VERKOOPHUIS,2 G. Hp Lens, Poppenwagens, J.W. Vogels. DUBEC. C. L. RuMKE, Arts, Gepelde Garnalen In de Koffiebaai A. G. Cousis en Co.'s Hoogstraat 21, Den Haag. Grroote Opruiming! 1 Nieuw Waschmiddel voor industrieel ei huishoudelijk gebruik. 4ilI, Geen Olie en Loog', geen Chloor meer! zuivere Preanger-Koffie. Nieuwstraat 16, Pen Haag. Egyptian Cigarettes, opgeruimd a contant, tot ongekend lage prijzen. POIJÏTIEÏ. ADVERTENTIES. INENTING, DIENS TH ODE. Tegen Aug. gevraagd: Oude Prenten! ERNST. NIEUWE RIJN 51. Kinder- en Poppenstoelen en rafels. «T. A. M. Bekking, VERKOUW STOKMUYZEN, E. J. Cr. OSK.A.M, E. J. G. OSKAM, Importeur. .P. HO GEND O OEN Lkidei?, ter Boekdrukkerij van A, W. SIJTLIOFF. rijk en zal nooit met dat land een verbond sluiten. SAN-DIEGO (California), 14 Juli. De com mandant van het Mexikaansche adviesjacht „Democrats" heeft een telegram ontvangen uit Mexico, waarin wordt gemeld dat er vóór twee dagen weer een zeegevecht heeft plaats gehad by de Chileensche kust. De stryd werd geleverd tusschen het pantserschip „Magel- laues" van de Congres party en eenige sche pen der regeering. De Congres mannen be haalden eene beslissende overwinning. Twee schepen der regeering werden byna geheel vernield. ROME, 14 Juli. Eene depeche uitHassowa weerspreekt uit officiëele bron dat eenige gevallen van cholera aldaar zouden gecon stateerd zyn. LONDEN, 14 Juli. Het stoomschip „Rossia", van Kroonstad naar Wladiwostock, is te Port- Said in brand geraakt. Men is er echter in geslaagd het vuur meester te worden. Het schip zal worden nagezien. MONTREAL, 15 Juli. De brand, welke hier gisteren uitbrak en zeer ernstig scheen, is niet zoo hevig geweest, als men had verwacht. De geheele schade wordt geschat op 60,000 dollars. Niemand werd gewond. LEIBES, 15 Juli. - In het gebouw van het Centraal Israëhe- tisch "Weeskinder- en Doorgangsweeshuis, aan den Stillen Ryn alhier, is hedennamiddag geopend de tentoonstelling van voorwerpen, waaraan tevens eene verloting is verbonden ten voordeele van genoemd gesticht. De zaal, waarin velleden week de inwyding van genoemde inrichting plaats had, biedt nu een waarlyk schoonen aanblik. De inzendingen, alle geschenken van belang stellende personen hier en elders, vormen eene ryke verscheidenheid op het gebied van dames-handwerken (waaronder prachtige spreien), verschillende huishoudelyke artikelen, alsmede ook vele voorwerpen voor heeren. Kinderpoppen munteu eveneens byzonderuit. Een mechanische, zingende vogel trekt als opluistering mede grooto aandacht. De dames-vereenigmg „Charité" is zeer tevreden over wat zy ontving van particu lieren en winkeliers te dezer stede. De tentoonstelling werd geopend met een toepassolyk woord door de presidente, mej. C. Moppes, uit Amsterdam, waarin waardee ring en dank werd betuigd voor de onder vonden doelneming en medewerking, welke toespraak werd beantwoord door den eere voorzitter van heeren regenten van het ge sticht, mr. J. H. Goudsmit, die in de toe wijding aan deze zaak betoond, aanleidirg vond om het woord van Schiller in herinnering te brengen Eert onze vrouwen, zy vlechten en weven Hemelsche rozen voor het aardsche leven. Daaraan is thans ook een weldadig doel verbonden. Mogen de dames in de bereiking van dat loffelyk doel volkomen slagen! De kans om het een en ander te winnen is bovendien groot. Er zyn ruim 650 fraaie en ook kostbare pryzen. Een aantal lieve dames zyn bereid den bezoekers op de meest welwillende wyze alle gewenschte inlichtingen betreffende de ten toongestelde voorwerpen te geven. Omtrent I doel, strekking en verdiensten daarvan behoeft men dus geenszins in het onzekere te ver- keeren. Dit de rapporten der verschillende com- missiën uit de Provinciale Staten van Zuid- Holland over de in deze zomervergadering aan de orde gestolde onderwerpen blijkt o. a. \het volgende: Ei Eene minderheid herhaalde hare vroegere bezwaren tegen de provinciale subsidie aan de kweekschool voor bewaarschoolhouderes- sen te Leiden. Algemeen wenschte msn in eene der afdeo- lingen de subsidie va-i 3000 aan de Zuid- Holl. Leerhoeve voor Zuivelbereiding te Ouds hoorn voorloopig van de begroeting af te •voeren, en ze eerst dan er weder op te brengen, wanneer het bestuur der vereeni- ging voldaan had aan zyne verplichting om èa de begrooting èn de rekening én het ver slag in te zenden. Bij Geö. Staten werd met het oog op het gerucht, dat de instelling schaars bezocht •wordt, aangedrongen op bet instellen van eon grondig onderzoek naar do werking der zuivelhoevo. Eet voorstel van Ged. Staten om subsidie te verleunen aan de gemeenten Dordrecht en Delft voor de verbouwing en uitbreiding van de geneeskundige gestichten voor krankzinni gen aldaar is in de druk bezochte afdeelin- gen der Staten, uitvoerig besproken en werd door velen verdedigd, doch door meerderen bestreden. De verdedigers deden dit voorna- meiyk op de vroegor roeds medegedeelde gronden, door Ged. Slaton aangevoerd. Ook werd de vraag besproken, wat by verwerping van het voorstel van Ged. Staten zou moeten geschieden? Dat dan aileen over bleef oprichting van een groot Provinciaal gesticht ontkende men. Men zou ook kunnen besluiten tot list oprichten van kleine nieuwe inrichtingen, hetzy door gemeenten of door andere corporation, met subsidie van de Staten. De oprichting van een groot provinciaal gesticht voer 900 of meer lyders vord in het algemeen by de leden geen byval, ofschoon eenige leden verklaarden dit te prefereeren boven het voorstel van Ged. Staten. Vele leden meenden dat men voorloopig met eene im'ichting voor 200 a 300 lyders zou kunnen volstaan. Een lid wenschte de oprichting van'een klein gesticht voor nog herstelbare krankzinnigen te Leidon door de gemeente, met provinciaal subsidie, om het te verbinden aan het univer sitair ondorwys. Door een ander lid werd in overweging gegeven aan de gemeente Dordrecht eene subsidie van 3 a 4 ton te verleenen om buiten do stad eene nieuwe inrichting voor herstelbare krankzinnigen te stichten, terwyi dan de ongeneeslijkcn in hot bestaande gesticht zouden kunnen worden verpleegd. Beide denkbeelden vonden bestryding. eerst genoemd omdat het onderwerp in de psy chiatrie Rpkszaak is, laatstgenoemd op grond van de hooge kosten. Door oon lid werd voorgesteld, op grond dat do zaak nog niet voldoende was voorbe reid en toegelicht, om aan de Staten voor te stellen eene Commissie te benoemen tot onderzoek: lo. of, wanneer de uitbreiding, door Ged. Staten voorgesteld, tot stand kwam, waarborg zou bestaan, dat de verpleging der krankzinnigen eene zoodanige zou zyn, als door de Staten, met hot oog op hunne wet telijke en mortelt verplichting, redelykcr wyze kan worden gevorderd; 2o. of het niet beter ware in de behoeften te voorzien, niet door uitbreiding van de bestaande gestichten, maar door het subsidiëeren van gemeenten of andere corporatiën, die zich bereid verklaren voor hare rekening zulke inrichtingen nieuw te vestigen en te exploiteeren3o. of de behoefte aan uitbreiding, zoo die bestaat, niet geheel komt te vervallen, wanneer de nieuwe in richting te Loosduinen tot stand mocht komen. Dit voorstel werd door byna alle leden der afdesling goedgekeurd en later in de verga dering der Commissie van Rapporteurs be sproken, die met grootó meerderheid van stommen besloten om de aannemiDg daarvan aan de vergadering der Staten aan te bevelen. By de heden gehouden premiêntrekking der 3-pcts. Ioten der gemeente Amsterdam leening 1874, is de pry's van f 50,000 geval len op serie 12324 No. 6. Thormometerstandgisteravond om uruo 17° C. 62 6'Fahrenheit; hedenmorgen om S uren 18° C. 64.4° F.'s middags 12 oren 183 C. G4.4° F.'s namiddags 4 uren 15° C. r-_ 59° F. Programma van muziekuitvoeringen. MU8I8 SA.CRUM. Donderdag 16 Juli, te half- aebt, te geven door bet Muziekcorps der dienstdoende Schutterij, directeur: de beer A. Yan Leeuwen. Eerste afdeeling: No. 1. Husaren-Marsch, Skalla; '2. Ouver ture: «Les Diamante de k, Couronno", Auber; 3. „Meine Königin", Walzer, Coote; 4. Fantaisie „Romeo et Julia", Gonnod. Tweede afdeeling: No. 5, Ouverture: „Nabucodonosor", Yerdi; 0. „Wald-Idylle Haeselman; 7. Fantaisie „Don Gaeparone", Millocker; 8. „Waffenruf", Air Militaire, Clareus. Gehuwd P. J. v. d. LINDEN en J. G. GENET, die, mede namens do Familie, hartelijk dank betuigen voor de vele blyken van belang stelling, by gelegenheid van hun huwelyk ondervonden. Leiden, 15 Juli 1891. 4S13 9 Voor de vele bewyzen van deelneming, ondervonden by het overlyden onzer geliefde Moeder, betuigen wy onzen hartelijken dank. Mede namens Broeders, Zustere en verdere Familie, J. JONG. Leiden, 15 Juli 1891. (Langebrug No. 7.) 4816 8 Bevallen van eene Dochter D. DRIES- SEN— Ruigrok Van der Werve. Leiden, 13 Juli F891. 4818 3 Allen, die nog iets te vor deren hebben van den H- er C. I. H FBWCkE.V, worden verzocht hunne Rekeningen vóór 1 Aug. in te zendenHoogewoerd 46, by Mej. de "Wed. VERHULST. 4810 6 is weder te consulteereu. 4815 4 GELEGENHEID TOT tegen betaling van fl. - por persoon, op Donderdag 16 Juli 1891, des namiddag9 te 2 uren, in het Elisabetnshof aan de Oude Vest. 4806 7 Met Augustus gevraagd, in een deftig gezin: eene alleszins bekwame 4814 7 Hoog loon, mits van goede geiu:gen voor zien. Franco brieven onder letters M A b\j den Boekbandelaar IJTSMA, Breestraat 156. eene flinke WERKMEID, goed kunnende koken, P. G. Liefst van buiten. Van goede getuigen voorzien. Brieven aan het Bureel van dit Blad onder No. 4819. 6 Inkoop van oude Prenten, Schilde rijen, Waaiers en allo soorten van Oud heden. Geeft don hoogsten prys voor ouder- wetsch Goud, Zilver en Juweelen. M. VAX K9SSUM DM CHATTEL, Haarlemmerstraat 114, schuin over de Donkersteeg. 4701 9 Twee Jongedames wenschen kennis making met twee Heeren, um eenige avonden van de week gezellig door te brengen. Brie ven inet portret aan bet Bureel van dit BI,id onder No. 4809. 7 Ontvangen: eene nieuwe bezending 4S05 12 steeds voorhanden bij VISCBMARKT. 4820 8 TELEPHOONICJinER 32. brandt men dagelijks op Duitscht wyze: Uitmuntende door geur en smaak. Prjjs per 5 ons »5 Cents. NIEUWE RIJN 47. opgericht 1887, Het eerste, grootste en meest uitge breide Verkoophuis te Den Haag. Vrij entréc van 9 4 uren. 4811 17 Vaste prijzen. Xlenwstraat IC, over het Stadhuis. Calre, Egypte. Do alleen-ver koop is opgedragen aan de firma Verpakkingen in doozen van ÏOO en pakjes i van 20 stuks. No. 3 per 100/1.75. No. 3 per 20 f 0.40. j 2 100 2 50. 3 20 0 50. j 1 100 3.-. 1 20 0.65. Prijs van den verkoop veor HOLLAND staat op alles gedrukt. Franco Nederland 3 proefdoosjes van ÏOO. 4812 25 "Wegens verbouwing van het Tapytniagazyn worden alle Tapijten, Eoopers, S Karpetten, Ucliangselpapler, Zeildoek, Meubelstoffen, Crème en Wollen Franje, Rietgordijnen, Overloopers, enz., enz., 4817 20 t=S Jl. Zondagmorgen is alhier eene zwart lakensche gekleedo jas ontvreemd. Omstreeks den tijd der vermissing is een oude bekende der justitie in den omtrek der woning van den bestolene gezien, doch die persoon ont kent zich aan den diefstal te hebben schuldig gemaakt. Daar volgens onderzoek het niet onmogelijk is, dat do gestolen jas aan een particulier is verkocht, wordt dengene, die daaromtrent inlichtingen kan verstrekken, verzocht aan het commissariaat van politie Aiiervan mededeeling te doen. jLeiden, 15 Juli 1891. Vcrkipjgbaar Ie Lelden bij J. H. DIJKHUIS, Hoogstraat 5, en 6. OTTO, Voltnolengraeht.

Leidsch Dagblad | 1891 | | pagina 4