ADYERTENTIËJÏ. s— pen. Niemand s'oot weddingschappen en alles ging geheel kalm. Inmiddels was, naarmate het publiek toenam, de militaire wacht steeds versterkt, zoodat, geljjk een der verslaggevers opmerkte, het geheele tooneel meer deed denken aan de groote parade van Longchamps dan aan eene harddraver!,'. De heeren Lozé en Goron, de prefect en de Chef der geheime politie, waren beiden op het terrein. Volgens de „Tempe" bevonden zich op en om het terrein 700 politie agenten in uniform, 200 geheime agenten en 600 sol daten der republikeinsche garde. Er waren ook eenige bookmakers, maar zy deden geene zaken. Achter eenige barakken had men reeds by voorbaat een aantal gevangeniswagens in ge reedheid gebracht, ten einde de weerspannigen, die in hechtenis genomen moesten worden, te vervoeren. De eenige persoon, die gearresteerd werd, was een zakkenroller, die op heeterdaad werd betrapt. Terwijl gewoonlijk 35,000 bezoekers en 150 rijtuigen bij de wedrennen geteld werden, waren nu 4000 personen en 8 rij tuigen aanwezig. Do ontvangsten waren dan ook veel geringer. Volgens de „Figaro" werd nu aan toegangs gelden geïnd 33,000 fr., terwijl den vorigen Zondag te Auteuil 91,000 fr. werd ontvangen. Met inbegrip van de verliezen, welke veroor zaakt werden door bet verbieden van het wedden, werd nu 93,000 fr. minder ontvangen. Op dezen grondslag komt de „Figaro" tot de slotsom, dat gedurende de 78 dagen, waarop te Longchamps, Chantilly, Auteuil en Fon- tainebieau elk jaar wedrennen worden gehou den, een verlies zal worden geleden van 7,000,000 fr., indien het verbod wordt ge handhaafd. De regeering werd gisteren in de Kamer weer geïnterpelleerd over het verbieden van het wedden bjj de wedrennen. De minister Constans, die de interpellatie beantwoordde, deelde mede dat hg te rade was gegaan met zijne voorgangers en de ver tegenwoordigers van het openbaarministerie. Allen waren het er over eens, dat de regeering het wedden niet mocht bekrachtigen. Met groote meerderheid werd eene mo'ie aangenomen van den radicalen afgevaardigde Pichon, waarbij de Kamer, kennis nemende van de verklaringen der regeering, overging tot de orde van den dag. Waarschijnlijk zal de Maltezerorde in Frankrijk binnen korten tijd hersteld worden. De te Rome resideerende grootmeester onderhandelt namelijk met de Fransche regee ring over het inetellen eener afdeeling der orde in Frankrijk, ton einde werkzaam te wezen in geval van eorlog in de veldlaza retten. Carnot zal r.iet dit jaar naar Algerië gaan. De Fransche regeering staat 60,000 fr. toe voor de tentoonstelling der coöperatieve werkliedenvereenigingen te Parijs. JDuitsohloncL De Rijksdag heeft, by de beraadslaging over de internationale overeenkomst betref fende het vrachtverkeer op de spoorwegen, deze naar eene bijzondere commissie ver zonden. Prins Von Bismarck is bereid, wanneer hp gekozen wordt in het 19de kiesdistrict van HaDnover, waar hy door de nationaal- liberalen candidaat is gesteld voor den Ryks- dag, het mandaat te aanvaarden. Eene ver klaring van den gewezen kanselier over zyn besluit wordt in geen geval verwacht, voor dat de verkiezing heeft plaats gehad. De regeering en de hoofdleiders der natio- naal-liberale party zyn er volstrekt niet mede ingenomen, dat prins Von Bismarck door de nationaal-liberalen in dit district candidaat is gesteld. Men gelooft dat Yon Bismarck ge bruik zal maken van zyn mandaat om de totstandkoming van het handelsverdrag tus- schen Dultscbland en Oostenryk te bemoei- ïyken. De Ryksdag hoeft gisteren de behandeling der marlne-begTooting voortgezet, en het voor stel om de motie-Richter tot toekenning der gelden voor den bouw van twee pantser- schepen naar de commissie te verzenden, aangenomen, terwyl de gelden voor het derde schip geweigerd werden. Het verdere gedeelte der marine-begrooting werd, zonder debat, onveranderd goedgekeurd. —Uit zekere bron wordtte Straatsburg gemeld dat de keizer do commissie uit den Landdag van Elzas-Lotharingen, welke hem hot bekende adres zal aanbieden, Zaterdag 14 dezer ie Beriyn zal ontvangen. België. De Koningin is sedert eenige dagen bed legerig. H. M. ïydt in ernstige mate aan verkoudheid. Eene groep anarchisten, zich uitgevende voor arbeiders zonder werk, heeft Yrydag te Verviers gepoogd eene betooging te houden. Zy begaven zich naar het stadhuis, werk of brood vragende. De politie heeft hen uiteen gedreven. Een der deelnemers, die de politie met een revolver bedreigde, werd aangehouden. Het wapen was met zes kogels geladen. De aangehoudene is een Franschman, sedert twee jaren te Verviers woonachtig. De dame, die met Boulanger te Brussel is, heeft eene longontsteking. Dr. Rommelaere bezoekt haar tweemalen daags. Groot-Britanu i De stedeiyke Raad van Manchester besloot gisteren der Zeekanaalmaatschappy 2'/a milli- oen pond sterling voor te schieten, ten einde de voltooiing van dat werk te verzekeren. Uit St.-Petersburg wordt gemeld dat de grootvorstin Elisabeth, kleindochter van koningin Victoria, die tot dusver het Luthersche geloof beleed, tot de orthodox-Grieksche kerk is overgegaan. In den loop dezer week 'zal Parnell een manifest richten tot de Amerikaansche natie, waarin hy zyne tegenwoordige politieke positie zal omschry ven en zal aandringen op de ver leening van geldelyken steun aan de vier gedelegeerden, die hy naar de Vereenigde Staten zendt. Naar men uit Dublin meldt, is de heer Parnell Zaterdag avond te Newry aangekomen en met groote opgewondenheid toegejuicht. Een stoet met fakkels geleidde hem naar zyn hotel. Daarentegen zijn de Parnellisten O'Conner, O'Cully, Redmond en Harrison, te Queenstown aangekomen om zich naar Amerika in te schepen, allesbehalve vriendelijk ontvangen en moest de politie tusschenbeide komen om botsingen te voorkomen. Ook de mynwerkers in de kolenmynen van lord Londonderry te Seaham en Rainton, Durham, te zamen 6000 man hebben thans het werk gestaakt, als protest tegen de uit zetting van werkstakers uit hunne woningen. Tot Britsch consul-generaal te Zanzibar is benoemd de heer Gerald Portal, secretaris van de legatie te Cairo. Generaal Booth, van het Heilsleger, is zeer ongesteld te Londen teruggekeerd. Hy schynt op zpne reis van Brussel naar Parys eene zware koude te hobben gevat en moet het bed houden. Yereenigdc Staten. Te Nieuw-York gaf de „Federal club" dezer dagen een feestmaal, waarby ook do nieuwe minister van financiën, de heer Foster, was genoodigd. De minister was verhinderd het feest by te wonen, maar zond een brief, waarin hy verklaarde voorstander te zyn der bescher mende handelsstaatkunde. Door de bescher ming der Amerikaansche nyverheid en eene vermeerderde aanmunting van zilver, mits onder behoorlyke beperking, geloofde de minis ter het best de welvaart van het Amerikaan sche volk te kunnen bevorderen. De heer Chauncey Depew leidde ais voorzitter het feest maal, waarby ook de voorzitter van het Huis van Afgevaardigden, de heer Reed, een der voornaamste leiders der republikeinsche party, aanwezig was. Telegrammen CONSTANTINE, 9 Maart. Men vreest voor verwikkelingen ten gevolge van het plotseling overlijden van den Engelschen gezant te Ma rokko. Naar men zegt, is de gezant overleden na een heftig onderhoud met den sultan. Een Engelsch pantserschip is van Tanger naar Magazan vertrokken. ROME, 9 Maart. Prins Jéróme Napoleon ligt op sterven. De koning en de leden der konink- lyke familie bevinden zich aan het ziekbed. [Prinses Clotilde, de echtgenoote van den prins, en zyne zuster, prinses Mathilde, zyn te Rome. Prins Yictor Bonaparte, 's prinsen oudste zoon, is ook uit Brussel naar Rome vertrokken, naar men zegt naar aanleiding van een telegram van koning Humbert.] CANNES, 10 Maart. De graaf van Vlaan deren is gisteravond van hier in de richting van Italië vertrokken. LONDEN, 10 Maart. Hier en elders in Engeland woedt een hevige sneeuwstorm. De telegraphisclie gemeenschap is hier en daar gestoord. PARIJS, 10 Maart. Er woedde hier heden nacht een heftige storm. In het Kanaal stormt het nog steeds voort. Men is zeer bezorgd over de vaartuigen, ook 07er de pakotbooten van Dover op Calais, welke op den bepaalden tijd niet binnengeloopen waren. LEIDEN, ÏO Maart. H. M. de Koningin-Regentes heeft, zoo als reeds vroeger is aangekondigd, gisteren de 50 langst zitting hebbende leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal aan eenen maaltyd ten Hove vereenigd. De heeren v. d. Feltz, De Meyier, Vos de IVael en Bahlmann waren wegens verschil lende omstandigheden verhinderd aan Hr. Ms. uitnoodiging gevolg te geven, terwyl de Haagsche afgevaardigde, graaf Schimmel- penninck in zyne hoedanigheid van groot meester van H. M., aangezeten was. Bij het binnenkomen werd iederen gast een plattegrondteekening van de tafel uitge reikt op welk plan ieders zitplaats met een teeken was aangewezen. De afgevaardigden, allen in ambtskostuum volgens de voorschriften van den hofrouw, schaarden zich in eene der zalen van het paleis volgens den tyd dat zy zitting hadden als lid der Tweede Kamer, zoodat de heer Van Kerkwyk, als oudste lid naar anciën niteit, zich aan het hoofd van dezen kring van volksvertegenwoordigers geplaatst zag. Kort daarop verscheen H. M. de Koningin- Regentes te midden van Hare gasten en stelde de voorzitter der Kamer, jhr. Beelaerts, elk zyner medeleden, ook wederom naar rang van zitting, aan H. M. voor. De Regentes wisselde met dezen of gene* een enkel woord. Na dezen rondgang ging men aan tafel. De koninklijke gastvrouw nam plaats in het midden van den dlsch. Aan hare rechter hand was gezeten de president der Tweede Kamer, de heer Beelaerts; aan hare linker hand, generaal v. d. Schrieck, de tweede voorzitter. De hofdignitarissen waren aan weerszoden van H. M. geplaatst, terwyl de verdere rjjen aanzittenden naar rechts en links gevormd werden door de leden tot aan de beide uit einden, waar de adjudanten en kamerheeren van den dienst gezeten waren. Tegenover de Koningin werd de eerste plaats ingenomen door den Zieriksseschen afgevaardigde, den heer Van Kerkwyk. H. M. heeft ook met degenen die aan tafel in Hare nabijheid waren, o. a. de heeren Viruly en Haffmans, nu en dan een gesprek aangeknoopt. Het uitnemende diner, dat te kwart over achten eindigde, werd gevolgd door een samen komst in een der convcrsatiezalen, waar de koffie werd gediend. H. M. de Regentos heeft zich toen op recht liarteiyke en vriendelyke wyze met elk der aanwezigen onderhouden en zich tegen negen uren in hare apartementon teruggetrokken. De bisschop van Haarlem heeft het toe zicht over de R.-K. byzondere scholen in de dekenaten Alfen, Leiden en Zoeterwoude op gedragen aan den Vfeleerw. heer H. Vv'. J. Van Hertum. CORRESPONDENTIE. - V. d. S. 1 Wy zagen uw verslag reeds elders opgenomen, eene reden voor onB om het ongebruikt te laten liggen. marktberichten. Bodegrave, 10 Maart. Aangevoerd 3 wagens kaas 29S stnks, wegende rty 690 KG. Prijs 1ste soort Goudache f a -.2de soort a zwaardere Hieronder 2 wagens Edammer Kaas lete soort ƒ28.60 a 2de soort a 3de soort a wagens Derbykasa: lste soort a 2de soort a wagen Leidecbe Kaas a het schippond. Rotterdam, 9 Maart. Do aanvoer van inlandeche artikelen was heden voldoende voor de behoefte. De stemming was meer geanimeerd, zoodat het meeren- deel coulant verkocht -werd. Inlandeche Witte Tarwe werd in allo soorten mer kelijk hooger gehoudoD. De verkoop ging tamelyk geregeld tot eene gemiddelde prijaverhoogiDg van iO cents. Canada werd 50 centa hooger betaald VI. en Zeeuwsche, de beste ƒ9.50, ƒ9.75 tot 10 voor do pnikete. dito dito middelb. „8.-, ƒ8.50 tot 9. Flakk. en Ovorm., de beeto 8.90, „9.10 9.40 dito dito middelb. 7.60, 8.8.50 Mindere en geringe soorten 6.70, 6.90 7.40 Canada6.80, 7.25 7.60 Voorts werd verkocht per 100 Kilo: 125/126 ffi Inlandscho Witte a ƒ11.50 124/125 dito ditc „11— 122/123 dito dito „10.30 „10.50 120/122 dito dito 9.40 9.75 Inlandscho Roode Tarwe weinig aangeboden en prijzen merkelijk hooger. Van Buitenlandsche Tarwe werden belangrijke partijen lot opnienw hoogere prijzen verkocht. Het weiDigc dat van de baiteDlandBche markten geoffreerd w-erd, kon wegens de tc hooge vorderingen niet in aanmerking komen. iBlaudeche Rogge 10 a 15 cents hooger, vooralin de beste soorten. Zeeuwsche en VI., D. qual., ƒ6.20, ƒ6.50 tot ƒ6.90 Overm. en N.-Brab., „5.75, „6.80 „6.50 Geringere Boorten -.„5.80 „5.60 Buitenlandsche Rogge was weder hooger met ge- retiroerde verkoopers. De koopers willigden die ver- hooging editor maar schoorvoetend in, omdat de vraag voor comsumtie eerder afgenomen is. Odessa ƒ180 a ƒ184, Taganrog ƒ183, EaukaenB 179, allee per 2100 KG. Boekweit schaars en ruim prijshoudend. Boekweitgrntten tot 285 koopbaar. Gerst was in allo soorten goed prijshoudend, en de boete qualiteit coulant te verkoopen, soms bovou de noteeriug. Ylaamsche en Zeenweche Winter- van ƒ6.20 tot ƒ5.76 Overmaasehe en Flakk. 4.80 5.50 Afw. en mindere Boorten 4.25 r 4.60 VJ., Zeeuwsche en Flakk. Zomer- „4.80 „5.80 Mindere qualiteit Zomer- 4.20 4.60 Chevalier-4.80 0.25 Voorts werd Winter- volgens qualiteit, van ƒ8.75 tot ƒ9.60 en Zomer- tot ƒ9.10 per 100 KG. verkocht. Bnitenlandscho Geret vaster. Voereoorten ƒ155 a ƒ156 en zware qualiteit daarboven. Haver wae ruimer ter markt. De prijzen waren vast, doch niet hooger. Mooie qualiteit voor zaai zeer gezocht. Buitenlandsche hooger. Blanke en wichtige qualiteit van 4.30 tot 4.75 Zeeuwsche en andere iul. Voera. „3.60 „4.10 Lichtere dito dito 3.20 3.40 Geringere soorten„2.60 r „2.90 Voorte werd gedaan per 100 Kilo. Inlandeche Voerƒ8.25 tot ƒ9— Libau„8.— „8.10 Spelt ƒ2.80 tot ƒ3.60. l'aardenboonen werden 10 a 20 cents hooger en voor de zaai nog boveu de notcenng betaald. Vlaamsche en Zeeuwsche. 6.25, ƒ6.50 tot ƒ6.75 Overmaasehe6.10, 6.80 6.00 Geringere eoorten 6.60 5.90 Duivenboonen ƒ7.— tot 7.60 en voor j: Jaar- boveD. SchaponbooneB /'G.50 tot ƒ7. Bruineboonen gingen tot onveranderde pr liag- zaam van de handpuike qoaiiteit kwam wetu.g voor. Walcherschevan 13.76 tot ƒ14.60 Do beste VI. en Zeeuwsche „13.25 „11.25 Ordinaire dito dito „12.25 „12.75 Geringero en wakke. „10.75 „12.75 Witteboonen zonder verandering. TS alcherechevan ƒ14.—tot ƒ14.50 Vlaameche en Zeenweche, do beste „13.„13.50 dito dito ordioaire 11.50 12.25 Mindere en geringe eoorten. „10.25 „11. Blanwo Erwten worden 25 a 50 cents hooger verkocht. WalcherB hevan fl0.50totfll.— De beete Zeenweche en VI. 10.25 „10.75 Middelb. qual. dito en Flakkeeruho 9.—9.6Ó Geringere en niet kobendo 7.50 8.25 Schokkers kwamen weder niet voor. Buitenlandsche Voer-erwten werden iets hooger verkocht. De beeto ƒ0.60 tot 6.80; gewone 6.3o tot ƒ6.50 en mindere ƒ5.90 tot ƒ6.10. Mals hooger. Bonte Amerikaansche ƒ8.50. Bonte dito stoomende 7.85 tot ƒ8.Bonte dito nog af te laden 7.76 a 7.85, Cinqautine 8a 9 25, Laplata velgene qualiteit G.70 a ƒ8 Koolzaad 50 cents hooger. Lijnzaad hooger. Bevallen van oone Dochter J. M. LETSCHWijnkoop. Leiden, 9 Maart 1891. 1079 8 Heden werden wy verbiyd door de vj.-r- epoedige geboorte van eene Dochter, Leiden, A. J. DE LANGE. 10 Maart 1891. N. DE LANGE-Eggink. 1090 4 Heden zyn ons een Zoon en eene Dochter geboren. J. J. F. A. v. d. EERDEN. M. H. J. V. v. d. EERDEN Vollxbresï. Leiden, 10 Maart 1891. 1692 5 Bevallen van een welgeschapen Zoon M. IV. DE GOEDE, Echtgenoote van 1685 4 C, H. KOOT. „De Vink", by Leiden, 10 Maart 1891. Voorspoedig bèvallen van een welgeschapen Zoon Mevrouw J. M. VAN KEMPEN -Mellet. Voorschoten, 10 Maart 1891. 1691 4 Tot onze diepe smart overleed heden, na eene korte ongesteldheid, ons oudste Doch tertje THEODORA JOHANNA, oud byna 6 jaar. J. G. M. VAN GRIETHUIJSEN. W. J. H. VAN GRIETHUIJSEN, Van GiUEiHtfiJSEN. Voorschoten, 8 Maart 1891. 1G80 6 Tot onze diepe droefheid overleed heden, na korte ongesteldheid, in den ouderdom van 75 jaar, onze harteiyk geliefde Moeder en Behuwdmoeder CORNELIA CATHARINA COSTER, Weduwe van wyien den Heer C. Das. Leiden, G. M. ADRIANI-Das. 10 Maart 1891. A. H. ADRIANI. Eenige kennisgeving. 1694 10 Bezoeken kunnen niet voorden afgewacht. Heden overleed, te Voorschoten, onze ge liefde Moeder Mej. de Wed. M. G. EMEIS, in den ouderdom van ruim 71 jaar. J. K. EMEIS. Leiden, A. J. EMEIS Kohvee. 10 Maart 1891. K. A. EMEIS. Eenige en algemeens kennisgevmg. 1687 7

Leidsch Dagblad | 1891 | | pagina 3