DöRNER Piano's en Vleugels, Gebrs. Reinke. LEDIKANTEN Bedden. Zure Haring 6 BosMoopililE.J. BULL. Bet teemde BaarooeiiidiM Fijne gepolitoerde groote houten Ledikanten van afƒ16.- Trappisten-Bier R.-K. DIENSTBODE, C. ZIRKZEE, Openbare Ferkooping, Vrijwillige Verkoopingen, Aardappelenbericht. Stollwerck'sche Borstbonbons Uitsluitend verkrijgbaar in COCKUYT's Piano-Magazijn. 5 jaren garantie. Prijscourant wordt gratis toegezonden, feuilleton. Beiden, ter Boekdrukkerij van A. W. SIJTHOFF, Vervolg der Advertentiën. Ten Kantore van A. W. SIJTHOFF, te Leiden, kan geplaatst worden een 6745 8 T ongmensch van IS- a 20-jarigen leeftyd. Net schrift is hoüfdvercisrhte. Eenige bekendheid metadmi- nistralie en moderne Talen strekt tot aanbe veling. Salaris aanvankelijk f'iïtO a ƒ30©. "Wegens huwelijk der tegenwoordige, wordt met November gevraagd: eeno 6751 7 goed kunnende koken en werken. Brieven franco onder No. E 999 aan KOOYKER's C'entraal-Advertentie-Bureau, Nieuwe Ry'n 16. 746 9 TE HUUFt, tegen November: een HlT38 met vele ge makken en Duinwater, Voor- en Achter tuintje, a ƒ280. en een Onderhuis met Tuintje, met inbegrip van Belasting, Duin water en Jalouzioön a 175. 's jaars. Adres Heerensingel b/d. Zijlpoort Nos. 36 38. 6618 8 Botermarkt, en Nieuwstraat. Groot Assortiment IN EN 6600 34 MiJ nVlULIUlltllMMU, geurige P/a -Cents- Sigaar. Verkrijgbaar by 6726 12 PAARDENSTEEG G. NIEU WE RIJNhoek Hooigracht. op liet Raadhuis te Leiden, op Maandag den 19den Oct. £898, 's voormiddags te tien uren precies, van eene hoeveelheid van 1000 Hectoliters Gas-Cokcs, verdeeld in par tijen van 100, 50, 10 en 5 hectoliters, en zulks bij afslag, tegen dadelijke betaling en binnen veertien dagen af te halen aan de Gasfabriek. KIoppen zeven Cents per HL. Bezorgen vijf üioopen en Bezorgen zes Cents per HL. Bestellingen worden aangenomen aan het kantoor der Gasfabriek en aan het Magazijn in de Pieterskerk-Koorsteeg 28, uiterlijk tot Zaterdag-namiddag te 3 uren. 6749 17 Te Koop: 140 a ISO H. L. mooie Koolrapen, zeer geschikt tot gebruik voor mensclien. Adres: N. DUINDAM, Schipper, Noordwyk. 6755 5 te Hlllcgom, op het Landgoed „Rusten burg", op Woensdag 28 October 1891, des voormiddags te halftien, (en zoo noodig den volgenden dag), ten overstaan van de Nota rissen Mr. W. H. SMIT, te Heemstede, en D. J. VAN STOCKUM, te Lisse, van: ge zaagde en ongezaagde Houtwaren, als: eiken Boomstammen, gewaterde Falen, eiken en grenen Flaten, alles geschikt voor Timmer hout; Palen, Brandhout en drogo Takken bossen; 2 groote verplaatsbare Schuren, eeno Tulndersvlel, eene Dlepmaclilnc voor de Zanderij, Jaohtgereeilschappen, als: Geweren, Buksen, Netten, Kippenrellen, Vogelkooien voor de Vinkenbaan on toestellen voor de Schietbaan; meetkundige Instru- meuten, 2 Brandkisten, nette Timmermans gereedschappen, Tuindersgereedschap, Malle jan, Hitten- en Bokkenwagen, eenig Meubilair, enz., onz. Am contant geld. Begin op het Jachthuis. Daags te voren to zien. Inlichtingen ook bij J. DERNISON, aldaar. 6705 24 en Zoute 3 tot 5 Cents, groote Eieren 5 en O'/j, Rookvleesch 18 en Broodworst 12 Cents het ons; bij DB KRKEd, Hooigracht?, alwaar van af Dinsdag a. s. weder 2'/2 kilo Worst voor f l.G2'/2. Spek afgeslagen! 6747 8 OPENBARE ten overstaan van don Notaris aaaaal J. W. J. PAPE, te Warmond, op Woensdag 28 October 1891, 's morgens te elf uren, b\j opbod en afslag, in het Koffiehuis „De Stad Rome", to Warmond, van TWEE HUIZEN, onder één dak, met ERVEN, te Warmond, groot 1 are, 73 centiaren. Te aanvaarden 1 December 1891. Op Donderdagen 29 October en 5 November 1891, 's morgens te elf uren, by opbod en afslag in het Café „Weltevreden", te Oegst- geest, van den Heer DE ROOIJ, van een perceol TEELLAND, van een HUIS en ERF en van een stuk GROND, onder Oegstgeest, groot te zamen 70 aren, 2 centiaren. Dadelyk te aan vaarden, en op Woensdagen 4 November en 11 Novem ber 1891, 's middags te twaalf uren, by opbod en afslag in „Hot Wapen van Valkenburg", te Valkenburg, van den Heer BINNENDIJK, van twee percoelen TEELLAND en een per ceel BOUWLAND, gelegen in de gemeente Valkenburg in den Zjjlhoek on op de Woord, te zamen groot 1 hectare, 88 aren. Te aan vaarden 1 Januari 1892. Information ten kantore van genoemden Notaris, alwaar tusschen veiling en afslag verhoogingen worden aangenomen tegen één vijfde der te doono verhooging. 6746 34 Kijkdagen 16 en 17 October 1801 Rechtsgeleerdheid. Politiek. Geschiedenis, waarbij de nieuwste en hoogst be langrijke werken. 6733 10 Heden IN LOSSINGeeno lading puike Spulschr Jammen voor Winterprovisie; ook nog een partytjo Frlesche Jammen, tegen concurreerende pryzen, by c. p. omitiT, Zoot-erwoudo, Rjjiulijk. Monsters zyn ook te bezichtigen en ver krijgbaar: Bierkelder Aalmarkt 19. 6744 10 uit de Brouwerij „Re Schaapskooi", te Tilburg, is geregeld te verkrijgen op do flosch en fust, by W. A. EL8HOF, Grossier, Haarl.straat 139 A, Leiden. 6485 10 GS. VA<\' EU, Bierhandelaar, Bolwerkstraat, hoek Hoogewoord, Leiden. van DE RUIJTER HARMSEN, to Utrecht. De ondergeteekendo verklaart dat het Haar- Extract, bereid door den hoer DE RUIJTER, te Utrecht, proefondervindelijk is gebleken aan do verwachting to beantwoorden. 6562 11 (get.) H. J. BROM, Utrecht. Heel- en Vroedmaester. Prjjs ƒ2.5© en ƒ1.50 per flacon. Depot: N. K. SWEMER, Drogist, Leiden. gefabriceerd na voorschrift van den kon. I Univereitelts-Prof. Gehm. Hofrad Dr. Harless, I Bonn, hebben sedert 50 jaren al9 verzaohtend middel tegen hoesten, heesch- I heid en aandoening der ademings - organen nitateekende diensten bewezen. Bij spoedige afwisseling van warme on I koude lucht is 't bijzonder aanbeyelens- wardig een bonbon te gebruiken. Verpakking: Geele pakjes h 25 cent AJom verkrijgbaar. 5S65 40 Ieder INSTRUMENT wordt 14 dagen op zicht geleverd. Stcmnie 11. "Verlmreiij Ruilen, Repareeren, Transporteereu. Yerstrooide vo 11 ke 11. Vertelling van L. Westkircli. Door JOHANNA. 9.) Donker, pikdonker is hot hier in hoofd 011 hart. Waarom zou hij niet beproeven de ver lorenen tot monschen op te voeden, tot men sclien, die voelen en donken en aandeel wen- schen te hebben aan de rechten dermensck- lieid? Langzaam, maar besloten stapte hjj naar den viorden stoel en ging er op zitten. Had zijn beroemde vriend H. niet by hetafscheid- nemen aan het station gezegd „Gij zjjt onze zendeling, ons aller zendeling!" En nu zou hij aarzelen zy'n plicht te doen? De draaier zag hom naderen en zette een donker gezicht. „Nu, Kathe, wat wil hjj dan hier?" „Ja, Jons, wat zal ik u zeggen? Hij wilde logies by ons hebben." „Ei, ei, by ons? Wel, wol!" „Ja, Jens, hjj of een ander, liet is hard noodig, dat ziet ge ook wel." Jens roerde onstuimig met den lepel in de soep. „Nu, nu, doe wat ge wilt", hernam lij), en sluw zag hjj met zijne loerende oogen nu eens het meisje en dan weer den man aan. Hot meisje scheen te raden wat in hem omging; zy trok hem angstvallig bjj de mouw. „Als ge het niet graag hebt, Jens, zeg het my dan, dan moet ik op andere wyze raad schaffen." „Nu", zei bjj barscli. „Doe wat gij wilt, dan zal ik later ook doen wat ik wil." „Dat zou in ieder geval het beste zyn", Z6ide Allfelder en zette zich aan tafel. „Ik bemerk wol, kameraad, dat wij goed te zamen komen." Ter sluiks keek lijj naar Kathe, die onge merkt met hare hand langs de wonde in haar hoofd streek, schoon het bloed reeds lang had opgehouden te vloeien. De soep was heerljjkdus smaak had ze wel, dat wonderlijke meisje, dat ruwheid, slagen en bloedende wonden niet scheen te voelen. Zoodra Jens Sehlank zjjn bord leeggegeten bad, slingerde lijj zijn stoel tegen den muur en ging naar de deur. „Smakelijk eten!" riep Allfelder hem na. Eene huivering voer door de leden van het bloeiende meisje, toen zy Allfelders hoonende woorden hoorde, de lepel, met weikon zy haren vader de soep gaf, beefde in hare band. Het werd van dag tot dag moeilijker met den oude om te gaan. Hij wilde altoos een slokje hebben, een „slokje" en nog een. Eindelijk kon Allfelder het niet meer aan- zien; hy pakte den razende by de schouders en drukte hem met geweld op den stoel neer. „G(j zyt evenwol reeds een last voor uwe dochter, man, gedraag u ten minste fat soenlijk." „Hy verstaat u niet eens", zeide Kathe op een toon alsof ze zeggen wilde: „IVaarom geeft die man zich die noode- looze moeite; het zal moeilyk leven met hem zyn, als dat zoo voortgaat." „Allfelder was buiten zichzelven van ver ontwaardiging. „Een dier begrijpt het, als we hem good doen", zeide hy. „Nu, zeker", zei Kathe, „dat doet vader ook, liy houdt van my, ik zie wel hoe hy over zyn geheele lichaam beeft als Jens Sehlank al te ruw is. En eens, toen ik voor dood in huis werd gebracht, omdat men my op de fabriek met een zwaar stuk yzer naar het hoofd had gegooid, toen schreide de oude; dat deed hyhij schreide, omdat hij bang was alleen achter to blijven." „Dus hy schreide om zichzelven. Ik dacht dat hij om u bedroefd was." „Om my? Wat een dwaas idéé! Hoe zou liy dan om my kunnen schreien I Als liet. nog over eene van mijne zusters was, Gfethe of Lotte, dan was het wat anders, maar over my I Ik doe hem veel te vee! verdriet aan, omdat ik zoo dom ben. En nu kan i k dat niet moer goed maken, maar een beetje slim mer ben ik toch geworden, geloof ik." „Ik geloof het haast niet, juffrouw Kalfn?,. want- dan zoudt ge u niet door Jens Sehlank laten slaan." „Wat kan ik daaraan doen? Alle vrouwen hier krygen slaag!" „Van hare mannen?" „Ja!" „Maar Jens Sehlank is mv man niet." Kathe kreeg eeno kleur en blikte schuw om zich heen. „Maar hjj heeft mij beloofd dat. lijj liet worden wil als de oude eenmaal.Men kan het hom dus niet kwalyknemen, nietwaar? Ell ik, ik wacht graag; ik hoop maar dat hy nog lang, heel lang met zyne kurken- mannetjes mag spelen, mijn Hef, oud vadertje. Maar vertel aan niemand er iets van, want Jens wil niet hebben dat iemand er iets van weet." (Wordt vervolgd

Leidsch Dagblad | 1891 | | pagina 6