Martha, De Handelsdrukkerij De Gracieuse. N°. 9901. Vrijflag 3 Juni. A0. 1892. Qeze tyurant wordt dagelijks, met altzondering van gpnr en feestdagen, uitgegeven. Tweede Blad. Pastoor Seb. Kneipp's Waterkuur. Gebrs. Gründemann, REGALIA DE LA REIJNA, fijne S-Cts.-IIavana-Sigaar. H. VAN ANDEL. Piano-en Violoncel-onderricht. JOH. C. CEYP, Haarspelden, Tt im.öimiAimtBiK: STADS-GEH00RZAAL. Encre Mathieu Plessy. LEIDSCH DAGBLAD. PRUS DEZER COURjLNT: Voor Loidoa per 8 Bundu..iTiY."."..77 f 1.19. Franee per poet......;.\7.77..7Ï77 1.49. Afsonderlgk* Jfommere.^.77.77.777.7 9.91. PRIJS DER JLDVERTENTIËN: Tu 1—f regels ƒ1.06. Iedere regel meer ƒ9.171. •roetere letters naar plaatsruimte. Teer het laeinitm bui tea 4e stad worde ƒ9.10 tereseno. Gemengd Nieuws. Nadat verleden week de pachter van den speeltuin „Vreewijk", aan den Vilten Singel alhier, zijn voor de kinderen zoo geliefd terrein had geopend, werd er gisternamiddag het eerste concert gegeven. Vele kleinen, onder geleide en toezicht van ouderen, waren te midden van het frissche groen, de kleurige bloemen en de vele vlag gen en wimpels aanwezig en genoten naar hartelust van de ruimte om zich te bewegen, van de verschillende gymnastiek-werktuigen en van de vroolijke muziek van eenige leden dor Leidsche infanterie-kapel. Ongetwijfeld zullen meer concerten en kinderfeesten vol gen, die niet minder druk bezocht zullen zjjn dan het concert op gisteravond. Hoe drukker het bezoek, hoe meer de pachter doen kan on wilDe toegangsprijs is laag, de consum- tie goed. Eenige manschappen van de Haagsche brandweer worden in het rijden op de vólocipède geoefend. Wordt thans brand gemeld met meerdere brandschellen tegelijk, dan rukt een man op de vólocipède uit, om de schellen voor gebruik geschikt.to maken, en desvereischt met de telephoon in de brand schel berichten van de plaats van den brand naar het Centraalstation over te brengen. De bewaking overdag der Sport- tentoonstelling te Scheveningen zal geschieden door detachementen der verschillende wapenen, te 's-Hage in garnizoen. De toelage, welke daarvoor verstrekt zal worden, bedraagt per dag 1.20 voor een onderofficier en ƒ0.60 voor een soldaat. Te Rotterdam is voortvluchtig do beambte S. van het kantoor der Rotter- damscho Tramwegmaatschappij aan delsa&c- Hubert-straat, en tegelijk met hem is ver dwenen eene som van ƒ900 van de onder zyno berusting zijnde gelden. Door den com missaris van politie in de Meermansstraat wordt zijne aanhouding verzocht. De bekende Rotterdamsche firma Weinthal Co. heeft te Amsterdam haren 42sten sigarenwinkel geopend. Te Amsterdam alleen zjjn er nu reeds veertien. Weinthal Co. zjjn daarmede echter nog niet tevreden. Do heer Weinthal, die in 1860 de zaak op richtte, staat, door zijne beide zonen geholpen, nog steeds aan het hoofd der firma, en stelt zich voor, nog grootere uitbreiding aan de zaak te geven. Lang vóór het uur, waarop de optocht der studenten te Amsterdam van de sociëteit „N. J. A." zou vertrekken, ten einde de zegevierende ploegen van „Nereus" (van den roei wedstrijd te Haarlem) plechtig in te halen, had zich gisteravond eene groote menigte op beide zijden van het Rokin ver zameld. Kort na halfnegen vertrok de stoet, bestaande uit een zestal rijtuigen en eenige banierdragenden, voorafgegaan door de muziek, van het sociëteitsgebouw en begaf zich naar het Centraalstation. Van daar ging men bij fakkellicht langs de Geldersche Kade, de St.-Anthonie- en Joden- breestraten en de Muiderstraat, waar de be volking door gejuich herhaaldelijk hare be langstelling toonde, naar het huis van prof. De Vries, in de Parklaan. Daar werd de sere nade gebracht. Een paar duizend nieuwsgierigen krioelden dooreen in het rosse licht der toortsen en het spreekt wel vanzelf dat ettelijke lantaarn palen begroeid waren met kyklustigen. Op den terugtocht maakte men nog een omweg door de stad, waarbij dikwijls schilder achtige effecten te bewonderen waren. Soquah heeft zijn voorloopig reisplan gewijzigd, door in plaats van naar Groningen naar Zwolle te gaan. Te Gro ningen kan hy niet vóór Juli verwacht worden. Eindeiyk is het bekend ge wor den waar Lhérot, op wiens aanwyzing de beruchte Ravacuol in den restaurant-Vóry gearresteerd werd, is. De man heeft zïïne be trekking van koffiehuisbediende op een Pa- ryschen boulevard moeten prysgeven voor eene plaats als opzichter in de gevangenis te Melun. De Fransche bladen spreken thans het ge rucht tegen, dat eenig licht was opgegaan in zake de vernieling van den restaurant-Vóry. De weduwe Véry en hare dochter zyn andermaal verhoord, maar konden geene nadere inlichtingen geven. De cholera breidt zich in Meshed uit; de sterfte is niet met zekerheid bekend, maar wordt op 60 per honderd aangetasten geschat. Uit Srinagar wordt geseind dat in vier dagen van do 1731 aangetasten 990 stierven. Het aantal overledenen aan de cholera sedert 7 Mei is te Srinagar tot 2450 gestegen. Alle Europeanen hebben de stad verlaten. De te Parys verschynende „Éclair" hoeft eon telegram ontvangen uit Beriyn, volgens hetwelk de bemanning der Duitsche korvet „Areola" te Funchal, de hoofdstad van Madera, twist gezocht heeft met burgers. Zy maakten gebruik van hunne wapenen en kwet sten velen van hunne tegenstanders. Een Duitsch soldaat werd ernstig gewond; twee anderen werden gevangengenomen. De bevolking van Funchal is zeer ontstemd over het gebeurde en de korvet heeft zich genoodzaakt gezien, om verdore onaangenaam heden te voorkomen, hare reis naar Zuid- Amerika terstond voort te zetten. De Italiaansche koning Um- berto ontving dezer dagen het volgende briefje van een twaalfjarig schoolmeisje: „Lieve mijnheer koning. Ik heb zoo dik- wyis over de prachtige kleeren van de ko ningin hooron spreken, dat ik ze ook eens graag op myn gemak zou willen bekyken. Ze hebben my gezegd, dat de koningin nu uit de stad is, maar gy hebt zeker wel de sleutels van hare kleerkasten, en daar het juist vacantia is, heb ik goed den tyd om by u te komen, als gy my het toestaan wilt. Gy zult my zeker wel antwoorden en ik geef u daarom myn adres hieronder op. Met vele groeten. Uwe Marietta Lacani." De koning lachte hartelyk en zond het volgende antwoord: „Lieve Marietta, uw koning vindt, dat gy veel te nieuwsgierig zyt voor een kind, hoe wel gy een aardig meisje schynt. Hy kan echter met den besten wil van de wereld niet aan uw verlangen voldoen, daar de Ko ningin, als eene goede huisvrouw, al de sleu tels barer kasten en Jaden meeneemt." Burgerlijke Stand van Leiden, van 26 Moi tot en met 1 Jnui BEVALLEN: D. J. Speel geb. Plevier Z. A. M. Kerkvliet gob. ftijaen Z. O. Horree gob-Pielanen Z. P. H. Bol geb. Pauli Z. S. Zandvliet geb. Pet Z. E. C. C. Bik geb. Schotman Z. M J. v. d. Heijden geb. Plu D. J. Du Prio geb. Begijn Z. G. Van Trigt geb. Jonkman D. A. C. J H. Campfens geb. Vervoorn Z. S. Meijevs geb. Selier Z. 8. E. Heueen geb. Bettram Z. A. M. Dreef geb. Piekaar D. C. Verver geb. Do Vries Z. J. G. Stikvoort geb. v. d. Woerd D. O. J. Af. Van Gelder geb. v. d. Water Z. 8. O. Hoppenbrouwer geb. Vereney Z. GEHUWD: H. v. d. Volden jm. on O. DoFeyjd. G. Copier jm. en J. Sira w. A. J. Vredeveld jm. en E. A. M Cosparie jd. P. H. Pont jm. en M. C. Broekhof jd. J. J. Verhaalt jm. eD F. M. Tren- tolmnn jd. S. Flippo jm. en S Van Ingon jd. H. J. J. Maas jm. on C. W. Maartonse jd. M. Do Meij jm. en P. Brouwer jd. J. Van Grieken jm. en J. FI. Van Poelgeest jd. A. Laeschuytjm. en G. Langoveld jd. L. Boom jm. on 8. O. v. d. Linden jd. J. H. Boom jm on J. Zandvliet, jd. OVERLEDEN: O. v. d. Spek m. 7lj. E. Lucas geb. Bcnning v. 42 j. A. Van Steenbergen w. 78 j. J. Groeneveld geb. Smit v. 71 j. B. 8. Dullemond z. 7 j. J Bergman z. 8 w. A. C. Stouten d. 17 m. H. v. d. Veor m. 44 j. J. P. v. d. Burg m. 26 j. H. Togelaar w. 70 j. J. W. v. d. Brug geb. Vermeer w. 77 j. J. J. Kenbeek w. 82 j. J. Toon z. 3 w. M. E. Segaar d. 44 j. A. VcrsDoy z. 19 m. W. A.M. Eigen stem z. 10 m. J. Zaalberg z. 10 m. W. Noor- dormoer z. 2 j. W. Schouten geb. Gadilla v. 54 j. Th. v. d. Logt z. 17 m. 8. In 't Hol geb. Van Berkel v. 7(J j. E Dreef d. 2 u. M. E. Speet geb. Van Dijk w. 55 j. P. L. Schutte z. 2 j. W. Van Trijffel w. 71 j. ALKEMADE. Geboren: Hugo, Z. van Gerrit Van Veen en Maria Agnes Van Wieringeo. Floris, Z. van Dirk Waasdorp en Cornelia Adriaua Rcjjngold. Wilkelmina Helena Paulina Maria, D. van PieterDu Pau en Willempjo Kcotman. Joannes Franciscus, Z. van Gerard Hölscher en Martina Pouw. Johannes, Z. van Theodorus Oomon en Petronclla Hoogen- boom. Christina, D. van Christiaan Willems en Gnetje Gotzak. Bastiaan, Z. van Johannes Koot en Apolonia Van der Hoorn. Mietje, D. van Theodorus Groen in 't Woud en Petronella Van Leeuwen. Adrianue, Z. vnn Piotor Pouw en Antje De Jong. Pietje, D. van Klaas Berghoef en Matje Tas. Overleden: Cornelia Van der Knyff, oud 12 md., Z. van P. v. d. Knijff eu van Jacoba Cornelia Cuvolier. .-lida Hoogenboom, oud 4 md., D. van Martinus Hoogenboom en van Alida Keyzer. Aagje Panne- koek, oud 36 j., ochtgeD. van Pietor De Jong. Elbert Stigter Prosman, oud 26 j., wonende te's-Gra- venhage, wed. van Williolmina Duits. Maria JuÜ'ermane, ouü 18 j., D. van Jan Juiformans en Maria Kokshoorn. Margaretba Johanna Maria Fokken, oud 9 md., D. van Zeger Fokken oh Maria Engenia Derckson. Levenloos aangegeven een kiud van het vrouwelijk geslacht van Cornelis Van Amsterdam en Maria Klara Ten Brink. Tbereaia Goertruida CorneÜa Hoekstra, oud 6 j., D. van Sjoerd Hoekstra eu Petronella Wezelenburg. Arendina Valk, oud 2 md., overl. to Tietjerksteradoel, D. van Atte Valk en van Geeeien FoekeDa. Adriana lloogon oom, oud 3 md., D. van Johannes Hoogen boom, overleden, en van Helena Kozyn. Ondertrouwd: Hendrik Los, jm. 28 j. en Janejo Van der Zwel, jd. 26 j. Getrouwd: Jacobus Solioo, jm. 29 J.en Jansje Van der Hoorn, jd. 28 J. Cornelia Warmerdam, jm. 29 j. en Maria Van Dregt, jd. 22 J. JohaDnea Van E-*, jm. 24 j. en Curina Geertruida Van der Hoórn, jd 29 j. ALFEN. B eva 11 on: G. M. Van Leeuwen geb. Van Lltb, Z. G. Van Leeuwen geb. Brussen, D. J. M. Van Wyk geb. Schouten, D. Overleden: J. M. Stappers, z. 1 j. K. v. d. Meer, z. 5 m. M. Rijnsburger, echtgcn. van J. Vergunet, 45 j. AARLANDERVEEN. Bevallen: G. WiDdborst geb. v. d. Maal, Z. C. H. Broukel geb. v. Geffen, Z. Overleden: G. Fraij, ochtgen. van K. Mekkeu- storm, 20 j. J. Van 't Riet, echtgcn. van T. Van Vliet. 70 j. BODEGRAVE. Bevallen- H. Verweij Rob. Van Dijk, D S. v. d. Valk geb. Oudshoorn, Z. H. 8. Zuurveen geb. Harbers, Z. Overlodon: J. Do Bruijn, 38 j. E. Lok, echtgen. van A. Griffioon, 33 j. UITLOTINGEN. Oostonr. Loten van 1864 a 11. 100, trekking van 1 Juni 1892, botaalbaar 1 Sopt. 1892. Serie 3617 no. 24 11. 150,000; s. 2073 no. 92 11. 20,000; s. 3617 no. 63 fl. 10,000; s. 13G4 no. 95 en s. 3062 no. 81 elk fl. 5000; s. 1010 no. 82 ens. 2073 no. 19 elk fl. 2000; s. 267 no. 23, e. 1288 no. 93 en s. 3475 no. 84, elk fl. .1000. Vervolg der Advcrtentiën. De linnen goederen, hiervoor noodig, zijn verkrijgbaar bij Ylsclimarkt20 en 21, Lelden. 2115 7 Botermarkt, b/h. Gangetje. J3^- Ondergeteekende beveelt zich aan tot het geven van Kapelmeester dd. Schutterij. Eende Straat Vreewijk 268 a. 3497 7 van C. VAN WIEREN GEN Jr., 126 12 Alfen 31 1 Rijn, Bruggestraat, levert spoedig, net en tegen concurreerende prpzen, alle voorkomende Drukwerken. Hooigracht Telephoonnummer 2040 10 Broches, Horlogekettingen, Breloqucs, etc., etc. Steeds de nieuwste genres voorhanden by If. F. HOOSEMANS, 3579 10 Breestraat 103. Prys per kwartaal 2 8 een zeer logeabel SSEU- 14ENII UI8 te Oegsfgeesl, in het dorp, Wyk 1 No. 69, aan den Straatweg en de Stoom- tram van Haarlem naar Leiden, bevattende negen Vertrekken, Keuken, ruime Veranda en verdere gemakken, Schuurtje, Tuinhuis en fraaien Tuin, met Vruchtboomen en Heesters beplant. Huurprys 300.per jaar. Desverkiezende kan het ameublement tegen taxatie worden overgenomen. Dageiyks tusschen 12 en 4 uren te zien. Nadere Inlichtingen geeft Mr. D. VAN RIES- SEN, Notaris te Kat wyk. 3583 18 Daar FOYER en KLEINE ZAAL voorzien zyn van TOONEEL, beveelt ondergeteekende zich aan voor partijen, liuncM|k*t'eestcn, enz. Billyke conditiün. 3547 7 II. M. IIUVSEB. Lenigste I\HT, die altyd goed biyft en immer zwart. Zoowel voor gewoon als voor kopiberschrift. Inlichtingen etc. by den Sub Agent A. J. C1ROENI P.Jed., Haarlem merstraat. 3205 7 Telephoonn. 178. Per liter. Per flescb. Jenever f 0.70 ƒ0.60 n Giebelde 0.80 0.68 Oude „0.90 0.75 Brandewijn „0.70 „0.60 Beste. „0 80 „0.68 Inl. 0.90 „0.75 1.02 „0.86 Buifenl. „1.36 1.15 Vlcnx 1.70 1.50 Mandenmaker88teeg 1 7. KLIHKF. 880 H

Leidsch Dagblad | 1892 | | pagina 5