Bekendmaking. Akten en Aanvragen, Firma C. KOOYKER, KLIKEE, Attentie s. v. p. Het Pak Ohnet ALLE L. S.-M. „De Volharding". Groote keuze NIEUWE PENDULES, N°. 8958 Donderdair 2 Mei. A#. 1889. §eze <jCourant wordt dagelijks, met uitzondering van <§on- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, 1 Mei. Vervolg der Advertentiën. benoodigd voor het gevestigd te LEIDEN, zijn uitsluitend voorhanden in den Boekhandel Jenever en Brandewijn Cognac Lagerbier (Licht Beiersch) VOLLENHOVEJï'S Stout Tafelserviezen, W asclistellen, Petroleum-Hanglampen Theeserviezen, Kristal en Grlaswerk., Tafelmessen, Lepels en Vorlten, Tevens vele nieuwe Artikelen, zoowel voor huiselijk gebruik als voor luxe, zeer geschikt voor Cadeaux. Leiden. H. WILLE Co Utrecht. Amsterdam. Botermarkt 10, 's-Hage. Rotterdam, te LEIDEN. Arnhem. Prima qualiteit met Deksel. M.LANGEZAAL ZOON, 4iUU II GEORGE OH NET moest minstens f 2.— a 2.50 kosten. LEIDSCS DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden1.10. Franco por post1.40. Afzonderlijke Nonimers0.05. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17$. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor liet in- ca8seeren buiten de stad wordt 0.10 berekend. Door burgemeester en wethouders van Leiden wordt ter algemeens kennis gebracht dat een aanvang zal worden gemaakt met de inschrijving voor den Schutterlijken dienst van degenen, die daartoe dit jaar in de ver plichting vallen. Deze inschrijving zal geschieden in tien afzonderlijke registers, met dien verstande, dat de personen, geboren in 1855 tot 1863 inge sloten, die zich hier ter stede, sedert de vorige inschrijving, uit andere plaatsen metterwoon hebben nedergezet, waaronder ook zijn be grepen de militairen, die sedert de laatste inschrijving hun paspoort verkregen en zich alhier hebben gevestigd, alsmede de zich in dit Ryk en binnen deze gemeente sinds de laatste inschrijving gevestigd hebbende vreem delingen, zullen worden ingeschreven achter in de registers, waartoe zij volgens hun ouder dom belmoren; terwijl de geborenen in het jaar 1864 zullen worden geplaatst in een nieuw register, te wetenhet eerste van den jare 1889 en het tiende, of dat der ge borenen in 1854, van het vorige jaar, zal komen te vervallen. Van de inschrijving is niemand der boven genoemde personen uitgezonderd, al vermeende hij tot de vrijgestelden of uitgestotenen te behooren, en dus ook niet die personen, die reeds hun ontslag uit den schutterlijken dienst hebben bekomen. Ton einde deze inschrijving geregeld afloope, wordt een ieder, daartoe in de termen val lende, opgeroepen, om zich te vervoegen in een der vertrekken van het Raadhuis, en wel Op Woensdag 15 Mei de bewoners van de wijken I, If en III; op Donderdag 16 Mei, de bewoners van de wijken IV en V op Vrijdag 17 Mei, de bewoners van wijk VI, benevens de bewoners van de buitenwijk op Zaterdag 18 Moi, de bewoners van de wijken VII en VIII; telken dage van des voormiddags 10 tot des namiddags 2 uren. Het tijdstip, dat de registers ter inzage zullen liggen, en de dagen der loting, welke volgens de Wet, vóór den lsten Juli aan staande geheel zal moeten z(jn afgeloopen, zullen nader worden bekend gemaakt. Verder worden opgeroepen alle personen, die als gehuwd of als weduwnaar met kind of kinderen, in het afgeloopen jaar in de termen zijn geweest, om uit dien hoofde in de tweede klasse van de algemeens rol der schutterij te worden gebracht, doch sedert dien tijd, door het overlijden van hunne vrouwen of kinderen, de bevoegdheid hebben verloren om in die klasse te verblijven, en dus alsnu in de eerste klasse der voor dit jaar op te maken alge meens Schuttersrol geplaatst moeten worden, om van zoodanige verandering van omstandig heden schriftelijk kennis te geven, of zich daartoe ter Secretarie aan te melden, des voor middags tusschen 9 en 1 uur, vóór den tijd van aanvang der inschrijving, en dus uiterlijk tot 14 Mei aanstaande. Blijkens het jaarverslag van onze Stede lijke Gasfabriek werd het buizennet in 1888 met 1575 M. gegoten buis verlengd. Aan de straatverlichting binnen de gemeente viel weinig te veranderende bijplaatsing op sommige punten van intensief-lantarens bleef achterwege, zoowel omdat de levering van de daartoe benoodigde grootere lantaarnpalen werd vertraagd, als om het bezwaar eener goede keuze uit de verschillende systemen, welke daarvoor in den laatsten tijd zijn aanbevolen. De bediening der nieuw geregelde verlichting kwam onder de leiding van den benoemden inspecteur van publieke verlichting tot stand. De lantaarns worden thans zoowel voor de rei niging als voor het ontsteken en blusschen der vlammen bediend door dertien als vaste werklieden aangestelde personen, welke ge oefend moesten worden in de vlugge bediening der vlammen met de stoklamp, ten einde be hoorlijk gedisciplineerd steeds in dezelfde orde en in den kortst mogelljken tijd de vlammen te ontsteken en te blusschen. Dientengevolge kwamen zeven oudere opste kers buiten dienst, die door de goedkeuring van den Gemeenteraad-met het door de com missie van beheer voor de Gasfabriek inge diend voorstel uit het ondersteuningsfonds ge durende hunne overige levensdagen eene gel delijke uitkeering verkregen. De bediening der lantaarns buiten de gemeente werd eveneens onder de leiding van den inspecteur gebracht, zoodat ook daar vaste personen voor de ver lichting zorgdragen. In de verlichting dier buitengemeenten kwam eenige uitbreiding door de bijplaatsing van lantaarns in de zg. Heynsiusbuurt voor reke ning der gemeente Oegstgeest en der Leidsche Bouwvereeniging. Het personeel der administratie bleef nage noeg ongewijzigd; de opnemer en geldophaler J. J. Colin werd ontslagen en in zijne plaats benoemd A. H. Hombergen. De rekening van het hulpfonds werd thans geheel vereffend en het daarin voorhanden kapitaal ad 4200 besteed voor den aan koop van lijfrente aan de afgetreden oude lantaarnopstekers. De cokesveilingen waren zeer willig, zoodat de bruto-middenprjjs per H. L. tot 37.55 cents steeg. De fittery had weinig werk. Alleen in de snel invallende koude Septemberdagen, toen allerwegen gaskachels geplaatst moesten wor den, waren er handen te kortin de overige werkdagen kon met het tegenwoordig per soneel het werk gemakkelijk worden afge daan. Eenige drukte gaf de aanleg der ver lichting met gas van het feestterrein voor de 3 October-Vereeniging. - Voor rekening van de Leidsche IJsclub werd in het weiland aan den Marendljk een buizennet met vertakkingen gemaakt, dat evenmin meeviel, vooral daar het werk onder zeer ongunstige weersgesteldheid werd vol bracht. Heden is het vyf en twintig jaren ge leden, dat de heer C. P. Van Eeghen, voor zitter van den raad van commissarissen der Nederlandsche Bank, als lid van dat college zitting nam. Dit feit ging natuurlijk niet onopgemerkt voorbij. De commissarissen van de Nederlandsche Bank schonken hunnen voorzitter eene prachtige Sèvres vaas, evenals het voetstuk, van Mexicaangch onyx, met rijk vergulde ornamenten versierd. Een opschrift, vermeldende het feit der schenking, is in den voet der vaas gegraveerd. Heden, 1 Mei, herdenkt de heer R. J. Opwijrda, apotheker te Nijmegen, den dag, waarop hij vóór 25 jaren als redacteur van het „Pharmaceutisch Weekblad" optrad. De oprichting van dit blad, maar vooral de wijze, waarop het door den heer Opwijrda wordt geredigeerd, hebben niet weinig bijgedragen tot den bloei der vaderlandsche pharmacie. De gemeenteraad van Zoeterwoude heeft het kohier van den hoofdelijken omslag voor dit jaar vastgesteld op ƒ3875.50. De hoogste aanslag bedraagt f 50 en de laagste 1. Het aantal aangeslagenen is 547. Naar „Semp." verneemt, heeft de heer H. Kleinstarink het voornemen eerlang ens land weder te verlaten om naar „verre landen" te trekken. Het was trouwens moeilijk te denken dat een energiek jongman als hij, met zooveel moed en ondernemingslust bezield, zich lang in het kalme, ietwat eentonige leven, dat eene Hollandscbo kweekery biedt, zou kun nen schikken. „Semp." wenschte zoo gaarne er te kunnon bijvoegen dat hy zich andermaal naar tropische landen zal begeven om er planten in te zame len. Voor zulk eene reis echter worden buiten gewone middelen vereischt, die hem oogen- blikkeiyk jammer genoeg 1 niet ten dienste staan. Zyn aanvankelyk doel is ditmaal Noord- Amerika, waar hy wil trachten in het tuin- bouwvak carrière te maken. Dat by daar de Nederlandsche horticultuur geene oneer zal aandoen, hiervan is genoemd blad verzekerd, en hy neme de overtuiging mede dat zeer velen hem eene goede toekomst wenschen en zich zullen verheugen later te mogen verne men dat die wensch in vervulling gekomen is. VAN DE NIEUWE RIJN 16. ƒ1.- ƒ0.90, ƒ0.80, ƒ0.70 per Liter. 0.80, 0.72, ƒ0.64, 0.56 per Flesch. ƒ1.80, ƒ1.50 per Liter, ƒ1.50, ƒ1.25 per Flesch. 12 Cts. per heele Flesch. 10 Cts. per halve Flesch. Alle soorten Llmonaden en Cider 10 Cts. per Kogelflesch. Slijters en Veerschippers 5 pCt. Kraaterstraat 13, Van af Zondag 5 Mei aanstaande ver trekt „De Volharding" te 3 u. 15 m. des namiddags van Leiden naar Gouda, inplaats van te 4 u. 45 m. DE DIRECTIE. Aan zyne begunstigers binnen en buiten de stad wordt herinnerd dat het adres van den vanouds bekenden «laloezlcënmaker is Heerensteeg No. 24. Aanbevelend voor net, goedkoop en solied werk. W. IV. HELLEMAN. in Marmer, Brons, Cuivre en Verguld, onder garantie. Zeer groote keuze in Porselein, Graniet en Aardewerk, van af f8.- tot f 190. Een groot assortiment waarby zeer fraaie echt Engelsche Stellen van fl.40 tot 15.-. in alle pryzen, met de nieuwste en beste branders, o. a. de echte Lampe beige. in Fransch Porselein, Nikkel, waarvoor wordt ingestaan, Brit. Metaal, enz., enz. in ruime keuze. Zeer solide Engelsche in alle pryzen, mede echt Chrlstofle Lepels en Vorken. van af 40 Liter flO tot 1.5 Liter ad f 24.5©. Hooigr. 110. Leiden. Nog een klein aantal ex. voorhanden, en dan is het koopje weer weg. AOor /I.25 GEORGE OHNET, Llse Fleuron of Het veelbewogen Leven eener Tooneel- ■peelster. 7aa'ii spiksplinternieuw Werk van Doch Ik denkeen klein winslje Is een zoet winstje; daarom is de prys slechts f 1.25. \a(F voe®f er de tW0e over,,eer' ïyke mooie Boeken van HECTOR MALOT Het kleine Zusje, 2 dooien, prys by uitgaaf 8.50. 't Is meer dan orgl 1 Immers nu goed gelezenOHNET en MALOT, 3 Deelen, die wel f 5. - moesten koBten, samen voor f 1.25. Zorg er dus voor om dit fraaie Pakket in bezit te krygen. Te bekomen by D. BOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken, Hang by de Vischmarkt, te Rotterdam. Franco thuis, op ontvangst van Postwissel, waarby moet staan: Het Pak OIIIVET.

Leidsch Dagblad | 1889 | | pagina 5