d ZOXEX, te Lisse. 4:355 6 wordt wekelijks franco aan huis geleverd, in potjes van af 1 Kilo, a f 1.20 per Kilo, door H. VAN SANTEN J Kz-, te Stompwjjk. 3731 5 Bij beschikking der Arr.- P.echtb. te 's Gravenbage van 1 Juli 1892, werd onderge- teekende aangewezen als tijdelijk bewaar der van de minuten, registers en reper toria van wijlen den Notaris te NoordwJJb, Mr. Th. W. VAN DER SCHALK. 4285 9 J. A. VAN HAMEL, Notaris te Lelden, Steenschuur No. 3. een HEERENHCIS, in de onmiddellijke nabijheid der stad, bevattendo Marmeren Gang en Vestibule, 7 Kamers, Keuken, Schuur, Tuin en ruimen Zolder. Huurprijs A50 Gld. per jaar. Te bevragenHaven 28 a. 4367 7 Mr. D. VAN RIESSEN, Notaris te Katwyk, zal op Donderdag IA Juli a. s., des middags te halftwaalf, te Rijnsburg, aan den Vliet, ten verzoeke van den Heer LEON, in het openbaar tegen contant geld VERKOÖPEN EENE GROOTE PARTIJ 1 bestaande in: Delen, Latten, Ribben, Platen, Sehoeiingplanken, Damplaten, Baddings, Arno- rikaansch Grenen- en Eikenhout, enz. 4363 15- van AFBRAAK,om contant geld, ten over staan van den Deurwaarder P. H. VAN THIEL. op Dinsdag 12 «lull 1892, 's morgens te lO uren precies, voor het In amovccring z,yndc Uecrenhuis, aan de Hooigracht No. 79 te Leiden, waaronder zoo goed als nieuwe Lichtközynen, waarby met Spiegel glas, Tuinkozijnen met Stolpdeuren, mooie Binnendeuren met en zonder Kozynon, waarbij vele van gelyke afmeting, Briséedeuren, Lam brizeeringen, Trappen, eene groote part i mooie Planken, breede Schotten, gelijke, gave, zware en lichte Balklagen, Platen, Ribhout, Battings, Palen, Richters, Riggels, Schrooten, Latten, zwaar en licht Brandhout. Voorts: marmeren Vloertegels, eenige Buitenjaloezieën.. Zonzeilen, Keukenkasten en wat meer van bovengenoemde solide sloopery afkomt en te koop zal worden aangeboden; 'smorgen vóór de veiling afgenummerd te bezichtigen. 4369 22 Prima Axminster, per Meterƒ3.— Brusselsch 2.25 Tapistry 1.50 Haar-Schotsch „1.10 Doublé-Tapijt-, het sterkste Koehaar-Tapijt, dat gemaakt wordt, per Meter„1.35 Linoleum, per O Meter1.G0 Alle Goederen zijn van PRIMA qnaliteit. Betere qnaliteiten worden er niet gemaakt. 4079 30 Door de buitenlandsche cóflrité's zyn de volgende jury leden aangewezen, die, naar gelang van den aard hunner inzending, onder de verschillende klassen zullen verdeeld worden: OostenrijkG. Hartberger, ter tentoonstel ling, en dr. P. F. Van Hamel Roos, te Am sterdam; BelgiëG. De Savoye Nias, ancien industrie! L. Herry, A. Garnier-Heldewier ld. (Scboone kunsten): Abri, Cagen en Slin- geneier. Frankrijk: Fauré le Tage, Belvalette, Caen, Le Vasseur, jurés-titulaires; Estien en Lyon, supplóants. ld. (Schoone kunsten)Chartran, Guillemet en H. "W. Mesdag. De jury moet met nog enkele leden worden aangevuld, hetzij ter vervanging van degenen, die bedankten, hotzy met hen, die nog niet geantwoord hebben. Intusschon heeft zy da delijk met hare werkzaamheden een aanvang gemaakt. By de hierboven vermelde juryleden kunnen volgens later bericht nog eenige leden worden gevoegd, die sedert bedoelde opgave het man daat aannamen of voor andore aangezochte heeren, die bedankten, in de plaats tradon, met name de heeren: jhr. mr. Boreel van Hoogelanden, te Velzon, en mr. Snouck Hur- gronje, te 's-Gravenhage, voor het Alpinisme A. Hoogenraad, te Scheveningen, voor de vis6cheryKühne, te 's-Gravenhage, voor bontwerk, enz.; Couvée, te Schevcniugen, voor rijwielen, athletische en andere sport) Beekhuis en Bümer voor yssport, Wilhelm von Krey velt, te Amsterdamde Franschen Camille, Rabourdin, Caen en Le Lorrain; de Belgen De Royer de Dour, V. d. Meulen en Harmens, de heer Aegidius, voor Zweden en Noorwegen, en Zinskey, voor Oostenrijk. De internationale hondententoonstelling van wege de Nederlandsche vereeniging „Nimrod" werd gisteren op de terreinen te Scheveningen geopend. Het drukke bezoek reeds op den eersten dag werd door de schoone verzameling, welke men er vindt, alleszins gerechtvaardigd. Van de 794 inzendingen waren er 616 aan wezig, en steeds, hoewel men reeds lang met de bekroning was begonnen, kwamen er nog honden aan. Vooral de langharige herders honden, de krombeenige dashonden, bloed honden, zijn goed vertegenwoordigd. Voorts ziet men er zeldzaam mooie griffons, Gordon setters, bull-doggen; aardige witte en zwarte poedels, die den bezoeker met hunne guitige oogen aankijken. Ook wat de St.-Bernards (lang- en kortharige) betreft, mag de inzending zeer goed genoemd worden. Rechts op het terrein vinden de bezoekers n een restaurant gelegenheid om iets te ge bruiken en om eene wijle van de omwandeling te rusten. De cursus voor stijl- en ornamentleer, welke in het Museum van Kunstnijverheid te Haarlem kosteloos zal gegeven worden, ten dienste van hen, die proeven van bekwaam heid wenschen af te loggon als meester en gezel, zal geopend worden Donderdag 14 Juli, '8 avonds te 7 uren, en voortaan eiken Don derdag door den conservator van genoemd Museum gegeven worden. Tot het bijwonen van dezen cursus hebben zich reeds 35 deelnemers uit Amsterdam, 54.) Van do andere zyde vreesde hjj eene uit legging voor deze handelwijze, zooals Doorlje ze hem had gegeven. Ten slotte gaf hy toe aan zyn goed gevoel en nam hy Krieme toch. Door deze gebeurtenissen waren de treurige familie-omstandigheden, zoo niet in al hare kleinigheden, dan toch grootendeels aan open baarheid prijsgegeven. "Wat men niet wist, ging men raden, voegde hier en daar er nog iets aan toe en misschien ware het beter geweest der deelnemende menschheid de volle waarheid te zeggen dan haar in half donker te laten rondtasten. Ludmilla moost, hoe weinig het ook mot hare wenschen overeenkwam, hare tante vol gen op eene reis naar Teplitz. Vandaar wilde mevrouw Von Rabonhorst naar Tyrol reizen, om daar eenigen tijd te verblijven. Later wilde zij eene kuur ondergaan in het stille bad plaatsje Dievenow aan de Oostzee. "Wanneer do allesverdryvjnde golven des t(]ds over deze familieaangelegenheden waren gespoeld, zou men in stille eenzaamheid den winter doorbiengm op Eabenhorst of, indien j de inrichting van het huis nog niet gereed was, op eene andere bezitting van Lud- milla's tante aan do Hongaarsch-Galicische grenzen. Bruno bad zich de zorgen over zjjn broeder ernstig aangetrokken. De vrees, dat hjj nieuwe schande op den ouden naam zou hoopon, drukte hem ter neer; sloebts het zonnelje, dat in zijne eigen woning scheen, kon hem van tyd tot tjjd opvroolijken. Kunibert groeide goed en was reeds een flinke jongen geworden, het evenbeeld zijns vadors. Slechts het haar krulde meer en was donkerder, zoodat hy in dat opzicht meer geleek op zyn oom. De Glatbeck verloochende zich echter niet in hemdat zag men reeds op den eersten blik. Bollmeyer zichtte, Dora schudde het hoofd van tyd tot t(jd schoot ze uit den hoek, want door het pachten van Krieme was de arbeid voor den ambtsraad beduidend ver meerderd. Hy' zag Richard, die op het goed woonde, nooit; telkens vermeed hjj eene ontmoeting met hem. Zolfs zyn inspecteurs en bedienden had by den omgang met hom verboden; de pacht, behalve de som, die tot delging der schulden werd ingehouden, zond hy hom per post. Richard was oogenschynlyk de eenige, die z.ch van de zaken niets aantrok. Daar alle rustige en voorname elementen der omstre ken hem zonder omwinden lieten voelen, dat zjjn omgang niet werd gewenscht, had bii gemakkelijk een kring van personen om zich neten te vormen, die zich gevleid gevoelden met een baron te mogen omgaan. Krieme werd het middelpunt van oen zeer dubbel zinnig gezelschap, dat zich er op toelegde op Richards kosten op Krieme of in het naburig gelegen stadje gelagen te maken, waarby de champagne bij stroomen vloot en sommen werden verspeeld, welke het vermo gen der spelers ver te boven gingen. Natuur lijk was Bollmeyers pachtsom niet voldoende. Gewotenlooze lieden echter leenden geld, in de boop, dat de rjjke broeder toch spoedig zou betalen, eene hoop, welke tot hun nadeel niet werd verwezenlijkt. Bruno hield raad met Clarissa en men kwam overeen, dat het hun plicht was, steeds het huis open te laten staan voor den woes teling, om hem, die toch nog altyd hun broeder was, niet te verstooten en niet aan een gehoelen ondergang pry's te geven. Hoe dikwijls Bruno ook trachtte hem op den goeden weg te helpen, tolkens mislukte het. En zoo restte eindelijk niets meer dan hem aan zyn zelf gekozen noodlot over te laten. Zoo stonden de zaken van hen, die er oy- betrokken waren. Do wanklanken, welke van hier uit werden gehoord, waren niet zoncer invloed op het geheele gezelschap in don omtrek. Mevrouw Von Rabenhorst, die een druk verkeer in hare woning onderhield, was verre Trunzow, vroeger het middelpunt der voor name wereld, zag thans alloen de moost intieme vrienden. Krieme was voor de fatsoenlyke familiën ge sloten en ook Boilmeyer ontving thans, nu zyn dubbel huishouden hem geheel in beslag nam, slechts zelden vrienden by zich. Met recht beschouwde men Richard en zyne vrouw als de oorzaken van het gestoorde aangename leven, dat zich anders op de goederen en bezittingen in verbinding met de naaste gar nizoensstad had ontwikkeld. Voor Bruno's fijngevoelig gemoed was dat anders. Hy achtte zich mede verantwoordelyk voor het doen en laten van zyn broeder, zonder met den besten wil den stand der zaken te kunnen veranderen. {Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1892 | | pagina 3