Getuigschrift 3de kl. aan J. G. Ballego, ■geiden- ■Q4e. Een waaierbouquot. (getuigschrift 1ste kl. aan J. G. Ballego, H Leiden. ■g,ƒ- xwee vaasbouquetten. I getuigschrift 1ste kl. aan G. F. Hemorik, Leiden. I- getuigschrift 2de kl. aan M. J. Van Laren, I Oegstgeeet. fcj. Een grafkrans. I. rretuigschrift 1ste kl. aan A. J. Kors, Leiden. getuigschrift 2de kl. aan M. J. Yan Laren, I Oegstgeest. ■31/1. Een grafkruis. ■Getuigschrift 1ste kl. aan M. J. Van Laren, I Oegstgeest. 34;. Een lauwerkrans, a. Getuigschrift 1ste aan A. J. Kors te Leiden. 34). Een spiegel, a. Getuigschrift 1ste kl. L> toegekend. i> Getuigschrift 2de kl. aan Is. Eallego. 34L Eone bloemkussen. a. Getuigschrift I y. aan J. G. Ballego. Eon bloemenmand, a. Getuigschrift 1ste I) aan J. G. Ballego. I. Getuigschrift 2de I; fi. F. Hemerik c. Getuigschrift 3de kl. [ai. J. Kors. achten het overbodig, na hetgeen reeds liger en thans hierboven in dit blad is Lagd naar aanleiding van doze tentoonstel- Ia, liaar nu nog aan te bevelen en aan te loten op deelneming aan het bloemenfeest, I van heden tot en met Zondag duurt. Het K ongetwijfeld in „Zomerlust" wemelen van L.eksters en bezoekers; het zal de ten- liostelling en met haar het ijverige bestuur L: afdeeling en die afdeeling zelve niet ontbre- fceaan belangstelling; er zullen veelkwartjes- l:en genomen worden, ten einde Fortuna Ir tewegen de gaven van Flora mildeljjk uit L strooien onder de door haar begunstigden. Die belangstelling is de afdeeling overwaard, tl bloeie als de door haar tentoongestelde (issche planten; zij bloeie voort, van geen iargetijde afhankelijk; zjj verwelke niet als flora's kinderen, al verrijzon dezen gelukkig elkens weerl (f'Mnccntcraud vau Leiden. I Zitting van hedennamiddag te twee uren. I Voorzitter: de heer De Laat de Kanter, II ngemeester. I Tegenwoordig de heerenSchneither, Juta, lij Sturler, Druckor, Du Rieu, Zaayer, Ver- Boy Van Wijk, Van Lidth de .Teude, Fockema (inJrere, Van der Breggen, Van Reenon, Le li.ole, Verster van Wulverhorst, Siegenbeek I,n Heukelom, Van Hoeken, Cock, Tieleman, I-khuyzen, Zaalberg, Hassolbach, De Goeje, lliiser, Was en Driesscn. I Afwezig met kennisgeving do heeren: Klesen, Van Hamel en Koetser, wegens I gesteldheid. I Aan de orde komen de volgende punten: I i'. BoDocming van een lid der Commiesio tot onder- I zoek vau het voorstel van Burgemeester on I Wetbouder8 in zake do kosten van den bouw I der Gehoorzaal. I Idem van een Bestuurder der Stedelijko Work- mrichting buiten den Baad. (72) li' Verzoek van J. J. Planjer, om een walmuur, I eDZ. te maken aan do Zoeterwondschc Singel- eloot. (60) 1°. Idem van A. Behaft, om eene waterloozing to leggen in de Hoefstraat. (61) 15'. Idem van mej. J. Drinhuizen, om ontslag ale I tweede onderwijzeres aan de school 3de klasse I No. 1. (62) I 6'. Idem alsvoren van mej. G. Yan der Weyden, I als derde onderwijzeres aan de school 3de klaeee Xo. 2. (67) I Idem alsvoren van J. P. Lancel, als derde onder wijzer aan genoemde school. (67) Voorstel betrekkelijk de overgebleven gelden van de Cholera-commissie van 1866. (63) I 9S. Verzoek van F. N. KDoeh, om vrjjitelling of terugbetaling van schoolgeld, Hoogere Burger- bchool voor JongeDe. (64) I 10'. Idem van J. Yan Velzen, om terugbetaling van schoolgeld, lager onderwijs. (69) 11'. Idem van mej. B. W. C. J. De Both, wed. F. W. Belterman, om ontslag als adjunci-stade- vroedvrouw. (65). 1 U'. Idem van do Leidsche Daiuwater-Maatschappij, om goedkeuring van het aangaan van eene gold- leening. (42 en 66) U®. Voorstel om den termijn der verpachting van het buffet der Gehoorzaal to stellen op tien jaren. (75) H®. Voorstel betrekkelijk do verzekering van werk lieden tegen ongelukken. (73 van 1890, 134 van 1891 en 73) Tot licl der commissie bedoeld in punt 1, aangezien de heer Zaayer heeft medegedeeld •lat hy de benoeming niet kan aannemen, rcerd thans benoemd de heer Fockema Andrem met 15 stemmen. De overige stemmen waren verspreid. Tot bestuurder der Stedelijke Werkinrichting (punt 2) werd gekozen de heer F. De Stop- pelaar met 23 stemmen. (1 stem was uitge bracht op dr. A. W. Kroon.) Achtereenvolgens werden daarna zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd de punten 3-11. Naar aanleiding van punt 12 werd door den Voorzitter medegedeeld dat gisteren van enkele groote duinwaterverbruikers c-on missive was Ingekomen, met verzoek dat ook aan hen een grootere prijsvermindering wordt toege staan, evenals aan de Hollandsche Spoorweg maatschappij voor bet station onder Oegstgeest geschiedt. De heer Drucker kwam dit verzook billijk voor; h\j hoopte dat er acht op zóu worden geslagen. De Voorzitter wees er op hoe veel grooter het gebruik der Hollandsche Spoorweg-Maat schappij is dan van adressanten. Naar zijne meening behoort het adres meer thuis bij de directie der Duinwater-Maatschappij, dan by den gemeenteraad. Daarop heeft spr. adr. dan ook reeds gewezen. Do heer Drucker gelooft niettemin dat het goed is als in den Raad ook eene stem opgaat tot ondersteuning van het verzoek, te meer, daar adressanten zich reeds, naar hy vernam, tot de Duinwater-Maatschappij hadden ge wond, doch zonder gevolg. De heer Was zag wel eonig verband tus- schen het aanhangige verzoek der Duinwater- Maatschappij voor eone goldleening en het verzoek van adressanten. Tot het aangaan dier leening kan de Raad voorwaarden stel len. Ook volgens hem is de prijs van het duinwater hier ter stede zeer hoog. Hij heeft den indruk gekregen, dat de nieuwe tweede hoofdbuis moet gelegd worden omdat het gebruik door de Holl. Sp.-MD., togen minderen prjjs, zoo groot is. Die gevolgtrekking achtte do Voorzitter ongegrond. De nieuwe buis is noodig wegens het 3teeds toenemend gebruik te Leiden. In het ziekenhuis b. v. en in andere ge bouwen heeft men geene v. ldoende drukking. Tegenover den heer Was meent spr. dat men de twee aanhangige zaken niet met elkaar moet verbinden. In dit geval zal z. i. de Maatschappij meer gezind bevonden wor den om aan het verzoek van adressanten, als het kan, te voldoen. De heer Verster van Wulverhorst vroeg wat het gevolg zou zijn als de Raad weigerde aan het verzoek der Maatschappij to voldoen, waarop de Voorzitter antwoordde dat die vraag meer by een rechtsgeleerde thuis be hoort, ofschoon naar zijne persoonlijke moo ning do Maatschappij zich zou kunnen be roepen op de concessie-voorwaarden, ton einde den Raad te dwingen haar in staat te stellen te doen wat zij noodig acht. Een proces zou er dan het gevolg van zijn. De heer Verster van Wulverhorst gaf dan het Dagelijksch Bestuur, dat zich reeds zoo welwillend had betoond, in overwoging om by de Duinwater-Maatsehappy pogingen aan te wenden om aan het verzoek van adres santen te gemoet te komen. De Voorzitter herhaalde hierop dat de twee zaken niets met elkaar te maken hadden. De Maatschappy moet in de gelegenheid gesteld worden aan haar verplichtingen te voldoon. Daarmede heeft eene prysvermin- dering niets te maken. De heer Fockema Andreae meende dat er veel te zeggen is voor de meening dat de Raad, als aan het z. i. billyko verzoek van onze stadgenooten niet wordt voldaan, dan de vergunning om in buitengemeenten water te leveren, introkke. Hiermede kon zich ook de heer Drucker vereenigen, die tevens betwijfelde of de Maat schappy reeds vergunning had om in Ryns- burg, door welke gemeente de tweedo buisjza! loopen, water te leveren. De heer Van der Breggen wilde daarom de voorwaarde gesteld zien dat de Duinwater- Maatschappy zonder toestemming van den Raad geen water mag leveren aan ingezete nen te Rynsburg en Oegstgeest. De Voorzitter geloofde dat men zich met zulk een voorwaarde weer zou begeven op de kronkelpaden van het recht. De juiste bewoordingen dienen dus wel goed te worden overwogen. De heer Cock zou tegen het verzoek tot het aangaan der leening stemmen omdat hy zich met den voorgestelden termijn van aflos sing (hoogstens 25 jaren) niet kan vereenigen Hy wenschte een termijn 35 jaren. Na nog eenig debat tusschen de heeren Drucker en Cock hieromtrent, werd tot stem ming overgegaan, het eerst over het voorstel van de commissie van financiën om de leening ad f 100,000 goed te keuren tegen 4 pet., en niet tegen 4 '/2 pet.,gelijk de Maatschappij vroeg). Dit werd aangenomen met 22 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de heeren Cock en Verster van Wulverhorst. Met algemeene stemmen werd goedgekeurd het voorstel van B. en Ws. om het adres van adressanten (de heeren W. Hoogenstraa- ten on Co., Tieleman Dros enM.H. Van Waveren) tot prysvermindering tegen 12 ets. per kub. meter by groote hoeveelheden, te stellen in handen van de directie der Maat schappy. Wat punt 13 betreft, deelde de heer Was mede dat hy er tegen is om den terrayn van 5 op 10 jaren te brongen. Er is zeker niet hooger ingeschreven met het oog op do on zekere toekomst, welke een pachter mot de nieuwe Stadszaal tegemoet gaat. De Voorzitter bleef den termyn van 10 jaren verdedigen, wegens de hooge kosten, welke aan het aanschaffen van den inventaris ver bonden zyn, welke bezwarender zyn als slechts voor 5 jaren verpacht wordt. De heer Was wilde dan do voorwaarde gesteld zien dat een volgende pachter ver plicht is den inventaris tegen taxatie over te nemen. Aan zulk eene voorwaarde achtte do Voor zitter te voel bezwaren verbonden, ook als er soms een pachter van buiten do stad kwam. Do heer Kaiser had gehooid dat er ook veel bezwaren bestonden tegen do verplichting wat het schoonmaken voor rekening van don pachter betreft. Dit achtte de Voorzitter niet van overwe genden aard. De heer Van Hoeken wildó by de nieuwe verpachting bepaald te zien dat het cijfer voor 5 jaren als grondgetal worde behouden en dat de pachter dan over 5 jaren gerech tigd om nog voor 5 jaren in te huren tegen eene verhooging van 20% per jaar. Dit gaf z. i. oen voordeel van f 600 per jaar. De Voorzitter zag er echter geen voordeel in. De heer Van Hoeken wel, zooals hy aan toonde. Daarna werd gestemd over hot voorstel van B. en Ws. om den termyn van 5 op 10 jaren te bepalen De stemmen staakten evenwel, nl. 12 voor en 12 tegen, zoodat eene nieuwe stemming in eene volgende vergadering moet plaats hebben. Toen punt 14 aan ce ordo kwam wees do heer Drucker op het belangryke dezor zaak, terwyi de stukken pas eergistersn in handen dor leóon zyn gekomen. De zaak eischt nauw keurig onderzoek, en daarom stelde hij voor dit onderwerp heden nog niet te behandelen, waarmede ook de hoer Cock zich kon ver- eonigen. Door den Raad werd in dien geest be sloten. De beer De Goeje vroeg eenige inlichtingen omtrent do schooluren na den lsten Mei als do nieuwe tyd wordt ingevoerd. De Voorzitter antwoordde hierop dat hy nog geen officieel© mededeeling had ontvangen. De lieer Fockema Andreae wees op de bezwaren, welke van de tydsverandering het gevolg zullen zyn en gaf deze in nauwgezette overweging, ook wat de zittingon der stem- bureelen betreft. De Voorzitter gaf toe dat er veel bezwaren zich zullen voordoen, doch meende dat de Regeering dienaangaande zelve de noodige voorschriften zal moeten geven. Hy herinnerde zich dat alleen Jusua den wensch had uitge sproken: zon sta stil. De heer Drucker wees er op dat nu reeds gerekend wordt in sommige plaatsen naar den Amsterdamschen of Groningschen tyd. De heer De Sturler wenscht de interpel latie af te wachten, welk de heer Beelaerts in do Tweede Kamer zal houden over deze zaak. Dan zal waarschynlyk het noodige licht er over opgaan. Daarna werd de vergadering gesloten. Door den Voorzitter was in den aanvang der zitting medegedeeld dat o. m. waren in gekomen Een missive van Ged. Staten van Zuid- Holland, houdende mededeeling dat over het jaar 1892 een bedrag van f 40,216,78 bywyzo van voorschot zal worden uitgekeerd'als sub sidie in de kosten van het lager onderwys. Missive van Dykgraaf en Hoogheemraden van Rynlan houdende mededeeling dat het ge- wyzigd tarief tot heffing van bruggelden van de Spanjaardsbrag ook door de vereenigde vergadering is vastgesteld. Een adres van D. Stigter, arts, houdende verzoek om benoemd te worden tot adjunct- stads-genees- en heelkundige. Eon verzoek van M. Paardekooper te Noord- wijk om den eigendom van een gedeelte terrein van den Haarlemmertrekweg gelegen tusschen den Noordwykerhoek en Piet-Gij- zenbrug. Een verzoek van I. Van der Kamp en S. Van Leeuwen om uitbetaling van de byrekening van het bouwen der Gehoorzaal, hetzij geheel of gedeeltelyk. Eenige bezwaarschriften tegen den aanslag in de plaatseiyke directe belasting. Een nader adres van eenige bewoners der Hooigracht om de boomen aldaar niet te doen rooien. Het bestuur der afdeeling Leiden van de Nederl. Vereeniging tot afschaffing van ster ken drank heeft zich tot den Gemeenteraad gewend met een adres, waarin het verzoek', wordt gedaan omlo. het aantal vergunnin gen door verdere geleidel yke vermindering zoo spoedig mogeiyk te brengen op het maximum, by de wet bepaald; 2o. den tyd, gedurende welken de tapperyen dagelyks geopend mogen zyn, zooveel mogeiyk te beperken, en 3o. zoo danige bepalingen, zooveel mogelyk zondor uitzondering, ook op zoogenaamde drukke dagen en in de kermisweek te biy ven handhaven. Verder werd medegedeeld dat heden is gelost een bedrag van f 15,000, zoodat thans geen gelden meer in prolongatie zyn opge nomen. Telegram men. ST.-PETERSBURG, 17 Maart. Omtrent den staat der firma J. E. Günzburg wordt bericht, dat tegenover een passief van 15 a 20 mil- lioen, 10 millioen gemakkelyk en 5 millioen moeilyk te realiseeren activa 6taan. Ec-n be langrijk percentage wordt verwacht te kannen worden uitgekeerd. LüIK, IC Maart. Aangaande de uitspraak van het hof van assises in de zaak van den dynamiet-diefstal te Ombret by Luik wordt gemeld Bustin, Hanssen en Langendorf zyn schul dig verklaard aan gequalificeerden diefstalen heimelyk vervoer van dynamiot-patronen Hanssen buitendien aan eene poging om eene ontploffing te doen ontstaan en aan samenspanning. Hanssen is veroordeeld tot 15 jaren dwangarbeid, Bustin en LaDgendorf ieder tot 12 jaren gevangenisstraf. De drie veroordeelden zullen buitendien gedurende 20 jaren onder toezicht der politie staan. LISSABON, 16 Maart. De gedelegeerden der houders van Portugeesche schuld zullen den stand der ónderhandelingen aan den heer O'Leary blootleggen. Waarschynlyk zullen Zaterdag de besprekingen ten einde worden gebracht. LEIDER 1? Maart. Na afloop der gemeenteraadszitting van hedennamiddag begaven de leden zich in de aangrenzende zaal, waar eene eigenaardige plechtigheid plaats had. De heer P. De Haas nl. had onlangs, naar men weet, zyn 40-jarig jubileum gevierd als ambtenaar ter secretarie. Burgemeester en wethouders en de leden van den Raad wilden niet achterblyven om met een stoffelyk biyk hunne erkenning zijner verdiensten te geven. Onder eene hartelyke toespraak van den heer De Laat de Kanter, burgemeester, werd hem nu namens hen een prachtig noten houten schryfbureau met daarby behoorenden stoel aangeboden, met den wensch, dat de heer De Haas nog eene reeks van jaren met denzelfden ijver als tot nu aan de secretarie mocht verbonden blyven en onder aanbeveling in zyne voortdurende vriendschap. De heer De Haas, wiens familie in de zaal eveneens aanwezig was, betuigde met enkele woorden zyn hartelyken dank voor de onder vonden waardeering en met de belofte, dat hy al datgene zal blyven doen wat in zyn vermogen is. Daarna werd hy nog persooniyk met warme handdrukken door de Raadsleden met zyn feest geluk gewenscht, als nog zoo vele bewyzen te meer, welke groote achting de hoer De Haas by allen geniet. De opper-ceremoniemeester maakt be kend, dat het Hof, ingevolge de bevolen van H. M. de Regentes, ingaande heden, Donderdag, den lichten rouw zal aannemen voor den tyd van veertien dagen, wegens het overlijden van Z. K. H. Lodewyk IV, groothertog van Hessen en den Rijn. BeursherichS. Amsterdam, 17 Maart. Portugal zeer flauw op Parys en het gerucht, dat d9 Coupons gedurende drie jaren in Scrips betaald zullen worden.

Leidsch Dagblad | 1892 | | pagina 3