B. H. J. POLS, Jenever en Brandewijn: COGNAC: Puike Roomboter OpniDaro Prüwiilio Moopii loom!! 2. KLiEEE, Kraaierstraat 13. THEESOORTEN J. (i. LAME VELD, Mare 84. BLOEMPOTTEN, EN Zendingsfeest 3 Juli, 22 H. F. HOOSEMANS, Veeren Kapok Wollen Donzen Katoenen Paardeharen Springveeren Kapok Zeegras Stroo op NIMMERD0R, bij Amersfoort. BOTERMARKT 5 EN 6. Specialiteit Echte Fransche Korsetten M. H. VAN WATEREN, Lkidkt, ter Boekdrukkerij van A. W. SIJTHOFF. gezet. Geen der toeschouwers had z(jne plaats verlaten, hetgeen hoofdzakelijk aan de kalme houding der medespelers te danken was. INGEaONDEN. Mijnheer de Redacteur! Aangenaam ware het my, indien Ge onder staande regelen in uw veelgelezen blad zoudt willen opnemen, waarvoor ik U by voorbaat mijnen dank betuig. Laatstleden Zondag mij per H. S.-M.-trein 2 u. 25 m. 's namiddags met m(jne vrouw en vier kinderen, waarvan één onder de drie en de overigen onder de tien jaren oud waren, naar Scheveningen willende begeven, infor meerde ik aan het plaatsbureau hoeveel plaats biljetten retour 3de klasse daarvoor benoodigd waren en ontving ten antwoord dat twee biljetten 3de en één biljet 2de klasse vel- doende waren, en kocht genoemde biljetten. In den trein zeide de conducteur m(j even wel dat het aantal biljetten niet toereikend was; ook de hoofdconducteur was van dezelfde opinie en verzocht mij, op niet zeer vriende lijke wijze, er spoedig nog een biljet aan toe te voegen. Bjj nadere informatie aan den dienstdoen- den chef bleek, dat de my verstrekte inlich tingen aan het plaatsbureau zeer juist waren en dat het aantal genomen plaatsbiljetten zeer zeker voldoende was. Door de onwetendheid nu van hoofdcon ducteur en conducteur, werd ik, Mijnheer de Redacteur, op zoo'n oogenblik in eene onaan gename positie gebracht, daar ik toch, in den trein plaats genomen hebbende, moest uitstap pen, m(j weder naar het bureau begeven, vrouw en kinderen achterlaten, en natuurlijk in de meening verkeerende, dat de trein zon der ml] zou vertrekkendoch dit gebeurde gelukkig niet. Ik wilde hiermede echter alleen maar te kennen geven of het niet raadzaam ware dat de aandacht der directie hierop gevestigd werd en dat zij personen als hoofdconducteur aan stelt, die ten minste hunne functiën zooals het behoort weten te vervullen. Van den con ducteur zij hier nog gezwegen, hoewel die ook omtrent zyne werkzaamheden nog eens ingelicht diende te worden. Hoogachtend heb ik de eer te zijn, Mijnheer de Redacteur, Uw dienstw. dienaar Leiden, 25 Juni 1889. D. Mijnheer de Redacteur l Vergun ons bij dezen de vraag te doen of het wel bekend is, dat er zoo dikwerf eenige (zoowat meestal dezelfde) werkbazen worden uitgenoodigd om werken ten dienste dezer gemeente uit te voeren, terwijl het grootste gedeelteook gepatenteerde, belasting betalende ingezetenen van Leiden, wordt uitgesloten. Indien er van die werken publieke besteding werd gehouden, zouden allen dezelfde kans hebben, en althans de beleediging niet behoe ven te dragen, als zouden do uitgeslotenen de bekwaamheden missen eveneens die werkzaam heden te verrichten. Mynheer, w(j vragen met bescheidenheid ligt een ander nu aan hem, die met het opzicht over de gemeentewerken is belast of aan wien anders? Niet twijfelend of met bovenstaande zullen vele belanghebbenden instemmen en met ons den wensch uitspreken, dat er door bevoegde personen zoo spoedig doenlijk verandering in dezen worde gebracht, teekenen wy hoogachtend Leiden, 24 Juni 1889. IJ. Z. ln het Notarishuis aan den Burg te Leiden, by opbod op Zater dag 29 Juni 1889 en by afslag op Zaterdag 6 Juli 1889, telkens des avonds te halfacht, ten overstaan van den Notaris W. F. KAISER, te Leiden, van No. 1. Een kapitaal WINKELHUIS en ERF te Leiden, aan den Nieuwen Ryn No. 60, groot 2 aren, 13 centiaren. Dit perceel, waarin thans Apotheek, bevat benoden Voorhuis of Apotheek, marmeren Gang, Binnenkamer met marmeren Schoorsteen en Kasten, Achterkamer met dito Schoorsteen en Kasten, Keuken, Bykeuken met Wynkaston, Kelder en Binnenplaats; achterhoven: Lokaal, thans gebruikt wordende als Labora torium, Zolder en Turfzolder; voorhoven: groote Voorkamer, kleinere dito, twee Binnen kamers met Bedsteden en Kasten, groote Achterkamer met Slaapkamertje, grooten Zolder met afgeschoten Dienstbodenkamer en Vliering; zynde het geheele Huis voorzien van Gas- en Duinwaterleiding. In dit perceel mag in de eerstvolgende 50 jaren geen Apotheek, Drogisthandel of aanverwante zaak worden uitgeoefend op eene boete van 25,000. In eigen gebruik. No. 2. Een zeer net onderhouden HEEREN HUIS te Leiden, aan de N.-Z. van deLange- gracht, naby de Houtmarkt No. 252, groot 90 centiaren. Dit perceel is voorzien van Gasleiding, vele Kasten en andere gemakken en bevat benedon: wit marmeren Gang, Voorkamer, Alkoof en Binnenkamer, Keuken en Open plaats en b o v e ngeplafonneerde Voorkamer, Achter kamer, benevens Zolder met afgeschoten Dienst bodenkamer. In eigen gebruik. No. 3. Een HUIS en ERF te Leiden, aan de W.-Z. van het Rapenburg No. 89, groot ongeveer 98 centiaren. Dit perceel bevat beneden: Gang, Voor kamer met marmeren Schoorsteenmantel, Alkoof, Binnenkamer met Stookplaats, Achter kamer met dito, Keuken, Binnenplaats en nog een Plaatsje met Stookgelogenheidachter hoven Achterkamer mot Alkoof, Bedstede en Schoorsteen; voorhoven: Voorkamer, door loop en Achterkamer, benevens Zolder. Het perceel heeft Gasleiding. In eigen gebruik. No. 4. Een HUIS en ERF te Leiden, in de Meutjessteeg No. 5, groot ongeveer 60 centiaren. Dit perceel bevat beneden: Voorhuis, Voorkamer met Bedstede en Stookplaats, Bergplaats en Plaatsje met Hok, waarin Stook plaats, en boven: Zolder met nog 2 Ver trekjes. Verhuurd voor ƒ1.75 per week. No. 5. Een HUIS te Leiden, aan de W.-Z. van de Doezastraat No. 11, aan den hoek van de Molensteeg, groot ongeveer 59 centi aren, waarin Groentenering. Bevattende beneden: Voorhuis of Win kel, Achterkamer met Schoorsteen, Bedstede en Kasten, Keuken en Plaatsje, en boven: Voorkamer met Schoorsteen, Bedstede en Kast, Achterkamer, Zolder en Vliering. Het perceel heeft Duinwater. Verhuurd voor f 5 per week. No. 6. Een HUIS te Leiden, in de Molen- steeg N.-Z., No. 1, groot ongeveer 21 centiaren. Bevattende beneden: Voorhuis of Win kel, en boven: groote Voorkamer met Schoorsteen en Bedstede, benevens Zolder. Het perceel heeft Duinwater. Verhuurd voor 1.90 per week. No. 7. Een perceel TUINGROND onder Zoeterwoude, in de Blauwe Laan, buiten do voormalige Koopoort der stad Leiden, in den Cronesteinschen Polder, rondom belend door den Heer D. F. BOEKEE, groot 9 aren, 10 centiaren. Verhuurd tot Kerstmis 1889 voor 25 's jaars. De perceelen Nos. 1, 2 en 8 zyn te be zichtigen op eiken Woensdag en Vrydag vóór den afslag, van 2 tot 4 uren, en de overige perceelen daags vóór en op de dagen van veiling en afslag van 1 tot 4 uren, en te aanvaarden 'oy de betaling der kooppen ningen, als: perceel No. 1, op 1 Augustus 1889, en de overige perceelen op 1 Septem ber 1889. Meerdere inlichtingen zyn te verkrygen ten Kantore van voornoemden Notaris KAISER, Nieuwsteog No. 1 te Leiden. DIJKGRAAF EN HOOGHEEMRADEN VAN RIJNLAND zyn voornemens op Zaterdag O Juli 1889, in het openbaar AAN TJE BESTEDEN Het schoonmaken van Wateren In AO perceelen, vo'gcns bestek90. Het doen van oii<lccliouds<rer- ken te Spaarndain en te Halfweg, ln zes perceelen, volgens bestek 91. Bestekken zyn te verkrygen tegen betaling van 10 Cents op de Secretarie van Rynland en by de Opzichters van Rynland te Gouda, Halfweg en Katwijk. Inlichtingen omtrent bestek 91 dagelyks te verkrygen by den Opzichter van Rynland te Halfweg. Dykgraaf en Hoogheemraden van Rynland, VAN DER BREGGEN, Dykgraaf. Mr. EGBERT DE VRIES, Secretaris. Mijnheer de Redacteur! Is er in de laatste dagen, door middel van uw geacht blad, geklaagd en zeker niet ten onrechte over de voor de gezondheid zoo hoogst nadeelige modderpoelen en stinkslooten, voorzeker mag ook die sloot er toe behooren, welke langs de bewoonde huizen van den Rynsburger Singel loopt. Werd vroeger tyd deze sloot uitgediept, thans bemerken de bewoners daar in het geheel niets meer van. Dan komt er nu nog by dat, sinds de albuminefabriek in werking is, veel van die onreine stoffen er in uitloopen, welke ook met deze warme dagen de verpestende lucht nog ondraagiyker maken. Is hier wat aan te doen, M. de R.? Zoo ja, dat er dan voor de bewoners, die in de onmiddellyke nabyheid dier sloot wonen, spoedig verbetering moge worden gebracht 1 U dankzeggende voor de verleende plaats ruimte, Uw dw. Dr. Leiden, 24 Juni 1889. H. Naar aanleiding van ingezonden berichten, opgenomen in verschillende couranten, over hot heen en weder vliegen van 8 geoefende postduiven op twee duivenstations (Haarlem- Utrecht) op 15 Juni jl., wensch ik eenige by zonderheden dienaangaande mede te deelen. De postduif, als heen en weervlieger afgericht, vliegt te allen tyde, zoowel des winters als des zomerstrotseert storm, regen en mistig weder en kan nooit verloren gaan, uitgenomen toevallige gebeurtenissen en indien er geene roofvogels waren, die in den ruityd en in den winter met kracht op dezen vogel jacht maken. In 1887 heb ik proeven genomen op de zelfde duivenstations met een ongepaarden doffer, die evengoed 60-maal in 3 maanden tyds heen- en wedervloog als de andere ge paarde duiven; waardoor de stelling vervalt: „dat zy op het ééne hok zouden moeten nes telen of broeien en op het andere worden gevoed". De duiven, daartoe afgericht, vliegen geregeld, gepaard of niet gepaard, met of zonder eieren of jongen. De afstand, alhoewel ik dien nog niet verder heb uitgebreid dan Haarlem-Utrecht, kan, volgens de gegevens, die er zyn gesteld, worden van 100 tot 150 kilometer. Haarlem, 21 Juni '89. A. J. Bronkhorst Jr. muziekprogramma. MUSIS SACRUM. Donderdag 27 Juni, to halfaclit, door ©et muziekcorps der dienstdoende Schutterij, directeur de heer A. Van Leeuwen. Eerste afdeeling No. 1. „Hochzeiteraaraeh" ausderSommernachtstraum, Mendelssohn; 2. Ouverture „Don Juan", Mozart; 3. „Allegro" aus der unvollendete Symphonie H-moll, Schubert; 4. Fantaiaio „Lohengrin", Wagner. Tweede afdeeling: No. 5. Ouverture „Egmond", Beet hoven 6. Ballotmusik aus „Feramors", Rubinstein; 7. „Le concert dans le feuillage", Picolo-Solo, Damare; 8. „Rhapsodie liongroise", Liszt. oeiiiWEnR&TE. Resultaten der waarnemingen aan de Gasfabriek. WEEK van 16 tot en met 22 Juni. Datum. Uur. Aantal. Gem. Eng. Standk. 16 Juni. .-j. 8.30 10.— 7 17.5 17 8.30 10.— 8 17.7 18 8.30 10.15 7 17.7 19 8.30 10.15 8 17.7 20 8.30 10.— 7 17.7 21 8.30 10.15 8 17 8 8.80 10.15 8 17.0 Dit beteokent: Wanneer men 5 cubic feet 141.8 liters per uur van zulk gas verbrandt in een Sugg's London-Argand-Standard burner No. 1, met 24 gaatjes, een licht wordt verkregen, dat in sterkte gelijk staat met 17.5, 17.7 enz. Standaardkaarsen, waarvan elke kaars 20 grains 7.8 grammen Spermaceti per nor verbrandt. Een mooie voorraad H H BBoemsfanders, Bloemtafels en n iff) et fantasie-Meubeltjes is steeds voor- radig by BREESTKAAT 103. VAN Ecdckantcn, Wiegen en Veldbedden. /"0.80, ƒ0.90 en ƒ1.— per liter. f 1.25, ƒ1.50 en ƒ1.80 per liter. ƒ1.—, ƒ1.25 en ƒ1.50 per flesch. Flesschen, Kruiken en Kruikjes, allen gelakt met Cachet der Firma Aan alle stations van den Ned. Rynspoor- weg zyn tot 2 Juli a. s., 's namiddags te 6 uren, speciale ïlelourblljelten naar Amersfoort vorkrygbaar voor f2- eerste, fl.SO tweede en fi derde klasse, voor de heenreis geldig op de treinen, welke op 3 Juli uiterlyk 9.30 's morgens te Utrecht aankomen en uiterlyk 9.40 van daar ver trekken en voor do terugreis op allo treinen van dienzelfden dag. Nimmerdor ligt een klein halfuur gaans van het station. TH LE POSTHOORN, levert in fijnste qualiteiten, tegen billyke prij zen Gerstebier, Dubbel Gerstebier, Eagerbler, Eeidscb Oudbier. wordt 's wekeiyks geleverd in potjes fl.ïO per kilo franco. Adres: H. v. SANTEN, Landbouwer, te Stompwijk. Zeer smakelijk, zeer waterhoudend en voordeelig in 't gebruik van f 1. en f 1.25 per kilo. VERKRIJGBAAR BIJ:

Leidsch Dagblad | 1889 | | pagina 6