Amerikaansch spek gerookt en dan, onderdo benaming van Hollandsch spek, naar Duitsch- land uitgevoerd. Dit is m strijd met het besluit van den Duitschen bondsraad van 11 April 1883, en er zyn ook reeds aanhalingen van zoodanig spek geschied. Reeds werd daarvan eenigen tyd geleden gewag gemaakt. De ver- eenigingen van varkensslachters te Amsterdam, Rotterdam en Den Haag hebben zich nu ge wend tot de ministers van binnenlandsche zaken en waterstaat, met verzoek tegen deze oneer lijke praktijken maatregelen te nemen. De „Kindercourant," redacteuren de heeren Johan Gram en A. S. Reule, uitgever de heer H. L. Smits, Den Haag, blijft eeno welkome verschijning voor onze jongens en mtSisjes. De groote moeilijkheid om altjjd voor •wat nieuws te zorgen, om steeds den kinder- toyp te vatten en in den smaak van de jeug dige vriendinnen en vrienden te vallen, wordt door de redactie met succes onder de oogen gezien en het motto „De Kindercourant brengt vreugde in 't land", blijft voor haar waarheid. Voor den nieuwen jaargang beloven uitgever en redactie weer hun best te zullen doen. 't Is hun wel toe vertrouwd -- De minister van marine brengt ter kennis van belanghebbenden, dat voor vier studenten in de medicijnen aan de Nederlandsche univer siteiten gelegenheid bestaat, om voor rekening van z(jn departement, in opleiding te worden aangenomen, met bestemming voor de betrek king van officier van gezondheid 2de kl. by de zeemacht, onder genot eener subsidie van f 7000, overeenkomstig het reglement vast gesteld by Zr. Ms. besluit van 6 Mei 1886 No. 41, en gewyzigd by koninkiyk besluit van 12 April 1889 No. 66. Belanghebbenden zullen zich, onder over legging van de by gemeld reglement, gevor derde bescheiden, by gezegeld request behooren te wenden tot het departement van marine. De minister van binnenlandsche zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat by zyn departement welhaast een vergelykend onderzoek zal gehouden worden van hen, die tot 2den klerk wenschen te worden benoemd. Die benoeming zal geschieden op eene jaar wedde van aanvankelyk f 400. Belanghebben den moeten niet ouder zyn dan 23 jaren. Het stoomschip „Noord-Brabant," van Batavia naar Rotterdam, passeerde 7 Mei Tarifade „Semarang," van Batavia naar Rot terdam, passeerde 8 Mei Perim; de „Soenda," van Batavia naar Amsterdam, passeerde 8 Mei Malta; de „Prins van Oranje" is 9 Mei van Amsterdam te Batavia aangekomen; de ^Soerabaia," van Java naar Rotterdam, pas- -sssrflt 5 Moi PïYsr, Bij koninkiyk besluit van 8 dezer is, als blijk van Zr. Ms. goedkeuring en tevreden heid, de bronzen medaille en een loflelyk getuigschrift, ingesteld by koninkiyk besluit van 22 Sept. 1855, No. 64, toegekend aan P. Artler, agent van politie te Amsterdam, wegens het met levensgevaar redden van twee kinderon uit een brandend perceel aldaar, in den nacht van 21 op 22 Februari 1890. M. A. Groenewoudl, agent van politie te Amsterdam, wegens het met levensgevaar redden eener vrouw uit een brandend perceel aldaar, op 25 Februari 1890. -wn-Lanmama—asw— «mjiisua chanteuses droegen afgezaagde chansonnetten voor. Pascal sloeg er niet de minste acht op hy tuurde onafgebroken naar de deur. „Verduiveld", mompelde hy, „zouden zy van voornemen veranderd zyn, en niet komen Nu, dan is er nog niets verloren, want ik weet, waar hy woont en. De alleenspraak van Pascal werd hier afge broken, Amedeus trad binnen, met Virginie aan den arm. Zy wandelden de zaal door; de jonkman zocht eene plaats. „Zie je wel", zeide Virginie spytig, „wy komen te laatby het orkest is alles reeds bezet." „Dan zullen wy hier gaan zitten." „Bah, zoo ver van het tooneel!" „Maar daarom des te minder warm. Zie, aan dat tafeltje zit slechts één heer; daar kunnen wy ook plaats nemen." Hy wees het tafeltje aan van Pascal, die, toen hy beiden zag naderen, tevreden glimlachte. „Zyn deze plaatsen nog onbezet, myn heer?" vroeg Amedeus. „Zeker, mynheer, en het is my een groot genoegen, dat ze niet onbezet blyven", ant woordde Pascal vriendelyk. Virginie glimlachte hem toe en nam met haren aanbidder plaats. A. Sepulcre, schrynwerker te St.-Pieter, wegens het met levensgevaar redden eener vrouw, die in het kanaal Luik-Maastricht te water was geraakt, op 27 Maart 1890. J. J. Brugman te Amsterdam, wegens het met levensgevaar redden van een drenkeling uit het water in de Rozengracht aldaar, op 21 Maart 1890. Gemengd Nieuws. Wie een eenvoudig en blijvend perk in den tuin wenscht, en dat toch een verrassend effect maakt, plante witte herfst- seringen, („Phlox decussata" met witte bloe men) en de purperroods Monarda (Monarda Didyma) door elkander. Beiden zyn zelfs ge schikt om in de schaduw te groeien. (&-mp.) De onlangs opgerichte zangver- eeniging „Apollo" en de groenmakersvereeni- ging, belden te Hoofddorp, zyn weer ontbonden. Men schrijft ons uit Alkemade, dd. 10 Mei: Hadde iemand de inborst der Oude Ro meinen bezeten, hy zou onlangs in deze ge meente zich hebben kunnen verlustigen in een gladiatoren-gevecht. Twee jeugdige athleten traden 's avondB gewapend, de één met een brood-, de and6r met een knipmes, in het strydperk. De woede des gevechts was zóó hevig, dat na afloop de een zich op vier, de ander op drie wonden mocht beroemen. De vreugde over de behaalde eereteekenen werd echter vergald, doordat een der kam pioenen zyn pleizier alleen niet meer „op kon" en de justitie met zyne behaalde vic torie in kennis stelde, hetgeen ten gevolge had, dat beide dapperen het onschatbare voorrecht hadden aan hoogere autoriteiten te Haarlem voorgesteld te worden. Aan de W a 1 d e c k-P y r m o n t k a d e te 's-Hage viel gisteravond een heer van een wieier (vélocipède)hy kwam tegen een boom aan, brak een arm en werd naar zyne woning in de Van-Speykstraat gebracht. In do Van-Limburg-Stirumstraat aldaar is een 5-jarig kind uit een raam van de tweede verdieping gevallen en zwaar gekneusd opge nomen. In een hofje aan den Z.-O.-Buitensingel is een schoorsteenveger van een dak gevallen. Hy brak een been en heeft vermoedelyk eene hersenschudding bekomen. Gisternamiddag had in de Eland straat te Amsterdam een groote oploop van volk plaats, doordat een persoon, aldaar woon achtig, in een abnormalen toestand, in nacht, gewaad en voorzien van een groot mes, voor noemde straat uit, langs de Prinsengracht, tot op de Beerensluis liep, al zwaaiende met het mes, onder den uitroep: „Kom jullie maar op!" Op de brug gekomen, zag die persoon twee agenten aankomen, en om zich aan hen te onttrekken, sprong hy te water. Hy zou zeker verdronken zyn, wanneer geen hulp was komen opdagen, waarna hy onder een grooten toeloop van volk naar zyne woning gebracht werd. Een heer, die gistermiddag op den Vleutenschen weg te Utrecht naar den poot van een paard wilde zien, dat voor een wagentje was gespannen, kreeg een trap van het dier, waardoor hy achterover viel en aan het hoofd Amedeus bestelde twee glazen bier, en terwyi de beide jongelieden de zaal rond keken, daar er op het oogenblik niets op het tooneel to zien was, nam Pascal het meisje nauwkeurig op. Om haren blanken hals ontdekte hy een zijden koordje. „Hieraan draagt zy de medaille", mom pelde hij. De garyon bracht het bier en de beide jongelieden stootten aan en dronken. „Het wordt nu tyd, Ninie, dat je eens tot een besluit komt, waar wy morgen heen zullen gaan", begon Amedeus. „Ik wil ergens gaan, waar hoornen zyn en water is, een eenzaam eilandje byvoorbeeld." „Goed; laten wy dan naarBougivalgaan." „Neen, niet naar Bougival 1" „Waarom niet?" „Omdat daar geene boomen genoeg zyn." „Dan naar Bulles-Chaumont." „Ben je gek? Daar is noch water noch bosch." „Corbeil?" „Daar is ook geen bosch." „Het bosch van Bandy dan?" „Daar is geen water." „Dan geef ik het op; noem nu zelf maar eens iets." gewond werd. In eene naburige herberg werd hy heelkundig behandeld en daarna in zijn wagen naar huis gebracht Op den straatweg tusschen Baarn en Hilversum is eene brutale aanranding ge pleegd. De heer W., van Utrecht, moest met den trein van Hilversum naar Utrecht. Hy stapte echter 's middags in den verkeerden trein en kwam zoodoende te Baarn. Van daar wandelde hy naar Hilversum. Onderweg kwam hem een landlooper tegen, die onder het uiten van een vloek rakelings langs hem heen ging, daarna zich omkeerde, den heer W. ia den nek greep en dezen met de vuist een slag tegen den neus gaf, dat het bloed er uit spoot en hy op zyne beonen wankelde, W., ofschoon niet groot, toch sterk en gespierd, herstelde zich spoedig, greep op zyno beurt den landlooper aan en wierp dezen tusschen een hoop steenen, waar bij nog lag, toen W. reeds een eind doorgewandeld was. Door de rechtbank te Alkmaar is uitspraak gedaan in zake de nalatenschap van wylen mejonkvrouwe Snouck Van Loosen, te Alkmaar overleden. De testamentaire beschik kingen der overledene zyn door de rechtbank geldig verklaard. De bestryders van de wettigheid dezer testamentaire beschikkingen zyn dus in het ongeiyk gesteld. Het Eugelsche oorlogsschip „Conquest" heeft beslag gelegd op een schip met 40 slaven. Het eiland Pemba is door een kring van booten geblokkeerd. De „New-York Herald" bericht dat weer een krankzinnigengesticht, nu te Preston, in de asch is gelegd. Hierby zyn 13 personen in de vlammen omgekomen. By het oversteken van de Wlree- li»g in West-Virginia is eene veerboot omge slagen. Van de opvarenden zijn 12 verdronken. Uit Hamburg wordt de staking van betaling gemeld der bankiers Branders Der'ole, met een passief van 1,000,000 M. Do hoofden der firma moeten voortvluchtig zyn. Waar blyven de oude postzegels,, welke door liefhebbers worden byeengezameld Gedeelcelyk is deze vraag opgelost. Wy spreken hier niet over die enkele exemplaren van de eene of andere in der jeugd gesmoorde Zuid- Amerikaansche republiek, waarvoor de echte liefhebbers honderden geven, want dit zyn byna altyd éénlingen, doch wij bedoelen do groote massa der gebruikte postzegels. Welnu, de koopers hiervan hebben een aesthetisch streekje beet zy gebruiken ze voor decora tieve doeleinden. Die zegels worden geschikt in min of meer smaakvolle patronen en de muren worden er mee versierd in plaats van met behang landkaarten worden vervaar digd en elk land met zyn eigen postzegels beplakt. Serviezen van Chineesch porselein worden er mee bedekt, dan bestreken met een bijzonder vernis en dan nog eens over- gebakken, zoodat het den schyn heeft of zy met een laagje postzegel-émail overdekt zyn. Aan zulke bewerkers worden de oude post zegels verkocht, om welke sommige liefdadige vereenigingen ons nog wel eens lastig vallen. Intusschen blyft er iets geheimzinnigs in de quaestie. Wie heeft er onder zyne kennissen, die huizen in eene kamer behangen met post zegels, wie heeft wel eens van die landkaarten gezien of zyne thee genoten uit kopjes, met „Wat zou je denken van Chantilly?" „Precies hetzelfde, wat jy er van denkt. Is er een bosch?" „Een prachtig bosch zelfs." „Is er water?" „Er zyn verscheidene vy vers in het bosch." „Is er eene goede restauratie ook?" „Eene uitmuntende." „Hoe weet je dat alles? Je bent er toch nooit geweest, zoover ik weet," „Ik heb het gehoord van eene vriendin van het atelier, die er onlangs is geweest. Zy heeft my verteld dat het er heerlijk is." „Uwe vriendin heeft er dan niets te veel van gezegd, mejuffrouw", mengde Pascal zich in het gesprok; „het bosch van Chantilly is inderdaad heerlyk." „Ha, is u er ook wel eens geweest?" vroeg Amedeus. „Dikwyls. Er zyn groote, mooie vyvers, dikke boomen en er zyn drie restaurants, waar men prachtig wildbraad kan krygen, benevens uitmuntenden wyn. Daarenboven is alles er zeer goedkoop." „Nu, meer kan niemand verlangen!" riep Amedeus; „dan naar Chantilly 1" „Is het ver?" vroeg Virginie. „Een uur sporen." „Met welk spoor moeten wy gaan?" postzegels geëmailleerd Wie brengt het verder dan dat hy zich beroemen kan „wel eens ee» postzegel-tafeltje gezien te hebben?" By de wedrennen te Pesth werd dr. Von Stern door luit. Von Kutschenhach in het gezicht geslagen, waarop de hoere» handgemeea werden. Een duel op de sabel volgde; beiden werden zwaar gewond. By het Potsdammer station te Berlyn zou Woensdag een alleenstaande schoor steen van een reeds afgebroken machinegebouw door dynamiet gesloopt worden. De schoorsteen viel echter niet, zooals naar genomen proeven te verwachten was, ineen, doch helde zijwaarts en verpletterde in zyn val een klein stalhuia en een gedeelte van een burgerwoonhuis in de daarachter gelegen straat, waar groet» Bchade aangericht werd. Ofschoon er geene persoonlyke ongelukken uit voortkwame»/ was het toch een ongelukkige inval, zegt een der Berlynsche bladen. Standjes tusschen Duitseh- land en Turkye. Een Duitsch matroos werd onlangs te Konstantinopel in een staat van kenDelyke dronkenschap opgepakt, naar de wacht gebracht on door eenige Turksche soldaten zóó mishandeld, dat hy 14 dagen ziek lag. De Duitsche gezant, Von Radowitz, eischte vervolging van de schuldige Turken, waartoe met zeer veel moeite eindelyk werd overgegaan. Nadat zy zes weken hadden ge zeten, werden zy echter ontslagen en was de vervolging uit. De Duitsche gezant eipchte daarop voortzetting van de vervolging, de- sultan stemde toe, maar de vervolging ging niet door, naar men zegt, omdat de sultan- dit weigert. Reuter seint dat Von Radowitz. de zaak hoog opneemt en gedreigd xnoet hebben Konstantinopel te zullen verlaten, als het recht niet zyn loop heeft! Voor eenigo dagen werd door een der Duitsche bladen beweerd, dat prins Von Bismarck aan het gebruik van morphine is verslaafd en dat deze gewoonte ook al met 's kanseliers ontslag in verband heeft gestaan. Dit laatste is terstond tegenge sproken. Trouwens, keizer Wilhelm wist er niets van. Zoodra de keizer echter in de couranten het bericht las, ontbood hy Von Bismarcks geneesheer dr. Schweninger en deze deelde hem mede, dat de ex-kanselier, indien hy door zenuwpynen en slapeloosheid gekweld wordt, op zyn voorschrift nu en dan een beetje morphine gebruikt. Dit is alles, wat van het gehoele verhaal waar is. Het hof van assises van de Seine heeft zekere vrouw Hoegeli tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld, wegens moord van haar eigen kind. De moeder had een haat tegen haar dochtertje opgevat en werd daarin gesterkt door haren tweeden man. Beiden mishandelden het kind op de gruwelykste- wyze; emmers koud water werden haar in den winter over het lijf geworpen en slagen met een gloeiend gemaakten pook behoorden niet tot de zeldzaamheden. De marteling duurde jaren; ten slotte stikte deze megera haar kind, in de buurt als „de kleine marte lares" bekend, onder een kussen. Men vond het lyk, byna ontvleesd en met wonden bedekt. Toen het monster hare veroordeeling ver nam, riep zy woedend uit: „Waarom niet ter doodl" Zy legde niet het geringste berouw aan den dag. „Met den Noorderepoorweg." „Waar moeten wy uitstappen?" Aan het station van Orry, dat midden in het bosch ligt. Wanneer u met den eersten trein gaat, kan ik met u meegaan, om u den weg te wyzen." „Gaat u er ook heen?" „Ik moet morgen naar Orry om de haver te betalen, welke mijn patroon van een pachter daar gekocht heeft." „Is u in betrekking?" „Ja, ik ben stalmeester by den baron De Villeeoret. De baron is op het oogenblik niet te Parys; hy is reeds naar zyn landgoed vertrokken en ik ben geheel meester over myn tyd. Ik kan u dus gemakkelyk naar Chantilly brengen, nu ik toch denzelfden kant uit moet." „Drommels, mynheer, dat weigeren w\j niet", zeide Amedeus, en „wanneer u toch den geheelen dag vry is, biyf dan by ons; vindt ge ook niet, Ninie?" Zeker, Médée, hoe meer zielen, hoe meer vreugd." „Aangenomen", zei Pascal; „ik ga met u mee en blyf den geheelen dag by u. Ik be loof u dat wy ons terdege zullen vermaken." Het orkest begon de ouverture van eene operette te spelen.

Leidsch Dagblad | 1890 | | pagina 6