EERSTE GROOTE OPRUIMING VAN LAPPEN, Buitengewoon Lage Prijzen. Prijzen als altijd streng vast, log slechts 2 dagen duurt deze buitengewoon voordeelige Opruiming. J. C. KORT. Wit Katoen, Graslinnen6|4 en Bazijns, ,04 Halflinnen voor Lakens, 6|4 en ,0i4 Ongebleekt Katoen voor Hemden en Lakens. EENE GROOTE PARTIJ Lappen, Kepers en Amersfoort, Servetgoederen, Piqué's enz., enz. Baaien, Bevers, Buckskins en Meltons, enz., enz. Japonstoffen, zwarte Thibets, Fantaisie-Katoenen, Indigo Satine Drills enz., enz. Haarlemmerstraat 122, over de Donkersteeg. 8 tot 11 September te Christiania zal ver gaderen, vormt een aangenaam besluit van het Noordelijke zomerseizoen. Koning Oscar zal het congres te Stokholm en de Noorweeg- sche minister van onderwijs het congres te Christiania openen. Na afloop der vergaderin gen zullen de oriëntalisten te zamen de schil derachtige oude stad Gothenburg bezoeken en den meest romantischen van alle water vallen de „Trollhatta." (BW.) Ook aan de „Ja va-B ode" wordt een geval medegedeeld van hersenvliesont steking bij een klein kind, ontstaan door de gewoonte van de min om het over den sche del te wrijven, ten einde het in slaap te krij gen. Het kind is gestorven. Eene dame schrijft uit St.-Moritz: „Het is hier boven op de bergen vreeselük koudwij loopen hier in het hotel in doeken en mantels gewikkeld, en wie geene warme kleedingstukken heeft medegenomen, rilt van de koude. Terwijl ik dit schrijf, staat er eene groote vaas met wilde bloemen voor my, maar huiten valt de regen in stroomen, en, ware het niet om de bloemen, dan zou men denken in den winter, in plaats van in het hartje van den zomer te z(jn." Millets „Angelus" is Zaterdag het eigendom der „American Art-Association" geworden tegen betaling van 580,650 fr. De heer Antonin Proust heeft het kunstwerk aan den heer Sutton overhandigd en ontving daarvoor een wissel tot bovengenoemd be drag, te betalen door het bankiershuis Drexel te Parijs. Gedurende twee dagen is de „Angelus" tentoongesteld geweest. De op brengst daarvan was 4545 fr., waarvan Mil lets weduwe 2000 en de slachtoffers der ontploffing te St.-Étienne 2545 fr. ontvingen. Millet ontving indertijd 1800 fr. voor de „Angelus." Uit Luzsrn wordt gemeld dat het hotel Weisshorn, in het Zermatthal, door brand is vernield. Menschenlevens gingen daarbij niet verloren. De heer Douls, de Pransche rei- ziger, die een onderzoekingstocht maakt in Tombukto, is waarschijnlijk omgekomen. Te Parijs is ten minste bericht ontvangen dat op den weg naar Tombukto een Franschman is vermoord, en nu vermoedt men dat dit de heer Douls is. De minister van buiten- landsche zaken heeft terstond inlichtingen gevraagd. Te Londen is onlangs een hoed verkocht, welke door Shakespeare gedragen moet z(jn. Voor dat dichterhoofddeksel werd 100 pd. st. 1200) betaald. Voor den gelukkigen eigenaar is het te hopen, dat er nog iets van Shakespeare's genie in den hoed is blijven hangen. BUITENLAND. Frankrijk. Gelijk men weet, zeide de heer Quesnai de Beaurepaire, de Parijsche procureur-generaal, in zijne akte van beschuldiging tegen generaal Boulanger, dat Boulanger, alvorens als minister van oorlog af te treden, 30,000 fr. in zijn zak heeft gestoken. De heer Rochefort tracht nu deze beschul diging te ontzenuwen door in de „Intransi- geant" eene quitantie af te drukken, waarin iemand, wiens handteekening onleesbaar is, verklaart 30,000 fr. van generaal Boulanger ontvangen te hebben „wegens diensten, aan het ministerie van oorlog in Duitschland en België bewezen." Volgens de „Intransigeant" is de naam van den onderteekenaar Alex. Mondia, maar daar deze persoon aan het departement van oorlog niet bekend is, wordt aan Rochefort's mededeeling geene waarde gehecht. Tot dusver zijn ontslagen wegens Boulan- gisme 20 burgemeesters, 15 ambtenaren bij de posterijen en telegraphie en eonige officieren. Negen duizend burgemeesters hebben de uitnoodiging aangenomen tot bijwoning van het groote feestmaal, hetwelk de Parijsche gemeenteraad den 18den Augustus zal geven. In het geheel wordt op 10,000 gasten gerekend. De bekende Boulangistische afgevaardigde Le Hérissé, directeur van het blad „La Cocarde," is ook voor het Hooge Gerechtshof gedagvaard, ten einde zich te verantwoorden wegens het ontvreemden van de getuigenverhooren, welke in de „Cocarde" openbaar zjjn gemaakt. De heer Le Royer, voorzitter van den Senaat, heeft den senatoren doen weten dat den 8sten Augustus de eerste bijeenkomst van het Hooge-Hof van justitie zal worden gehouden. Het hof zal bijeenkomen te Parijs en niet te Versailles, gelijk eerst werd aan gekondigd. Dxilt*ohland. Keizer Frans Jozef komt den 12den Augus tus te Berlijn. Wegens den rouw over den dood van kroonprins Rudolf blijven op verzoek des keizers feestelijkheden achterwege. De gemeenteraad zal daarom ook de straten niet doen versieren. De keizer zal zijn intrek nemen in het oude slot en in plaats van aan het gewone station afstappen aan het station in den Thiergarten, omdat hem daardoor de pijnlijke herinnering wordt bespaard, welke het rijden door de Königgratzstrasse by hem zoude opwekken. Nu kan de keizer langs de Linden naar het paleis ryden. De Oostenryksche keizer zal de groote pa rade en de oefening der troepen bywonen, doch overigens worden geene feesten gegeven behalve één feestmaal ten paleize. België. Er wordt gemeld dat de heer Du Toit, de directeur van het onderwys in de ZuidAfri- kaansche republiek, te Brussel vertoeft. De heer Du Toit is naar Europa gekomen wegens de Nederlandsche Hoogeschool, welke, volgens besluit van den Volksraad, te Pretoria zal worden opgericht. Te Antwerpen is de eerste markt ge houden van ivoor, hetwelk uit den Congo- staat is aangevoerd. De stoombooten „Africa" en „Benguela" brachten 15,000 kilogram ivoor, welke grootendeels aan buitenlandsche koopers zyn verkocht. De 1139 tanden brachten gemiddeld 28 fr. per stuk op, en de geheele opbrengst was meer dan 400,000 fr. Weer zyn V500 kilogram op weg,' zoodat men over drie maanden weer eene verkooping denkt te houden. Groot-Brltannlë. De „Royal Agricultural Society" te Londen heeft weer eene vergadering, gehouden, waar een voorstel werd behandeld om der regeering te verzoeken het verbod van invoer van levend vee uit Nederland te handhaven, totdat er geen mond- en klauwzeer meer in Duitschland zou voorkomen. Men besloot echter dit voorstel niet te steunen, daar het niet noodig werd geacht verder by de regeering op handhaving van dit verbod aan te dringen. Uit Nederland zyn sedert het vorige besluit der maatschappy geene nieuwe gevallen van de ziekte gemeld en daarom meende de vergadering deze zaak gerust aan de regeering te kunnen overlaten. Een amendement om by dit antwoord te voegen dat de invoer van levend vee uit Nederland werd afgekeurd, zoolang het klauw en mondzeer in Duitschland heerschte, werd met 12 tegen 7 stemmen verworpen. Even ongunstig als het weder Zaterdag was, zoodat zelfs de revue der vloot moest worden uitgesteld, even prachtig was het Vrydag, toen keizer Wilhelm in de baai van Osborne aan wal stapte. De feestelyke ver lichting van de schepen in de baai en het park by Osborne-House, slaagde dan ook bovenmate. Byzonder indrukwekkend was de aan komst van het Duitsche eskader, hetwelk door de 110 Engelsche oorlogsschepen, die voor de revue by Spithead gereed lagen, met saluutschoten werd begroet. Het Duitsche eskader, hetwelk uit 8 oorlogsschepen be staat, beantwoordde dit saluut. Keizer Wilhelm werd te Osborne met den prins van Wales, die reeds te voren aan boord der „Hohen- zollern" was gegaan, naar Osborne-House geleid, waar de keizer als gast van koningin Victoria zyn intrek heeft genomen. Dat de revue der vloot niet kon doorgaan, was eene groote teleurstelling, daar duizenden van alle kanten naar Osborne waren geko men om het grootsche schouwspel te zien. Alleen uit de City waren, onder leiding van den lord-mayor, 300 leden van verschillende vereenigingen per extra-trein naar South ampton vertrokken. De Londensche correspondent van de „Liberté" beweert te weten dat de Fransche gezant te Londen, de heer Waddington, op last der Fransche regeering reeds de eerste stappen heeft gedaan, ten einde de uitleve ring van generaal Boulanger te verkrygen. Egypte. Generaal Grenfell heeft gisteren de Derwi- schen by Toski aangetast en hen volkomen op de vlucht gejaagd. Wad-el-Njumi, hun aanvoerder, is gedood. Het verlies der Denvi- schen wordt geschat op 1500 man; dat der Egyptenaren is gering. log Ms 2 dagen, DINSDAG en WOENSDAG: Liidin, tor Boekdrukker)) van A. W. SIJTHOFF.

Leidsch Dagblad | 1889 | | pagina 6