BAZAR, Van Vollenlioven's STOUT G. S. POPP, osle Bieren - Biüijföte Prijzen COIME 11: C. KOOYKER, GHüCiEUSE, JÉ !n de Koffiebaa! (Mart wmiio Muii FRIEDRICH LOBMAM, en Maankruiden, Proefnummers op aanvrage verkrijgbaar. Kunst-Ververij en Chemische Wasscherij, Anthraciet-Kolen. JACOB'S TE HUUR: Burk's Geneeskrachtige Wijnen. 148. Bij den Boekhandelaar NIEUWE RIJN 16, Prijs per kwartaalf 1.37'U, Prijs per kwartaalf 1. Het eerste nummer van het nienwe kwartaal, waarin de Najaarsmodes voorkomen, verschijnt spoedig. is de meest versterkende drank voor Bloedarmen, Zwakken en Herstellenden. Aanbe volen door alle geneeskundigen van naam. I. P. RIEDEL, Boominarkt. zuivere Preanger-Koffie. VJiBKOUW tSTOJitlll YZO, NIEUWE RIJN 47. U'euilieton. Teleplioonnummer 75. OPGERICHT 1875. Winkels: 5668 13 Hoogewoerd 53 en Apothekcrsdtjk 3. Inhichtikgen HAREISDIJK 82 -83. Bierbnttelarij: Korte DiefsteegS. TelephooiiiiuniTiier 106 746 9 VOORHANDENprima qualiteit Belgische Anthraclet-kolen voorts: Eogelsche en Dullsche Hulskolen, Engclsche Gas- Cokes, Bruinkool- en Houtskool-Bcl- quettcn, prima 8inlds- en Houtskolen en andere Brandstoffen. 5797 11 Tot de levering waarvan zich beleefd aanbevelen Wed. VAN HAANSBERGEN DUTILH. Kantoor en MagazijnOude Vest 9. beste middel tegen koorts en onge steldheden van de maag. 2985 11 JACOB Co., Amsterdam- Agent voor Leiden JAN MIJS Az. O dcclen slechts ƒ4. Deze geestige, pittige, oorspronkelijke Romans, Novellen en Opstellen, meesterwer ken van taal en stijl, in handig formaat, met duidelijke letter op goed papier, ruimen wij op voor A het complete stel van 9 deelen, of gebonden in 9 fraaie stompelbanden voor ƒ6. Deze onderhoudende Werken bevatten I-IV. Brieven en uitboezemingen, met 3 vervolgen. V. Le Saltimbanque. VI. Clementine. VII. Janus Snor en familie van ons. VIII. Bloemlezing uit den Nederi. Spectator. IS. Afdrukken van Indrukken. Deze spotgoerikoope uitgave van zulke uitmuntende oorspronkelijke Boeken zal velen aanleiding geven zich dit stel van 9 deelen Ouden lieer 8inlts' Werken aan te schaffen. Franco toezending, na ontvangst van postwissel, waarop vermeid„Ouden lieer Smits", van uit do Magazijnen van Goedkoope Boeken van GEBHs. E. M. COHEN, te Arnhem of te Nijmegen. 6087 25 Gr evraagd, voor Noodhulp: een flinke Slagersknecht, R.-K., ongehuwd, om terstond in dienst te treden. Loon naar bekwaamheid. Fr. br. lett. C Boekh. J. C. VAN DILLEN, Noordwijk. 6083 7 f 0.65, f 0.72, f 0.80 p. Liter. 0.54, 0.62, 0.68 Flesch. 0.68, 0.80, 0.90 Liter. 0.56, 0.68, 0.74 Flesch. 1.02, 1.36, 1.70 Liter. 0.86, 1.15, 1.40 Flesch. Bij minstens 2 Liter of 3 Flesschen. KLIKEE. - Wijnhandel. ilandemnakerssteeg 17. Teleplioonnummer 178. 5857 10 koopt en verkoopt Effecten; wisselt Coupons en vreemde Banknoten; geeft voorschot op Effecten. Opent Rekening-Courant met rente-vergoe ding; neemt gelden a deposito; neemt en geeft gelden op Prolongatieverstrekt gelden op eerste Hypotheek. Incasseert wissele op binnen- en buitenland; geeft af wissels op buitenlandsche hoofdplaat sen (direct verkrijgbaar). Reglementen der Deposito's en Tarief van Incasseering verkrijgbaar ten Kantore der Bank, N. Rijn 11. 611 12 AAN DE HEERENGRACHT Een ruim en aangenaam ingericht BOVEN HUIS, met zes Kamers, voorzien van Gas- en Waterleiding. Huurprijs ƒ300 per jaar. Te bevragen bij P. L. VAN ERKEL Jr., Heerengracht 10. 6012 8 Bekroond: Brussel 18J6, Stuttgart 1881, Porto Alegre i88r. Scheikundig onderzocht in het Chemisch Laboratorium der Kon. "Wuxttemb. Central-in richting voor Nijverheid en Handel te Stuttgart. Door vele genoesheeren aanbevolen. In flesschen van circa 260 en 700 gram. Do groote flesschen zijn, wegens hare goed- koopto, bijzonder geschikt voor genecskuren. Rrinl'c Poncino UUiin (PePain EaseiuVerteerings-vloeistof. Geschikt voor zwalcko of bedorven maag, maag- uuia rcjJoiiic iiijii, zuur, raaagslijm; tegen do gevolgen van bovenmatig gebruik van sterken drank, onz in fjesschen van f. 1. 30 en'f. 8. Rlipk'c Kina Malvesii Difc, zijn preparaten voor do spijsvertoering, toebereid met uuii\ d mild maivcoij, smaak, wordt zelis edele wijnsoorten; eetlust opwekkend^ versterkend voor het lichaam zoowel als voor het zenuwgestel en bevorderlijk aan de vorming van nieuw bloed. Haar gehalte aan de krachtigste bestanddeelen van den Kinabast (Quinme enz.) ea; van f. 1. 30 en f. 2. 80. Burk's Vzer-Kina-Wijn, flesschen van f. 1.30 en f. 3. Men do is steeda gelijkmatig hoog en volkomen gewaarborgd. Zij - zijn met of zonder ijzer te bekomen. n vrage bepaald om: "Burk's Pepslne Wijn", Burk's Kina Wijn" onz. en lette op het handelsmerk en op gedrukte aanwijzing, die bij iedere flesch bijgevoegd behoort te worden. Vraag vooral do wereldberoemde, hoogarmige NAIJHANN-Naalniacliinc, zjjnde de soliedste, doelmatigste, eenvoudigste en schoonst werkende Machine, welke van alle nieuwe verbeteringen voorzien is. Tevens voorradig het nieuwste in het vak. Prijzen uiterst goedkoop. Machines worden desverkiezende ook op afbetaling geleverd. Deugdelijke garantie en gratis onderricht. 3S61 20 Tirecdraads-Handnaaiinaelilncs van af ƒ18. A. LEWENSTEIN, Haarlemmerstraat148. staat de inteekening open op de EN OP DE 5950 52 Hoofdagent te Leiden ill Ëenig vertegenwoordiger voor Leiden en Omstreken. TELEPHOONNUMMER 122. brandt men dagelijks op Duitsche wijze: uitmuntende door geur en smaak. Prijs per 5 ons 80 Ccnls. 389 12 bij opbod op Zaterdag I» Sep- M"| inT teiubcr 1891, bij afslag op Za terdag 26 September 1891, telkens des avonds to halfacht, in het Notarishuis aan den Burcht te Leiden, ten overstaan van W. F. KAISER, Notaris ta Leiden, van: Een zeer goed onderhouden HEERENHUIS, ERF en TUIN, op een der beste standen der stad Leiden, aan de Z.Z. van de Hoogewoerd, straatnommer 111, groot 3 aren, 35 centiaren. Dit perceel bevat beneden: Vestibule en Gang, Voorkamer, groote Tuinkamer en Suite Binnenkamer, Keuken met glazen Kast, Kel der met afgeschoten Wijnkelder, in den Tuin vier Bergplaatsen voor verschillende Brand- stoffen, en voorts aan de overzijde van den Tuin 2 Kamers, waarvan eone met uitgang in de Spilsteeg, en boven: groote Voorka mer, kleinere dito, groote Achterkamer era kleinere dito, benevens Zolder met afgescho ten Kamer en Dienstbodenkamer, benevens Turfzolder. De meeste Kamers zyn behangen en voorzien van Stookplaatsen en Kasten. Het perceel heeft- Duinwater. In eigen gebruik geweest. Te aanvaarden by de betaling dei- kooppenningen op 1 November 1891, of zoo veel vroeger als mocht worden overeengeko men, en te bezichtigen eiken Maandag en Donderdag vóór den afslag, van 1 tot 4 uren. Meerdere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van genoemden Notaris KAISER, Nieuwsteeg No. 1, to Leiden, alwaar tusschon de veiling en den afslag verlioogingen kunnen worden gedaan tegen genot van één vijfde der verhoogsom. 6029 38 Verloren en gered door eene duif. 3.) „Nu hebben wij ons een paar maanden aan den Boven-Maskegon opgehouden,by een oom van my, die daar een farm heeft het is de eenige in het woud hy houdt namelyk van het eenzame leven en is een uitstekend jager. Terwijl myn neef toekende en schilderde, wilde ik ook niet stilzitten; ik liet my gereedschap en het noodige mate riaal komen, en bedacht en construeerde in alle stilte deze nieuwe kopiéerpers. Eergisteren hebben wy de boot van myn oom geleend; wy wilden de geheele Maskegon-rivier afva ren en dan over het Michigan-meer langs de kust naar Chicago, om daar mijne uitvinding te gelde te maken. Intusschen is er geen haast by en nemen wy om zoo te zeggen alle bezienswaardigheden in oogenschouw." „Zoo is het", zeide die met den blauwen bril, terwyl hy met het hoofd knikte. „Nu is het echter to laat geworden om vandaag verder te reizen. De wind neemt toe, de mist wordt steeds dikker en het begint lang zamerhand donker te worden. Wy moeten den nacht hier wei doorbrengen. Wy kunnen, helaas, geen vuur aansteken, want op het eiland is geene brandstof. Gelukkig is het weer zacht, de lucht niet te koel." „Gij hebt gelijk, sir", meende Aimer. „Een tocht per boot op het meer by nacht en mist schijnt ook my niet zonder gevaar toe. Wy zullen hier van nacht dus bly ven. Morgen vroeg verlaten wy het eiland optyd." Op het zand aan den oever stond eene mand met levensmiddelen en daarnaast lagen eenige pakketten, waaronder twee van vier- lioekigen vorm, in wasdoek gewikkeld. „Hebt gy daarin uwe verfdoos en uwe schetsboeken?" vroeg de Duitscher, terwyl hy naar de pakketten wees. „Ja, sir!" antwoordde de kunstenaar. „Gy kondt my uwe schetsen wel eens laten zien. Als kunstenaar interesseer ik my daar. voor zeerik teekea zelf nu en dan in myne vrye uren." De Yankee hoestte eenigszins gedwongen. Maar die met den bril riep, terwyl hy eene lichte buiging maakte: „Met het grootste genoegen, sir, wil ik myne schetsen aan uw deskundig oordeel onderwerpen. Maar nu niet, als het u belieft het is werkelyk reeds te donker. Morgen, als gy hot goedvindt. En laten wy nu gaan eten. Onze proviandkorf is uitstekend voorzien." „Ik zal den rum halen!" riep deYankeo. „Het menschelijk leven zou toch recht arm zalig zyn, als men geen goed glas rum had." Hij ging naar de boot en haalde de vier flesschen. „Ik kan ook nog eene bydrage leveren tot den maaltyd", zeide Aimer. „Myne vrouw heeft my een en ander in de weitasch ge stoken." „Pardon, sir", riep die met den blauwen bril, „daartegen protesteer ik beslist! Bewaar uw voorraad. Wy zyn rykelyk voorzien en gy zyt natuurlyk onze gast." De drie mannen gingen daarna aan den oever zitten en hielden een flinken maaltijd. Het werd inmiddels zeer donker en de sterren flikkerden met matten glans door den mist. Almer gevoelde zich zeer vermoeid en legde zich het eerst te slapen op eene wollen deken, welke de nieuwe bekenden hem vrien- deiyk leenden. Zijn hond, nog aan eenige been deren knabbelend, ging aan zyne voeten liggen. De Yankee en zyn begeleider dronken nog eenige glazen rum; daarna strekten ook zy zich op hunne dekens uit, echter niet om te slapen. Langen tyd hielden zy zich volkomen stil, maar toen de diepe, zware ademtochten van den Duitscher verrieden dat hy vast in slaap was, staken zy de hoofden by elkaar en beraadslaagden op fluisterenden toon. „Wy moeten ons met de boot uit de voeten maken, voordat hij ontwaakt", zeide de jongste. „En hem hier achtorlaten „Er blyft ons niets anders over. Ieder is zichzelven het naast." „Hij heeft ons toch een zeer gewicliligen dienst bewezen, en het is eigenlyk schande- lyk, hem in dezelfde verlegenheid achter le laten, waaruit hy ons bevrydde." „Maar het moet zynIk kan hem morgen geene teekeningen laten zien. Wat zouden wy hem dan nu weer moeten voorliegen? Hy zou bepaald argwaan koesteren." „En dit stille eiland, dat myn oom ons aanbeval, omdat hy zijn eenzaam huis niet te onzer beschikking wilde stellen en met de zaak niets te doen wilde hebben, acht gij dus niet geschikt voor ons doel?" „Neen, in het geheel niet! Men vindt hier niet eens materiaal om eone hut te bouwen. Moeten wy ons dan in het zand een hol graven als konynen Dan wil ik nog liever op een dakkamertje of in een kelder in deeene of andere groote stad ons beroep uitoefenen.'; (Wordt vervolgd.) Leiden, ter Boekdrukkerij van A. W. SIJTHOFF,

Leidsch Dagblad | 1891 | | pagina 6