DAGBLAD. MsctaMU war Mist. iuziekschool. N°. 9766. Oinsdas 32 December. A0. 1891. feze <€ourant wordt dagelijks, met uitzondering van §pn- en feestdagen, uitgegeven. Tweede Bind. Vervolg der Advertentiën. Openbare Uitvoering Burgerlijke Stand. Tweede Üoiitverkoopiiig, j. L. CREYGHTON. GE VJYA A GD, I. H. STEIN Jr., Lippold's Rieten Koffers. ..Holland's Roem", C. DIFLKSE, PRIJS DEZER COURANT: foor Leiden per S maanden1.10. Franco per post-1.40. AfzonöerJyke Nommera.0.05. PRIJS DER AD VERTENTIÊN Van 1—6 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f0.1?J. Grootere lottere naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt ƒ0.10 berekend. Gemengd Nieuws. Naar ons gemeld wordt, zal de beproeving der nieuwe spoorbrug (van de Hol- landsche IJzeren Spoorweg-maatschappij) over het Galgewater by „De Vink" morgenochtend tusschen 10 en 12 uren plaats hebben. Gistermiddag te drie uren viel aan de Aalmarkt alhier een jongen in 't water. Door spoedig toegeschoten hulp van den heer v. T. en zyn bediende was hy echter weldra weer op het droge gebracht. Men schryft ons uit Valkenburg van 19 dezer: Hoewel de jachttijd gesloten is, werd hier jl. Vrydag toch nog eene drijfjacht gehouden, waaraan zelfs de politie deelnam, en die met goed gevolg werd bekroond, want het begeerde wild werd gesnapt. "Wat was het geval? Door een handigen greep mai.kte een landlooper zich meester van een paar vrouwenrokken, ten nadeele van den landbouwer v. E., en maakte zich uit de voeten. Onze altyd vaardige veldwachter is dra den dief op 't spoor en legt de hand op hem dicht by het Haagsche Schouw. De aangehoudene rukt zich echter los, zeer ten nadeele van zyn opperkleed, en springt par does in 't water. Door de sloot bereikt hy een stuk bouwland, steeds vervolgd door den dienaar van het gerecht en by komende per sonen. Voort gaat het nu over wei- en bouw- velden. Nog een paar malen waagt de opge jaagde zich aan een koud waterbad totdat hy omsingeld, gegrepen en gekneveld wordt, om nachtlogies te erlangen in het niet zeer ge- rieflyk ingerichte arrestantenlokaal te Val kenburg. Hedenmorgen werd de boosdoener geboeid naar Den Haag overgebracht, waar de rechter zeker wel de waarde van het gevangen wild zal willen bepalen. Men schrijft ons uit Noordwp aan Zee: Hoogstwaarschijnlijk wordt het hier ge strande schip „Milo" publiek verkocht, daar het de kosten van afslepen niet kan opdiepen. De reeder en de agent der assurantie zyn er Woensdag op geweest, met een expert uit Amsterdam. Omtrent het stranden, dat onder zulke geheimzinnige omstandigheden plaats had, vertelde de reeder dat het schip al op de hoogte van Goodwidsand aan den grond ge zeten heeft. Toen is er het volk afgehaald met eene reddingsboot en vervolgens is het schip weder vlotgeraakt. totdat hot hier aan den grond stootte. Naar men verneemt, is zekere Goosen, hokkebaas, wonende te Overtoom, Stadsweg by de Pestbrug, in de Ringvaart van de Haarlemmermeer, naby fort Schiphol, van eene schuit gegleden en verdronken. Wegens verregaande mishan deling van hun zesjarig dochtertje, waardoor verschillende lichaamsdeelen gekneusd en op gezwollen waren, is tegen een echtpaar te Sliedrecht eene vervolging ingesteld. Het dochtertje is een kind uit 's mans eerste hu welijk, waarover de vrouw alzoo stiefmoeder is. In de groote steden wordt da- gelyks harder geklaagd over de toenemende onveiligheid. Te Parys worden niet slechts in de buitenwijken, maar op de drukste pun ten der stad voortdurend aanrandingen ge pleegd. Verleden week werd 's middags om twee uren eene ryderes van het cirque nouveau op de Place de l'Opéra van een collier paar- len beroofd, welken zij pas gekocht en.in hare mof geborgen had. Een man greep den collier en toen zy zich verweerde, trapte hij haar tegen den grond, zoodat zy door een passeerend rytuig werd aangereden en ver wond. De dader wist te ontkomen. Gelukkig echter pleegde hy een paar uren later een nieuwen aanslag, rue Chaussée d'Antin, op de gouden halsketen eener dame, welke hy haar met geweld ontrukte. Hoewel Ijlings gevlucht, werd hy op het geschreeuw der bestolene nagezeten en gepakt. Hy gaf op Duval te heeten, in Tonkin gediend te hebben en nu door armoede tot misdryf vervoord to zyn. Eene vrouw te Brussel, Anna Leenaers, werd dezer dagen vermoord in bed gevonden, terwyl een aantal juweeleu, die op oene waarde van ruim 5000 fr. geschat worden, verdwenen waren. Een man, Joseph Sormeuse, die met haar in betrekking stond en van den moord verdacht wordt, werd reeds dadelyk, nadat het lyk ontdekt was, gevangengenomen. Op een ander, Eugène Adnet, werd later de hand gelegd op aanwyzing van eene vrouw, die in hetzelfde huis als Anna Leenaers woonde en die in den nacht van den moord een hevigen twist in de vertrekken der ver moorde gehoord had. Het Engelsche stoomschip „Princo Soltykoff" is op zyne reis van Cardiff haar St.-Nazaire ter hoogte van Kaap Ushantdoor een storm aangegrepen en vergaan. Slechts één der opvarenden, een bootsman, overleefde de ramp. Hy werd evenals zyne makkers over boord geslagen, maar tevens raakte daarby een der reddingsbooten vlot. Hy slaagde er in zich in de boot te werken en dreef 80 uren zonder voedsel en verstyfd van koude rond, tot fry eindelyk door eenige visschers gered werd. De dader van den dynamietaanslag ten kantore van den bankier Russel Sage, te Nieuw-York, kwam, gelijk men zich herinneren zal, zelf by de door hem gestichte ramp om. Men heeft nu kunnen constateeren dat het zekere Henry Norcross was, een wisselagent. Hy ging niet voor gek door, maar handelde toch dikwyls vreemd. Men vermoedt dat gelde- ïyke verliezen hem tot zyn misdadig bedryf, dat velen personen het leven kostte, verleid hebben. Zyne indentiteit is door zyne moeder kunnen worden vastgesteld. Ernstige ongeregeldheden zyn te Fernambuco voorgevallen. Tusschen het gepeupel aan den eenen, de politie en de sol daten aan den anderen kant ontstond eene bloedige worsteling, waarby een zestigtal per sonen gedood of gewond werd. De gouver neur zag zich genoodzaakt af te treden. De generaal Oursquo, dr. Jose Yicento, Yag Con- cellos, Abrotio en Machado, die de junta ver tegenwoordigen, werden door de menigte toe gejuicht. De orde is thans hersteld en zal ook verder gehandhaafd worden door de troe pen, die der regeering getrouw zyn gebleven. Te Newport, op Rlio de-eiland, is muitery uitgebroken onder de jongens van het opleidingsstation der marine aldaar; de jongens weigerden uithoofde van het vriezend weer hunne hangmatten te schrobben. Toen echter eenige zeesoldaten met de bajonet op het geweer hunne verschyning maakten, kwamen de jeugdige rebellen tot inkeer. Te Lima, in Ohio, is oen snelt rein van hot spoor geloopen, ten gevolge waarvan 3 passagiers omkwamen, 4 ernstig en 26 minder ernstig gekwetst werden. Onlangs overleed te Salzburg eene prinses Starhemberg. Men bracht het stoffelyk overschot naar Alferding om aldaar in den grafkelder der familie te worden by- gezet. In de laatste 15 jaar was er geen sterfgoval in de familie voorgekomen, zoodat gedurende dien tyd de kelder niet bezocht was. Toen nu de geestelyke aan het hoofd van don stoet het gewelf binnentrad, struikelde I hy over iets, dat een geraamte bleekt te zyn. I Spoedig ontdekte men toen, dat de graf- I kelder geplunderd was. Al de kisten waren opengebroken en do zwaarden, sporen, klee deren en sieraden verdwenen. De dieven van de leerlingen der Muziokschool op Woens dag 23 December e. It., te halféén des namiddags en te zeven uren des avonds, in do GEHOORZAaL. Tot deze uitvoering hebben Socgang de ouders van leerfifngen, voor zooverre zy lid der MaatsU zyn op vertoon van het Diploma, en anders op vertoon van een aan hen uit te reiken toegangsbewys, en voorts: de leden der MaatsU. ieder met ééne dame of twee leden uit het gezin, mede op vertoon van het Diploma. SPlaalsbesps-elting voor den avond alléén, ad ÏO Ces. per plaats, by den Heer EGGERS, Botermarkt, van 's morgens 9 tot 's namid dags 4 uren. Leerlingen, die des middags spelen, worden des avonds alleen toegelaten, wanneer zij by hunne ouders plaats nemen. De Secretaris, 8241 26 P. ZILLESEN. MMiV MIJNE LEERLINGEN! Het is U stellig allen bekend, dat ik wegens ongesteldheid niet meer aan de School ben verbonden, en de Heer MANN, zooals te ver wachten was, mijne plaats heeft ingenomen. Er zullen dus leerlingen zyn, die ik, zonder het voorzien te hebben, dozen zomer het laatste onderwijs heb gegeven. Het ga U allen well Den loerlingen, die gaarne onder mijne leiding zouden blijven, mag ik niet onthouden bekend te maken, dal ik na de groote Vacantie eene Muziekschool hoop te openen. Aan Ouders en Voogden zjj tevens medegedeeld, dat het schoolgeld zal bedragen: ƒ36 voor één leerling en 32 voor meer dan één uit een gezin Voorts zal er aan verbonden worden eene Theorie- en Elementair-Klasseen voor hen, die zich wenschen te bekwamen voor een Examen: Muziekgeschiedenis, Trans- poneoren, enz. Er zullen in plaats van vier, slechts drie leerlingen in ééne Klasse geplaatst worden. Th. EXDEKLE. Aanmelding aan mijne Woning: 8281 28 Pieterskerkgracht 1. hadden de geraamten op een hoop geworpen. Daar de misdaad jaren geleden gepleegd kan zijn, zal het zeer moeilijk worden de daders op te sporen. In Durango es andere strelton van Mexico heorscht hongersnood ten gevolge van den mislukten oogst van granen en boo- nen. Hier en daar hebben reeds ongeregeld* heden plaats gehad. De geestelijkheid van Zacatacas, een rjjk koopman to Vera Cruz, in Cordoba, en anderen bieden duizenden dollars aan om graan te koopen voor de noodlijdenden, mits de invoerrechten worden geschorst. Tot overmaat van ramp is in Cordoba de gele koorts uitgebroken. Inmiddels heeft de gou verneur van Chihuahua last gegeven om 100,000 schepels graan uit de Vereenigde Staten tegen zeer lage prijzen of om niet uit te deelen. De gouverneur van Scutari is er in geslaagd eene bende van 95 bandieten, die sedert lang de schrik van Zuid-Dalmatiê waren, te doen omsingelen en gevangen te nemen. Eo de 8ted. Werklnr. 7.iju opgenomen. DATUM DAGEN. Volw. peis. Etude- ren. Totaal 13 Dec. Zondag 68 18 86 14 Maandag. 89 24 113 15 Dinsdag 98 23 121 16 Woensdag 100 28 128 17 Dondordag 105 29 134 18 Vrijdag 102 31 133 19 Zaterdag 91 20 111 8ASSENHEIM. Goborou: Cornelia, d. van Th. Kniest en A. v. d. Weijdon. Francina Williel- miDa, d. vau H. J. v. d. Berk on P. Albemade. Wilhelmus Hendricus, z. van Th. J. Van Tol on J. M. Voets. Geertruida Elizabeth, d. van J. G. Bruijnen en E. Overtoom. LISSE. G o b o r e u Dorothea, d. van H. Van Eeuwen on J. M. F as. Overleden: Albertus Adrianus Van Zeist, 3 j. Clazina Spaargaren, 5 m. OUDSHOORN. Bevallen: M. Van Eyk geb. Den Hartog, D. Overleden: E J. Do Zooten, d. 3 m. (wonende te Warmond). M. Smils, d. 3 m. TER-AAR. Bovallen: W. Van Tol gob. Bom, D. M. Van Zn al geb. Fransscn, D 8. R(jns- burger geb. v. d. Molen, D. - O. v. d. Hoorn geb. Aartman, Z. Overleden H. Fransseu, d. 4 m. Lovenl. aangog. d. vmi O. Ko.-leman. M. Van Leeuwen, d. 2 j. n. Nieuwen liuyzen, d. 68 j. WOUBRUGUE. Beval Ion: M. De Jeu geb. Los, Z. W. C. v. d, Geest geb. Zwetsloot, D. J. Borst gob Schrama. D. K. Blom gob. Van Houten, 8. ZWAMMERDAM. Bevallen: A. Staal geb. Hoo- goudijk, D. Gehuwd: F. Rademaker, jm. 32 j. on M. Do Bruin, jd. 23 j. op het Landgoed „Keukenhof", onder Lisso, op "Woensdag 30 December 1891, des voor middags te 10 uren, ten overstaan van den Notaris D. J. VAN STOCKUM, te Lis se, vanEene groote party zwaar en licht Essctien', Eiken- en Elzcn-EBakhout, op struik, en divers los hout. 8 lepe- en eenige Linde-Boomen en eenig Hakhout op Wildlust" en aldaar te beginnen. Betaal- 25 Juli 1892. 8242 12 van eene groote keuze Petroleuin-Hanglampeii, Petroleuni-Ganglantaarns, Gasornamenten, Gaslantaarns, ENZ., ENZ., 8210 16 tot zeer lage prijzen. Aalmarkt tir>. tegen Febr.eene flinke DIliXSTBODE als ftlcld-nllecn, goed kunnende koken en werken. Adres: Plantage 3. 8254 5 8PIISTKAAT 21, DEV HAAG, (voorheen Wagenstraat). Volstrelit eenig- ntlres van Al wat buiten dit adres als Rieten Koffers wordt aangeboden, is namaak, wat In solldl. lelt mot do echte zelfs niet kan vergeleken worden. 3048 12 Nieuw gedeponeerd Merk in geémailleerde Blik verpakking. 8243 8 De beste 2^-Cts-blgaar. Verkrijgbaar bjj Ilaarl.straat 62, hoek Vrouwekerksteeg.

Leidsch Dagblad | 1891 | | pagina 5