GUTTA-PERCHA REGENMANTELS, ïin Inch Groot Assortiment Botermarkt 5 en 6. GEBRs. REÏNKE. Ruhrkolen, PLEIZIERTREIN in de Koffiebaal Breuklijders Uil. C.J. iii(l,,Dl Mar ARNHEM 61 tin, Grondig* Piano-onderricht, ƒ1.25. Watertocht ƒ1.25. NAAR MARKEN Haarlemmerstraat, tegenover de Donkerstee^. VOORHANDEN in alle grootten. Gelden op 1ste Hypotheek EXCELSIOR. IN LOSSING: Ned. Rhijnspoorweg. niet MUZIEK. Brandewijn voor Inmaak. alle soorten bruine Jacoha- en blauwe Keulsche Inmaakpotten. zuivere Preanger-Koffie. Antwerpen, 35 Groenplaats. gebouw te redden. De paarden werden met levensgevaar nog uit den brand gehaald; al het andere rundvee en varkens kwamen in de vlammen om. De oorzaak is vermoedelijk het broeien van het hooi. Alles was ver zekerd. Men schrijft uit Apeldoorn: Het is niet meer oen gerucht, maar een feit, dat de Apeldoornsche lucifersfabriek hare werk zaamheden zal staken. Gepasseerden Zaterdag werd door den directeur der fabriek, den heer Bastiaans, aan de werklieden gezegd dat de werkzaamheden aan het einde dezer maand ophouden. Eenigen der geschiktste employés en arbeiders kunnen alsdan op de te Eindhoven in werking te stellen fabriek wor den geplaatst. Zutf.Grt.) Aan de secretarie van Diepen veen kwam iemand van ruim '24-jarigen leef tijd aangeven, dat hij van plan was te gaan trouwen. Daar hy echter op de meeste hem gedane vragen geen antwoord kon geven, en zelfs den naam zijner aanstaande niet met de noodige zekerheid wist te zeggen, moest de voorbereiding tot het huwelijk tot nader worden uitgesteld. Een lid van den Baad vaneen der aanzienlijkste plattelandsgemeenten in Zeeland, die meende dat men hem wat hoog in den hoofdeiijken omslag had aangeslagen, diende de volgende reclame in: „De WelEd. Heeren van het dageiyksch bestuur en tevens ook aan de WEdl. Heeren van de Gemeenteraad. Ik als lid van de Raad ben daar niet tegen woordig geweest. Door mijne afwezigheid toen den hoofdeiijken omslag is vastgesteld heb ik mijn aanslag biljet nagezien en daarin heb ik gezien dat ik in de 13e klasse ben gebleven. Ik zou gaarne zien als dat de ge- I meenteraad mi) klasseerd in de 11e klasse. Mijn inkomen is slechts 2000 in de plaats j van 2700 f daar ik maar een klein landbou- wersgebruik heb waar ik vroeger een grootere zaak in onderhandelingen had. Dus Heeren heb de goedheid my te aan- j hooren. De beste groetenissen van mi) als lide van de gemeenteraad." Naar aan de „Midd. Ct." wordt medegedeeld, heeft het raadslid zich, op grond van art. 272 van het 'Wetboek van Strafrecht, tot den Minister gewend, omdat de reclame in geheime zitting is behandeld geworden. Te St.-Ouen, by Parijs, had de opstijging van een luchtballon onder treurige omstandigheden plaats. Toen het teeken tot losmaking der touwen gegeven werd, slingerde een heftige windstoot den ballon ter zijde, waardoor de mannen, die de touwen hielden, tegen de nabyzynde muren werden geworpen. Toen steeg de ballon omhoog, rakelings langs de daken. Het publiek werd met ontzetting vervuld, toen de ballon vry was, want het bemerkte dat de gezichten der in het woest heen en weer slingerende schuitje gezeten passagiers met bloed bedekt waren. Eindeiyk geraakte het gevaarte uit het gezicht. Latere berichten melden dat de luchtballon terecht is. Zonder ongeval daalde by naby Pontherry, en geen der reizigers heeft, vreemd genoeg, noemenswaardig letsel bekomen. Toen de ballon by de opstyging te St.-Ouen tegen een dak sloeg, kregen de reizigers slechts eenige kneuzingen van weinig beteekenis. Aan het „Fremdenblatt" wordt uit Milaan geschreven: De 19-jarige barones Cantoni, eene jonge dame, bekend zoowel om hare schoonheid als om hare zonderlinge luimen, is in allen ernst voornemens in No vember van dit jaar eene reis te ondernemen in het binnenland van Afrika. De koene rei zigster zal vergezeld worden door eene harer bloedverwanten, eene oudere dame uit de hooge Oostenryksche aristocratie. Als leider der uit vele knechts en dienaars bestaande karavaan werd hoofdman Camperio geworfd. De reis zal den lsten November beginnen en dertien maanden duren. Eerst zal Aden, dan Massowah bezocht worden, waarop ba rones Cantoni met allen ernst wil doordringen in het binnenste van het duistere werelddeel. Yoor het po 1 i tiegerecht van Clerkenwell (Londen) had zich Maandag eene vrouw te verantwoorden wegens eene daad van gruwelyke wreedheid. Zy had zich laten wysmaken dat hot beste middel om kinderen het liegen af te leeren, was, hun de tong te verbranden met een gloeiend krulyzer; daar zy zulk een voorwerp niet had, nam zy de proef by haar zoontje met eene gloeiende pook, waarmee ze het kind aan tong en mond vry ernstige brandwonden toebracht. De rechter veroordeelde haar niet, maar stelde haar althans voorloopig als slachtoffer van een betreurenswaardig bygeloof, onder het strengste toezicht van haren echtgenoot. In de laatste zitting der „Aca démie des sciences morales et politiques" heeft de heer Henri Jolly belangryke mededee- lingen gedaan omtrent do toeneming der mis daden by minderjarigen. In vyftig jaren is het aantal beklaagden beneden de zestien jaren met 140 percent toegenomen; dat der beklaagden tusschen zestien en twintig jaren met 240 percent. Een merkwaardig verbod. De Russische regeoring heeft, volgens hot „Archiv für Eisenbahnwesen", verboden kleine kin deren, in manden gepakt, als „vrachtgoed" te verzenden naar vondelingenhuizen of der- gelyko gestichten. Het moet in Rusland her- haaldeiyk zyn voorgekomen, dat zuigelingen op die wyze soms acht tegeiyk, in ééne mand verzonden werden. De heer Gagneur, afgevaardigde by de Fransche Kamer voor Jura, een yverig voorstander van de lykverbranding, is dezer dagen overleden. Zyn lyk was het eerste, dat in don nieuwen oven op het kerkhof Père Lachaise verbrand werd. De oven was op 800 graden warmte gestookt en in een uur was de ontbinding geheel afgeloopen. De asch werd in eene urn in een kelder geplaatst, welke daartoe van stadswege is ingericht. Te Poitiers is een vry hevige aardschok waargenomen. Meubelen werden verschoven en klokken tot stilstand gebracht. Er word echter geene schade van oenig belang aangericht. Te Calais zullen eerstdaags omstreeks 300 brandspuitgasten uit Londen met paarden, stoomspuiten, ladders en ander reddingstuig worden ontscheept, om aan den internationalen wedstryd te Parys te gaan deelnemen. By het gezelschap bevinden zich 20 vrouwen, die, ovenals de mannen, een helm dragen en op dezelfde wyze als zy de spuiten bedienen. Uit Londen wordt gemeld dat te Bootle een pakhuis, waarin 4000 balen katoen waren opgeslagen, geheel is uitge brand. De schade wordt op 25,000 pd. st. geschat. INGEZONDEN. Mijnheer de Eedacteur! Dat vele slagers vlugge menschen zyn, vooral zeer vlugge menschen, wanneer het geldt de vleeschpryzen te verhoogen, zult u, evenals ik, wel by ondervinding weten. Dat slagers evenwol een verbond sluiten om hunne klanten voor goedkoop vleesch te vry waren, was u en menigeen misschien niet bekend. Welnu, Mynheer de Redacteur, toevallig kwam ik er achter, dat eenige slagers hier ter stede (de menschen vergaten in hunne vlugheid „bedektelyk" te handelen) samen zweren om het vleesch met 15 Augustus a. s. weder op te slaan. Komt men dus dien 15den Augustus in den winkel of krygt men het vleesch thuisbezorgd, dan hoort men opeens of wordt plotseling gewaar dat het vleesch is opgeslagen, en vraagt men dan 15 Augustus a. s. of eerst volgende dagen waarom die prysverhooging plaats heeft, dan zal het antwoord des slagers of van zyn trouwen knecht wel luiden„De beesten zyn zoo duur!" Al bevatte dat antwoord waarheid, dan ge loof ik dat de slagers nog niet dadelijk tot opslag behoefden over te gaan, want zy ver dienden (en dit is een feit) vóór 15 Aug. a. s. zooveel, dat een beest heel wat duurder kan worden, willen zy zich genoodzaakt zien het vleesch op te slaan op 15 Augustus. Een slager staat het echter vry het vleesch op te slaan, als hy na 15 Augustus met eene gewone winst niet tevreden is. Maar mogen slagers met elkander een ver bond sluiten om met alle gewold het vleesch duur te laten betalen, om elk koopje te bannen'? Ik geloof het niet en wensch de aan dacht op deze verkeerdheid te vestigen en er vleeschgebruikers voor te waarschuwen. Rechtschapen slagers, die niet tot de bond- genooten behooren, met matige winst tevreden zyn en toch, hetgeen Z9er goed mogelyk is, best vleesch vorkoopen, zullen dus wèl doen, aan te kondigen, dat het vleesch niet op-, maar, (wie weet, als protest) afgeslagen of anders op denzelfden prys gebleven is als vóór 15 Augustus. Leiden, 14 Aug. 1889. V. d. P. CORRESPONDENTIE, ons blad geschikt. J. L. D.Niet voor beschikbaar a 4 en 4'/4 pCt., tot hoogstens 00 pCt. dor getaxeerde waarde van het onderpand. De beste Amerikaansche haarhersteller geeft aan gryze haren de vorige kleur terug, be vordert de groeikracht en belet de huidziekte. Gewaarborgde uitslagen. Gemakkelyk en spaarzaam gebruik. Zeer groote flacons. Prys fl. 1.50. Generaal bewaarplaats: D. J. MEYSISIO, Kapper, Parfumeur, te Leiden. van DE RUÏTER HARMSEN, te Utrecht, is te Leiden te bekomen by N. K. SWE- 1 MER, Drogist, Mare. Prijs ƒ1.50 en i ƒ2.50 per flacon. Wacht U voor namaak, wat in omloop isl Zie getuigschriften. j itMta eene lading grove tegen concurreerenden prys, bU C. CRAMER, Oude Ryn No. 71, by de Middelstegracht. voor derde klasse-Reizigers: van Rotterdam, iVieuueikeik, Oude- watei', Gouda, Leiden, Alfcn en Bodcgravc op WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1SSO. Zie Aanplak- en Strooibiljetten. volgens de methode der Koninklijke Muziek school, ad f 0.50 de les. Adres: McJ. S. M. KXOTTKK, Hooi gracht 109. Op Donderdag den 22stcn Augustus a. s. vertrekt van de Haven eene FEE8T- DOOT naar Marken. De tocht neemt een aanvang des morgens te halfzes. Kaarten verkrygbaar a 1.25 de persocn tot uiterlyk Dinsdag 20 Augustus, te 12 uren, by den Heer C. VERRA, Haven, te Leiden. DE COMMISSIE. Franschoper fl. f 0.90. Inlandsche No. 10.80. dito No. 2 0.75. per liter is de prijs minder. A. WACEflASI, Rapenburg 97. 11 Puddingpoeder in 7 smaken, 10 Cts. p. p.; Vanillesuiker 5 Cts. per pakje (de plaats innemende van stokjes Vanille). Verkrygb. in alle Kruiden.- en Comest.-Wink. brandt men dagelijks op Duitsche wijze: Uitmuntende door geur en smaak. Prijs per 5 ons Ï5 Cents. VERHOUW STOKHUTZEN, NIEUWE RIJN 47. Volkomens genezing der Breuken, speciale inrichting voor Vrouwenziekten, genezing der verzwakkingen en verplaatsing der Baarmoeder. Eene Dame is aan het gesticht verbonden. Dr. WAERSEGERS, Breukmeester van de Belgische Gasthuizen, Groot-Officier, Comman deur enz. van verschillende Orden, 60 gouden Medailles en Eere-Diploma's. LsrDMf, ter Boekdrukkerij van A. W. SIJTHOFF.

Leidsch Dagblad | 1889 | | pagina 6