AANBESTEDING. Alle Bieren, WH. J. STEiHAOER HL, prima versche CRASBOTER, f 1.60 De Muziek, N#. 9365. Maandag 1 September. A0. 1890. §eze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, 30 Augustus. Vervolg der Advertentiën. toy den Agent der Brouwery .A. DE VRIES, in gebruik op de Muziek school te Leiden, is voor handen in KOOYKER's Mu ziekhandel, Nienwe Rijn 16. Een ware schat elfbewaring. LEIDSCH SÉÜ DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Toer Leiden per 8 maanden1.10. Franco per post1.40. Afzonderlijke Nommers0.05. Ten einde de militairen, die dit verlangen, in de gelegenheid te stellen morgen, Zondag, de godsdienstoefeningen by te wonen, is met machtiging van den minister van oorlog be paald, dat de groote parade ditmaal te half- twee, in stede van te 12 uren, zooals het reglement op den garnizoensdienst voorschrijft, zal gehouden worden. Voorloopig is als terrein voor de parade het Schuttersveld aangewezen, doch mocht dit door den velen regen minder gunstig wor den, dan zal de wapenschouwing op de Papen gracht enz. plaats hebben, indien althans dan ook het weder dit toelaat. Ook het kader onderofficieren der dd. schut terij zal er bij tegenwoordig z(jn. Men meldt uit Wassenaar, dd. 29 Augus tus: Nadat de leden van den Baad reeds tot twee vergaderingen door den voorzitter waren bijeengeroepen, doch niet in genoegzaam getal waren opgekomen om een besluit te kunnen nemen, is thans, in eene daartoe voor de derde maal belegde vergadering, het besluit van den gemeenteraad, waarbij de gemeente-ambtenaar werd ontslagen, op voorstel van den heer graaf Van Limburg Stirum ingetrokken. (N. R.) Ingevolge de opdracht der huishoudelijke vergadering van den 27sten Juni, der afdee- ling Amsterdam van den Bond van Ned. Onderwijzers, heeft het bestuur dier afd. aan de scholen 1ste klasse adressen rondgezonden, ten einde met juistheid te weten in hoeverre het onderwijzend personeel, werkzaam aan do scholen 1ste klasse, bereid is zijne hulp te verleenen bij de schoolbaden. De uitslag hiervan is: van de 507 onder wijzers hebben 211 zich bereid betoond hunne hulp te verleenen; 100 hebben zich er tegen verklaard, terwijl de overige 196 zich in dezen niet hebben uitgesproken. Uit Nieuwediep wordt gemeld dat het lijk van den luit. ter zee Zwanenbeek Pauw, die onlangs bij het omslaan van eene sloep verongelukte, gister-voormiddag ter roede is opgeviseht. Te Haarlem is overleden de heer C. Smit, sedert jaren geneesheer en baddokter te Zandvoort. Hij bereikte den leeftjjd van SI jaar. Door inlandsche kramers, die voor de uitoefening van hun beroep paard en wagen noodig hebben, is aan den minister van finan ciën bij adres verzocht, de belasting op paar den in dier voege te wijzigen, dat het hun geoorloofd wordt hunne huisgonooten in hunne wagens mede te nemen, en personen, die zij langs den weg aantreffen, zonder geldelijk voordeel te vervoeren. Naar men verneemt, zal het onderwerp der Utrecht8che maskerade in 1891 zijn„de intocht van Hendrik II, koning van Frankrijk, binnen Parijs, den 16den Juni 1549." Zr. Ms. instructiebrikken „Castor" en „Pollux," command, officieren de luits. ter zee 1ste kl. J. M. Steers en H. G. J. Wol- terbeek, keerden gisteren van de oefenings- tochten in de Zuiderzee met de oudste jon gens van Zr. Ms. opleidingsschip „Admiraal Van Wassenaer" in het Marinedok te Am sterdam terug. De tochten zijn afgeloopen en de brikken worden de volgende week buiten dienst gesteld. Volgens de „Figaro" heeft prins Victor Napoleon een reisje door ons land gedaan en o. a. Vlissingen, Amsterdam en Friesland bezocht. Thans is hy te Brussel terug. Door dr. J. Hazenberg, sedert 1842 ge meente-geneesheer te Vlissingen, is wegens hoogen leeftijd tegen 1 Jan. a. s. eervol ont slag aangevraagd. Door den minister van koloniën zijn de heeren J. H. Faber en E. A. Van Arcken gesteld ter beschikking van den gouverneur- generaal van Ned. -Indië, om te worden benoemd tot adsplrant-ingenieur bjj den waterstaat en de burgerlijke openbare werken daar te lande. Bjj koninklijk besluit is benoemd tot rechter in de arrondissements-rechtbank te Zieriksee, mr. B. W. F. Kronenberg, thans substituut-griffier by de arrondissements rechtbank te Botterdam. (.cmengd Nieuws. Een handwagen reed hedenmor gen in volle vaart van de Korenbeursbrug den Nieuwen Kyn op en kwam onderweg te recht tegen een natuuriyk niet uitwykenden lantaarnpaal. De man, die den Wagen door diens vaart niet besturen kon, kwam ook in onzachte aanraking met dien paal, zoodat hy weldra pün in de ribben gevoelde en ont dekte dat zyne hand gekwetst was. Eene aanbieding, hem door oen omstander gedaan om hem naar hot Ziekenhuis te geleiden, nam hy niet aan. Van 1 Juni tot 23 Augustus zp te Scheveningen en Pen Haag aangekomen 15,448 personen, waaronder 582 in dienst betrekking zynde. De luchtschipper Léon Mary zal Maandag te Botterdam weer met zyn ballon „Prinses Wilhelmina" opstygen. Te Uitgeest brak een felle brand uit in een huis, bewoond door den heer Frans Kol en nog een gezin. Ofschoon 2 brandspui ten heel spoedig water gaven, is het huis toch grootendeels vernield. Zoowel woning als inboedels zyn geassureerd. Oorzaak onbekend. Te Botterdam kreeg aan de Weste-Wagenstraat een 4-tal matrozen van de marine twist, die op eene vechtparty uit liep. De politie, die hen wilde scheiden, werd door de omstanders tegengewerkt. Een der matrozen, die gearresteerd werd wegens zyn verzet tegen de politie, werd door het publiek ontzet. Toen de politie versterking kreeg, namen de matrozen de vlucht. {N. R. C.) Te Amsterdam is gearresteerd een 36-jarig man, wonende Groote Kattenburger- straat, die, aan krankzinnigheid lpdende, bezig was zich op de stoep voor zyne woning, door middel van een riem, te worgen. Hy is naar het Buiten-Gasthuis vervoerd. Te Eeenen is een man van 45 jaren van eene trap gevallen. Hy was terstond een ïyk. By een hevig onweder, dat gister middag boven de stad Gorkum woedde, sloeg de bliksem in een hooiberg, staande buiten de Arkelpoort en toebehoorende aan den heer M. De Gier. De berg met den aanzieniyken voorraad hooi werd geheel eene prooi der vlammen. Dank z(j de inspanning der spoedig aangerukte brandweer, bleven de belendende huizen en hooischelven voor vernieling be waard. Donderdag-middag heeft by de oefeningen in de Nieuwe Hollandsche "Water linie op het fort „Eynauwen" een ongeluk plaats gehad. By gelegenheid dat een onder stelde algemeene aanval op de stelling werd afgeslagen, is een man der bediening van een achterlaad-vuurmond doodeiyk gewond. By het inbrengen der kardoes vatte de lading vlam en deed hare geheele werking naar achter. Waarschynlyk waren er in den vuurmond vonken van het vorige schot overgebleven. By het vuren met losse schoten kan dit gemak- keiyk worden voorkomen, aangezien er dan dikwpls smeulende stukjes van den kardoeszak in de kamer nablyven. In de voorschriften zijn tegen ongelukken, die daaruit kunnen voortvloeien, afdoendo voorzorgsmaatregelen genomen. De juiste oorzaak is nog niet bekend. Een onderzoek wordt ingesteld. De ongelukkige is naar Utrecht gebracht, waar hy aan de gevolgen is overleden. B;j het ongeluk zyn ook de luitenant D. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 1—6 regel» ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.174. Grootere lettere naar plaaternimte. Voor het in- caeeeeren bniten de etad wordt 0.10 berekend. der artillerie, een onderofficier en 5 minderen licht gekwetst. Uit Harderwyk schryft men aan de „Standaard": De nieuwe wet op het dragen van wape nen heeft hier een standje veroorzaakt. Gis teravond kocht een boer uit den omtrek een nieuw geweer. De winkelier omwond het gedeeltelijk met een zakdoek en zeide dat het geoorloofd was volgens de wet, dit wapen alzoo te dragen. Pas had echter de kooper den winkel verlaten of een agent vroeg het wapen te zien en de boer voldeed aan dit verzoekmaar toen hem gevraagd werd zyn geweer af te geven, weigerde hy. De agent wilde hem nu met de sabel op de handen slaan om het zoo meester te worden, doch de boer greep met de andere hand de sabel en was dus dubbel gewapend. Eindeiyk ge lukte het na veel tobben en onder een groo- ten toeloop van volk, aan zes man, het be wuste geweer machtig te worden, en de boer trok met een gewond hoofd en blauw geslagen handen af. De Russische kozakkenofficier Feschko, die op zyn dienstpaard van Siberië naar St.-Petersburg is gereden, is nu op weg naar Parys. Van Parys gaat de officier naar Havre. Zoodra hy daar is gekomen, heeft Peschko het doel van zyn tocht met het zelfde paard van den Grooten Oceaan naar den Atlantischen Oceaan te ryden bereikt. Aangekomen badgasten teHatwlJka/Z. Hotel Zeeruet: Carl Spitzer on familie, van Hoidelberg. Hotel dn Hhin: De lieer Tacie, de heer Ernel Von Plenor on familie, allen van Berlyn; de beer C. N. Tieleman en familie, van Zevenbergen; mevr. Van Voorthuizon, van Breda; do beer da. Niekamp, van Leeuwardendo beer Rud. Scheppen en familie, van Rotterdam; de beer Bermervitz Von Loeffen en echtgenooto, van München; de beer Emil J. R. TrouaBelot en familie, van Rotterdam; mevr. Weber, van Dresden; mej. Bovenecbon, mej. Winkolmann en mej. NcueretromB, allen van Crefeld; do beer G. Pubben, van Luikde heer Meritnet, van Venloo do hoeren A. H. Huijöse, A. J. H. Hagcdoorn en H. J. Toet, van 'a-Gravenbage; mej. Helona Von Loeffen, van Edinburg; do heer J. H. Scbaaij en dochter, van Java; do beer M. Mahcrtein, van Rad- Btrad; mevr. A. William, van Malinie; do heer H. Pubben, van Luikde beer E. L. MendeB, van Lon- deD; prof. E. Maier, van Stuttgart; de heer Crenita Stuchlik, van Praag; do heeren Gerard en Emilo Jnrgene, van Oack; de hoor G. W. Storkleij en familie, van York; mej. Scbmolder, mej. Riobter, mej. Rigand en de lieer 8. Rigand, allen van Wozol; de lieer prof. B. J. Muziokmeister, van Heidelberg; do beer A. Bruggeman, van Aken. G r o o t-B a d li o t e 1De boer Hans Herrmann, van Berlijn. Hotel Pension: De beer Hendrik Rinnooij en familie, van 's-Gravonliage. Wijk B No. 29: De heer Anton Joban Van Buureu, van Leiden. Op Maandag den Ssten September JSOO, des middags to twaalf uren, zal door Burgemeester en Wethouders der Gemeente loeiden, op het Raadhuis aldaar, AANBE STEED worden: lo. liet uitdiepen van de Zl|lslngel- gracht. 3o. Het leveren van eene Overhaal- scliouw. 3o. Het vernieuwen van draaihoofd en tnssclienl uk der kleine Haven- brug. De bestekken en teekeningen liggen ter inzage en overneming op de Stads-Timmer werf, op eiken werkdag de besteding vooraf gaande, van 's morgens te 9 uren tot 's namid dags te 4 uren, en zyn de eersten aldaar a f 0.25 per stuk verkrygbaar. Aanwyzing in loco van het sub. 1 en 3 ge noemde zal plaats hebben op Woensdag 3 Sep tember, des voormiddags te 11 uren, beginnende aan de kleine Havenbrug. Verdere inlichtingen by den Gemeente- Architect. afkomstig van de Amersfoortsehe BcIersch-BIerbrouwerlj, ZIJN VERKRIJGBAAR tegen concurrcercnde grijzen, „,«.r fust en gebotteld, JANVOSSENSTEEG 47, EN MORSCHSINGEL 3f5 A. voor allen, die door jeugdige verkeerd heden lyden, is het beroemde werk ZBr. Retau's Hollandsche uitgave, met 27 afb. Prys 2 Gulden. Ieder, die aan de ge volgen van zulk kwaad lydt, moet het lezen. Duizenden hebben hun herstel er aan te danken. Te verkrygen by het Verlags-Magazin te Leipzig, Neumarkt No. 34, franco tegen inzending van het bedrag (ook in postzegels) en in eiken Boekhandel in Nederland. Per Liter. Per Flesch. JENEVERƒ0.64 ƒ0.52 GEBEIDE JENEVER 0.79 0.64 BRANDEWIJN 0.67 0.54 INE. 0.90 0.72 COGNAC„1.01 0.82 BUITENG. COGNAC 1.36 1.10 VIEUX-COGNAC 1.70 1.36 By minstens twee Liter of drie fiosschen, 's morgens vóór 12 uren afgehaald aan het pakhuis: Mandenmakersstesg 17. KEIKEE. MANDENHAKERSSTEEG 4, DIJ DE WAAG, noteeren tot a. s. Zaterdag: ad per K.G. ad f 1 <20 per K.G. PS. Nog voorhanden ZEER FIJNE OUDE EEIDBCHE- U GOCDSCHE HAAS,

Leidsch Dagblad | 1890 | | pagina 9