Wegens Sterfgeval: van aiie worm TEGEN SPOTPRIJZEN. Botermarkt. ERVEN L BARTELS. të', 9922. TVoeiisdag 2Q Juni. A'. 1892. (§eze (iCourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Eon- en feestdagen, uitgegeven. Tweede Blad. Burgerlijke Stand. Vervolg der Adverteiitiëih Wascliiiiangels, IUANGEZAAL&ZOON, De verkoop zal plaats hebben van 's morgens 9 tot rs avonds 6 uren en aanvangen Donderdag 30 Juni. LEVENSVERZEKERING-BANK, J DILIGENCIA t VVEIIVÏIIAL do. E Magazijn van irarantie. feinger-Systeem-IMaaiiiiachiiies, van/Ö5.Vijfjaar -V. Van RIGTERKNHaariemmerstr. 321. LEIDSOÏÏ DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden1.10. Franco per post1.40. Afzonderlijke Nommera0.05. PRIJS DER ADVERTENTIÉN Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt ƒ0.10 berekend. Gemengd Nieuws, Gel ij k meermalen in platteland s- gemeenten geschiedt, waar de Rijksontvanger een eind uit de buurt woont, hadden eenige bewoners van Stompwijk aan den gemeente veldwachter E. A. R. thans ontslagen opgedragen b\j den Rijks-ontvanger te Voor burg, anderen weer aan den gemeente-ont vanger, hunne belasting te betalen, waarvoor do man dan een fooitje kreeg. Langen t\jd ging dit goed, maar een halfjaar geloden on geveer liep dit spaak en kwam een bedrag van een paar honderd gulden niet terecht. De gewezen veldwachter had zich nu gisteren voor de arrond.-rechtbank te 's-Gravenhago te verantwoorden, beklaagd de hem gedane op dracht niet te hebben vervuld en het geld ten eigen bate te hebben aangewend. De beklaagde erkende ongeveer 700 ont vangen te hebben om belasting te betalen, waarvan ƒ500 in bankpapier. Dit laatste be weerde hij op surveillance zijnde verloren te hebben. Daarvan had hij echter aan niemand iets gezegd en de later ontvangen bedragen aangewend om het gat te stoppen, hopende dit later weer in orde te kunnen brengen, een verhaal, dat gelijk de president van de rechtbank en het O. M. opmerkten niet zeer waarschijnlijk klonk. Het O. M. wees op het misbruik ten plat- tenlande om de gemeente-politie voor andere diensten te gebruiken dan waarvoor zij bestemd is, een misbruik, dat hier een man, op wien overigens niets te zeggen valt, voor de ver leiding deed bezwijken en voor den rechter bracht. Met het oog op de stilzwijgende conditie, dat bekl. een fooitje loon ontving voor do hem gedane opdracht, achtte het O. M. de ten laste gelegde verduistering wettig en over tuigend bewezen en, het betreurende dat een man, geroepen om misdrijven op te sporen, zelf een misdrijf Leging, vorderde de subst.- ofT. van justitie, mr. Pleyte, de veroordeeling van den bekl. tot 1 jaar en 6 maanden. De toegevoegde verdediger, mr. A. E. Bles, achtte het verhaal van den beklaagde zeer aannemelijk, eene strafrechterlijke actie hier niet ontvankelijk, daar do wederrechtelijke toeëigening in het geheel niet gebleken is, terwijl hij voorts betwistte, dat bekl. tegen loon de opdracht had aangenomen om de belasting te betalen. Pleiter concludeerde tot ontslag van rechts vervolging, subsidiair tot het opleggen van eene lichte straf. Uitspraak over 8 dagen. Een net gekleed jongmensch te 's-Gravenhage verkeerde gisteravond der mate in beschonken toestand, dat hij per raderbaar moest worden vervoerd. Pogingen om hem tot bewustzijn te brengen, bleven vruchteloos. Volgens 't zeggon der omstanders hadden twee personen, die het waarschijnlijk op het horloge van den jongen gemunt hadden, hem in dusdanigen toestand gebracht. Door de politie aldaar is proces-verbaal opge maakt tegen een persoon, die Zaterdag-avond eene Amerikaansche dame, die in open rijtuig door de Spuistraat reed, een slag in het aan gezicht toebracht, waardoor het oog nogal verwond werd. De uitslag van den internationa len biljartwedstrijd, ter Sporttentoonstelling te Scheveningen gedurende drie dagen ge houden, is geweest dat van de acht kampers gisteren zijn aangebleven de lieeren Glorieu, van Brussel, met 135 caramboles; Smit, van Amsterdam, met 91Verkleij, van Amsterdam, met 83, en Koopman, van Franeker, met 44 caramboles. Deze vier heeren zouden heden- namiddag om halfdrie in een eind-concours om de prijzen kampen. De hoogste sorio van achtereenvolgende carambols was 52 en is gemaakt door den Brusselschen kamper. De inschrijving voor de inter- nationale postduivententoonstelling op de Sporttentoonstelling te Scheveningon is ver lengd tot 30 Juni a. s. Aan alle in Nederland bestaande postduiven- vereenigingen en liefhebbers van postduiven is daarvan door de regelingscommissie, afd. Postduiven, mededeeling gedaan. De vraag, of oen melkkar, waar mede de melk van uit de weide naar do boerderij wordt vervoerd, volgens de provin ciale verordening in Zuid-Holland behoort tot de voertuigen, welke tot landbouwbedrijf ge bezigd worden, en alzoo zjjn uitgezonderd van de strafbepaling omtrent het tusschen zons- onder- en opgang niet voorzien zijn van helder brandend licht, is door den Hoogen Raad bevestigend beantwoord. Een te dezer zake door het kantongerecht te Oud-Beier land uitgesproken veroordeelend vonnis werd dus vernietigd en de beklaagde, C. Z., te Maasdam, van alle rechtsvervolging ontslagen. Verworpen werd het beroep in cassatie van den minister van financiën tegen een arrest van het Hof te Arnhem, waarbij mcj. C. "W. B. F. is vrijgesproken van het niet aangeven voor de personeele belasting van eene vrou welijke dienstbode, die zy had gebezigd tot het schoonmaken van eene nieuwe woning en die beschouwd werd als schoonmaakster op vrijstelling recht te hebben. De vrijspraak is dus gehandhaafd. Voorts werd nog verworpen het cassatie beroep van J. R, L. Corbey, burgemeester van Wessem, tegen een arrost van het hof te 's-Hertogenbosch, waarbij hij tot gevange nisstraf en ontzetting uit verschillende rech ten is veroordeeld, wegens het bij gelegenheid van eene verkiezing verwisselen der ingele verde stembriefjes, valschheid in eene authen tieke akte en gebruikmaking van het ver- valschte stuk als ware het echt. De Hooge Raad heeft tevens uitgemaakt dat het Zuider-Spaarne, als behoorende tot de vlotbaie en bevaarbare wateren, in art. 577 Burg. Wetb. met rivioren en stroomen gelijkgesteld, is een openbaar vischwater, waarin door ieder vrijelijk met den hengel in de hand mag worden gevischt. Door de firma Ribbink, Van Bork en Co., te Amsterdam, worden de toebereid selen gemaakt om zoo spoedig mogelijk Mid delburg met Vlissingen telephonisch te ver binden. In de Diemermeer bij de Kruislaan is eene boerderij geheel uitgebrand; oorzaak onbekend. Te Est is een man, die op eene ladder stond kersen te plukken, door den hevigen wind uit den boom geslingerd, met het gevolg, dat hij onmiddellijk een lijk was. Karst Kleine, schipper, te Hoo- geveen thuis behoorende, is bij Zalt-Bommel van zijn vaartuig in de Waal geraakt en ver dronken. Zijn lyk moet nog niet zijn gevonden. Te Franeker is het zesjarig zoontje van den heer F. Hiepstra spelende in de stadsgracht geraakt en verdronken. Te Brussel is thans te zien een meisje van 16 jaren, dat 2 meter 17 lang is! Het komt uit Berlijn en is geboren in de Jura; haar vader, een houthakker, was klein, zóó klein, dat hij voor den dienst werd af gekeurd. Ravachol heeft zijn broeder en zuster in de gevangenis gezien. Hij verklaarde dat hij genoeg had van het leven en verzocht zijne groeten o. a. aan Chaumentin. Ziehier wat Ravachol had willen voorlezen, nadat het vonnis was uitgesproken, indien de president van het Hof liet had vergund: „Ik wensch de heeren van de jury, die, door my ter dood te veroordeelen, hen, die mij genegen bleven, tot wanhoop zullen voeren, toe, dat de herinnering aan hun vonnis hun geweten evenmin zal bezwaren, als het mij bezwaren zal myn hoofd onder het mes van den beul te leggen." De vrouw van een rijk landbouwer te Velletrië (Italië), die haar kind van nog geen drie jaar mishandeld had, is deswege tot negen jaar opsluiting veroordeeld. De sprinkhanenplaag in Algerió is weder zeer toenemende. In de laatste vier jaar heeft men ongeveer 9 millioen fr. aan het bestrijden er van uitgegeven. i.Jr o voildo perceel»* n. Gehouden verkooping aan den Burg, alhier, op 25 Juni 1892, ten overstaan van D. K. J. Schoor, notaris te Voorschoten: het heerenhuis met tuin, aan den Hoogen Rijndijk, onder Zoeterwoude, H. No. 112, niet verkocht; twee perceelen bouwterrein of tuin grond met schuur, aan 't Jaagpad, onder Zoeter woude, samen groot 11 aren, 88 centiaren, kooper de heer M. v. d. Pol, te Zoeterwoude, voor ƒ1165; twee perceelen bouwterrein of tuingrond, gelegen alsvoren, samen groot 12 aren, 48 centiaren, kooper de heer W. F. Meyers, te Leidon, voor ƒ1182; een huis en erf en een perceel weiland, onder Voorschoten, niet verkocht; twee perceelen weiland, te Voorschoten, in den Ommendijkschen polder, samen groot 1 89 10 hectaren, kooper de heer A. Verboon, te Voorschoten, voor ƒ4170. NOORDtMJK. Geboren: Engolbertufl, z. v. H. v. d. Putte.» en M. C. Van Duijn. Anna, d. v. P. v. d Wiel en A. Batnboorn. Maria, d. v. W. F. Chonfour en J. Mulder. Cornelia, d. v H. v. d. Haak on C. v. d. Meulen. Hendrik, z. v. J. H. Do Wit en B. Koster. KATWIJK. Geboren: Maartje, d. v. K. v. Beelen en T. De Jong. Cornelia, d. v. C. P. v. d. Voort en J. Zeoraan. Leontje, d. v. J. v. Duivenvoorde en I. K'aayeDoord. Cornelia Aloijsiue, z. v. J. J. v. Paridon en O. M. v. d. Valk. Gorrit, z. v. A. v. d. Eijkol en J. Verloop. Gehuwd: W. Koolewijn, 22 J., en G. Mieremet, 18 j. H. Jonker, 27 j., met K. Van Dnijvon- bodo, 25 j. Overleden: D. Remmclewaal, 24 j. T. Jon ker, 14 j. Levenloos aangegeven oen kind van D. Tibbena en G. Stam. HILLEGOM. Geboren: Maria Anna, d. van Adiianua Jaeobua Straathof en Leentjc Wysman. Getrouwd: Martinua Buacbmen, (wonende to Liaeo) on Catharinu Dorothea Maria Dernieon. Overleden: Maria Magdalena Sclireuder, 4 weken. Cornelia v. d. Schrier, G m. Anna Elizabeth Flir.terman, G3 jaren, echtg. van Jan Hen drik Woltomath. Telephoonn. 178. Poi liter. Per flesch. Jeneircé< f 0.70 f 0.60 Gebelde 0.80 0.68 Oude 0.90 0.75 {ftraadewijn 0.70 0.60 Kesie. 0.80 0.68 lal. 0.75 Cognac 1.02 0.86 Suitrnl. „1.36 1.16 Vieux 1.70 1.50 Aalmarkt 19. HI.IKEE. 880 11 ENGF.LSCHE Merk „Kroon", van af ƒ20.-, worden met garantie geleverd. Hooigracht 110. 3453 11 Me üitverkn a contan ROTTERDAM. OPGERICHT JANUARI 1863. Kapitaalƒ1,000,000. Rcverven„5,000,000. Sluit allo soorten van levcus-, kapltaaLs- en rente-verzckcrlngcn. Agent: de Heer t*. ESSERS, Pieterskerk hof 19, te Lelden. Correspondent: de Heer I. DE MVRIVIK, te Leiden. 7275 13 VA4AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAY is hel Merk van eene nieuwe soort 6-Cents-Sigaren, door ons in den handel gebracht, C J waarop wij de aandaclit vestigen, 79 11 •YTYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY» 3564 16

Leidsch Dagblad | 1892 | | pagina 5