Bloemkweckerij „Flora", N°. 9309, Vrijdag 27 Juni. A<\ 1390. feze iCaurant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Vervolg der Advertentiën. Den persoon, Handelmaatschappij. HH. STUDENTEN! ft M, LEIDSCI PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden1.10. Franco per poet1.40. Afzonderlijke Nommere0.05. Ci cmengd Nieuvrs* Aanstaanden Zondag zal een zestigtal van de voornaamste personages van de maskerade der Leidsche studenten door den heer Van Pallandt (keizer Karei voorstel lende) vereenigd worden aan een gastmaal in het „Oranje-Hótel" te Scheveningen. Na afloop daarvan begeven zich de studenten in optocht naar het Kurhaus, waar voor hen de aparte toegang van de terrastrap by de theaterzaal opengesteld wordt, in de nabijheid waarvan het muziekcorps der Haagsche schut terij postvatten en heD met het „Iö vivat" begroeten zal. De stoet zal zich dan langs de wandelwegen van het Terras naar de Kurzaal begeven, waar voor hen, op dezelfde wijze als verleden jaar voor den Schah van Perzië, eene sierlijk ingerichte tribune wordt gereserveerd. Hedenmorgen te v ij f uren werd bjj de R.-K. kerk te Oegstgeest aan een paal hangende gevonden het lijk van een werkman, blijkbaar een timmerman, met den duimstok in den broekzak. Men had reden te vermoeden dat het lijk nog niet lang aan den weg ge hangen had. De vrouw van den Haagschen melkboer, die voor eenige weken door haren man werd vergiftigd, is thans zoover hersteld, dat zij naar hare ouders te Nootdorp vervoerd kon worden. Dank z (j de bemoeiingen van den waterstaat te Scheveningen, is thans aan den reeder P. Knoester aldaar langs minnelijken weg de eisch toegestaan tot vergoeding van de schade, welke door het Engelsche stoom schip „Baljuw", van Cardiff, aan eene der bomschuiten van genoemden reeder in de maand November van het vorige jaar was toegebracht. Gistermiddag derailleerden te Schiedam eenige wagens van een goederen- fein, welke het spoor versperden. Trein -24 uit Rotterdam ondervond daardoor een opont houd van een klein half uur. Gisternacht te ongeveer vier uren brak te Amsterdam een felle brand uit in eene kuiperij en eenige loodson op de terreinen der haring- en beugvisscherij „de Eersteling," van de heeran Kievits, aan de Houtmankade aldaar, die, met het oog op de onmiddellijke nabijheid van do houtbergplaats en pakkisten- znakery van den heer L. J. Van Holk, een dreigend aanzien had. De brandweer, hoewel door het alarm van eene uit de richting liggende brandschel op een dwaalspoor gebracht, was toch binnen enkele minuten op het terrein met groote kracht aanwezig, zoodat het onheil geene groote afmetingen aannam. Do oorzaak is onbekend. Dezeilvereeniging „Het I J", t e Amsterdam, houdt Zondag 29 Juni a. s. op het IJ een onderlingen wedstrijd. Op eene bijeenkomst der afdeoling Haarlem van de Vereeniging ter bevordering van Zondagsrust is in overleg met eenige aanwezige sigarenhandelaars besloten, bij alle vakgenooten van dezen rond te gaan om te verkrijgen dat men gezamenlijk er toe komt des Zondags de winkels te sluiten. Men beriep zich op de verklaring van twoe groothande laars in sigaren in Den Haag, dat zy bjj de sluiting op Zondag geene schade hadden onder vonden. De eerste haringjager, de stoom boot „Wodan", is 23 dezer te Vlaardingen aangekomen, met 162'/2 ton volle en 249Y2 ton maatjesharing, zijnde de overgaaf van 98 schepen. Deze party werd door de jagerij-commissie in openbaren verkoop gebracht en de bestede prpzen waren veel hooger dan in de laatste jaren het geval is geweest, trouwens de thans aangevoerde haring kan in alle opzichten den alouden room als Hollandsch zeebanket hand haven. De prpzen varieerden voor volle van 80 tot ƒ140 en voor maatjesharing van 24 tot f 40 per ton. Gistermiddag brak p1otse 1 ing oen vrp hevige brand uit in de aan den Vleutenschen weg te Utrecht, naby het nieuwe Merwedekanaal, gelegen boerenwoning „Elzenburg," sedert eenigen tyd door polder werkers bewoond. Aangewakkerd door den nogal feilen wind, breidden de vlammen zich zóó snel uit, dat het gansche gebouw weldra in eene vuurzee was herschapen, en de bewoners slechts met moeite een gedeelte van den inboedel heb ben kunnen redden. Naar men verneemt, is niets verzekerd. Te Ulrum (Gr) heeft een brutaio diefstal plaats gehad by eene rentenierende weduwe. De dief of dieven zy'n in de woning geklommen en hebben den sleutel der geld kist gevonden, waaruit aanzieniyko waarden zyn ontvreemd. Byzonderheden ontbreken. De handel in eieren van berg- oenden neemt op Tessel van jaar tot jaar toe. Deze eieren, welke door de bergeenden diep in konijnenholen in de duinen worden gelegd, zyn moeilyk te vinden. Toch zyn er sommige personen, die ongeveer 200 stuks per week weten te bemachtigen, welke zy tegen 15 ets. per stuk verkoopen. Yele der eieren gaan naar het buitenland, om kunstmatig te worden uitgebroed. De 6 8-jarige landbouwer J., uit Herkenbosch, die Zaterdag te Roermond door het schrikken van zyn paard onder de kar kwam en overreden werd, is aan de bekomen inwendige kneuzingen overleden. Van het bekende „Waterpoortje" te Maastricht zal de oude boog met de oude steenen der afbraak weder worden opgebouwd, doch de poort zelve, als zynde van moderne constructie, afgebroken blyven. By verschillende personen to Spanbroek, die vóór eenige maanden aan influenza leden, doet zich de ziekte weder voor, veelal in den vorm van hevige koortsaanvallen. Te B a a r 1 e - Nassau is gisternacht een brutale diefstal met inbraak en mishan deling gepleegd. Even buiten het dorp aan den weg naar Chaam woont in eene herberg alleen de 76 jarige weduwe Gielen. Omstreeks middernacht hoort dez9 plotseling een onge woon gedruisch en ziet zy een man met het hoofd reeds door het bovenlicht van de deur zich naar binnen werken. Het kordaat oudje slaat twee handvegers op zyn hoofd aan stukken. Hy houdt echter vol, schuift don grendel weg en opent daarna de deur. Hy werpt nu onder bedreiging van moord h9t oude vrouwtje op bed en dwingt haar het geld te wyzen. Ongeveer 40 is zyn buit, benevens een horloge en hare gouden sieraden. Met geweld ontrukt ze hem het horloge en hot goud. Toen hy zich verwijderde, verbood hy haar onder doodsbedreiging voor den mor gen het huis te verlateninderdaad kwam hy r.a tien minuten terug om zich daarvan te overtuigen. Te twee uren 's nachts is het kordate vrouwtje naar do politie geloopen om aangifte van een en ander te doendeze heeft een streng onderzoek ingesteld, doch heeft den dader nog niet kunnen achterhalen. Hy schynt al drie dagen in do buurt rondgezworven en de wyk naar België genomen te hebben. Sarah Bernhardt is tegenwoordig te Londen, waar zy de hoofdrol vervult by do opvoeringen van „Jeanne d'Arc." Na de eerste voorstelling keerde de actrice zeer op gewonden in het „Savoy Hotel," waar zij logeert, terug, zoodat zy een onrusligen nacht doorbracht. Een der Engelsche bladen deelde mede dat mevrouw Bernhardt toen 20 grein chlo- raai innam, waardoor zy zóó ziek werd, dat terstond geneeskundige hulp moest worden PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 1—6 regels 1.05. Iedere regel meer ƒ0.174. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het in- caaseeren buiten de atad wordt f 0.10 berekend. ingeroepen. Het blad voegde er zelfs bij, dat, indien de geneesheer met zyn tegengif een paar minuten later ware gekomen, zyne hulp niets meer zou gebaat hebben. De „St.-James' Gazette" heeft terstond de zaak laten onderzoeken en is daardoor in staat mede te deelen, dat van het geheele verhaal geen woord waar is. Na de voorstelling was mevrouw Bernhardt een beetje zenuwachtig, maar verder is er niets byzonders met haar voorgevallen. In de S l iermarkensche Alpen is weder een ongeluk gebeurd. Een tourist uit Weenen, Emil Boehon, trachtte mot zyn zwager de gevaarlyke Planspits te bestygon. Halverweg bleef hy achter en kwam -om van gebrek en koude. De zoon van Mahmud Djelaleddin Pacha, zwager van den sultan van Turkye, is door roovers ontvoerd. Hy vertoefde by een vriend, die omstreeks 90 Km. van Konstanti- nopel naby Sinckli op zyn landgoed woont en die eveneens door de roovers werd mede genomen. Eene afdeeling ruitory is don ban dieten nagezonden, die een losgeld eischen van 19,000 Turksche ponden. Naar aanleiding van het uit- breken der cholera in Spanje komen van verschillende zyden berichten van cholera gevallen, maar tot dusver zyn deze allon on gegrond gebleken. Te Weenen en te Pesth werden twee plotselinge sterfgevallen voor cholera aangezien, doch by onderzoek bleek dat voor dit vermoeden niet de minste grond bestond. Hetzelfde is ook het geval met de berichten, dat zich te Bayonne, Nimes en Montpellier gevallen der ziekte hebben voor gedaan. Tot dusver beperkt de epidemie zich tot de provincie Valencia. Hoewel de ziekto zich ook vertoond heeft in andere dorpen dan die, waar zy is uitgebroken, is de toestand ovor het algemeen gunstig. Het aantal ziekte- en sterfgevallen blyft zeer gering. Alle uit Spanje komende brie ven zyn doorboordhet spoor van den spykor, waarmede zy in de ontsmettingskamor wor den opgehangen. Gisteren stortte te Brest de brug, op welke de reizigers gereed stonden om zich op eene dor stoombooten in te schepen, ineen. Vyftig personen vielen in zee. By het afzenden van dit bericht waren reeds 6 lyken opgevischt. Volgens particuliere berichten uit Grand Rapids (N.-A.), loopende ovor de 1 eerste dagen van Juni, was het aldaar zóó heet, dat arbeid bijna onmogelyk was. Per Liter. PerPlesch. •JENEVER0.64 0.52 GEBEIDE JENEVER 0.79 0.64 BRANDEWIJN 0.67 0.54 «NE. 0.90 0.72 «i'HGNAC1-01 0.82 ISEIITENE. COGNAC 1.36 1.10 BEHA-COGNAC 1.70 1.36 Per anker (45 fl.) filEDOCf 26.- „0.62 ST.-JUEIEN .„32.- „0.80 !W.-ESTEPHE „38.- 0.90 MADERA„30.- 0.72 fïüJNE MADERA.„42.- „0.98 t"0RT42. - 0.98 ®'"MNE PORT 58.- 1-36 CHAMPAGNE per fl. 1.10, 1.50, 2.- By minstens twee Liter of drie flesschen, 's morgens vóór 12 uren afgehaald aan het pakhuis: Mandenmakerssteeg 17. KCIKEE. NB. Deze aanbieding kan by eene hoe veelheid van 2 Liter of 3 flesschon daarom zoo laag gedaan worden, omreden: 1°. Geen Vergunningsrecht geheven wordt. 2°. Geen Extra-Patentrecht verschuldigd is. 3°. Weinig tydverlies geleden wordt. die by vergissing Dinsdag eene verkeerde Benii*§aison hoeft medegenomen, wordt beleefd verzocht die te ruilen bij den Heer VAN TEYL.INGEN, te Leiden. NEDERLANDSCHE De DIRECTIE maakt bekend dat ingevolge art. 64 der artikelen van overeenkomst van hot in do Aigemeeno Vergadering van stem gerechtigde Deelhebbers den 24sten dezer uitgebracht verslag omtrent den toestand der Maatschappy en hare handelingen in het af- geloopen jaar 1889, alsmede van de daarby behoorende Balansen en Winst- en Verlies rekeningen, afdrukken aan stemgerechtigde Deelhebbers zyn afgezonden en dat daarvoor voor niet-stemgerechtigde aandeelhouders kosteloos exemplaren verkrygbaar zyn te harer secretarie te Amsterdam en by de Agenten dor Maatschappy te Rotterdam. Amsterdam, 25 Juni 1890. De Directie voornoemd, F. ALTING MEES, President. FRAISSINET, Secretaris. N. O. 19IILBGRN. Verkrijgbaar gedurende de feesten u te Nijmegen: CU fionEngi&nebrood, (E Minervabrood, 3 Studentenhaver, O Nijmeegse!» brood. Vanieïje-IJs, bij portie en glas, enz., enz. Nijmegen, Burchtstraat IA. MAREDIJK 61, bij Leiden. TEEEPHOONNHMMER 40. Eiken dag verkrygbaar Bouquetten in alle vormen en pryzen, zooals Bal-, Hand en Waaier-Bouquetten, enz. enz. Rozen knoppen, Rozen-Bouquetten, Laurierkransen met en zonder Bloemen, Dames-BIoemen-Gar- nituur, zeer fijn bewerkt voor alle doeleinden. Ook eene collectie Balcornets voorhanden. gjSgjT" De bestellingen worden ten spoe digste uitgevoerd. NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP gevestigd te Amsterdam. Uitgifte van de laatste Serie Aandeden, ter vergrooting van liet Maatschappe lijk Kapitaal tot /"I50.OOO. Uitgekee>-d dividend: 1886 5 1887 5 °/0, 1888 5>/s Vo 1889 5'/, °/0. Deze 125 aandeelen, elk groot f200. worden aangeboden tegen 95 °/0, of tegen 100 m6t recllt op een abonnement ge durende 10 jaren, op een der door de Vennoot schap uitgegeven wordende finantiöele bladen, gelyk nader in het prospectus omschreven is. De storting geschiedt voor het vollo bedrag tij de inlevering van het Inscbryvingsbiljet. De inschrijving ls opengesteld dagelijks van tot 4 uren, te Amsterdam, ten kantore der VENNOOT SCHAP (Gedempte Voorburgwal 101), alwaar prospectussen en inschry vingsbiljetten verkryg baar zyn. Ingeval van overteekening zullen de laatst ingekomen inschry vingen niet worden aange nomen. Amsterdam, 21 Juni 1890.

Leidsch Dagblad | 1890 | | pagina 5