Alle nieuwe Artikelen voor zijn aangekomen en geëtaleerd. LEDIKANTEN Bedden. De Gracieuse. De prijzen zijn laag en vast, terwijl de keuze zeer groot is. Dü OrpfW Gebrs. Reinke, mts Fijne gepolitoerde groote houten Ledikanten van af f 16.- Openbare Verkooping. N°. 9740 Zaterdag 21 November, A*. 1891. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. „Hollandl." Boelhuis. ZIJLVER, Feuilleton. VRIENDSCHAP. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COTFRANT: Toot Leiden per 3 maanden.77. .7. 1.10. Franco per post..7.7..77.1.40. Afzonderlijke Nommers.w 0.05. PRIJS DER ADVERTENTIÊN: Tan 16 regel» ƒ1.05. Iedere regel meer O.lTf. Grootere letters naar plaatsruimte. Yoor het inc&sseeren buiten de stad wordt ƒ0.10 berekend. GEVESTIGD TE DORDRECHT. Opgericht anno 185!). De DIRECTIE geeft kennis dat tot Agent yoor Wassenaar en Omstreken is aan gesteld de Heer J. EGGINK, Ambtenaar ter Secretarie te Wassenaar, by wien alle gewenschte inlichtingen zijn te bekomen. 7574 15 De Directeuren, Dordrecht, K. J. J. LOTSY. November 1891. P. J. DE KANTER. op het Raadhuis te Leiden, op Maandag den 33"t0D Nov. 1891, 's voormiddags te tien uren precies, van eene hoeveelheid van 1500 Hectoliters Gas-Cokes, verdeeld in par tijen van 100, 50, 10 en 5 hectoliters, en zulks bij afslag, tegen dadelijke betaling en binnen veertien dagen af te halen aan de Gasfabriek. Kloppen zeven Cents per HL. Bezorgen vjjf Koopen en Bezorgen zes Cents per HL. Bestellingen worden aangenomen aan het kantoor der Gasfabriek en aan het Magazijn in de Pieterskerk-Koorsteeg 28, uiterlijk tot Zaterdag-namiddag te 3 uren. 7607 16 Notaris SCHOOR, te Voorschoten, zal a con tant publiek verkoopen, op Woensdag 25 IVov 'mbor 1891, 's morgens te ÏO uren, aan de openbare School in het dorp Voor schoten: een goed onderhouden INBOE DEL, bestaande in Mahoniehouten en andere Meubelen, waaronder Stoelen, Tafels, Canapé, Linnenkast, Bonheur du jour, Schrijftafel, Kachels, Ledikanten, Bedden met toebehooren, Kleeden, Gordijnen, Glas-, Blik-, Ijzer- en Aardewerk, alsmede eene hoeveelheid waaronder zoo goed als geheel nieuw Tafel en Dessertzilver, IJs- en Theelepeltjes, alles in étuis, Fruit- en Gebakschalen, Olie- en Azijn stel, verschillende Karaffen en Glazen met Zilver, eenig Zilver Kinderspeelgoed en het geen verder ten verkoop zal worden aange boden. Alles daags vóór en op den Verkoopdag te bezichtigen. 7439 24 Botermarkt en Nieuwstraat. jTy^r Groot Assortiment en 6600 34 Notaris BROEKSMIT, te Wassenaar, zal op Dinsdagen 24 November en 1 Decem ber 1891, telkens des avonds te halfzeven ten huize van den Kastelein L. OUDSHOORN aldaar, in het openbaar verkoopenIE8 HUIZEN, B 159-164, Houten Schuur, 5 kleine Steenen Schuurtjes, open Grond en Erf aan de Schoolstraat te Wassenaar. Huur opbrengst f 379.60 's jaars. Aanvaarding en betaling der kooppenningen 4 Januari 1892. 7606 13 ST.- 7612 114 2-) Jaren verstreken en Willem Harding kreeg, nadat hy de wereld voldoende gezien had, de betrekking van opperhoutvester in zyne ge boorteplaats. Men voorspelde hem eene schit terende carrière, hij ging nu reeds door voor een autoriteit in zyn vak. Voor het overige scheen hy alleen voor zyn beroep te leven en zyne kennissen plach ten te zeggen „Harding is een zonderling, een vrouwen hater; men krygt hem in geen groot gezel schap, vooral wanneer er vrouwen zyn." Overigens kwam het by niemand op, hem voor ongelukkig te houden. Hy woonde met zyn nu gepensionneerden vader in zy no nette houtvesters woning en onder hield een vriendschappelyk verkeer met drie of vier van de aanzienlykste familiën der naburige stad. Zyne positie was de aange naamste, welke men zich denken kan, daar hy buiten zyne jaarwedde door eene onver wachte erfenis nog een aanzienlijk vermogen had. In Webers kringen verkeerde hy niet; nog minder kwam hy in het huis zyner „speelgenoote." Als hy C'lara op straat ont moette, groette hy zeer beleefd en zij dankte met een bekoorlyken glimlach van het schoone gezicht. Dat was alles, wat van de vroegere „goede kameraadschap" overgebleven was. Neon, er was toch nog meer overgebleven, althans by hem. By gelegenheid eener manoeuvre kwam een prins van het regeerend huis in de stad, welke te zyner eer een feest gaf. Willem kon daarby niet ontbreken, hy zag Clara Weber in een prachtig toilet, eene betoove- rend schoone vrouw, met aschblond haar en stralende bruine oogen, de koningin van het feest, die zelfs door den ridderlyken prins gehuldigd werd. Byna onafgebroken volgden de ernstige, diep in hunne kassen liggende oogen van den opperhoutvester, welke aan zyn manneiyk schoon gezicht eene zoo ern stige, byna sombere uitdrukking gaven, de bevallige vrouwengestalte, de schoonste van alle. En steeds somberder werd de uitdruk king dezer oogen, welke eene Berlynsche dame, die er verstand van moest hebben, eens „gevaarlijk schoon" genoemd had. Clara's bevoorrechte ridder was een voorname jonge heer van grooten naam uit het prinselyk gevolg. De opperhoutvester kende hem uit Berlijn als een vry lichtzinnigen, door do vrouwen verwendon leeuw der jeunesse dorée. Voortdurend glinsterde zyne met goud bezotte attilla naast het witte kleed van de vriendin zyner kinderjaren. Eensklaps waren beiden niet meer te zien. Harding nam een bediende een glas water af en snelde door de zaal.Hoor, achter eene groep groote bladplanten, hartstochtelijk gelluister en eene zich verzettende vrouwe lijke stem! Met geweld plaatste hy zich tusschen dan huzaar en de schoone vrouw, „Heeft u geroepen, mevrouw?" vroeg hy en presenteerde haar het water. Daarna richtte hy zich tot den luitenant. „Ik geloof dat Zyne Excellentie naar u vraagt, luitenant!" Rood van woede zag de slanke officier den ongewenschten indringer aan, zy kenden elkaar, zooals gezegd, van vroeger; in de reusachtige gestalte van den houtvester met het gebruinde gezicht en de merkwaardige sombere oogen lag eene uitdrukking, welke den aristocraat imponeerde. Hy bromde eenige woorden en verdween. Diep ademhalend stond de schoone vrouw op. De hooge blos harer wangen was voor eene byna schrikwekkende bleekheid geweken, maar hare oogen straalden weer rein en rustig. Met vasten druk vatte zy de hand van den vriend harer kinderjaren en zeide met zacht trillende stem „Ik dank u, Willem, - mjjn goede kameraad 1" Zonder een woord te zeggen bood hy haar den arm en geleidde haar naar de tafel van haren echtgenoot terug. Een halfjaar daarna stierf Weber en liet zyne weduwe niets na. Zyn gansche ryk- dom was in ongelukkige speculaties verloren gegaan, men sprak zelfs van een onnatuur- lyken dood. Ook in dien tyd deed Harding zich kennen als de trouwe, goede kameraad. Clara was de wanhoop naby. De beide echte lieden hadden steeds koel tegenover elkaar gestaande geldbuil Weber was geen man geweest, dien eene vrouw als Clara kon liefhebben, maar zy had zich voor hem op geofferd ter wille van zyn rykdom en nu was zy armer dan ooit. Harding troostte haar zooveel hy kon. Hy beijverde zich zelfs Webers zaken te regelen en werkelijk bracht hy het zoover, dat der weduwe nog eene jaar- lijksche rente van een paar honderd thaler overbleef. Slot ommezijde.)

Leidsch Dagblad | 1891 | | pagina 5