Parakan Salak Thee. K. A. EMEIS, In de Koffiebaa! Vraag uitsluitend: De Gracieuse. N». 9588. Donderdag SS Mei. A». 1891. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Ticeede Blad. Lelden, 27 Mei. Burgerlijke Stand. zuivere Preanger-Koffie. VERKOUW STOKHUYZEN, JSTederlandsche Studenten-Floeibond. VERKRIJGBAAR BIJ IIOOGEWOERD 8. JACOB'S TINCTUUR Likdoorns, Wratten, Eelt. LEIDSCI DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maandenƒ1.10. Franco per post1.40. Afzonderlijke Nommers0.05. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regel» ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17 Grootere lettere naar plaatsruimte. Voor het inoasseereu buiten de stad wordt ƒ0.10 berekend. Ter naturalisatie is, behalve zeven andere personen, aan de Tweede Kamer voorgedragen de heer Eliazar Zorab, zonder beroep, geb. te Semarang (Ned.-Indiö) 26 Moi 1864, thans wonende te Leiden. In „Zomerzorg" heeft eene vergadering plaats gehad van gehoefslaagden van den grindweg, genaamd „den Lagen Rijndijk", onder Leiderdorp. Op die vergadering word besloten verzoekschriften in te dienen aan de Provin ciale Staten en aan den gemeenteraad van Leiderdorp, ten einde van deze corporaties ver betering te verzoeken in den toestand, welke langzamerhand onhoudbaar begint te worden, daar sommige gehoefslaagden vermeenen niet tot onderhoud verplicht te zijn en bijgevolg den druk bereden weg laten verwaarloozen. Volgens de opgaven betreffende de sterfte in oenige groote gemeenten, voorkomende in de jongste aflevering van het „Tijdschrift voor Geneeskunde", bereikte in het jaar 1890 de sterfte te 's-Hertogenbosch verre het hoogste cijfer boven alle andere steden. Het bedroeg namelijk 30 per 1000 inwoners. Na 's-Her togenbosch volgen Maastricht met 26, Rot terdam 24.7, Dordrecht 24.5, Amsterdam 24 4, Groningen 23.6, 's-Gravenhage en Utrecht elk met 23.3, Arnhem 23.2, Leiden 22.1, Leeuwar den 21.9 en Haarlem met slechts 19 pCt. Te Haarlen kwamen bij eene bevolking van 52,104 inwoners slechts 1024 sterfgevallen voor, in 's-Hertogenbosch op 27,153 inwo ners 817. Over eenigen tijd zal Hare D. H. de Hertogin van Albany aan hare zuster H. M. Koningin Emma een bezoek brengen. Naar men verneemt, zal in de hofkapel ten paleize Het Loo een nieuw orgel geplaatst worden. Op het daartoe gedaan verzoek van kerk voogden der Ned.-Hervormde gemeente te Apeldoorn, heeft H. M. de Koningin-Regentes bericht, op nader te bepalen dag tegenwoordig te zullen zijn by de eerste steenlegging der te herbouwen kerk, welke plechtigheid door H. M. Koningin Wilhelmina zal plaats hebben. De Staatscourant van 27 dezer bevat het koninkiyk besluit, waarbij mr. H. P. G. Quack, te Amsterdam, voorzitter van den Raad van Commissarissen derMaatschappy tot exploitatie van Staatsspoorwegen, is benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandschon Leeuw. Voorts is benoemd tot ridder in die orde de hoer R. E. Van der Loeft, burgomoostor van Ooststollingwerf, en tot broeder in die orde H. S. Vogelzang, brigade-commandant van de ryksveld wacht te Beotstorzwaag. De uitslag van de te Amstordam go- houden herstemming voor twee leden van don gemoenteraad is, dat gekozen zyn de heeren P. Nolting mot 3107 en Hugo Muller mot 2669 van do 5111 geldige stemmen. De heeren mr. W. H. K. Monthaan en mr. R. Van de Werk verkregen onderscheiden- ïyk 2441 on 1649 stommen. Biykens eene by de Regeering ontvangen modedeeling is de termyn van inlevering der kunstwerken, bestemd voor de in dit jaar te München te houden kunsttentoonstelling, tot on met 31 Mei a. s. verlengd. By koninkiyk besluit van 25 dezer, opge nomen in 'de Staatscourant van 27 Mei, is de minister van marine, de heer G. Kruys, kapitein ter zee, bevorderd tot schout-bij- nacht. Gemengd Nieuw». Voor C. K., die in eene herberg in da Boekhorststraat te 's-Hage in dronken schap de kastoleines met eene biljartkeu een slag toebracht, vorderde het O. M. by de Haagsche rochtbank gisteren 7 dagen gevan genisstraf en voor C. L., huisvrouw van J. K., die te Leiden haar toevertrouwd wasch- goed verduisterde, 2 maanden gevangenisstraf. Do inspectie over de verlofgan gers der militie te land, die vóór 1 April 1891 in het genot van onbepaald verlof zyn gesteld, van welke lichting ook, zal plaats hebben te Stompwyk, aan den Leidschendam, op Dinsdag 16 Juri a. s., 's voormiddags te 10 uren. Naar men verneemt, zullen in den a. s. gewyzigden zomerdienst der Staats spoorwegen worden opgenomen locaaltreinen tusschen Den Haag en Gouda, aan de noodige halten stoppende. Indien dit blykt waar te zyn, zou dat voor velen aldaar eene zeor gewonschte verbete ring wezen. Men meldt uit Wilnis: Eene fa milie alhier verdient wel medelijden wegens de vele verliezen, welke zy in belrekkeiyk korten tyd leed. Op 30 Juni 1890 overleed een dochteitjo van ruim 11 jaren. Toen op 25 Juli 1890 een dochtertje word geboren, werd dit naar de overledene genoemd, doch hot leefde slechts 12 dagen on stierf den 6den Augustus. Den 8sten Septombor overleoi oon kind van ruim 13 maanden; don 18den November oen kind van ruinr 2 jaren, en thans de oudste zoon, een jongeling van 19 jaren en de hulp vair zijn vader. Dus zonder epidemische ziekto verloor zy vijf kinderen binnen elf maanden. Men meldt ait Heerenveen; De voodryver Solkeura, die onder geleide der jus titie naar Nieuweschoot werd gebracht, om, zoo mogeiyk, inlichting omtrent den aldaar goploogderi moord te verschaffen on gecon fronteerd te worden, is weer in vryheid ge stold. De beido verdachten Smeding en Ha zenberg moeten onschuldig zyn, omdat zy, naar men mededeelt, kunnen bewyzen dat zij verleden Maandag tusschen elf en één uur, in welken tyd de moord is gepleegd, niet te Nieuweschoot zyn geweest. Gisteren js een zevental personen voor dea rechter van instructie gehoord ter zake van den moord te Nieuweschoot; de knecht is byna 3 uren voor geweest. Het badseizoen op Schiermon nikoog wordt geopend op Zondag 14 Juni a. s. Door eene onbekende oorzaak brandde gisteren te Etten, gem. Gendringen, de boerenwoning af van Van Aaken. Huis en inboedel waren, hoewel laag, verzekerd, doch eene hoeveelheid graan van 70 H. L., welke geheel verloren is, was niet verzekerd. Van den inboedel is weinig gered. In den hoogen ouderdom van ruim 8G jaren overleed te Schiermonnikoog den 25sten dezer J. Fransberg, oudstryder in don tiendaagschen veldtocht en drager van het metalen kruis. Op de Bovenwaal, onder Erlekom, gemeente Ubbergen, is Maandag-namiddag de stoomketel van eene baggermachine gespron gen. Zekere A. Van 't Hoff, als stoker daarop werkzaam, kwam daarby om het leven. Het andere personeel bleef gespaard. De laatste Amerikaanscho dwaas heid is oen slaapvasters wedstryd. Te San Francisco word zulk eene tentoonstelling van niet-slapers gehouden, maar de eenige mede dinger, die wakker bleef, moest den stryd opgeven omdat de dokters verklaardon dat hy op weg was krankzinnig te worden. Woodford won f 240 en den titel van „kam pioen der slapeloosheid" na 158 uren, 48 minuten wakker te zyn gebleven. In het huis van lord Romily, in Egerton-gardens teLonden, brak Zaterdagnacht te halftwaalf brand uit. Lord Romily en twee zyner bedienden verloren daarbij het leven, terwijl nog twee andere personen ernstigo wondon bekwamen. Het ingostelde onderzoek doet vermoeden, dat lord Romily eene lamp omstiet en in zyno pogingen om het onheil te voorkomen door den rook werd verstikt. Naby W, or eest er wierp zich oen 13-jarig meisje geheel ontkleed voorden trein en werd onmiddellyk gedood. Onder de spoorbrug werden in een pakje hare kleeren gevonden. In een dorpje by Weenen hing zich een 12- jarige jongen in zyne kamer op; by had zijn broertje uit de kamer verwyderd en do deur gesloten. Toen zijne 14 jarige zuster de deur openbrak, vond zy zyn ïyk. Te Birmingham, Alabama, had in eene mijn eene gasontploffing plaats, welke 11 menschen doodde. In petroleum-entrepots te Gees- temünde zyn groote petroleumdiefstallen ont dekt. De Duitsch-Amerikaansche maatschappy zyn alleen meer dan duizend vaten ontstolen. Helers zyn handelaars in Oldenburg en Bremen. WARMOND. Geboren: Johannes Adrianus, z. van A. v. d. Zon en P. Vink. Johannes, z. van J. Schoneveld en C. J. Oudshoorn. Gehuwd: P. v. d. Geer en H. J. Van den Berg. HILLEGOM. Geboren: Maria Helena, d. van Leonardus Teeuwen en Johanna Oolders. Joliau, z. van Ewoud Spilkor en Hilletje Hartwigsen. Karei Franciscua, z. van Jacobus Petrus Berkhout en Helena Hendrika Bruijns. Abrtfhama, d. van Huig Schrier on Cornelia Alida Zonderwijk. Johannes Hendrikus, z. van Cornelis Schrama en Paulina Broers. Aaltje, d. van Antonie Rovers en Aaltje Jans. Cornelis Theodorus, z. van Aldert Telleman en Helena Busman. Ondertrouwd: Johannes Teeuwens en Alida Wiggors. Gerardus De Jong en Mijntjo Van Roode, wed. van Johannes Do Haas. Gobuwd: Theodorus Van Rijn en Petrouella Lodewina A kemado, wonende te Noordwijk. Lucas Kramer, wonende te Bloemendaal, en Anna Cornelia De Nijs. Overleden: Elisabeth De Mooij, 79 j., wed. van Friedrich Wilhelm Schniedewind. LISSE. Geboren: Adriana Theodora Christina, d. van W. Visser en M. C. D. D. Boon. Marinus Cornelis, z van C. Driehuizen en W. M. Den Hertog. Margarotha Adriana, d. van J. Scliraraa en C. M. v. d. Linden. Gehuwd: Jacobus v. d. Laan en Margarotha Auguitinus.Wilhelmus Bejjk en Marijtje Ruigrok. Johannes Bakker, wednr. en Adriana Vrijburg. Overleden: Marijtje Faas, 10 m. NOORDWIJK. Geboren: Johanna Jacoba Fran- tisca, d. van F. v. d. Berg en J. C. Roeraden. Gehuwd: H. Mink, 26 j. en J. J. Van Egmond, 25 j. Overleden: H. Gordijn, 51 j., m. van H. C. Ejjmer. A. Schulte, 73 j., wed. van P. Den Hollander en A. Aiders. KATWIJK. Ge,boren: Amerik, z. van T. Va?i Rijn on A. Haasnoot. Ondortrouwd: B. Star, 25 j., wonende te Rijosburg, cn S. C. Korpershoek, 20 j. C. Schaap, 24 j. en li. Van Duyn, 23 j. Ovorleden: K. v. d. Niet, 1 m., d. van G. v. d. Niet en K. Van Duijvenbode. Vervol* der Advertentiën. Zy, die iels te vorderen hebben van- of verschul digd zijn aan den boedol en de nalatenschap van den Heer COK1VE- Lli DE BOON IWAAK, in leven ge- pensionneerd Assistent-Resident van Bondo "Wasso, laatst gewoond hebbende te Leider dorp on aldaar ovorleden dén 7den Mei 1891, worden verzocht daarvan opgave of beta ling to doen vóór of op den Oden Juni 1891, ten kantore van den Notaris J. J. TER LAAG Cz, Steenschuur No. 11, le Leiden. 3656 12 brandt men dagelijks op Duitsch« wijze: Uitmuntende door geur en smaak. frys per 5 ons 85 Cents. NIEUWE RIJN 47. 389 12 TJnive'rsitelts-'Wecl strijd op Zondag til IMei, te 1 iaxii-, op liet Nooi-der-Spaarne, nabij Haarlem. Entree Tribune en Tribuno terrein f I.-. Leden der Studenten Roeivereenigingen kunnen by hun Secretaris Kaarten verkrijgen a ƒ0.50, op den dag van den Wedstryd a ƒ1.-. Booten, niet voorzien van oen toegangsbewijs, sullen niet worden toegelaten. Zie voor verdere inlichtingen rubriek „roeien" „Noderlandscho Sport" on Aanplakbiljetten 3691 20 HET BESTUUR. 3417 34 koopt on verkoopt EfTeotan; wiaaelt Coupon on vreemde Banknoten; geeft voorschot op KfTodon. Opent Rekening-Courant mot rente-vergoe- ding; noomt goldon deposito; noomt on gooft goldon op Prolongatie; vorstrelct goldon op ooroto Hypotheek. Incasseert wissels op binnen- en buitenland gooft afvrieael» op buitenlondmcbe hoofdplaat sen (direct -verkrijgbaar). Reglementen der Depositee en Tarief van Incaeaeering verkrijgbaar ten Kantore der Bank, N. Rijn U. 611 12 •AAAAAAlAÏAAAAAikt A verwydert zeker en spoedig L Prys 50 Cents. JACOB J Agent voor JAJS M1JS Al.. »vvb"trwivii 3690 10 Prys por kwaitaal fl.37j.

Leidsch Dagblad | 1891 | | pagina 5