ïan ïoMovw Extra-Sta AANBESTEDING. Wacht U voor Namaak! Aebbï roor Leilei ei Onslitsi: J. P. RIEDEL, Boommarkt. Aanbevolen door de eerste Geneeskundige Autoriteiten in Nederland, Frankrijk en België. plaatsing gezocht. Win terprovisie. In aantocht: Postkantoor Leiden. Maatschappij van Onderlinge Levensverzekering en Lijfrente, ANGLAMP Leidsche Schouwburg. Herhaaldelijk niet GOUD bekroond. Geregeld verbruik in de Hospitalen te Parijs. Minimum Alcohol. Maximum Extract. Drink geen ander Stout en ÏIULTATULI. Serie Goedkoope Werken. fO.75. FO.75, Foor ie Jonp Piaiosjelm. Feuilleton. GLÜCK AUF! Voor een JONGMENSCH, die in den Boek handel, waaraan Drukkerij verbonden, wenscht opgeleid te worden, wordt als LEERLING te Leidm Aanbiedingen met opgave van conditiën worden ingewacht onder letter K in CAM3IER VAN NOOTEN's Boekhandel, te Alfen aan den Rijn. Ontvangenpuike Spulsche Jammen, alsmede pnike Blauwen, ICeeuwsclic ron den, Klaublil then en Blanke drielingen, welke tegen concurroerende prijzen te be komen zijn bij de Wed. M. v. d. BEKT, Schapensteeg, bij de Faardensteeg. Bestellingen worden ook aangenomon Faardensteeg No. 10. een schip grove Ruhrortsche Haelielkolcn. Bestellingen worden aangenomen door A.J. ROODAKKER9 te Voorschoten. De levering geschiedt de volgende week. Het COLLEGE VAN REGENTEN over de Rijkswerkinrichting te Leiden zal, onder nadere goedkeuring van den Minister van Justitie, op Vrijdag den 17den October 1900, des namiddags te twee uren, aan de Rijks werkinrichting bij Leiden, in het openbaar AANBESTEDEN: De levering der benoodigdheden ten behoeve van de verpleegden in die Werkinrichting, voor het jaar 1891, bestaande in: Gebuideld Brood, ongebuideld Brood, Roggebrood, Aardappe len, Rundvleesch zonder beenen, Rundvet, Boter, Gort, Rijst, Groene Erwten, Groenten, voor zooveel benoodigd tot 1 Mei, Zout, Peper, Azijn, Kaarsen, zachte en harde groene Zeep, Soda, bruine Suiker, Siroop, Eieren, Koffie, Cichorei, Stijfsel, Bergblauw, gemalen Potlood, Beschuiten, Zoetemelk, Ligstroo, Zand, Kachelkolen, Gascoke, lange en korte Turf, Stal- en Heibezems en Heiboenders. Voorts eenige Schoolbehoeften. Van onderscheidene artikolen zullen mon sters ter bezichtiging voor de belanghebbenden voorhanden zijn in voornoemde werkinrichting en aldaar de voorwaarden ter lozing liggen. De biljetten van inschrijving zullen vóór twaalf uren van den dag van aanbesteding ingeleverd moeten zijn en worden daarna niet meer aangenomen. Het College voornoemd, Dr. BOURSSE WILS, President. Mr. F. WAS, Secretaris. Tor algemeene kennis wordt gobracht dat in verband met den op 15 October aanvan- genden Wfinterdlenst op de Spoorwegen, do locale dienst wordt geregeld als volgt: A. Aanvang der bestellingen. Op werkdagenOp Zon- en Eeesfd.: 7.30 's m. 7.30 's m. 9.15 2.30 's av. 12.15 'sav. 2.30 7.15 9 50 B. Lichting der hulpbrievenbussen. 6.— 's m. 9.— 's m. 9. 2. - 's av. 11.30 2.— 'sav. 4.45 9.- C. Aan het Station Holl. spoor. Richting Amsterdam. Richting Rotterdam. 7.8 's m. 8.28 's m. 10.44 10.12 1.39 'sav. 1.38 'sav. 4.32 5.40 6.27 6.33 10.53 kaatste lichting aan bet kantoor voor den beurstrein 19.25 's m. Verdere medo- deelingen zijn Ie vinden in de olficiëele diénst- lijst, die van af heden tegen den prijs van 10 Cis. wordt verkrijgbaar gesteld. Do waarn. Directeur, A. MÜLLER. „GELDERLAND II". OEVESTlftO TE ARNKEM. Zeer billijke Tarieven. Laagste' P^rj zeüv Y&fór fgj§ig| Commissarissen van den Loidschen Schouw burg hebben gemeend dit jaar weder, ten gerieve van het publrek, een Abonne ment te moeten openstellen voor 12 Voor stellingen, te geven door de Vereenigde Rot- terdamsche Tooneelisten, onder Directie van LE GRAS HASPELS. De Abonnements-Voorwaarden zullen zijn als volgt Loges ƒ15.-, Baignoires ƒ12.60, Par terre f9.-, terwijl voor eene vaste plaats ƒ1.20 zal geheven worden voor de 12 Voor stellingen. Buiten Abonnement zullen de prijzen zijn Logos ƒ1.60, Baignoires ƒ1.40, Parterre 1. - per plaats, met bijbetaling van ÏO Crs. bespreekgeld. De Voorstellingen zullen, zooveel mogelijk, plaats hebben des Maandags om de 14 dagen, aanvangende 27 October 1S90. Do lijst tot deelnoming zal in don loop dezer week aan huis worden aangeboden, terwijl op de Sociëteiten „Amicilia", Concor diaby don Heer SOMERWIL, bij de Bureo liste, Papengracht No. 23, en op Zomerzorg tevens gelegenheid zal zijn zich te abonneeren. Ook per brief aan den Secretaris kan mon zyn wensch tot abonneeren te kennen geven. De uitgifte der vaste plaatsen zal geschieden bijwyze van loting, waartoe de Abonnu'3 later zullen worden by'eengeroepen. De Kaarten zijn niet personeel. De Loting der plaatsen zal geschieden op Dinsdag 24 October 1999. Namens het Bestuur der Leidsche Schouwburg-Vereeniging, HENRI VAN DE VELDE, Secretaris. 3 DEELEN. 1. Jllllioenen-S!:idiën, 3do herz. druk. 2. Dnizend-cn-eenige hoofdstukken over Specialiteiten, 3do herz. druk. 3. Nog-cens: Vryc-arbeid in Nederl.- Indlö, 3de herz. druk, waarbij gevoegd: Aart Admiraal, Multatuli en zijne werken geschetst. Bovenstaande werken van MULTATUEI kunnen gerekend worden tot zijne beste penne- vruchten te behooren. Elke bladzydo tintelt van geestigen humor en hekelende satire. Zijne Itlillioencn-Studlën bevat een rijkdom van denkbeelden en diepe menschenkennis. Dut- zend-en-ceulge hoofdstukken over Specialiteiten ademt geest en vernuft. Nog-cens: Vrye-arbcld zyn met meestor- hand bewerkte schetsen over Indische toe standen. Ook voor do bezitters der Ideeën en do Max Havclaar of de overige werken zyn deze drie banden onmisbaar. Formaat, druk en banden zijn juist zooals de uitgavo „Elsevier." Elk afzonderlijk deel ingenaaid I.90, go- bonden 2.49. Alle drie doelen by elkander genomen, ingenaaid voor 3.75, in 3 groene prachtbanden met verg. portret op het plat, te zamon voor slechts ƒ4.90. Franco togen postwissel, waarop staat: MULTATULI, 3 deelen ingenaaid ƒ.1 75, in 3 prachtb. ƒ4.99, by GEBR. E. M. COHEN, Magazynen van Goedk. Boeken,te Arnhem on te Nijmegen. Vijftien mooio, gemakkelijke Stukken voor eerstbeginnenden. LES FA* ORIS, Grande Col lection de Morccaux ehoisls pour plano 2 Mains, Rand IV. Lichte Stukken van Streabbog, Beijer, Krug en anderen. 1. Le Carneval do Veniso. 2. Polka russe. 3. Le Coucou. Valse. 4. Le Cor des Alpes, 5. Souvenir de Wiesbaden. Polka. 6. Das Bi!d der Rose. 7. Lo Barbier de Seville. 8. Lucia de Lammermoor, 9. Don Juan. 10. Aurora-Walzor, 11. Wien Neerlandsch Bloed on Wilhelmus. 12. Faust. 13. Zampa. 14. Telephoor.-Wals. 15. Der kleine Rekrut. 't Is ee*i lust, zoo'n keurig Album te zien mooi gedrukt op best papier en waarin al die vijftien mooie, gemakkelijke Pianostukken voorkomen, en 't is alleiwerbazendst goed koop vyftien stuivers kost het en geen cent meer. Verkrijgbaar by BOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken, Hang bij de Vischmarkt, te Rotterdam. Naar buiten franco op ontvangst Postwissel, waarop vermeld staatFavoris No. 4. Roman van E. W ERNE R. 101) Arthur zweeg en staarde Ulrich kalm aan, terwyl deze driftig voortging: „Wy hebben begrepen, dat liet onze han den zyn, welke alles voor u verwerven, waar van gy de vruchten geniet. Gy bobt onze armen lang genoeg tot slavonarbeid mis bruikt; thans zult go ze leeren voelen!" Hy stiet deze bedreiging zóó heftig uit, alsof elk woord reeds een wapen was, waar mede hy zyn tegenstander wilde wonden en dooden. Ulrich's hartstochtelijke natuur open baarde zich weer in al hare kracht, en al do woede, welke hy eene geheele klasse toe droeg, wendde zich op dien oogenblik tegen dien éénen, die daar vóór hem stond. De toestand van dien éénen was gevaarlyk genoeg tegenover den man, die, met ge zwollen aderen op het voorhoofd en gobalde vuisten, gereed scheen, de daad by het woord te voegen. Maar Arthur trok niet eens de wenkbrau wen samen en week zelfs geene halve schrede Achteruit. Daar stond hy, fier en kalm, het oog onafgewend op zyn tegenstander gericht, alsof dat oog alleen de macht bezat om hem in bedwang te houden. „Ik geloof, Hartman, dat gy heter doet met de teugels voorloopig nog in handen te laten diergenen, die gewoon zyn, er mede om te gaan. Ook dit is iets, dat men eerst leeren moet. Met ruw geweld kan men op roer stichten en groote ondernomingen in den grond helpen, maar men kan er geono nieuwe mede tot stand brengen. Beproef het eens, het bestuur over de bergwerken in uwe handen te nemen, wanneer het door u zoo gehate element er aan ontbreekt, dat aan de handen bare richting, dat aan de machines hare dryfkracht, dat aan al het werk bezie ling geeft, en dat wij voor het oogenblik nog vertegenwoordigen. Tracht dat element in u op te nemen en gelyke rechten zullen u niet langer geweigerd worden. Wat ge thans in de weegschaal te werpen hebt, de groote menigte alleen, dit verzekert nog niet de keorschappy I Ulrich wilde antwoorden, maar nog deed do drift zyne stem verstikken. Arthur wierp een blik achterwaarts naar het bosch, waar het avondrood al donkerder en donkerder tusschen de stammen der hoo rnen onderdook, en maakte zich daarop ge reed, zyn weg te vervolgen, terwyl hy zeide: „Had Ik van te voren geweten, dat iedere poging tot eene toenadering tevergeefs zou zyn, dan had ik dit onderhoud niet gezocht. Ik bood u de hand der verzoening, ik bood u aan, hier werkzaam te bly vengeen twoede zou wellicht dit offer gebracht hebben en het heeft my moeite genoeg gekost, hiertoe te komen. Dat aanbod wordt met haat en schimp afgewezen. Gy wilt mijn vyand zyn, welnu, weos het dan, maar neem dan ook de verantwoording op u van alles, wat thans geschiedt; ik heb tevergeefs boproefd, het togen te houden. Hoé de stryd zelf dan ook moge eindigen - wjj hebben met elkander afgedaan." „Gliick auf!" riep Hartman hem mokkend na. De groet klonk als oen bittere spot, en dat was hy op dit oogenblik dan ook inder daad. De jonge chef scheen hem niet meer te hooren. Hy had reeds eenige schreden voorwaarts gedaan en stapte thans in de richting der huizen voort. Ulrich bleef achter; boven zyn hoofd be wogen de olmen hunne takken in den avond wind heen en weder. De witte dauw golfde boven de weide en ginds, boven de dennen, flikkerde en gloeide het nog eens aan de kimmen, om eindelyk langzaam te verbleeken. De jonge mynwerker staardo onbeweeglyk naar de bloedroode lucht; het onheilspellend schijnsel verspreidde zich ook over zyn aan- gozicht. „Hebben wij met elkander afgodaan Neon, neen, mynheer Arthur Berkow, wy beginnen pas! Ik schaam my over de lafhartigheid, welke my tot dusver terughield; maar ik waagde mij niet aan hom, zoolang zy by hem was. Nu is de baan viynu zullen we afre enonl" XVIII. De residentie was het tooneel van al de drukte en beweging, welke oen zomersche namiddag daar gewoonlyk te aanschouwen gaf. In de voornaamste straten verdrong zich eene menigte wandelaars, zaakwaarnemers en handwerksliedener heerschte onophou- deiyk gejoel en gewoel, waartusschen ge schreeuw van kooplieden en geratel van wielen zich deden hooren, terwyl de stof wolken van alle kanten opstegen en de heeto stralen der namiddagzon, welke al eenigs- zins schuin begonnen to vallen, alles in het rond beschenen. (Wordt vervolgd.) Leiden, ter Boekdrukkerij van A. W. SIJTHOFF,

Leidsch Dagblad | 1890 | | pagina 6