VERKIEZING n«. 9442. Bloemkweekerij „Flora", Zaterdag SO November. A*. 1890. $823 £ourant wordt dagelijks, met uitzondering ran §cn- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, 28 November. Burgerlijke Stand. Vervolg der Advertentiën. Houtverkooping, voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken, I. ZAALBERG J.Czn., P. L. C. DRIESSEN, A. L. DE STÜRLER, D. A. I. HOOGENSTRAATEN, Wit Briefje. P. VAN CRANENRURGH, W. F. VERBET VAN WIJK. Blauw Briefje. ECHTSCHEIDING. DK MUIS. Wat een Klucht!! 1ste Houtverkooping, il m LEIDSCH DAGBLAD. FBU9 DEZBB COITBANT: ?*or Leiden per S meenden.1.10. franco per post1.40. AfconderJijke Nommersa 0.05. PRIJS DEB. ADVERTENTIENi Ven 1—6 regels/1.05. Iedere regel mMr/O.lty Grootsre letters neer plaatsruimte. Voor het ia oesseeren buiten de stad wordt 0.10 borekond De Staats-Courant van heden bevat het programma voor het vervoer van het ïyk van willen Z. M. den Koning van het Kasteel „Het Loo" naar 's-Gravenhage, op Maandag den lsten December, des voormiddags te half- twaalf. Het lijk zal met groot ceremoniëel en onder het lossen van 101 saluutschoten naar het station van het kasteel worden gebracht en aldaar worden opgewacht door den commis saris des Konings van Gelderland en Gede puteerde Staten en andere autoriteiten. Het zal door 24 dragers in den trein worden ge plaatst, terwijl in denzelfden trein de Hof- dignitarissen zullen plaats nemen. Het geheele dienstpersoneel van het Pa leis Het Loo zal zich op het voorplein op eene rij opstellen, het personeel van het Do mein en haie van af het hek van het Kon. Paleis tot aan het perron van den spoorweg, en blootshoofds den stoet laten voorbijtrekken. Bij het Spoorweg station van het Kasteel Het Loo plaatsen de infanterie en de huzaren zich ter rechter- en linkerzijde in bataille. Telkens bij het naderen der stations Amers foort, Utrecht, Woerden en Gouda zal de koninklijke trein zyne vaart beginnen te tem peren, om vervolgens zeer langzaam genoemde stations voorbij te rijden. Aan die stations bevinden zich de burge meester met bet dagelijksch bestuur van de gemeente, alsmede de verdere burgerlijke auto riteiten, welke daar gevestigd mochten z(jn. Ook zullen de dienstdoende schutterij ën het garnizoen onder de wapenen zijn, ten einde aldaar de militaire eerbewijzen aan het Koninklijk Lijk te doen. Zoodra de trein tusschen Amersfoort en Utrecht in hot gezicht komt van het Port van Blauwkapel, zal van daaruit een koninklijk saluut van 101 kanonschoten worden ge geven. By het passeeren van den trein aan de stations zullen de militaire muziekcorpsen, op het perron geplaatst, treurmuziek uitvoeren. Omtrent de aankomst te 's-Gravenhage is het volgende bepaald Aan het Station van de Staatsspoorweg maatschappij bevindt zich eene compagnie der dienstdoende schutterij van 's-Gravenhage met het vaandel en de muziek. Deze compagnie zal bij aankomst van den Koninklijken trein zijn opgesteld en wordt een Koninklijk saluut gedaan van 101 kanonschoten. Aan hot station van de Staatsspoorweg maatschappij zal het Koninklijk Lyk door den Opper-Ceremoniemeester, mr. M. W. baron Du Tour van Bellincbave, door den Hofmaarschalk- Kamerheer-Ceremoniemeester, Mr. J. D. C. C. W. baron de Constant Rebecque, door den Kamerheer-Stalmeester van Zjjne Majesteit den Koning, A. C. baron Snouckaert van Schauburg, en door de leden van het dienst doende Militaire Huis des Konings, die het Koninklijk lijk zullen volgen, plechtig worden ontvangen. Aldaar bevinden zich De Ministers, hoofden der Departementen van Algemeen Bestuur en de Minister van Staat. De Vlag-Officieren, Luit.-Generaals, en Gen.- Majoors van 's Konings Zee- en Landmacht in Nederland en Oost-Indiê, Adjudanten dos Konings in buitengewonen dienst. Deputatiën van de Hooge Collegiën van Staat en van den Hoogen Raad der Nederlanden. De Commissaris des Konings in de prov. Zuid-Holland en Ged. Staten der Provincie. De burgemeester der Residentie met het dagelijksch bestuur der Gemeente. Vier-en-twintig onderofficieren van 's Konings Zee- en Landmacht brengen het Koninklijk Lijk op den aan het station gereedstaanden lijkwagen. De Lijkwagen zal bespannen zijn met acht paarden; elk paard zal geleid worden door een koetsier. De Lijkwagen, het Station verlatende, zal worden voorafgegaan door: Een Bataljon van het Regiment Grenadiers en Jagers, met het vaandel en de muziek. Een Hofïourier en twee Rijknechts-te paard. Den Kamerheer-Ceremoniemeester, mr. J. D. C. C. W. baron De Constant Rebecque, den Kamerheer-Stalmeester, A. C. baron Snouckaert van Schauburg, en den het Koninklijk Ljjk geleidenden dienstdoODden Kamerheer, in eene Hofkoets met twee paarden bespannen, gaande één lakei naast elk portier. Een Eskadron van het 3de Regiment Huza ren met den Standaard van het Regiment, en de Regimentsmuziek, onder commando van een Hoofd officier. Den Opper Ceremoniemeester, mr. M. W. baron Du Tour van Bellinchave, in eene Hof koets met vier paarden bespannen, gaande één lakei naast elk portier. De Ordonnans-Officieren des Konings te paard. Naast den Lijkwagen gaan te voet; rechtsde Vice-Admiraal Adjudant-Generaal der Marine, Chef van het Militaire Huis des Konings, jhr. J. H. Van Capellen, en de Luite nant-Generaal, Adjudant des Konings in bui tengewonen dienst A. E. Mansfeldt; links: de Luitenant-Generaal Adjudant- Generaal des Konings, jonkh. G. M. Verspyck en de Generaal-Majoor, Opper-Hofmaarschalk, Adjudant des Konings, C. H. F. graaf Du Monceau. Achter den Lijkwagen rijden twee aan twee de Adjudanten van Zjjne Majesteit den Koning in gewonen dienst, daarna volgen de Luitenant- Generaals en Gen.-Majoors, aanwezig in de Kon. Residentie, en de Adjudanten des Konings in buitengewonen dienst. Achter het Koninklijk Ljjk volgen in twee Hofrjjtuigen, ieder met vier paarden bespan nen, gaande één lakei naast elk portier: de Opper-Kamerheer Grootmeester van het Huis des Konings en van Hare Majesteit de Koningin-Regentes mr. R. J. graaf Schimmel- penninck van Nijenhuis, de Opper-Jagermeester J. W. baron Van Pallandt van Oud-Beierland, de Opper-Schenker K. J, G. baron Van Hardenbroek van 's-Heeraartsberg en Berg ambacht, de Grootmeester J. C. E. graaf Van Lijnden, de Opper stalmeester, mr. J. E. H. baron Van Nagell van Ampsen, en de Luitenant-Generaal, Adjudant-Generaal des Konings A. R. J. baron Klerck. De vier-en-twintig Onderofficieren van 's Ko nings Zee- en Landmacht, dragers van het Koninklijk Lijk, volgen te voet. Tot sluiting van den trein twee Eskadrons van het 3de Regiment Huzaren. De orde en regeling der plechtigheid aan hot station van den Staatsspoorweg en de orde by den aldaar te vormen stoet is opge dragen aan don Kapitein-Adjudant van Zyne Majesteit den Koning J. E. N. baron Sirtema van Grovestins, die zich gedurende de bewe ging van den stoet kan doen bijstaan door twee wachtmeesters der Huzaren te paard. Onder bevel van den Gen.-Majoor, comman dant der eerste divisie Infanterie wordt de weg, door den stoot te volgen, bezet door het Regiment Dienstdoende Schutterij on het Gar nizoen der Koninklijke Residentie, met eene rjj aan weerszijden. De trein zal den volgenden weg nemen Rijnstraat Bezuidenhout Prinsesse- gracht Korte Voorhout Vijverberg Plaats Noordeinde. Aan hot Koninklijk Paleis bevindt zich eene Compagnie Grenadiers of Jagers. De heer G. Vlug, predikant bfldeNed.- Ger. Gemeente te Leiderdorp, heeft een beroep ontvangen naar eene zelfde gemeente te Franeker. I NGEZONDEN. Geachte Redactie t Volgaarne beantwoord ik de vraag, door den hoer J. C. Meyboom in uw nommer van Woensdag jl. gedaan. En dan wete de heer Meyboom allereerst, dat de leden van den Chr.-Ger. Kerkeraad te veel karakter hebben, dan dat zij een invitatiebiljet, waaraan zij gehoor gaven, ter bespotting in de „N. R. C" zouden plaatsen. Voorts wete hy, dat ik wel degelijk zeker- hoid heb omtrent het door mij medegedeelde in het „Leidsch Dagblad" van 24 November, en dat ik ten allen tijde bereid ben hem per soonlijk daarvan te overtuigen. Wenscheiyk ware het geweest, zoo ook de heer Meyboom de plaatsing van het bewuste uitnoodigings- briefje ten zeerste had afgekeurd. „Een vriend, die mij mijn feilen toont", handelt met alzoo. Eer denken wij hier aan de regels van De Génestet: „De Liefde dient: zij dient, als 't moetOok klappen toe en vegenMaar Liefde zoekt zichzelve niet, Zy zoekt slechts uw gebreken!" Dit nog. De hoer Meyboom schynt geen verband te zien tusschen de publiceering van het invitatiebiljet en den schoolstryd. Alsof het artikel in „Volksbelang": Een knap Secretaris, hem onbekend ware1 Genoeg. Vriendolyk dankend voor de plaatsing. Rijnsburg, W. Rekkema, 27 November 1890. Chr. Ger. predikant. ALKEMADE. Geboren: Nicolaas, z. van Johannoa Buurman en Ebbordina Maria Blom. Jacobus Johannes, z. van Theodorus Zoetendaal en Jannetje Huigsloot. Martina, d. van Adrianus Van der Vlugt en Johanna Edolaar. Gorardus, z. van Johannes Van der Drift en Cornelia Maria Akerboom. Joannes, z. van Arie De Vos en Elizabeth De Vries. Overleden: Johannes Van der Linden, 6G j., wednr. van Pleuntje Van Klink. Maria Van der Geest, G8 j., wed. van Johannes Straathof. HILLEGOM. Geboren: Maria, d. van Corstiaan Van der Vossen en Anlje Vlaar. Jozef Antonius, z van Petrus Van der Geest en Begint De Wolf. Overleden: Petronella Elisabeth Damen; 2 j. Willem Cossee, 1 j. LISSE. Geboren: Petronella Anna Maria, d. van J. Duivenvoorden en A. Van Dam. Nicolaae, z. van W. Broekhof en J. Lemmers. Petrus Nicolaas Hendrikus, z. van E. J. Walraven en M. K. Van Os. Overleden: Martinus Van dor Meij, 9 m. Wietsche Slottje, echtg. van C. Jongbloed, GO j. Petnis Van der Zon, 5 m. te Sassenheim, Woensdag 3 December 1890, ten overstaan van Notaris VAN STOCKUM, te Lisse, des voormiddags te 10 uren, op de Buitenplaats „Ter Leedcen daarna op het Landgoed „Tellingen", van: Esschen-, Elzen- en Eiken-Hakhout, op struik, geschikt voor ryzen, 1500 Takkenbossen, enz. Betaaldag 25 Juli 1891. MARENDIJK 61. Voortdurend voorhandenafgesneden Rozen en riekende Violen, en verder alles wat tot het vak behoort. Dagoiyks verkrygbaar aan de Kweekery en bij den Heer J. C. BENDER, Kaiser- straat No. 22, waar ook alle bestellingen voor de bovengenoemde Zaak worden aangenomen. Eene uitgebreide collectie artikelen, geschikt voor het aanst. ST..NICOEAA9EEEST, voorhanden in de meest mogelyke vormen. Hyacinthen, Tulpen, Narcissen on Krokussen worden zeer biliyk geleverd. op Zaterdag '29 November a. s., van 13 tot 3 uren. Aanbevolen worden de aftredende Leden: Voor de vacatures-HARTEVELT en LEEMBRUGGEN de Heeren: VELE KIEZERS. Bij vonnis der Arrondissements-Rechtbank te 's Gravenhage, van 16 September 11., is het huwelijk, bestaan hebbende tusschen JAN VAN HOUTEN, Stoker, en JUDITH VAN DEN BERG, zonder beroep, beiden wonende te Leiden, op vordering van eerst genoemde, door echtscheiding verklaard ontbonden, met alle gevolgen, door do wet daaraan verbonden. Do Procureur van den Eischer, Mr. J. H. GOUDSMIT. DE 9IU19, of de Gestoorde Nachtrust van Sparrebeen, eene vermakelijke, beqjmde Historie, door BRAG A Jr., met 12 gekleurde Platen, voor ƒ0.90. Grappiger geschiedenis dan van Sparrebeen is er niet. Wie ter deeg wil lachen en laten lachen, moet DE MUIS maar eens lezen. Te bekomen bij D. BOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken, Hang bij de Yischmarkt, te Rotterdam, franco na ontvangst Postwissel van slechts ƒ0.90, waarop vermeld De Muis", op het Landgoed Rustenburgte Hillegom, Dinsdag 2 December 1890, des voormiddags te 10 uren, ten overstaan van Notaris VAN STOCKUM, te Lisse, van: Zwaar en licht Esschen- en Elzen-Hakhout, op struik, ge schikt voor rpzen, eene groote party Ecer- tlenden, op struik, 20000 K.G. best gewonnen Hooi en drooge Takkenbossen. Betaaldag 25 Juli 1891. op het Raadhuis te Leiden, op Ifaandag don l"ltm Dcc. I8S0, 's voormiddags te tien uren procies, van eene hoeveelheid van 2O0 O Hectoliters Ctas-Cokcs, verdeeld in partyen van 100, 50, 10 en 5 hectoliters, en zulks by afslag, tegen dadeiyke betaling en binnen veertien dagen af te halen aan de Gasfabriek, Hioppen zeven Cent3 per HL. Bezorgen vyf Koopcn en Bezorgen zes Cents per HL. Bestellingen worden aangenomen aan het kantoor der Gasfabriek en aan het Magazyn in de Pieterskerk-Koorsteeg 28, uiteriyk tot Zaterdag-namiddag te 3 uren.

Leidsch Dagblad | 1890 | | pagina 5