de „Bundesrath," van Hamburg en Amster dam naar Oo6t Air :a, Is 13 Mei te Mozam bique aungekoni-; de „Didam," Tan Am- York, passeerde 10 Mei Caetlo," van Viissingen eerde 13 Mei Deal; de Mei van Baltimore naar Obd: m" vertrok 14 Mei van Rotterdamde „Prins .sterdam naar Nieuw Lizarddo „D"Une naar Kaapstad, „Edam" vortrol. 1: Rotterdam; de Nieuw-York i' Willem I" is 14 Mei van Kieuw-York naar ■West-Indie vortn '-.V - ndo „Prins van Oranje," van Amsterdam -ir Batavia, passeerdo 15 Mei Gibraltar; de „Zaandam," van Rotterdam naar Baltimore, arriveerde 14 Moi te Nieuw- York; de „M-. spi," van Batavia naar Rot terdam, passeeruo 14 Mei Gibraltar. Cm o - - K i-tl Nieuw». Bij het telephoonnet alhier is nog aangesloten -tnder No. 49 de hoer A. Be Koster, Plantage. Gistermorgen is aan de spoorlijn over don Mei hweg een keeshond overreden, met hot gevolg, dat het beest wegens de vreeselljke verminkingen terstond dood was. In hot Levendaal bij het „kwaakje" viel gisternamidb r weer eons oen jongen. Do heer B., aldaar woonachtig, mocht hot genoegen smaken den onvoorzichtige, die reeds geheel onder lag, m-g behouden aan wal te brengen, waar hy hom oen Qinken klap voor de broek gaf, waarna -ie druipnatte knaap, zijn redder eerst vertin i ,,-aardigd aanziendo, hot op eon loopen zotte. Ook Zaterdag namiddag tusschen vjjf en zes uron violen achtereenvolgons 4 jongens in het Lo.endaal door het aasjesschoppen. Zij werden eveneens allen spoedig gered. Van do bekende oude Romein- scbe brug in het Valkerveon is thans een gedeelte o -onomor. en in zóó gaven toestand gebracht, t het binnenkort naar hot Rijks- Museum v -n Oudheden te Leiden zal worden vervoerd. Vrijdag 1.1. gafdohoer'tl s-m e- Edso te Waddingsveen voor oen bolangstellond publiek -nigo proeven van bekwaamheid in 't biljart pol. We kunnen, zoo schrijft onze correspondent, niet anders zoggon dan dat we ons'uitstekend hebben geamuseerd en moeten tot oor van den biljarter verklaren, dat zijne vaardigln 11 in dat spel buitongowoon moet gonoemil worden. Amsterdam heeft Zaterdag het aangeko Igde bezoek ontvangen van de 44 Amerika "ischo dames en hoeren, die een 114-daai- oh rondreisje door de oude wereld maken. Den Cmton Februari verttok mon met „La Bourg": e" van Nieuw-York en kwam den 28sten ti Havre aan, waar een luxe-trein van de „Coneagnie dos wagons-llts" tot ontvangst •ers gereed stond. Deze trein, welke de rondreis door Europa gomaakt hooft en Zaterdag ochtend het station Weesper poort b unenliep, bestaat uit keuken, twee eetsalons, drie slaapwagens, rooksalon en baga gewagen, wolke alle in gemeonscbap mot elkander staan. Mot dezen trein heeft mon achtereenvolgons oen bezoek gebracht aan Parijs en aan hot zuiden van Frankrijk, aan Italië, aan Zwit serland. Hongarije, Bulgarije, Oostenrijk en Duitschlnnd. overal in do fraaiste strokon ou schoonste steden een of meer dagen ver wijlende. Vrijdag was men te Keulen, waar mon lo 10 uren vertrok. Zaterdag-nacht passeerde men onzo grens en kwam to zes uren in Amsterdam, waar de reizigers in den trein oon ontbijt gebruikten, om daarna naar het Amstel-Hotel te trekken, waar mon tot heden, Maandag, verbleef, om verder Don Haag en Rotterdam te bezoeken. De trein passeerdo hedenochtend dan ook het station Leiden. Een biizondere reisgids met boschrjlving der te bezoeken landen en stoden is ter hand gesteld aan de deelnemers, die elk 1250 dollars bijdragen. Door eeno bjjzondero schikking mocht de trein Zaterdag nacht het grensstation voorby- stoomen. daar de visitatie bij uitzondering aan liet station te Amsterdam plaats had. Erg lastig heeft men het ook daar den reizigers niet gemaakt: do visitatie liep zeer snol af. Het O. M. bp de rechtbank te Dordrecht heeft go&ischt togen de 24-jarigo Elisaboth Mensen, eeno rondreizende koop vrouw uit Breda, wegens het te vondeling leggen van haar kindje (een feit, waaraan z(j zich reeds vroeger schuldig maakte), zes maanden gevangenisstraf. der reizr eveneens Met het oog op de komst van HH. MM. de Koninginnen op 10 Juni a. s. te Utrecht, worden aan tapijten, gordijnen en meubilair op hot Raadhuis aldaar aanzienlijke vernieuwingen aangebracht. Ook in het Gebouw van Kunston on Weten schappen, waar in do zoogenaamde kleine concertzaal bet aan H. M aan te bieden diner zal plaats vinden, zal hot meubilair groote vernieuwingen en herstellingen ondergaan. De logger „Koningin Emma der Nederlanden," tusschenLoosduinon en Monster gestrand, is door eeno sleepboot afgesleept en naar Vlaardingen vertrokken. In do afgo1oopen weok hobben zich nog vier gevallen van pokken te Rotter dam voorgedaan. De woningen zijn ontsmet en de Inboedels, voor zooveel noodig, onder politietoezicht onteigend en verbrand. Mevrouw Weitzel—De Pauly heeft zooals onze lezors weten eenigen tyd geleien eeno kleine loterij georganiseerd ten voordoele der „Vereeniging van gopension- neerde onderofficieren" enz. Er werden 1803 loten genomen, voor wolk goed resultaat zij, ook namens do dames beschermvrouwen en don president der Haagsche afd., hartelyken dank betuigt aan allen, die hot hielpen bo- reiken. De prijs is gevallen op No. 439. Te Deventer viel Vrijdagavond bij het naar beneden laten van een ledikant een man uit een hoog dakvenster. De onge lukkige bleef op de plaats dood. Hij laat oene weduwe met eenige jeugdige kinderen na. Zaterdag morgen omstreeks 10 uron is te Amsterdam een timmerman in een in aanbouw Zijnd huis in de Gerard-Dou-straat uit de derde verdieping op straat gevallen. Do man word voor dood weggedragen. Een stoom kok van de „Dubbel- dam" was sedert Januari jl. vermist. Zaterdag namiddag is zijn lijk gevonden tusschen de boot „Didam" en den Amerikaanschen steiger te Amsterdam. De ongelukkige was destijds door mist en sneeuw misleid, van de loop plank te water geraakt. Hu laat eone weduwe mot zeven kinderen na. Het hof te Leeuwarden heeft het vonnis der rechtbank te Heerenveen, in zake den aanval op den kastelein Menger, to Noordwolde, vernietigd, on opnieuw, recht doonde, do beklasgdon met gedeeltelijke vrij spraak veroordeold tot gevangenisstraf: Sake Bosma tot 6 maanden, Johannes Bosma tot 2 jaren, Jan Veld tot 6 jaren en Willem Veld tot 4 jaren. Te Leeuwarden doet zich het volgende geval voor: Een meisjo van eon jaar of 19 kreeg Zon dag-namiddag zware hoofdpijn en was na eenige uren oen lyk. Althans, zoo meende „men" on meenen er velen nog. De genees heer, tot doodschouw geroepen, beweert ech ter dat zij nog leeft, hoe bowegingloos zy dan ook ligt. Het eenige teekon van dat leven is, dat haar nu en dan eenig siym uit don mond vloeit, welk slijm geene sporen van verderf vertoont. Ook blijft het lichaam be- trekkeiyk lenig. De tijd alleen zal zeker moeten leeren of de „siymberoorte" doodeiyke gevolgen heeft gehad of niet. Verleden woek verdronk in de rivier de Aa de schipper T. De J. Men zei dat liU over boord gevallen was en zoodoende in hot water den dood gevonden had. Bij onderzoek moet ge'oleken zj|n, dat do zaak zich anders zou hebben toegedragen. Do J. vaart met zijn stiefzoon aan boord; zu verkeerden op den bowusten dag beidon on der den invloed van sterken drank en kregen ruzie. De vader ging tot handtastelijkheden over, groep denzoon aan, zeggende: „ik zal je vorzuipon." Men raakte aan hot worstolen, met het gevolg, dat beide porsonon over boord en in de rivier geraakten. De zoon wist zich te redden, doch do vader schoot er het leven by in. T e 's-G ravonland waren twee kinderen in eon schuurtje aan 't spelen, dat als varkenshok dienst had gedaan en vol stroo lag. De kleinen hadden een lucifer en maakten een vuurtje aan. Een der kleinen het vierjarig dochtertjo van v. V., geraakte daardoor in brand. Toen hulp kwam opdagen, was hot kind reeds verschrikkolyk gewond, 't Geheelo lichaam, behalve de voeten, die in klompen gestoken waren, was zwart en als 't waro verkoold, 't Kind is overleden De rechtbank te Kassei hoeft zekeren dr. Wiederhoid, geneesheer-directeur van een gesticht voor zenuwlijders te Vil- lielmshöhe, tot drie maanden gevangenisstra' veroordeeld, omdat hy slagen had toegediend aan eene der lydcressen, die in dat gesticht verpleegd werden. Twee maanden later waren de striemen nog te bespeuren. De genoemde geneesheer had zicfi verde-' digd mot het beweren, dat zulk eene tuch tiging in sommige gevallen ais geneesmiddel dienon kan. Maar dat beweren werd te niet gedaan door do eenstemmige verklaring van een aantal door de rechtbank gehoorde des kundigen. Stakingen van betaling. - Do Kóln. Ztg." vermeldt do staking van beta ling van het huis G. R. Vicanto te Yenetit-, koloniale waren, met een passief van 800,000 lire. To Gothenburg staakte, volgons de „Frf. Ztg.", de firma Alexander Kjellgren Co., in koloniale waren, hare betalingen, mot een passief van ongovoer 400,000 kr. Het te Frankfort reeds eenige jaren bestaande comité voor Madridscho loten heoft, daar hot bestuur der stad Madrid, niettegenstaande alle aanmaningen, er niet toe komt haro finantitiele verplichtingen te regolen, bosloten den weg van rechten In te slaan. Het comité roept daarom alle houders van loten op, zich bjj hen aan te sluiten, holgecn kosteloos kan geschieden. Het bericht, dat in de R a d y z e n- straat te Antwerpen zes kinderen door het instorten van een muur zouden zyn omgeko men, is, naar nader vandaar wordt gemold, niet waar. Een enkel kind is gokwetst en dit nog zeer licht. Zoo maken do Brussolscho berichtgevers, op akeligheden belust, „van een klakkebus een bom", zegt het „Handelsblad v. Ant werpen." Do „Daily News" bovat eeno aan grijpende beschryving van don hcerschonden nood in do ijzermijn-districten van Clove- land, waar duizenden arbeiders roudloopen en liongeriyden ten gevolge der staking van het werk in de kolenmijnen te Durham. De ellende wordt gezegd nog grooter te zyn dan tijdens den burgeroorlog in de Vereenigde Staten. Algomeene onderstand zal noodza kelijk wezon, aangozien do plaatselijke hulp middelen uitgeput zyn. 90- a 100,000 personen, die voor acht weken nog in welvarondon toestand vol keer den, zyn thans aan eone gioote ellendo ten prooi. Alios, levensmiddelen en brandstof, ontbreekt hun, en het huisraad is verkocht of beleend. De noodlijdenden zijn niet alleon de werk slakende mijnwerkers; de arbeiders in andore takken van ny verheid, dokwerkers en varens gezellen zyn eveneens tot ellende gedoemd. Sinds den 30slon Maart werd getracht in den nood te voorzien door een fonds, dat onder beheer staat van den burgemeester van Middlesborough. De uitkeeringen in geld heeft men echter moeten staken; men bepaalt zich tot het geven van een kosteloos maal of brood Vorder is onder de armsten nog 350 ton cokes verdeeld, daartoe door het gemeente bestuur beschikbaar gestold. De noodlijdenden werden, behalve door par ticulieren, ook gesteund door de werklioden van do scheepstimmerwerven, maar men vreest dat, by gebrek aan bouwstoffen, ook daar het werk zal moeten eindigen. Do oige- naar van eene dor grootste werven, waar 3000 man arbeid vinden, gaf zelf f 10,000 voor do door deze werkstaking zoo zwaar getroffen arbeiders. Aangaande het vermolde onge luk in do myn FOnfkirchon wordt nader uit Bïida-Pesth medegedeeld, dat de mynwerkers, die naar men vreesde ten govolgo van stort regens verdronken waren, behouden z(jn boven gebracht. In de petroleum-pakhuizen te Bristol is een gewoldige brand uitgebroken Do brandende vloeistof verspreidt zich over de havon en zot een aantal lichters, benevens eene brandeiqj aan do andoro zydo der haven in brand. Het stoomschip „Capi tol," van Londen naar San-Francisco, is oen prooi dor vlammen geworden. Slechts enkele opvarenden werden gered. Eon familiebericht. Wederom schonk m yne vrouw mjj eene dochter (een pracht van een mollige srruit! Dat is numero acht! Hoewel m(J de baker lief toeknikt en lacht, en beweert wyl een hen zonder haan niet (in tel is dat een zoon met dat achttal een kostelijk stel is, oordeel ik daaromtrent dat het zoo meer dan Jwèl is! I* V E TENLAND. Franhrjjk. De uitslag der. gemeentelijke verkiezingen than3 ln de 87 departementen bekend In 2146 gemeenteraden hebbon de republikeinen de meerderheid, in 488 do conservatieven in 141 is de meerderheid twijfelachtig De republikeinen hebben, by de vorige samen- ate'Mng vergeleken, 253, de conservatieven do Kaden gewonnen. De „Courrier da Soir" meldt dat demi- nister van landbouw uilen invoer van varkons van do zyde van België en Italië heeft ver- boden. Ten gevolge van het uitbrekeu van het mond- en klauwzeor heeft bovendien de prefect van Pas de-Calais ook alle kermissen en veemarkten In dat departement verboden Ravachol werd, de handen en voeten stevig gebonden naar St.-Etlenne overgebracht Drie bewakers vergezelden hem in den waggon" waarop stond „Destination, Roanne." Er waren aan het station te Parys allo mogelyke voor zorgsmaatregelen genomen en aan nieuws gierigen word gezegd, dat Ravachol Zaterdag zou vertrokken. Ravachol, Vrydag tegen 4 uren to Saint- Etionno aankomende, hief by het verlaten van den trein den kroet aan„Leve de sociale revolutieI" - „Ik ben nog niet dood", riep hy verder„ik zal kloekmoedig weten te sterven." Te St.-Etienne heerscht sinds Ravachols aankomst eenige agitatie, daar in de stad verschillendo groepen anarchisten zyn gozien, die openlijk met wraakneming dreigen. Dumas^ die Ravachol indortyd heeft bevryd van zyne' handboeien, is klaarblykeiyk de leidor der wraakzuchtigen. - To Par\js is Vrijdag een internationaal vrouwencongres geopend, waarop Nederland vertegenwoordigd is door mevrouw Schollen Crommelin. Er word eone motie aangenomen, waarin op grond van do noodzakelijke gelykheid van vrouw en man in de maatschappij en voor de wet, verzocht word in het Fransche wetboek de gelijkheid voor de wet uit te spreken. «Figaro bevat eone beschouwing van prins Victor Napoleon over den algomeenen toestand van Frankrijk, wolk schreven wel geene politieke betoekenis hoeft, maar toch veel opzien zal baren. De prins zegt dat men zich niet moet ver- wondoren over heigeen er geschiedthet zyn de resultaten van twintig jaar van desorgani satie, gedurende welke alles is aangevallen en gegispt, terwjjl tal van quaesties zyn opge worpen zonder er eene enkele op te lossende gemoederen zyn tot opgowondonheid gebracht en allerwegen is tweedracht gezaaid. Vervolgens wyst de prins op de machteloos heid dor regeering om do veiligheid te ver zekeren, zoodra de propaganda der daad de théorieën is opgevolgd. Een gevolg van den angst hoot prins Victor de aarzeling der Scine- jury en ook de uitspraak dier jury, welke geheel Frankrijk heeft doen versteld staan, lictor Napoleon voorspelt ten slotte, dat, als t zoo voortgaat, spoedig do toevlucht zal moeten worden genomen tot het plebisciet, ter heistelling van het gozag en tor verster king der macht. Dultaohland. De „Saalo-Ztg." verneemt uit Brünswgjk, dat, naar aanleiding van de vlucht van een kantoorbediende, die zich had schuldig ge maakt- aan verduistering van gold, is gebleken dat wel een uitleveringsverdrag bestaat tus schen Pruisen en Nederland, maar niet tus schen het Duitsche Rjjk, noch tusschen Bruns- wyk en Nederland. De Kamer van Koop handel te Branswyk heeft zich nu tot den Bondsraad gewond met het verzoek, zulk een tractaat voor het geheele rtfk te sluiten. In de „Kreuzzeitung" komt een brief voor van den Afrika-reiziger Krause, die vroeger het Duitsche koloniaal bestuur beschuldigde oogluikend den slavenhandel toe te laten. Thans beschuldigt hij het bestuur te Tago de inboorlingen tegen hom op te zetten. De brief van den koenen roiziger is kennelijk in zóó opgewonden toestand geschreven, dat men den inhoud niet zonder voorbehoud als waar aanneemt. Dr. Kitosako, de Japansche geneesheer, bekend door zyne belangrijke bacteriologische onderzoekingen aan het. instituut van prof. Koch, te Berlyn, is naar Japan teruggeroepen. Hy is bestemd om aan het hoofd van een hygiönisch-bacteriologisch instituut te Tokio gesteld te worden. De keizer van Duitschland heeft hem do voor een vreemdeling zeldzame eer bewezen

Leidsch Dagblad | 1892 | | pagina 2