Te koop. GEBRS. REINKE, Boorflen en MaicHetten, „UTRECHT" Te huur: AANBESTEDING. Lnstrninfeesten te Leiden, P. VAN DER KOLK, Nu goed lezen!!! werk Vrouwen liefde, 2 deelen, fonkelnieuwe uitgaaf van 6.50 en het zooeven verschenen Complimenteerboek te zamen voor slechts Twee Gulden. N°. 923Z. Maandag 24 Maart. A". 1890. §aze §ourant wordt dagelijks, met uitzondering van gonen feestdagen, uitgegeven. Leiden, 22 Maart. Overhemden op Maat, ZIJDGRACHT No. 5, Xieiden. Ongehoord Aanbod voor Dames en Heeren. AGBLAD. PRIJS DEE EB COURANT f»or Lilden p.r s mundtfi.j 1./9. Frmnco pet portl.i#. Zfeenderljjke Hemmen.0.65, F RUS DEB AD VAR TINTTEN: Tu 1—3 mill I.N. Mm refll Bur/(.IT). Onete» letten nu pleeternlnW, Toor hot ia. loonred bolton do itod wordt III berekend. Gisteren gaf de minister van binnen- landsche zaken, jhr. Hartsen, eene soirée, ■waarop vele diplomaten waren genoodigd. Mr. E. J. J. B. Cremers vereenigde den zelfden dag de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, van zijne staatkundige richting, aan een gastmaal ten zijnen huize te 's-Hage. Openbare vergadering van den Raad van State, afd. voor de geschillen van be stuur, op Woensdag den 26sten Maart a. s., des voormiddags te 11 uren. De audiëntie van den minister van jus titie zal op Dinsdag 25 Maart a. s. niet plaats hebben. Uit het jaarverslag over 1889 betref fende den toestand van het kroondomein blijkt dat de inspectiën, in eenige rentambten ge maakt, de overtuiging hebben geschonken, dat de goederen en bezittingen van het kroon domein in goeden toestand zjjn, dat de ge bouwen naar behooren worden onderhouden, dat de wegen in voldoenden staat zijn en de dijken en waterwerken nauwkeurig worden nagegaan en onderhouden. Het ten name van het kroondomein op het Grootboek der 21/, percents Nationale Schuld ingoschreven kapitaal bedroeg op den 31sten December 1889 de somma van 6,353,000. Uit Haarlem wordt gemeld dat by de verkiezing van drie hoofdingelanden van den Haarlemmermeer-polder herkozen zy'n de af tredende heerenjhr. W. A. L. Mock met 107, en A. J. G. Timmermans met 116 van de 116 uitgebrachte geldige stemmen. Tevens is èekozen, in plaats van den heer R. W. J. C. Van den Wall Bake, die tot lid van het dagelijksch bestuur is benoemd, de heer W. De Clercq, met 116 van de 116 uitgebrachte geldige stemmen. Prof. Rosenberg te Utrecht vertrekt, volgens „Minerva," dezer dagen naar Wies- baden, tot herstel zijner gezondheid. Naar het „Vad." verneemt, is voor de benoeming tot majoor-commandant van het lete bat. dienstd. schutterij te 's-Hage voor gedragen de voormalige ritmeester der cava lerie D. Blaauw. By koninkiyk besluit is de heer P. R. C. Dubail erkend en toegelaten als consul- generaal van Frankryk te Amsterdam. Aan den heer J. F. v. d. Brande Roels, op zyn verzoek, eervol ontslag verleend uit zyne betrekking van consul te Brugge, onder dankbetuiging voor de diensten, door hem aan den lande bewezen. De heer R. Takens, Ryksveearts, benoemd en aangesteld tot paardenarts der 3de kl. by het personeel van den geneeskundigen dienst van het leger in Nederl.-Indië. Aan de volgende personen de daarby aan gewezen pensioenen verleend, alsH. Slaats, hoofd eener openbare lagere school te Gerwen, 530; M. Oortman, id. te Berchem, ƒ614; R. K. Van der Stouwe, zich noemende en schryvende R. K. Van de Strouwe, id. te Nieuwkoop, 413; D. L. Champury, onder- wyzer aan id. te Amsterdam, ƒ142; K. of K. W. Walstra, hoofd van id. te Terwispel, 517; F. E. of F. Dyketra, id. te Assen, ƒ834 'sjaars. Gemengd Nieuw». Men schryft uit Zwammerdam: Onze burgemeester heeft don Raad verlof ge vraagd om te Bodegrave te gaan wonen, daar er hier, volgens hem, geene geschikte woning voor hem is. De burgemeester van Bodegrave woont te Gouda om dezelfde reden, en nu wil de Zwammerdamsche burgervader naar Bodegrave! 't Kan toch raar gaan in de we'eld! Gisteren is hetiyk van den se dert eenige dagen vermisten notaris K. te Warga in het water gevonden. Gisteren heeft de rechtbank te Roermond de uitlevering toegestaan van den koopman A. O., gewezen burgemeester van Arsbeck, aangehouden te Venloo op verzoek der Pruisische regeering, wegens valschheid in geschrift en verduistering, in zyn ambt gepleegd. Te Gennep vermaakte zich de zer dagen eene jongejuffrouw van 10 X 7 zomers mettouwtje-springen. Heden, Zaterdag, dient voor de rechtbank te Brugge de klacht, door Bchipper D. Verbaan, van Scheveningen, ingebracht tegen den schipper van den kotter 145 uit Ostende, wegens het op 15 November 1889 moedwillig stuk-zeilen van den mast van zyn vaartuig en het toebrengen van andere be- langryke schade aan zyn schip. Schipper V. en eenige zeelieden zyn giste ren naar Brugge vertrokken. Als eene byzonderheid kan worden vermeld dat gisteren te Scheveningen zyn verkocht twee heilbotten, welke daar zelden worden gezien. Zy brachten ƒ16 en ƒ18 op. Uit IJ muiden wordt aan de „N. R. C." gemeld, dd. 21 Maart: Te 4 uren stoomde het stoomschip „Caland", eenigszins siagzy liggend, de sluizen binnen en veroorzaakte aan eene der sluisdeuren be- langrgke schade; de deur zelve is ontzet, en de leuning benevens een gedeelte van den hardsteenen kaaimuur zyn aanmerkeiyk be schadigd. Met het oog op de laatste in het Noordzee kanaal plaats gehad hebbende ongelukken, zooals het zinken van het schip „Thorbecke Vn", het inloopen van de sluisdeuren door het stoomschip „Hartville" en de aanvaring van gisteren van de booten „Rydal Holme" en „Redruth", wordt het door de autoriteiten meer en meer wenscheiyk of hoog noodig geacht, om dit door afdoende maatregelen te voorkomen. Men zou dan de stoomschepen niet meer de sluis laten binnen s t o o m e n zooals tot heden het geval is, waardoor dan wel eenig tydverlies zou ontstaan, maar wat door eene betere inrichting voor de opening en sluiting der sluisdeuren zou kunnen worden opgehe ven. In plaats dat men eene hydraulische machine hiertoe bezigt, wordt dit nog steeds door menschenhanden verricht, wat tot groot oponthoud aanleiding geeft. By de in aan bouw zynde grootere sluis zal dan ook va» hydraulische kracht gebruik worden gemaakt. Om aanvaringen in het kanaal voortaan tl voorkomen, zou men de schepen, die naar zee vertrekken, willen laten stoppen en vastmaken by eventueele ontmoetingen van binnenko mende schepen, daar het kanaal te nauw is om elkander veilig te passeeren, en vooral in de bocht by Buitenhuizen hoogst gevaariyk is. Een meisje, dat te Beusichem een broertje onder hare hoede moest nemen, was zóó druk met eenige andere meisjes aa» het touwtje-springen, dat zy haar broertje uit het gezicht verloor en het driejarig kind, toen men het miste, vlak by de plaats, waar de kinderen speeldeD, verdronken in eene sloot werd gevonden. Het Egyptische aardrykskundlg genootschap zal Stanley een ryk versierd ge tuigschrift in het Arabisch overhandigen, dat in een sierlyke Egyptische doos wordt bewaard. Op 5 April vertrekt de groote ontdekkings reiziger naar Europa. KOLONIËN. BATAVIA, 15-22 Febr. (Vervolg.) Van Atjeh vernemen wy dat ter voor koming van diefstallen van yzerdraad en het opbreken van rails, des nachts gepantserde tramwagens op de lynen worden gesteld, waarin detachementen worden verscholen, die elk oogenblik gereed zyn handelend op te treden. Nu en dan ook doen die wagens nachteiyke ritjes om ook op andere punten van de baa» een wakend oog te houden. Hoe nuttig deze maatregel misschien ook is, de toestand van de in de wagens over nachtende militairen kan niet benydenswaardig worden geacht. (Java-Bodc). Aan een particulieren brief uit Medan (Deli) ontleent de „N. R. C." het volgende: Op de onderneming Tandjong Morawa, alwaar de hoofdadministratie der Senembah- JUNI 1890. Het Collegium Clr. Aead. Lugd. Bat. Supr. zal op 51A VHA (6 31 MAART 1890, des namiddags te 3 uren, in het open baar in de Sociëteit Minerva, (ingang Vrouwen- steeg), te L"iden, AAMBK8TEDEM: Het leveren van een houten Feestgebouw en eenige bijkomen de werken, in bet Park te lelden, ten gebrnlke bij de In 1890 te honden lustrumfeesten. Bestek en Tcekenlngcn zyn a l.iO por stel verkrygbaar by den Boekhandelaar P. SOMERWIL, te Leiden. Information zyn te bekomen ten kantore van den Architect-Ingenieur D. E. C. KNUTTEL, te Leiden, door wien aanwyzing in loco zal worden gedaan Donderdag 27 Maart, des na middags te 2 uren. Namens het Betuur, Th. B. PLEYTE. Praeses. O. VAN NISPEN, Ab-Actis. Door bijzondere omstandigheden te koop aangebodeneen welbeklantan lVInkel met annexe Woning, waarin sinds jaren de zaak in Kleeden, Matten, Borstelwerk en meer aanverwante artikelen wordt uitgeoefend, staande en gelegen op een welvarond Dorp in de Prov. Z.-H. Br. fr. onder lett. E aan het Bureel van dit Blad. BOTERMARKT 5 EN 6. SjPEOI^LITEIT ra De ondergeteekendo maakt zijn geachten Stadgenooten bekend dat hij heden heeft ontvangen nieuwe Fransclie, Dultsche en Engclschc Stoffen, belooft eene prompte en civiele bediening, nette Coupe, en levert tegen alle concurreerende prijzen. 2 Dcelen Vrouwenliefde voor ƒ0.50 met het voor iedereen onmisbare Complimenteerboek, te zamen voor den spotprijs van f2. Nos. 1—2. Vrouwenliefde, het veel besproken, prachtige Werk van L. Van Wald, 2 deelen, pas kort geleden uitgegeven voor ƒ6.50. No. 3. Nieuw Complimenteerboek, Handleiding om zich in gezelschappen onbe rispelijk te gedragen en daarin gepast te spre ken, alsmede opgave der verschillende vormen, waaronder Invitatiën, Bekendmakingen en hoe de antwoorden daarop behooren te worden opgesteld, met de titilatuur, die aan verschil lende standen der Maatschappij gegeven wordt, verder de regelen der wellevendheid tot in de kleinste bijzonderheden, alsook Toosten, Toe spraken, Brieven enz., ten slotte eene Bloe menspraak, uitgezochte Albumversjes, Lief desverklaringen in Poëzie, eenige nieuwe Aardigheden voor Bruiloften, enz., enz., énz. een boek voor den goeden toon en voor den meer gedistingeerden smaak in taal, in hou ding, in beweging en in gedrag. Redeneer hier niet lang by U zelf, want ik lever slechts af zoolang de voorraad strekt. Aan den "Winkel afgehaald a contant voor slechts ƒ2. Franco thuis op ontvangst van Postwissel, waarby staat: Voor Dames en Heeren. D. BOLLE, Bazaar van Goedkoope Boe ken, Hang b/d. Vischmarkt, te Rotterdam. DE sluit op voordeelige voorwaarden aUc verzekeringen, die het menscheljjk leven ten grondslag hebben en nlt statistieke gegevens te berekenen zij n. Nadere inlichtingen worden gaarne ver strekt door den Heer W. KAPTElfïf, Hoofd-Agont, en II. KOPPE8CHAAR, Correspondent, alsmede door de Agenten: C. HAASEN, FAKKEL en G. HEV- DHIK9, te Leiden, J. 711 WEE, te Katwijk a/d. Rijn, J. FE liSI, te Warmond, en L. VAN LEEl'H'EA, te Zoetsncoude. B/emVE VOOEZIEN. Kropsla 12.] Cts. per stuk, Rady3 7 Cts. de bos, Spinazie 60 Cts. de mand, Dunsel, kleine Worteltjes 8 Cts. het pond, Brusselach Loof 15 Cts., Zuurkool 5 en 7 Cts, Snyboonen 10 en 12] Cts., Heerenboonen 10 Cts., Andyvie 8 Cts., Stoofperen 12 Cts., Zoete Venen 10 Cts., versche Kipeieren 5 Cts. Minzaam aanbevelend, M. C. LAMAN, Koorlammersteeg. een geheel vernieuwd Benedenhuis met Tuin. Het huis bevat: 4 Kamers, Keuken, Meidenkamer, Plaats, Schuurtje, Gas- en Wa terleiding, is gelegen aan de Havenhuur prijs f2G0 per jaar. Adres: G. SPLINTER, Hooigracht No. 5.

Leidsch Dagblad | 1890 | | pagina 13