1 J. C. B0LD00T. I 1 DARWIN. De Gracieuse. Vermist: BOSOHGEUR. 8 Gas-V erlichting. SIEMENS en ULRICI, GEBRS. REINKE, Te huur of te koop, Voor slechts f 1.90 ruimen wy weer op: EEN ZWARTE DOESHOND, Burgerlijke Stand. M. H. VAN WAVEREN, Flacons met Boscbgeur, niet voorzien van den naam J. C. BOLDOOT, zijn niet uit mijne fabriek afkomstig. M 1>JE VRIES t& STEVENS. wr BUITENLAND. Frankr|[k. Onder de papieren van generaal Boulanger zyn o. a. gevonden 25 kaartjes van klerken by de regeerings-bureaux, die den generaal met zijne verkiezing te Parijs hebben geluk gewenscht. Aan al deze ambtenaren is tegen 1 Aug. ontslag verleend. Tot de betreurenswaardige voorvallen, welke de feestviering op 14 Juli te Parijs kenmerkten, behoort ook de verwoesting van een koffiehuis in de „Rue Royale." Omstreeks 9 uren in den avond zaten eenige gasten op het troittoir. Een troep feestgangers ging voorbij en stiet een tafeltje om. Er ontstond eene woordenwisseling en spoedig riep er dén uit het volk: „Er hangt geen vlag uit." Dit was ook inderdaad het geval, omdat er geene gelegenheid was eene vlag uit te steken, maar daarentegen had de heer Imoda, de eigenaar van het koffiehuis, zijne woning met gaspitjes verlicht. Ten einde echter de menigte tevreden te stellen, werd in een der naburige huizen eene vlag geleend en ontplooid, maar o weel het toeval wilde, dat het eene Italiaansche vlag was. Nu was er geen houden meer aan. „Weg met Crispil weg met Bismarck 1" riep het volk, stormde op het terras en sloeg de ta feltjes en de ruiten stuk. Twee kellners, die het eigendom van hun patroon trachtten te verdedigen, werden gewond. Weldra kwam eene afdeeling politie-agenten, welke het volk uiteendreef en erger schandalen belette. De eigenaar van het koffiehuis is geen Italiaan, noch een Pruis, maar een Luxem burger, die reeds jaren te Parijs woont, ge naturaliseerd is en met eene Fransche vrouw is gehuwd. Den volgenden ochtend opende hy het koffiehuis weer, maar moest dit spoe dig weer sluiten, wegens de dreigende hou- ding, welke het volk tegen hem aannam. De journalist Beltz de Villas, die te Marseille in een duel zijn collega Pierrotti doodde, is in hechtenis genomen en zal we gens moord terechtstaan. DulUohland. Prins Von Bismarck zal den lOden Aug. uit Varzin naar Berlijn terugkeeren, ten einde tegenwoordig te zijn bi) de ontmoeting tus- schen de keizers van Duitschland en Oostenrijk. Het ontstaan der soorten door middel van natuurkeus en het bewaard blijven der bevoor rechte rassen, het grondwerk van CHARLES DARWIN en zijne theorie over de natuurlijke teeltkeus van menschen en dieren, het be- roemdo, eerste en grootste meesterwerk over den strijd voor het bestaan. dit meest beroemde werk der 19de eeuw, DARWIN, The origin of species by means of natural seiection, uit het En- gelsch vertaald door Dr. T. C. WINKLER. Vraag over dat werk aan alle geleerden der wereld, informeer eens over dit boek bjj elk, die op de hoogte is der nieuwste wetenschap pen, en iedereen zal toestemmen, dat DARWIN, „Het ontstaan der soorten van planten, dieren en menschen op onze aarde, het mysterie der mysteriën" verklaart in eene heldere taal en vloeienden styl, vertaald en bewerkt door Dr. T. C. WINKLER, waardoor het voor ieder een verstaanbaar is. Wijzigingen in tammen staat.-Wijzigingen in Natuurstaat. - De strijd om het Bestaan.- De Natuurkeus.Wetten der Veranderlijk heid.—Bezwaren tegen de leer en tegen de theorie der Natuurkeus. Het instinct.Ver bastering. Onvolkomenheid. Opvolging der bewerktuigde wezens. Verspreiding der soor ten over de aarde. Wederkeerige verwant schappen.—Vormleer, kiemleer en werktuigen, die in beginsel aanwezig zijn. Deze 2de druk is bjjna 500 blz. dik en gaat spoedig voor den spotprijs van ƒ1.90 wel weg. Gebonden exemplaren in prachtbanden voor slecbts 2.25. Na ontvangst van postwissel, waarop staat: „DARWIN", geschiedt dezen- ding franco door 't geheelé land. Verkrijgbaar bij GEBRs. E. d 91. COHEN, Magazijnen van Goedkoope Boeken te Arnhem of te Nijmegen. Keizer Wilhelm is op' zyne reis naar de Noordkaap te Drontheim aangekomen. De keizer bezichtigde de merkwaardigheden der stad en zette daarna de reis naar Hammer- fest voort. De werkstakende bakkers te Berlyn heb- ben weer eene vergadering gehouden en be sloten de werkstaking voort te zetten. Even wel hebben zy eenige hunner eischen laten vallen en eene commissie benoemd, welke de bemiddeling van den stadssyndicus Eberty zal inroepen om tot een vergelyk te komen met de patroons. Tydens eene beraadslaging van den ge meenteraad van Hannover over het toestaan van een krediet voor de ontvangst van den keizer by gelegenheid der groote manoeuvres, verlieten de gemeenteraadsleden, behoorende tot de party der Welfen, de vergaderzaal. De burgemeester en twee leden, alleen ge bleven, besloten een krediet toe te staan van 8400 mark. De groothertog van Baden heeft de byna gereed zynde 3200 meter lange tunnel by Schopfheim, in Baden, in oogenschouw ge nomen. By deze gelegenheid ontving de tunnel ook een naam en zal voortaan heeten „groot- hertog Frederik-tunnel." De tunnel zoowel als een groot deel der in de nabyheid liggende open spoorbaan wordt onder leiding en volgens plan van den heer Leo Arnoldi, uit Mainz, gemaakt. De „National Zeitung" maakt een brief openbaar van Karl Peters, gedagteekend Zan zibar 29 Mei, waarin deze bekende leider der Duitsche expeditie tot bevryding van Emin- Pacba zich in de heftigste bewoordingen be klaagt over de Engelsche politiek in Oost- Afrika. Hy zegt dat officieren van de Engel sche blokkade-schepen herhaaldelyk getracht hebben de Duitsche expeditie te belemmeren en te ontwapenen, uit vrees dat zy gelukki ger dan Stanley zou zyn en aan Emin-Pacha hulp brengen zou, waardoor Engelands ge heime bedoelingen verydeld zouden kunnen worden met betrekking tot het grondgebied, hetwelk Emin-Pacha in bezit heeft. Te Essen is den 14den dezer een stand- beeld voor Alfred Krupp onthuld, dat door het gemeentebestuur ter eere van den be roemden kanonnengieter en pantserplaten- maker is opgericht. Dat hem inderdaad in die BOTERMARKT 5 EN 6. SPECIALITEIT IN HEEREN- OVERHEHDEN, BOORDEN, MANCHETTEN en TRICOTTAGEN. Puddingpoeder in 7 smaken, 10 Cts. p. p.; Vanillesuiker 5 Cts. per pakje (de plaats innemende van stokjes Vanille). Yerkrygb. in alle Kruiden.- en Comest.-Wink. even buiten de stad, een HUIS met grooten TVINi. Het huis bevat: groote Voorkamer, Alkoof en Tuinkamer; voorts: breede Gang, open Trap, Keuken, enz. Bovengroote Voor kamer met Slaapkamer en grooten Zolder; het bovenste geschikt om te verhuren. Adres met franco brieven onder letter J aan het Bureel van dit Blad. hoedanigheid deze hulde wordt gebracht, deed de burgemeester in zyne feestrede uitkomen, toen hy zeide„dat de donder van Krupp's kanonnen diens roem verkondigd heeft aan tydgenoot en nakomelingschap." Maar het was tevens om hem te eeren als een goed burger en een trouw vriend zyner werk lieden, dat in de plaats zyner geboorte, tegen over het stadhuis, zyne gestalte voortaan in brons zal pryken. Het beeld is door prof. Schapper ontworpen en stelt Krupp voor in staande houding; het hoofd omhoog, de rechterhand steunende op een aanbeeld, hooge laarzen aan de voeten en eene jagersmuts in de linkerhand. BelfflK. De bekende Belgische agent Pourbaix, die eene zoo treurige rol speelde by het socialisten- proces te Bergen en tot vyftien dagen ge vangenisstraf werd veroordeeld, is in hooger beroep gekomen. Het hof van appèl heeft nu uitspraak gedaan en zyne straf tot twee maanden verhoogd. Te Brussel is het standbeeld onthuld voor Jan Baptist van Helmont, den bekenden geneesheer en philosoof, die in 1577 te Brussel het levenslicht aanschouwde en in 1C45 overleed. Groot-BrltannlA Het Hoogerhuis heeft by derde lezing het voorstel aangenomen, waarby de Manchester Sheffield- en Lincolnshire-Spoorwegmaatschap- py wordt gemachtigd, stoombootlynen met het vaste land aan te leggen. De uitgevers Longmans te Londen zullen het reisverhaal uitgeven van den Deen Nansen over zyne ontmoetingen op Groenland. Naar men beweert, heeft de schryver daarvoor een honorarium van f 30,0000 ontvangen. Het eerste bataljon van het Dorsetshire- regiment, tellende 810 manschappen en 17 officieren, is van Malta naar Alexandria ver trokken ter versterking der Engelsche troepen in Egypte. De heer Edgar Vincent, de Engelsche gemachtigde te Kaïro, had weer een onder houd met den heer Spuller te Parys, over de conversie der Egyptische schuld, maar het gelukte hem niet met den Franschen minister van buitenlandsche zaken tot eene schikking te komen. reu, met kortgeknipt haar en korten staart. Eene belooning wacht den terugbezorger; ook dengene, die aanwyst waar '4 beest wordt opgehouden. Adres: Oude Heerengracht 20, te Zeiden. Het Lagerhuis heeft een Regeeringsvoor- stel aangenomen, strekkende om de benoe ming van vrouwen in de graafschapsraden te verbieden. De Londensche Rothschilds zullen prinses Louise van Wales by haar huwelyk een hals ketting van diamanten en robynen aanbieden, ter waarde van 4000 pd. st. ƒ48,000. In de noordwestelyke provinciën van Britsch-Indië zyn verleden jaar 6000 personen aan den beet van giftige slangen gestorven. In Madras werden 1096 stuks vee door wilde dieren verscheurd en zyn 1642 menschen door slangen en wilde dieren gedood. VOORHOUT. Ondejtrouwd: P. J. Cleophas jm. 27 j. en M. F. Van den Bogaard jd. 24 j. OEGBTGEEST. Ondertrouwd: O. Van Rossum jm. 21 j. en J. M. Houniet jd. 22 j. Geboren: Elisabeth Magdalena, D. van E. D. R. A. Bouricius en H. Westkuis. Wilholmina Adriana Helena, D. van A. Van dor Spek en H. A. Rijnaarts. Overleden: L. Bruinenberg, 22 j. E. M. Bouricius, 4 dagen. HILLEGOM. Geboren: Antonius Jacobus, Z. van Jan Hendrik Beukers en Geertje Roos. Ca- tharina Maria, D. van Hendrikus Kroon en Johanna Van Lierop. Antonius, Z. van Petrus Van Ruiten en Wilkelmina Van der Linden. Overleden: Cornelia Johannes Wilhelmus Lin deman, oud 7 m. Bruin De Geus 10 m. Elisabeth Walter, 14 dagen. ALFEN. Bevallen: J. H. Blonk geb. Do Jong, D. Overleden: C. Hulswijk, echtgen. van A. v. Vliet, 68 j. AARLANDERVEEN. Bevallen: C. Verboom gob. Bleijenberg, D. M. G. Stigter geb. Röling, D. M. Veltman geb. Houtman, Z. O. Boting geb. Verhaar, D. N. Van Muiswinkel geb. Huber, Z. Overleden: N. Van Veen, 50 j. J. Van Eijk, 3 j. 8. M. E. Kleijn, 40 j. A. Van der Heijden, 1 j. C. Van Steijn, 1 w. BODEGRAVE. Bevallen: A. P. Baelde geb. Koomans D. A. Scholten geb. Koopman, D. S. Geldcrblom geb. Snel, D. L. v. d. Burgt geb. Oostorom, D. Overleden: Levenloos kind van W. Kouwen- hoven. A. C. Van Meerbeek, 6 m. M. O. Bate laan, 18 j. Gehuwd: D. J. W. Crommelin baron van Heecke- ren, 81 j. en C. A. Kapteyn, 25 j. UITLOTINGEN. 21/s pCt. Brusselscho loten v. 1886, a 100 fr. Trokking van 15 Juli 1889. Serie 6874 No. 12 100,000 fr., serie 114203 No. 18 2500 fr., serie 59863 No. 2 1000 fr., serie 18616 No. 6 en serie 94539 No. 9 500 fr. Betaalbaar 2 Januari 1890. 3 pOt. Gentsche loten a 100 fr. Trekking van 15 Juli 1889. Hoofdprijzen: No. 65815 10,000 fr. No. 29307 en 101739 elk 1000 fr., No. 33120. 55200 en 154873 elk 500 fr., No. 67914 on 117427 elk 250 fr., No. 37546 en 85693 elk 200 fr.; benevens 409 nummers a 110 fr. Betaalbaar do prijzen 15 Augustus. DE POSTHOORN, levert in fijnste qualiteiten, tegen blllyke prij zen Export-, MUnchener-, Belersch-, Pllscner-, Eager-, Belegen Eerste-, Dubbel Eerste-, Eerste- en Oudbier. m Onovertroffen is de ECHTE SIEMENS-I- 3 IwC LAMP, gewaarborgd door de namen in lichtsterkte en gering gasverbruik. Ze geeft stil, schitterend, wit licht, geene roetafzetting. Automatische reguleering, dus onafhankelijk van de gasdrukking. Geene reparatiën, hoegenaamd; geen onderhoud. Honderden attesten ter inzage. LAMPEN worden lxosteloos op proef geleverd door; Kantoor: OOSTDWARSERACHT 9. Eenige Agenten voor LEIDEN en DEN HAAG der Echte Siemens-Artikelen. Liidin, ter Boekdrukkerij van A W. SIJTHOFF.

Leidsch Dagblad | 1889 | | pagina 6