DAG-BLAD. Mscl(Bfc,TÉJÏOOIIS,BK. Universo, Zeldzaam Aanbod. Koopjes!!! N®, 9894. Woensdag 25 TVIei. A9. 1392. @eze jouraat wordt dagelijks, met uitsondering van ipnr en feestdagen, uitgegeven. Tweede Blad. Bnrgcrlyke Stand yan Leiden. Vervolg der Advcrtéhtiën. De Sterrenhemel! net Beroemdste Standaardwerk. luthersche Kerk, WOENSDAG 25 MEI 1892, UITVOERING Oude Nederlandsche Meesterwerken, Dan. De Lange. JiB. Aan het Kerkgebouw zullen geene Toegangsbewijzen worden afgegeven. PLAATSING van A. VAN RIGTEREN, 6 Havana-Sigaar Breestraat 121. LEIDS0ÏÏ PRIJS DEZER COURANT: Veor L«idon per 8 Bundelf 1.19. Franco per post.'.«.••'..m.". 1.40. Afzonderlijks Nommers.;0.05. PRUS DER ADVERTENTIÉN: Ta* 1—1 regels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.17}. Srootere letters neer plaatsruimte. Yoor het laoMseereB bnltec de eted worde ƒ0.16 0ereiten<L De Koninginnen te Sand. Men meldt aan het „Rott. Nbl." uit Sand van 21 Mei: Gisternamiddag te twee uren kwam de lijfarts van Hare Majesteiten, dr. Van Tien hoven, door de Koningin-Regentesse ontboden, hier aan. Hy werd onmiddellijk tot Hare Ma jesteit de Koningin-Regentesse toegelaten en nadat hy van deze mocht vernemen, dat Zy zich zeer wel gevoelde en de lucht zoowel als de rust Haar had goed gedaan, werd hy in Hare tegenwoordigheid geconsulteerd voor de jeugdige Koningin. Hy was buitengewoon tevreden zooals deze er uitzag. Met een opgeruimd gelaat trad Zy hem vriendelyk tegemoet; Zy had zoowel in krachten als in gezond uiterlyk gewonnen. De lyfarts had dan ook niet het minste bezwaar tegen de reis naar Berlyn en de begroeting van het Duitsche hof te Potsdam. Hy beschouwde het doel van de luchtkuur volkomen bereikt. Na het afscheid van Hare Majesteiten werd hem een déjeuner opgedragen en by de be groeting door den eigenaar van dit Kurort, Herr Maier, sprak hy dezen zyne voldoening uit over de verkregen resultaten en wenschte hem daarby geluk, dat zyne bezitting zoo gunstig gelegen is. De dokter reed te drie uren naar Bühl om naar Holland terug te reizen. Gisteravond 7'/4 uur keerden de Koning innen met prinses Elisabeth en het gevolg terug van Forbach in het Murgthal. Met groote belangstelling hadden Hare Majesteiten daar de overoude eikenhouten brug beschouwd, die naar de overlevering door de Romeinen daar over de Murg geslagen is. Yan daar be gaven Zy zich te voet naar de nieuw ge bouwde kerk, waar de geestelyke den Hoogen gasten de zeer ryk geschilderde glazen en andere stukken toonde. By het afscheid schonk de Koningin eene ruime gift voor de armen der gemeente. Hedenvoormiddag te 10 uren reden de Koninginnen en prinses Elisabeth met het. gevolg ook van deze laatste naar Bühl, waar weder een extratrein gereed stond om de Hooge gasten naar Straatsburg te brengen. Aan het station aldaar stonden vier landauers gereed, waarmede na een kort déjeuner vele merkwaardigheden der stad bezichtigd wer den. Yoor de Munster werd uitgestegen en deze hoofdkerk, onder geleide van een geeste lijke bezichtigd; ook het nieuwe keizerlyke shot, in de laatste jaren geheel verbouwd en vergroot, werd bezocht, waar namens den keizer eenige ververschingen werden aange boden. Na het diner, dat gebruikt werd in het groote salon van het Hotel de Paris, reden de Vorstinnen met gevolg in vier rytui- gen naar het station, waren om negen uren te Bühl en vóór tien uren nog in Sand. Het weder was heden zeer winderig, doch goen regen. Vervolgens meldt men uit Sand van 22 Mei Hare Majesteiten en Hunne gast waren zeer tevreden over den tocht naar Straatsburg; de terugrit van Bühl naar hier was zeer aangenaam geweest onder een prachtigen sterrenhemel en met bladstil weder. Heden is het weder prachtig; reeds in de vroegte reden de rytuigen tallooze vreemde lingen hier aanvooral uit Baden maken velen den rit hierheen, zoodat een kleine driehonderd personen hedenmiddag in de eet zaal zullen aanzitten. De jeugdige Koningin reed hedenmorgen halfelf met Haren ponnywagen uit; behalve de gewone begeleiding van de gouvernante en den koetsier, was prinses Elisabeth van ■de party. Al keuvelend werd doorgereden tot ■den Plattig, waar de Koningin uitsteeg en, voorafgegaan door de tante, de Hohlberger rotsen besteeg. Daar het weder byzonder hel der was, had men hier een prachtig verge zicht over het Ryndal en de torens van Straatsburg kon men duidelyk onderscheiden zeer in de verte doemden de Vogezen op. Ge- ruimen tijd bleven de gasten boven, zoodat het twaalf uren was, toen de Koningin in het hotel terugkwam; alle gasten en tydelyke bezoekers stroomden uit om Haar te begroeten. Het déjeuner namen de Koninginnen met de prinses afzonderlyk in het kleine salon; te twee uren kwamen de rytuigen voor en reed de hofstoet als gewoonlijk over Herrenwies naar de Badener Höhe, waar de toren be klommen werd. Na eenigen tyd aldaar vertoefd te hebben, kwamen de rytuigen weder voor en werd over Onder- en Boven-Pl&ttig teruggereden. Halfzeven was men in het hotel terug; om zeven uren nam het diner een aanvang. Gemengd Nieuwsu Drie personen, die Zondag-avond tegen middernacht te 's-Gravenhage huis waarts keerden, werden in de Twentstraat onverhoeds aangevallen door een op dat oogenblik onbekenden jongen man. Met een mes werd aan een uit het gezel schap eene diepe snede in het aangezicht toegebracht, waardoor veel bloedverlies werd veroorzaakt, en de tweede kreeg met hetzelfde voorwerp eene schram op de wang. De zwaarst gewonde moest heelkundig worden verbonden. Hedenochtend is de bedryver van deze snyparty door de politie opgespoord. Het bleek iemand te zyn, die denzelfden dag met het drietal in gezelschap was geweest en toen quaestie heeft gehad. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft men met valsche sleutels de sigarenfabriek van den fabrikant v. d. B. in do Schoolstraat te 's-Hage weten binnen te dringen, gedurende het bezoek eenige kasten en lessenaars opengebroken en eenig geld daaruit medegenomen. In denzelfden nacht is in een huis in de Assendelftstraat aldaar diefstal met braak gepleegd, waarby eenig geld is medegenomen. Te Amsterdam is aangehouden een door de Haagsche politie gesignaleerde Duitscher, die gedurende de afwezigheid van eene juffrouw, te 's-Gravenhage, uit hare woning in de Jan-Steen-straat de linnen- en kleerenkast heeft leeggeplunderd en den in houd, in manden verpakt, naar zijne woonplaats had overgebracht. De groote hoeveelheid ge stolen goederen is naar Den Haag gezonden ter beschikking van de justitie. Volgens telegraphisch bericht uit Grimsby is de zaak van den reeder Albert Korving, te Scheveningen, tegen den eigenaar van een kotter uit Grimsby, j.l. Vrydag aldaar behandeld, door den Scheveningschen reeder gewonnen en de schadevergoeding bepaald op ƒ1800, wegens vernieling van haringnetten. In eene soortgelyke zaak is evengenoemden reeder zyn eisch ontzegd. Wilhelm Schroder is uit de ge vangenis te Winschoten ontvlucht. Hy heeft het zware slot zyner celdeur weten los te kragen en eene ijzeren tralie voor een raam verbroken. Vervolgens heeft hy het laken en eene deken van zyn bed aan eene der tralies vastgeknoopt en zich zoo naar beneden laten glyden. Hy kon over geene andere breekmid- delen beschikken dan over de gaspyp en het zink van een emmer, welke zich in de cel bevonden. Als men nu weet, dat W. S. van tengere gestalte is, staat men verbaasd over't verbre ken van 't slot en de tralie. Politie en justitie zyn onvermoeid bezig om den vluchteling op te sporen. Het schijnt dat het uitbreken van 't slot en de tralie weinig geluid heeft veroorzaakt, want slechts een enkele gevangene heeft dien nacht iets gehoord, evenmin als de beambten, die wel in hetzelfde gebouw, maar niet in de gevangenis sliepen. Men veronderstelt dat W. S., toen hy buiten de gevangenis was, de vlucht genomen heeft door het St.-Vitus- Hout en de Westerleesche Vonen, want een arbeider, met name Gerrit Ravensberg, moet hem daar gezien hebben. Hy moet dan eenige breede slooten doorwaad of overgespron gen zyn. Daar W. S. een zeer ge\aarljjk sujet is, ziet ieder hem graag spoedig weer achter slot en grendel. Hy was tot 9 jaar gevangenis straf wegens braak, inklimming en diefstal veroordeeld. Een uitgever te Brussel, Hoogh- tein, vuurde gisternacht eene revolver af op twee heeren en eene dame. Toen men hem wilde aanhouden, schoot hy opnieuw. Hy doodde een zekeren Roche, vader van zes kinderen, en verwondde een zekeren Van Diest. Eerst daarop kon men hem onschade- lyk maken. Het schynt dat de moordenaar dronken was. Ongeluk op het Züriche r-m eer. - Gistermorgen staken twee booten, met 27 kweekelingen der school van Wurmsbach, het Züricher-meer over om zich naar Einsiedeln te begeven. Eene der booten sloeg om en 7 kweekelingen vonden daarby den dood. Luidens een telegram uit Aurillac (dep. Cantal), is het postkantoor van Labrousse door eene ontploffing gedeeltelyk vernield. Men meent dat deze daad eene wraakoefening is van een ontslagen beambte. Alleen materiéele schade is aangericht. Eersto huwelijksafkondiging van 22 Mc-i. P. H. Pont jm. 19 J. on M. C. Broekhof jd. 21 j. J. J. YerhaafT jm. 24 J. en F. M. Trentelmau jd. 26 j. M. Do Meij jm. 24 j. on P. Brouwer jd. 19 j. S. Flippo jm. 22 j. en S. Yan Ingen jd. 20 j. J. Yan Grieken jm. 32 J. en J. H. Yan Poelgoeat jd. 85 j. A. Lasechuyt jm. 23 j. on G. Langoveld jd. 19 j. H. J. J. Maas jm. 25 j. en C. W. Maar tenee jd. 23 j. L. Boom jm. 24 j. en 8. C. v. d. Liudon jd. 23 j. J. H. Boom Jm. 23 j. en J. Zandvliet jd. 18 j. A. J. Yredeveld jm. 26 j. en R. A. M. Caspario jd. 29 j. J. Yan Haaeteron jm. 25 j. en C. v. d. Starjd.26j. H. VanKuyeren jd. 28 j. en W. v. d. Yoort jd. 26 j. F. F. Goos- acn8 jm. 26 j. en P. J. Hoefnagel jd. 23 j. J. Yan Gorael jm. 27 j. en W. H. Yan Stapele jd. 27 j. WASSENAAR. Overleden: Bartholombue Oos- terveer, 70 j., vredr. van Wilkelmina Van Loouwen. Agnes Jonckers, 81 j wed. F. Haaeebroek. Mal- jart Broekhuizen, 13 mnd., z. van S. Broekhuizon on D. v. Egmond. Ondertrouwd: A. Yan der Marei en N. Boon- Btoppel. VOORSCHOTEN. Geboron: Jan Jacobus, zoon van Jan Verhoog on Jaeoba Maria Schenkevold. NOORDWIJE. Getrouwd: A. Caspors, 23 j., en J. A. v. d. Berg, 20 j. J. Smit, 26 j„ en G. v. d. Niet, 23 j. Geboron: Adriana Henrika, d. v. J. Homan en C. v. d. Plas. Petrus, z. v. M. v. d. Linden en A. Caspera. Miotje, d. v. J. Hoek en P. v. d. Zwau. - Anna Margaretha, d. v. H. J. Rietmeijor en O. v. Steijn. Lina Cornelia, d. v. C. A. Ru terink en N Hollar der. Ovorlodcn: Levenloos aangegeven kind van W. De Jong en E. Van Duivenbode. C. P. v. d. WeijdeD, 2 mnd. KATWIJK. Gehuwd: O. Vooija, 27 j., en M. v. Dnu'n, 21 j. O. v. d. Gugtcn, 27 j., on M. Bal, 26 j. Geboren: Neeltje, d. v. W. Van Dijk en M. v. Dijk. Arend, z. v. G. v. d. Does on D. M. v. Zuilen. Aaltje, d. v. I. J. Schonenberg en W. Schaap. Overleden: T. Guijt, 34 j., echtgen. v. A. Guiju N. De Best, 8 mnd. G. Haasnoot, 27 j. J. Ouwehand, 14 j. HILLEGOM. Gob or en: Anna Maria, d. van Hendrik Ruaman en Dorothea Warmerdam. Bar bara Jaeoba, d. \ar. Maarten Vis en Johanna Van Duijo. Dirk, z. van Y/illcm Dekkers en Johanna Caiharina Cornelia Eartwigsen. Getrouwd: Theodoius 8choorl, wonendo to Haarlemmermeer, en Anua Maria Van Bourgond:en. Gerhardus Brouwer en Hendrika Haarhuis, wonende te Tubbergen. Jan Korbee en Stefana Maria Barondee, wonende te Haarlem. Aart Zwart oq Christina Van den Berg, wonende te Haarl.meer. Overleden: Johanna Aleida Elisabeth Adams, 75 j., wed. van Willem Dtrnisou. Willem Mesman, 52 j. Gcertruida Hendrika Philippo, 7 maanden. /'Q.J5Q in plaats /a3.95. Dc Sterrenhemel, verklaard door F. KAISER, 4de of laatste druk, bewerkt door Prof. J. A. C. OUDEMANS, 2 Deelen met 9 Platen, waarop een groot aantal afbeel dingen, benevens afzonderlijke groote Ster renkaart ln 2 bladen. Gebonden in 2 rijke banden, in plaats van 23.95 voor slechts 9.50. KAISER'S Sterrenhemel, bewerkt door Prof. OUDEMANS, is de alomvattende vraag baak voor den liefhebber, een onverbeterlijke leiddraad voor den beoefenaar en studeerendo. 't Is het allerbeste, allerberoemdste Stan daardwerk over de Sterrenkunde, dat voor spotprijs wordt uitverkocht. Verkrijgbaar bij 1». BOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken te Rotterdam, zorgvuldig verpakt franco na ontvangst van Postwissel van slechts ƒ0.50, waarop vermeld: KAISER'S Sterrenhemel. 3381 28 LEIDEN. 'snamiddags 2 uren: VAN (GEWIJDE MUZIEK), door een gemengd koor a capella, onder leiding van den Heer Uitgevoerd worden werken van SWEE- LINCK, DUFOY, OCKEGHEM, ORLANDUS LASSUS, CLEMENS NOA PAPA, OBRECHT en HOLLANDER Toegangsbewijzen a ƒ0.09 en Tekst boekjes a ÏO Cents z(jn dagelijks uitsluitend verkrijgbaar b(j BLANKENBERG Co., Mare No. 58. 3271 29 3350 7 Haarlemmerstraat 221. van buitengewone qualiteit, 10 Cents per stuk. J in 3382 12 UITVERKOOP van eene prachtige sorteering BOHEEMSCHE VAZEN GLASWERK en GALANTERIEËN' Haarlemmerstraat No. 133, tegen- over de Mare, 2750 8

Leidsch Dagblad | 1892 | | pagina 5