Stoomtram HAARLEM-LEIDEN. L. J. B. VAN EHIJN, Steenkolen. Boelhuis m mm BRUIDSUIKERS. 'LYYHXSaaEMTHYYH Honffl-Aieit voor Men: J. A. I, BEKING, Mmaitt 10, LA LAMPE BEL6E. Firma J. L. CREiJGHTON, HAARLEMMERSTRAAT, MINNEBIER Aalmarkt 1*5 Aalmarkt. Een Pannenfabrikant, BUITENGEWOON LAGE TARIEVEN voor het vervoer van BESTEL- en VRACHTGOEDEREN van en naar Haarlem, Heemstede, Bennebroek, Hillegom, Lisse, Sassenheim, Oegstgeest en Leiden. DE KRAAN" en „DE DRIE SNOEKEN Firma A. F. VAN RENESSE Co., te Gorkum. Gil Cognac en o Stoombierbrou-werijen Vraagt Renesse's BOTERMARKT 5 EN 6. Specialiteit Echte Fransche Korsetten kend van 2 Maart 1889, by het personeel van don geneeskundigen dienst der landmacht, tot reserve officier van gez. 2de kl. de arts H. Snellen. Gemengd JXieu w m. Omtrent de toedracht der ont vluchting van twee gevangenen uit het hulp- huis van bewaring te Utrecht, wordt nog het volgende medegedeeld. Aan den ontvluch ten J. Wittebol was eenige huisdienst opge dragen, waardoor hy gelegenheid had by den gevangene M. Van der Linden op de schoen- makerswerkplaat.s to komen. Eerstgenoemde had ontdekt dat een poortje, uitkomende op het Nicolaaskorkhof, waardoor gewoonlijk de magazynsgoederen worden binnengebracht, en op den dag van de ontvluchting stroo was gefourageord, ongesloten was, zoodat daardoor gelegenheid bestond om in vrijheid te komen; deze bevinding vertelde W. aan v. d. L., en beiden vatten het plan op om te ontvluchten, waaraan zy gevolg gaven en dat hun dan ook gelukte. De schildwacht, die slechts op zeer korten afstand op post stond, heeft van de vlucht niets gemerkt. Dcor de justitie is reeds een onderzoek in gesteld, hetgeen waarschijnlijk zal leiden tot oene vervolging van don bewaarder, met het sluiten der deuren belast. Omtrent J. W. wordt nog hot volgende be richt. Hij is 29 jaar oud, van beroep polder werker, maar nu en dan dit beroep verwis selende met dat van bedelaar. Hy werd onlangs in de uitoefening van dit handwerk verhin derd door de politie on tot opzending naar eene bedelaarskolonie voor een jaar veroordeeld. Dit vooruitzicht streelde hem niet; hy ont snapte uit het huis van arrest te Utrechten begaf zich naar Duitschland. Of de trek naar het vaderland hem te machtig werd, wat niet waarschynlyk is, daar hy eerst den 4den April buitenslands ging, dm of andere motieven hem dreven, is niet bekend, maar hy kwam terug. Dat echler de Noderlandscbe politie waakzaam is, bleek hem al te ras. Nog geen half uur binnen onze grenzen, nog niet eens in hot „Politieblad" gesignaleerd, werd hy door den yverigen ge meente-veldwachter van de gemeente Boek gearresteerd en naar Utrecht gebracht. Het signalement van den anderen ontvluchte, M. v. d. Linden, luidt: lengte 1.71 meter, haar bruin, wenkbrauwen zwart, voorhoofd breed en hoog, oogen grys, mond en neus groot, kin breed, aangezicht ovaal, byzonder teeken: gespikkeld in het gelaat. UD.) In de brieven uit Amsterdam aan een Haagsch blad wórdt eene komische verzuchting geuit over de reclame. „Het wil my zoo toeschynen schryft „Eskes" dat Van Houten eene zware be proeving over ons land gebracht heeft met zyne reclame. Als publicist heb ik daar natuur- lyk niets tegen, integendeel, in die qualiteit zou ik het reclame-maken aanmoedigen, al ware de beproeving ook nog zoo zwaar. Maar als mensoh, als wandelaar vooral, zou ik wel op myne knieën willen vallen ofschoon onze straten Amsterdainsch smerig zyn en smoeken: verlos ons van Van Houten, Heer, en van zyne talryke opvolgers! Het is in één woord afschuwelyk Maar Van Houten, Koift', Blooker, Driessen en hoe drommel gij, chocoladefabrikanten, meer heeten moogt, meent ge dan werkeiyk dat wy volstrekt niet leven kunnen zonder u? Niet alleen dat ge ons op reis aan elk spoor wegstation toeroept: Hier ben ik! (en door de wyze, waarop ge dat doet, ergdenkende - of wel achteropgelichte menschen in de meening brengt, dat de spoorwegmaatschap- pyen de namen harer stations voor de reizi gers willen verborgen houden, omdat ze u de meest in het oog vallende plaatsjes gun nen) niet alleen, zeg ik, dat ge u overal op reis aan ons opdringt, maar als we thuis ge komen zyn, laat ge ons ook nog niet met rust. 't Begint al dadelyk met de tram, dan op goederen- en bestelwagens, op muren en daken overal cacao. En als ge in huis komt en de brievenbus licht, zoo'n verwenscht strooibiljet over cacao, 't Is om gek van te worden! Myn hemel, de mensch kan van chocolaad alleen toch niet leven! En dan die anderen nog! Die „Trois Fran cois," die u door een op den muur geschil derden soldaat laat toeroepen: „Qui vivel On ne passe pas ici!" en met een dreigend ge baar naar hun winkel verwyzen, al hebt ge ook een pas splinternieuwon hoed op. Die met wagens, een huis hoog beladen met kis ten,'door de stad ryden om den volk e te doen zien, welken voorraad zy wel inslaan en die u een oogenblik later met stomme verbazing naar eene van die kisten laton kyken, die eenzaam door de straten wandelt, terwyl een man er, rustig zyn pypje rookend, schynt op te zitten. Ik zeg schynt, want do man draagt op eene onzichtbare wyze die kist, waarboven zyn boveniyf uitsteekt, en wandelt op zyne natuurbeenen er mede voort, terwyl een paar kunstbeenen zóó ongekunsteld over den rand van de kist hangen, dat men op het eerste oogenblik niot woet, wat men ziet, en de dienstmeisjes dan ook eenstemmig uitroepen „'t is een merakel!" Eerst als zo eens in die looze knieën geknepen hebben en bemerken, dat die volstrekt niet reageeron, dan gillen ze het uit: „O, chaat! 't is gin vleisch; 't binne pampiere boenders By dat laatste reclame-middel had de cor respondent nog kunnen wyzen op de koddige vergissing van den agent, die, toen gezegde kist het eerst door de Kalvorstraat wandelde, ordonneerde dat de jongen, die, naar hy dacht, 't gevaarte droeg „d'r onder uit most komme." Den lOden Maart werd een wa gen met passagiers, bohoorende aan den heer Maruseik, op den weg tusschen Potchefstroom en Johannesburg door een verschrikkelyken donderstorm overvallen. De wagen kwam van Kimberley en bevatte 20 passagiers. Tydens den storm waren dezen in do nabyheid van een dier hooge heuvels, welke zoo menig vuldig langs den weg voorkomen en zochten, zooveel als zy konden, beschutting voor het weder. Plotseling trof een hevige bliksem straal, vergezeld van een zwaren donderslag, den wagen en de omgeving. Het meerendeel dor passagiers werd bewusteloos geslagen, en zy die by bun bewustzyn bleven, waren zóó ver ward, dat het verscheidene seconden duurde voordat zy de gemaakte schade konden op nemen en tot het besef kwamen van bet go- vaar, waaraan zy zoo wonderbaarlyk ontsnapt waren. Zy zagen dat negen van de muilezels gedood warende eigenaar van den wagen lag gewond en bedwelmd. Verscheidenen van de passagiers lagen bewusteloos en een kost bare hond lag dood aan de voeten van zijn meester. Tot overmaat van ramp stond de wagen in brand en werd eene waarde van 40 a 50 pd. st. aan goederen vernield. Na eenige oppassing, herstelden de ongelukkige passagiers, maar de heer Maruseik draagt nog hot teeken van den bliksemstraal in zyn hals en langs den rug, in den vorm van eene roode streep, welke er uitziet alsof het vel er met oen vyl of rasp ware afgeschuurd. Een wanhopende van zeventien jaren. Voor eenige dagen verzamelde zich te Parys in de ruo de Sèvres eone massa menschen rondom eene bank, waarop een jongeling van zeventien jaren lag, Stesser genaamd. Dit jonge mensch had ziclizelven door twee revolverschoten ernstig in de borst gewond. De gekwetste, wiens toestand ernstig, maar niet hopeloos was, werd overgebracht naar hot hospitaal Necker. Een poosje na die overbrenging ondervraagd door den heer Duponnois, commissaris van politie, betuigde de zeventienjarige dat hy in dien geest ge handeld had, omdat hy eene liefde voor iemand koesterde, welke niet werd beantwoord. De gewezen Bulgaarsche minis- ters Radoslavow en Jovantschnow, die wegens openbaarmaking van beleedigende uitdrukkin gen over prins Ferdinand terechtstonden, z(jn to Sofia tot oen jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Het fraaiste boek, dat in den laatsten tyd over Afrika het licht zag, is ongetw'yfeld dat van Ch. Somerville Latrobe Bataman, getiteld„The first ascent of the Kasaï." Do Kasaï is een oostolyke zytak van do Congo; beidor wateren vereenigen zich by Kwamouth. Afgevaren is de Kasaï het eerst door den luitenant Wissmann, nadat hy den benedenloop der rivier had onderzocht. Nadat Wissmann naar Europa vertrokken was, werd het onderzoek voortgezet en o. a. een station gesticht by de samenvloeiing van de rivieren Louloua en Louebo. De expeditie, hiermede belast, was de eerste, die de Kasaï opvoer en telde onder hare leden don schry ver van het bovengenoemde book. Bovenal munt uit een zestal etsen, die meorendeels ge zichten op de rivier voorstellen en niet alleen als afbeeldingen, maar ook als kunstwerk waarde hebben. Zooals wellicht sommigen bekend zal zjjn, heeft een Nederlandsch rei ziger, de heer Greshoff, do tweede reis van den luitenant Wissmann op de Kasaï mede gemaakt en dien tocht beschreven in het lydschrift van het Aardrykskundig Genoot schap, jaargang 1886. cie zyne zaken wegens omstandigheden heeft moeten liquideeren, tbans zonder betrekking, in het bezit van eene gunstig bekende Firma, wenscht als öflrecteur op te treden in dergelijke Fabriek. Brieven fr. lelt. B C Hulppostkantoor, Leiderdorp. te Sassenheiin, in het Logement „Het Bruine Paard", op Donderdag 18 April 1889, des voormiddags te 10 uren, ten overstaan van den Notaris D. J. VAN STOCKUM, te Lisse, van3 Mahonie Linnenkasten, dito ronde Tafels, 3 Ledikanten, Voeren Bedden, Matras sen, Dekens, Gordynon, Penanttafels, Pendule, Spiegel, Kachels, Porselein, Kristal-, Glas-, en Aardewerk, waaronder compleet Eetservies, Koper- en Ijzerwerk, onz. enz. Om contant geld. Bezichtiging: daags te voren. van HELLEBREKERS ZONEN, te Rotterdam. Per Flesch No. 11.50 No. 2„1-40 No. 81 20 van GEORGE SEGUIN Co.. te Cognac. Vieux qualité Supérieure, per Flesch. f 2.— Cognac vieux, por Flesch1.80 n n1-50 Franscho Brandewyn0.90 Inlandsche Brandewyn0.80 - 0.'75 Ook per halve Flesch verkrygbaar by H lCFJIAJiS. Rapenburg 07. CD Q3 •*-> V) CU -SS CU O 3= Ondergeteekende maakt Belanghebbenden attent' op het goedkoopste adres van goede qualiteit Zich minzaam aanbevelend, CD -3 O s CD =3 C/> L 9 CD CD co 55 Het gezondste en krachtigste van alle Biersoorten, Geen kunstbier, dat, door byvoeging van schadoiyke beslanddeelen, zich slechts korten tyd goed houdt op het fust of op de flesch, maar zich maanden Conserveert, waardoor het bewys wordt geleverd dat het RENESSE'S BIER zuiver is en alleen wordt gebrouwen van liet beste mout en hop, zonder byvoeging van ecntg Surrogaat. als zeer versterkend aan to bev. len, overtreft daarin alle Bieren; verkrygbaar op fust van 20 Liter en by onze Bottelaars op heele en halve Flesschon. Prijscoviranten gratiss verkrijgbaar. Leiden, ter Boekdrukker^ van A. W. SIJTHOFF, IN l&Uuiju, H. DE NIE Jr. - RAPENBURG 75. Amcrik. Orgels, in ruime keuze, van af f 53.-, vourhanden. Pianino's tot concurreerende pryzen. Bespeelde Instrumenten voorhanden. Stemmen, Verhuren, Repareeren. De ondergeteekende beveelt zich aan tot het leveren van puike eerste qualiteit Machine-, Cfas-, Haard- en Kachclkolen, tot zeer lage pryzen. Monsters te verkrygen aan het Stations- terrein Hollandsche Spoor. Ook te verkrygen geklopte Cokes, tegen biliyke pryzen. CAH9N, Stationsweg, onder Oegstgeest

Leidsch Dagblad | 1889 | | pagina 6