Keukenmeid LUXE-POST GEBs. BELT, JAM IÜS ki„ Nieuwe Jams, BLANKENBERG Co. Burgerlijke Stand. KANTOORBEDIENDE. ONTVANGEN: NIEUWE RIJN 43. Reisdekens, Scliapcnvach- ten, Haardkleeden, Voet- zakken, Waterstoven enz. m De Echte Bossche Koek Piccalilly, Mixed Pickles, Gickers, enz., enz,, verschillende FIRMA's. OM® Mr B£Z. Nieuwe Rijn 2), ctcjzao£^3 SV?aTE?fc. --S3f*sS«£BB! Het aantal novitii, ingeschreven by het Amsterdamsc'n studentencorps, bedraagt SI, ender welke 37 medici, 28 juristen, 5 phile- so;hon, 4 literatoren, 2 theologen en 5 van welke de faculteit nog niet wordt vermola. Te Groningen werden 42 candidaat-leden opgegeven. Te Delft bedraagt het aantal nieuwe leden van het corps 55. Te Apeldoorn kwamen gisteren om 1.54 de vorst en vorstin van Bentheim mat hunne kinderen, om eenige dagen op het paleis 't Loo door te brengen. H. M. de Koningin haalde in eon open rijtuig haar zwager en zuster van hot station af. De minister van waterstaa', handel on nijverheid had heden drukke conferent ën in verband met de nieuwe spoorwegregeling en kon dientengevolge geene audiëntie verleenen. Deze week was de minister voor deze aan gelegenheid wederom te Utrecht. Wy vernemen nader uit Don Haag dat de administrateur van het ministerio van waterstaat, de heer De Marez Ovens, zich te Berlijn bevindt in verband met de regeling ir^ overleg met het Duitscha spoorwegbestuar, van het beheer der lürr Zevenaar Emmerik, ingevolge de spoorwegovereenkometen van 1890. De officier van gezondheid 1ste klasse 'H. G. C. Heringa, van het leger hier te lande, die voor den tijd vsn vijfjaren bij het Indisch leger gedetacheerd ie. heeft 6 dezer do terug reis herwaarts aanvaard. Naar aanleiding der geruchten, omtrent d9n gezondheidstoestand van Z. M. den Koning verspreid, kan ook het „D. v. Z.-H." ten stelligste verzekeren, dat al de regoerings- zaken met bekwamen spoed door den Koning worden afgedaan. De geregelde werkzaamheid van Z. M. is geen oogenblik onderbroken. Benoemd zijn te Kuöelstaart, gemeente Aalsmeer, tot onderwijzers: de heeren li. Kikkert te Tessel en J. Fook te Hoofddorp (Haarlemmermeer). Als een bewijs, dat het aanbod nog immer de vraag overtreft, dient, dat voor het examen van tweeden klerk by het depar tement van marine, zich 57 adspiranten aan meldden voor twse plaatsen, en voor gelijke betrekking by het pensioen- en weduwen- fonds 68 candidaten, voor zeven vacaturen. Het door de Regeering indertyd uitge geven verslag van de heeren Pekelharing en Winkler over het onderzoek naar den aard en de oorzaken van de berri-borri, waarvan eene uit gave in de Hollandsche en Fran ache talen verscheen, zal thans ook door een geleerde te Singapore in het Engelsch word: n vertaald en in het licht gegeven. Het stoomschip „Borneo," van Amster dam naar Batavia, vertrok 26 Sept. van Suez ds „Prinses Amalla." var. Batavia naar Amster dam, vertrok 27 Sept. V3n Padangde „Prins van Oranje" arriveerde 25 Sept. van Amster dam te Batavia. Gemengd Nïeuws. Men schryft ons heden uit Kat- wyk aan Zee: Gisternamiddag is nog van de haringvisscherij alhier aangekomen KW. 56, schipper D. Den Haas, van den reeder N. Haasnoot Nz., met 295 kantjes pekel haring; hedenmorgen KW. 21, schipper C. Tan den Oever, van den reeder W. Taat, met 302 kantjes pekel11 kantjes en 7000 stuks steurharing. Op dsn afslag gisteravond werden de volgende prijzen besteedvolle pekelharing 13.45 tot f 13.65; yie pekel haring ƒ9.60; losse steurharing 11.G0 tot 16.05 per 1000 st.kantjes steurharing 6.35 zonder fust. De Haagse he agenten van pol i- tie hebben in oen adre3 aan den gemeenteraad verhooging van hunne bezoldiging verzocht. Naar men aan de „Haarl. Crt." mededeelt, heeft zich te Utrecht een plotseling sterfgeval voorgedaan, veroorzaakt door bloed vergiftiging met inkt, welke vloeistof onge- lukkigerwyze, door eene onbeduidende wond, by dien persoon met het bloed was in aan raking gekomen. Volgens het „Hbl." had zich gister-(Vrydag)- avond, eveneens te Utrecht, eene talryke me nigte verzameld voor een bierhuis op de Neude, waar, naar het heette, do bierhuishouder zyne of by hem inwonende vrouw gewelddadig van 't leven had trachten te benemen. De politie had de woning, welke gesloten was, afgezet. De dacer was voortvluchtig. De lste luit. der artillerie E. D. G. B gedetacheerd te IJmuiden, is dood in zijne kamer gevonden; aan het voorhoofd was eene wonde, veroorzaakt door een revolver schot-. By gelegenheid van de kermis te Hengeloo werd in een gezin een vierjarig zoontje vermist, dat nergens te vinden was. Den volgenden morgen vond men het kind terug te Enechedee, alwaar het voor een logement met zyn trommeltje in de hand rustig lag te slapen. Te Dongelberg in Belgisch-Bra- bant overleed dezer dagen de burgemeester Houbart in den ouderdom van 94 jaar. Sedert de trooi bestyging van Leopold I, dus59jaaf lang, had hy onafgebroken aan het hoofd der gemeente gedaan. De predikant van eene kerk te Birmingham heeft verlof gegeven van den predikstoel eene telephoongoleiding te maken naar particuliere woningen, opdat ziekon, dio niet naar de kork kunnen gaan, toch in de gelegenheid zullen zyn om de preek te hooren. In verscheidene blsdon te Ber lijn words het publiek gewaarschuwd voor robijnen, door Ziirichor juweliers verkocht, wejko we'. i3 waar echt zyn, manr zeer kunstig uit een aantal kleine steontjes zijn samenge voegd. zocdat ze veel minder waard zjjn dan er voor gevraagd wordt. Telegrammesb LONDEN, 26 September. Parnell heeft alle Ierache parlementsleden opgeroepen om den Glen October in het raadhuis te Dublin te vergaderen, ten einde den tekst vast te stellen van een manifest, dat de leiders der Ierscbe partij zullen richten tot de Ieren, zoowel in Europa als elders. Het stuk zal do eischen der Ieren aangeven. PARIJS, 26 September. President Carnot zs! Zaterdag to Fontainobleau kardinaal Lav:- gerie ontTangen. De kardinaal heeft nl. zyn vertrek naar Algiers nog eenig9 dagen uit gesteld om aan do uitnoodiging gevolg te geven van don president, om te Fo itainebleau met Mgr. Livinbac te dejeuneoren. De kardinaal begeeft zich daarna naar Rome om den Pjus rapport uit te brengen omtrent het anti- siavernycongres. Het manifest des graven van Parys wordt overal heftig veroordeeld. In royalistische kringen meent men dat de graaf er wèl aan zou doen, indien hjj zyne aanspraken op den troon afstond aan zijn zoon, den hertog van O.leans. LONDEN, 26 September. Het stoomschip „Kairos", van Sebastopol naar Rotterdam, is met gebroken schroefas door het stoomschip „Naworth Castle" te Malta binnengesleept. De ruimen 3 en 4 zyn lek en ongeveer 50 tons van de lading zyn over boord geworpen. Men is thans bezig do lading te lossen. IV iï EN EN, 26 September. Namens de re geering h9sft de staatssecretaris Van Schloger di onderhandelingen met kardinaal Galimberti geopend over de politiek kerkelijke vraag stukken, voornamoiyk over de geestelijke orden. Do beslissing zal echter eerst genomen- worden na oene conferentie met den kardinaal- staatssecretaris. Mgr. Rampolla zal gehandhaafd biyven, on danks don tegenstand van den adel. NIEUW YORK, 26 Sept. De koffiemarkt opende heden 5 punten hooger on sluit vast. Omzet 36,000 balen. Zonder eenige byzondere reden opende do tarwe-markt t/i c. hooger. Yoor export ging weinig om en de toevoeren waren groot, hei geen de stemming voor een oogenblik ver anderde. De contramine dokte, terwyi er op speculatie veel gekocht werd en de pryzen stegen dientengevolge circa 1 ct. De markt sloot tot de openingskoersen. LISSABON, 26 September. Het gerucht loopt dat Martens aan den koning mededeeling heeft gedaan, dat al zyne pogingen om een kabi net saam te stellen, mislukt zyn. WASHINGTON, 27 September. De ge- mengde commissie uit den Senaat en bet Huis van Afgevaardigden is het, na eene schikking, eens geworden over de tariefwet. Het rapport der commissie is by het Huis van Afgevaardigden ingediend. De correspondent van de „Standard" te Ni9UW-York voegt er bij. dat alle wijzigingen, welke het ontwerp hoeft ondergaan, in byzon- derheden nog niet bekend zyn. De termyn voor de inwerkingtreding der wet is van 1 op 6 October gebracht, met het oog op de aankomst der mailbooten. De termyn voor het te gelde makon van goederen, welke vóc5r Augustus in ontrepót zyn opgeslagen, is op 1 Februari gesteld. De suiker beneden No. 16 Holl. standaard is vrygesteld van invoerrechten, terwyi van de suiker boven No. 16 een invjwrscht vaneen halven dollar-cent per pond geheven zai wor den. Het invoerrecht op bindgaren is bepaald op dollar-cont per pond. Met het oog op de tariefwet worden nog steeds groote hoeveelheden vee, graan en andere producten uit Canada ingevoerd. ALGIERS, 27 September. Te Philippeville heerschte een geweldige cycloon, welke drie kwartier aanhield. De regen, welke tegelijker - tyd in groote hoeveelheid viel, richtte in de stad groote schade aan. De huizen staan onder wa'er, bruggen zyn weggeslagen, de straten moeilijk begaanbaar. Eene Spaanscho brik werd stukgeslagen; vier menschen kwamen daardoor om. Vele rijtuigen werden opgenomen. Een huis in de Spbynx-straat stortte in. Ton govolg9 van een regen, welke reeds drie dragon aanhoudt, is de Choliff sterk ge zwollen. De kalk- en pannenfabrieken, be boeronde aan de gebr. Demenek, zijn voor eei deel vernield. Lfiiden, 27 September. De aanbieding van Granen uit Haarlemmermeer ia rog van weinig beteekenia; aïle-n van Haver werden nu meer monsters getoon-J. Witte Tarwe: Jarige Zeouwsche werd meer gevraagd, voornamelijk tor vermenging met de Nieuwe Tarwe, waarvan do bakaard nog veel te wocschen overlaat; voor puike qualiteit; werd ƒ10.a 10.23 betaald mindere soorten, waaronder met wolf bezet, ƒ0.50 a 9.7.3., Nieuwe Zeeuwscbe ƒ8.50 tot ƒ9.per HL., Nieuwe Haarlemmermeer- en Polder-, naar qualiteit, verkocht van ƒ6.75 tot ƒ3.per 79 KG., Nieuwe Rood* Terwe ƒ7.20 tot ƒ8.— per 80 KG. Rogge: Zeeuwscho ƒ6.a ƒ6.40, Haarlemmermeer- ƒ5.30 a ƒ5.60 en voeraoorten 4.75 a ƒ5.per 74 KG. Wintergerst ƒ5.a 5.30, Zomer- ƒ4.75 a ƒ5.— per HL. Haver ƒ6.90 a ƒ7.50 en 100-ponda ƒ7.30 per 100 KG. Nieuwe Duiveuboo* en 7.— a 7.50. Nieuwe Brumoboonen ƒ11.a 12.50. Blauwe Hnvten w erden meer aangeboden, meerendeels wak en ooko- kend, ƒ6.25 a ƒ7.— Capucijners ƒ8.— a ƒ10. Koolzaad zonder handel. Kanariezaad: Jcrige ƒ6.75 a 7.50 per HL., Nieuwe 9.50 per 100 KG. Karwij- zs.ad onveranderd. Bruin Mosterdzaad 16. a 16.50 V r 70 KG. Boter: Aanroei G970 l3te qualit. per l/4 vat f'A.— a 62.2de qualir. per 1/4 vat ƒ48.a 52.— lste qualit oei kilcgr. ƒ1.35 a 1.55; 2de q-if.lit. per 1 ilogr. 1.20 a ƒ1.30. Lan*;G Zwarte Turf, 4000 dubb. heet., f 0.22 a ƒ0.26. Alkmaar, 26 September. Ka: 3. Kleine ƒ32 Com missie ƒ28.50; Midck-lbarc 28.Granen. Tarwe ƒ7.50 a ƒ8.75, Rogge ƒ5.50 ƒ6.25, Gerst 4.50 a 5.id. Chevalier ƒ5.50 a 6.10, Haver 3.25 a ƒ4.-. öCiltedutü, 26 September. Montwin- per HL., zonder f st of bel., ƒ10 75. Jenever 1 75, id. Amst. proef ƒ16.25. Spoeling beurs per ketei Loutlen, 26 Sept. Friosehe Boter 96 a 100 sb. AangeUomcn vreemdelingen Ce Kahv(jk aan Zee. G r o o t-B a d li o t 1Do lieer Max Rossbach, van Düsseldorf; de heer G. Tolk, van Haarlem. Hotel Pension: Do heer W. N. Mcrkensteir», van Utrecht. Wijk B No. 85: De heer en mevrouw E. Faber, van Utrecht; dc heer Henri Julet, van Brussel. Wijk C No. 68: Mevrouw Bachner en zoon, baden van Düsseldorf. IÏIJNSBUR3. Oebijren: Maria Gc.ina .Johndik- d van E. W. j. Wouters on C Van de Xoun-eland. Overleden: Albertus Van üer Mey, 11 j. In «1c Sfeii. Wei'klnr. zjjn opgenomen: DATUIL DAGEN. Yolv. pers. Kinde ren. Totaal 21 Sept. Zondag 39 8 47 22 Maandag. 62 13 75 23 Dinsdag CS 12 80 24 Woensdag 70 13 83 25 Donderdag 69 10 79 2G Vrijdag 72 12 84 27 Zaterdag. 58 S CC "Weerbericht. Verwachting: regenachtig weer. Tbermometerstandgisteravond om 8 uren 173 C. 62.63 Fahrenheithedenmorgen om 8 uren 17.5* C. 63 5' F.; 's middags 12 uren 19° C. 66 23 F.'a namiddags 4 uren 19° C. 66.2° F. ADVERTENTIES. Bevallen vaa eene Eoelitcr, Mevr. C. W. HELLEMA, geb. v. d. Velden Erdbrink. Voorschoten, 26 September 1890. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een kortstondig lyden, onze geliefde Tante en Behuwdtante Mej. CATHARINA VAN DER POMPE, in den ouderdom van ruim 75 jaren. Mede namens vordoro Familie, J. MOOTEN. J. MOOTEN-Van Kleef. Leiden, 26 September 1890. (Korte Vliet 38.) Het Zoontje, ons vóór 14 dagen geschonken, werd ons heden door don dooi ont-jomen. Leiden, P. MAZUREL, 27 Sopt. 1890. A. MAZUREL-k1.001s. (Oude Singel 122.) Voor do vole en hartelijke bewyzen vac deelneming, ondervonden by het overlyden van myn geliefden Echtgenoot den Hoer A. H. J. "WALLE, betuig ik, mede namens de ver dere familie, myn oprechten dank. Uit aller naam: Wed. A. H. J. WALLE Sisgeling. Zoeterwovde, bij Leiden, 27 September 1890. Voor de vele en hartelijke bewyzen van deelneming, ontvangen by het plotselinge verlies van onzen lieven ABRAM, betuigen wy onzen hartelyken dank. P. C. GANS. M. GANSBnog;aar. Oegstgeest, by Leiden, 27 September 1890. BEKENDMAKING. De ondergeteekonde, P. VAN DER VOORT, Bouwman te Warmond, betuigt by deze optn- lyk zyn dank aan da Brandwaarborg-Maat- schappy onder Directie van de firma H. VAN VEEREN te Amsterdam, voor do flinke, doge- lyko en snelle regeling dor schade, wegers den brand, die by hem heeft plaats gehad, ten gevolge waarvan de her-telPng der gebou wen reeds twee dagen ra het cnheil wa3 aanbesteed. Ondergeteekond9 vindt hierin reden, om bovengenoemde Maatscbappij by iedereen ten zeerste aan te bevelen. Warmond, September 1S90. P. VAN DER VOORT. GEVRAAGD op oen kantoor alhier: een net FERSOOHf. Hoofdvereischton zyn vlug rekenen en goed schryveu en zelfstandig tegenover het publiek kunnende optreden. Eigenhandig geschreven brieven met opgaaf van referentiën franco aan het Bureel van dit Blad onder letter W. Mevrouw H.1IIESUSGH OX\ES- BIJLEVELP. Vreewyk F 266, vraagt tegtn November: oene P. Gr., d o flink kan werksn en van goede getuigen voorzien i?. DE NIEUWSTE SOORTEN in élégante verpakkingen en hoogst billijke pryzerj BIJ GROOTE KEUZE Laagste prijs. Solide qualiteit. a van LAMBERMONT „uit de Hlok", is uitsluitend verkrygbaar bij J. ROOREXBURG, 22 Iiaai lemmerstraat 24. van BIJ bij de XOREYBBVRS.

Leidsch Dagblad | 1890 | | pagina 2