mmm Juno. Golondrina. i Sigaren G.S.P0PP, Si Ml ÜH KLEINE TUINEN, Gebrs. Reinke. Apotheker Rich. Brandt De Gracieuse. Standplaats Bloemmarkt. H. VAN AND KL, liiï Directie: Mme* CARO. 2V2-Cts.- Botermarkt, lioek Gangetje. Te koop of te huur, Beknopte Handleiding H. WITTE, HEEREMOKKEN. De Zwitsersehe Pillen van den Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen Nederlandsche Centraalspoorweg-Maatschappij. TE HUUR: Huizen met Tuinen op „Vreewijk." Vrijwillige Verkooping, Feuilleton. DOKTER JAMIM. Lbidin, ter Boekdrukkerij Het grootste wonder der wereld: Eiken avond Voorstellingen, 's avonds van S tot 10 uren. 4158 9 4115 9 door vertrekeene prachtige Bovenwoning met riant uitzicht, met groote Werkplaats of l'altliuis, groot ong. 150 M., direct aan het water gelegen. Brieven aan het Bureel van dit Blad onder No. 4070. 7 van DE RUIJTER HARMSEN te Utrecht. De ondergeteekende verklaart dat het Haai - Extract, bereid door den heer DE RUIJTER, te Utrecht, proefondervindelijk is gebleken aan de verwachting te beantwoorden. 4095 11 (get.) H. J. BROM, Utrecht. Heel- en Vroedmeester. Prijs 2.5© en ƒ1.5© per flacon. Depot: N. K. S WE MER, Drogist, Leiden lUei hotteldnj Korte l)ièfstce« 8'r. 746 Heden verschijnt b\j «F. €r. BROESE, te Utrecht: voor eigenaars van Hortulamis van 's Rijks Academietuin te Leiden. Prijs: ingenaaid ƒ0.60. gebonden O.OO. inhoud: I. Hoe men een kleinen tuin maakt. InleidingDe grond. Grondbewerking. De aanleg). II. Hoe men een kleinen tuin beplant. Het gras. Boomen en heesters). III. Bloemgewassen. Overblijvende of vaste planten. Éénjarige of saadplanten. Planten voor bloem perken. Gckleurdbladerige planten). IV. Het onderhoud van den tuin. V. De tuin als speel plaats voor kinderen. 4134 25 Botermarkt 5 en 6. GROOT ASSORTIMENT in EN 2935 28 SPECIALITEIT. Gegarandeerd echt Zwart. •edert 10 Jaren door Professoren, praotlseerondo Geneeshecren, en door het Publiek toegepast en aanbevolen als goodkoop, aangenaam, zeker werkend en onsohadelljk GeilCCS- ei! H IMSIüiddel. Beproefd door Prof. Dr. v. Frerichs, Berlijn (t), v. Seanzoni, würzburg, C. Witt, Copenhagen, ZdekaUer.St.Pelersburg, I Soederstadt, Kasan, I Lambl, Warschau, ForstOr, Birmingham, Onderboiks - organen Prof. Dr. R. Virchow, Berlijn, V. Gietl, München (t). Reelam, Leipzig (t), V. Nussbaum, München, HertZ, Amsterdam, v. Korezynskl, Krakau, Brandt, Klausenburg, bij Storingen in de kwalen der lever, last van aambeijen, tragen stoelgang,voortdurende verstopping en dc daa ruit voortkomende on- gesteldheden, zooals: hoofdpijn, duizeligheid, benauwdheid, kortademigheid, gebrek aan eetlust enz. Die Zwitaerecbe Pillen ran den Apotheker Richard Brandt worden om hare zachte werking door vrouwen gaarne ingenomen, en zijn te verkiezen boven de scherp werkende Zouten, Bittorwator, Droppols. Mengsels enz. SC Om zich bij den aankoop te beschermen *W tegen nagemaakte preparaten, vrage men ln do apotheken steeds naar dc alleen echte Zwitsersehe Pillen van den Apotheker Richard Braadt, (Prys per doos met gebrnlk-oanwijzing 70 Cents) en lette nauwkeurig er op dat hei. hierboven afgedrukte, door do wet besohermde handelsmerk of étiket, het witte krnift Op het roode veld en de handteekening Rchd. Brandt zich op ieder doosje bevinde. W Hoofddepot: P. E. van Santen Kolff te Rotterdam. EN Met ingang van 1 Juli e. k. treedt in werking een NIEUW TARIEF voor do Abonnementskaarten op de lijnen der beide Maatschappijen, goodgekourd by Beschikking vjn Z.Exc. den Minister van Waterstaat, Handel en Nyverheid, dd. 29 Mei 1891, No. 207, Af- deeling Handel en Nyverheid (2de onderafdeeling). De thans bestaande tarieven komen gelljktydig te vervallen. Exemplaren van het Nieuwe Tarief zuilen binnen enkele dagen tegen betaling worden verkrygbaar gesteld aan de Stations en aan do Hoofdadministratiën, alwaar ook verdere inlichtingen daaromtrent worden verstrekt. Utkecht, Juni 1891. 4154 30 bevattende 4 Kamers, Keuken enzf 275.— 'sjaars. 1 1 1 5 1 5 4 5 1 Bovenw., bov. 3 2 3 7 3 2 Benedenw., 3 2 2 7 a 2 Dienstbodekamer360.- 400.- 3 Kabin 3 1 1 1 2 Zolderkamers, 2 2 Dienstbodekamer, 550.- 500.- 275.- 260.- 250.- 225.- 210.- 200.- Alle huizen zyn met Duinwater en van vele geriofelykheden voorzien en tegen 1 Aug. te aanvaarden. Inlichtingen geeft de Architect W. KOK, Pieterskorkgracht 18. 3992 30 op Donderdag 18 Juni 1891 d9s voormiddags te 10 uren, aan het Huis te Leiden aan de Breestraat No. 139, ten overstaan van Mr. J. A. F. COEBERGH, Notaris te Leiden, van: Een zeer netten INBOEDEL., nagelaten door den Zeereerwaarden Hoer J. C. H. MURÉ, bestaande uit: Eenig gemonteerd- en Tafel zilver, Bonheur du jour, notenhouten Buffet met marmeren blad, Linnen-, Penant- en andere Kasten, mahoniehouten Waschcom- mode, Porte-Manteau, Gasornamenten, Kachels met toebehooren, Stoelen, Voltaires, Coulisse Tafels met bladen, Ronde, Schuif-, Speel-, Penant-, Wasch on andere Tafols, Ledikan ten, Bedden met toebehooren, Tafelservies, eenig Aarde-, Glas- en Koperwerk on het geen meer ten verkoop zal worden aange boden. Te zien: Woensdag 17 Juni, van 10 tot 3 uren. 4063 22 in het Notarishuis aan den Burg te Leiden, by opbod en afslag op Zaterdagen 20 en 27 Juni 1891, des avonds te halfacht, ton overstaan van den Notaris L. J. C. A. GORDON, to Leiden, van No. 1. De onlangs nieuw gebouwde, uit stekend onderhouden VILLA, zeer aangenaam gelegen aan de Aloëlaan, onder de gomGente Oegstgeest, op ongeveer 5 minuten afstand van de stad Leiden en van het station dor Hollandscho en Staats-Spoorwegon, No. 33, groot 2 aren, 75 centiaren, bevattende be-" lieden: wit marmoren Vestibule er. Gang met open trap, ruime Zykamer met marmeren Schoorsteen-mantel, groote Alkoof on dito Tuinkamer met Stookplaats en openslaande deuren, waarachter Warande, voorts Keuken en Kelder, wol aangelegden Voor- en Achtor- tuin, met vrijen uitgang en met fijno Vrucht- hoornen, Heesters <n Bloomen beplant; boven: Portaal, Balkoükamer met marmeren Schoorsteenmantel, openslaande deuren en riant uitzicht, groote Alkoof en dito Zolder. Alle Kamers zijn behangen, gostukeerd en van Kasten en verdere geriefelijkheden ruim voorzien. Het perceel heeft Duinwaterleiding, In eigen gebruik. No. 2, Het HUIS en ERF, te Leiden aan den Middelweg No. 13, groot 53 centiaren, bevattende beneden: ruim Voorhuis, Zij kamer, groote Binnenkamer, voorzien van Schoorsteen en twee Bedsteden, voorts ruime open Plaats met Stookgelegenheidboven-; twee Voorkamers, waarvan eeno met Stook plaats en Bedstede, Keuken en Zolder. Het perceel heeft Duinwater. 4038 45 Te bezichtigenNo. 1 des Dinsdags en Donderdags van 11 2 uren en No. 2 daags vóór en op de dagen van veiling on afslag van 10 2 uren. Te aanvaarden by de betaling der kooppenningen op 1 Augustus 1891. Pvijs per kwaitaal ƒ1.37}. DE GEHEIMEN van een krankzinnigengesticht. 70.) De vraag per telegraaf in de havensteden of mynheer Alfred Frohberg zich naar Ame rika had ingescheept, werd ontkennend be antwoord, en zoo bleef dus, zooals Bochner voorzien had, de vreeselyke verdenking op Janins gesticht alleen rusten, en de com missaris moest nu de zaak in handen van den officier van justitie stellen. De noodige maatregelen werden dadeiyk genomen; oanige politie-agenten in burgor- kleeding werden vooruitgezonden om het ge sticht in het oog te houden. Spoedig daarna hield een rijtuig voor de yzeren poort stil; drie heeren stapten uit: de officier van justitie, de commissaris van politie en Lambert Bochner; het was het zelfde rytuig met denzelfden koetsier, waar mee Alfred naar het gesticht was gereden. Frederik deed open; hy scheen de heeren niet to kennen. Op zyne stugge manier vroeg hij naar hun verlangen. aWy moeten dokter Janin spreken", zeide de officier op bevelenden toon. „Dat gaat zoo maar niet", antwoordde do oppasser, maar de commissaris maakte korte wettenhy duwde hem op zy en trad door de yzeren poort den tuin in. „Dien ons aan", beval hy; wy volgen u op den voet." „Wie moet ik aandienen?" vroeg de op passer brutaal. „Ga maar, wy volgen u", zeide de officier van justitie. Schoorvoetend ging de oppasser den tuin door naar het gebouw, en toen hy voor de deur stond, luidde by hevig eene bel, welke daar hing. „Wat moet dat beteekenen?" vroeg de commissaris, die iedere beweging van don man gadesloeg. „Niets anders dan dat ik den dokter het bezoek aandien." „Wordt ieder bezoek op deze rvyze aan gediend „Ja. „Wy zullen dat later onderzoeken", zeide de officier van justitie. Spoedig daarop opende de oppasser de deur van het salon; dokter Janin trad zyn bezoekers met onbevangen, vroolyk gelaat te gemoet. „Wat schenkt my de eer van uw bozoek?" vroeg by op beleefden toon. „Ah, de officier van justitie; ik herkendo u zoo gauw niet; en wie is deze heer?" „Kent gij my ook niet meer?" antwoordde Bochner. „Gy liet my eenige dagen geleden de poort voor den neus dichtslaan „Ja juist, gy zyt die heer, die eerst naar een nieuwen patiënt kwam vragen en toen myn gesticht wilde overnemen", zeide Janin, terwyi hy zyn bezoekers stoelen aanbood. „Ter zake", zeide de officier op afgemeten toon. „Kent gy zekeren mynheer Alfred Frohberg, een neef van den grondeigenaar Herman Frohberg?" „De jonge man draagt den naam Frohberg zonder daartoe het recht te hebben. Zyne moeder heette Brand en daar zyn vader—" „Deze vraag zullen wy laten rusten. Gy kent dus dien heer? „Ja, hy heeft my opgezocht." „Met welk doel?" „Hy wenschte iets naders te vernemen omtrent den dood van zyn vader, die in dit huis gestorven is." „En gy gaaft hem inlichtingen?" „Ja, ik kopieorde zelfs het bericht, dat ik indertyd over die gebeurtenis had opge schreven." „Wanneer was mijnheer Frohberg het laatst by u?" „Hm, misschien drie weken geleden." „En mij zeidet gy toch, dat er om dien tyd niemand oen voet over uw drempel had ge zet", merkte Bochner hier op. De officier van justitie legde hem met een wenk het zwygen op. „Was het niet op een. Woensdag?" vroeg hij. „Dat kan wel zyn", antwoordde de dokter peinzend. „Hy kwam om het bericht te halen en bleef niet lang." „Hij moet het gesticht niet weer ver laten hebben." Een spottende lach gleed over Janins gelaat. „Heeft men weer iet3 ontdekt, dat tot grondslag voor eene boosaardige aantyging kan dienon?" zeide hy. „Hoe dikwyls is dat reeds beproefd; nauwelijks is het gerucht weerlegd, of een ander verspreidt zich weer; ik moet zeggen dat ik do volharding en vin- dingrykheid mijner vyanden bewonder." „Het is nu toch een heel ander geval", zeide de officier van justitie op scherpen toon. „Men heeft gezien dat mynheer Frohberg dit huis is binnengegaan en sinds dat oogenblik wordt hy vermist." (Wordt vervolgd.) van A. W. SIJTHOFF.

Leidsch Dagblad | 1891 | | pagina 6