Te huur: Te koop: wie Mmm Bloemenkistjes. Terstfliifl te tam te Wassenaar: Breuklijders Van Iêe's, KorETs Grootes, Zitkamer en Slaapkamer, ïï.f. vm im mm, VOLKSBELANG, Stads-Geliöorzaal. GEWANDHAUS-QUARTET, VOOR ƒ1.25 N°. 8937. Vrijdag 5 April. A0. 1889. Vervolg der Advertent;ën. (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§pn- en feestdagen, uitgegeven. Bert Van der Zaal, te LISSE. Antwerpen, 35 Groenplaats. Muziekuitvoering, uit Leipzig. Jl Eerste tiental f 2.50. Cacao. OHNET en MALOT. 't k Pm I I I Werken van OHNET I IO Cl y en MALOT, 3 spik splinternieuwe deelen, die minstens het drie dubbele waard zyn, voor den spotprys van 1.25. DAGBLAD. FRITH ESZBB COURANT! ?4CJ ht&za {Mi g nmmdezLl.io. ftzase per post.l.to. ASscaietli&t Remuat».8.0». er- ~r?"'—i j Boulangers vlucht. Ofschoon generaal Boulanger getracht heeft heimelijk Parijs te verlaten, bleef zyne vlucht niet verborgen voor de Parysche politie, daar deze den generaal reeds sedert eenige dagen door een agent der geheime politie in het oog liet houden. De agent volgde Boulanger op zijn rit van zijne woning naar het Noorder station en zag hem daar in den trein stappen. Zoodra de trein was vertrokken, begaf de agent zich naar den chef van politie, ten einde rapport te geven van hetgeen hij had gezien. Volgens de verklaring van den agent, was Boulanger geheel verborgen in eene wijde overjas, waarvan lijj den kraag hoog had op gezet, en droeg hij een vilten hoed, welks randen naar beneden waren geslagen, zoodat de generaal niet gemakkelijk te herkennen was. Volgens de „Temps", begaf Boulanger zich Zondag-avond om 7 uren naar eene dame zijner konnis in de Rue de Berri. Omstreeks 8 uren reed hij, steeds gevolgd door den agent, met deze dame, langs een grooten omweg, waarbij hij meermalen van rijtuig verwisselde, naar het Noorder-station. Met groote behoedzaamheid stapte Boulanger in den trein, welke om 9 uren 45 min. naar Brussel vertrok. Bet plan was vooraf voor bereid en tot hot laatste oogenblik hielden de Boulangisten in de Kamer vol, dat Bou langer nog te Parjjs was en er niet aan dacht zich uit de voeten te maken. De heer Magnard, de hoofdredacteur van de „Figaro," geeft Boulanger volkomen ge lijk, dat hij bijtijds de vlucht heeft genomen. Magnard erkent dat Boulanger daardoor in veler oogen zijne zaak heeft benadeeld, maar vraagt hij wat is er ook belachlyker, dan een partijhoofd, dat in de gevangenis zit? Indien Boulanger en zijne luitenants achter slot en grendel zaten, was dit veel erger voor de partij, dan nu li ij Parijs heeft ver laten. „Tntusschen" voegt Magnard er by „is het wel vermakelyk, dat het rad der fortuin in dertig dagen zóó is gedraaid, dat Boulanger, die den hertog van Aumale het RECLAMES. De chronische en koppige verstoppingen worden genezen door het gebruik der anti- galachtige Delacre Pillen. In alle apotheken. Confiseur. Cuisinier, Lange Lieisteeg- 13, beveelt zich aan tot het leveren van De jeuners, Diners en Soupers, Koude en Warme Schotels. Een Student in de Medicynen zoekt tegen 1 September eene ruime in de nabyheid van het Ziekenhuis. Brieven franco aan het Bureel van dit Blad onder letter F. oen BOVEMIVIS, geheel naar de eischen ingericht, bev.6 Kamers, Keuken, Zolder enz., voorzien van Gas- en Waterleiding, tegen 1 Mei of eerder, tegen biliyken prys. Te bevragen by F. VA\ I-VI.IRE.V, Langebrug, hoek Diefsteeg. een nieuw Paveljoen-Bok, groot plm. 30 ton, en eene groote party droog Eikenmot. Te bevragen by J. BOOT, Scheepmaker te Woubrugge. PRIJS DER ADVEB.TENTIEN: Vu 16 regel, 1.0». Iedere regel meer 0.17j. Grootere lettere neer pleeteraimte. Toor het ia- oeaieeren boitee de stad wordt 0.10 berekend. land uitdreef, nu te Brussel zit, terwyi de hertog weer in Frankryk is teruggekeerd". Het manifest, dat Boulanger uit Brussel uitvaardigde, luidt aldus: „Franschen! De menschen, die de regeoring in handen houden ondanks de uiting der open bare meening, hebben het gewaagd een pro cureur-generaal te dwingen tegen my eene akte van beschuldiging uit te vaardigen, welke alleen kan worden doorgezet met behulp van eene buitengewone rechtbank. Nimmer zal ik my aan de rechtspraak onderwerpen van den Senaat, die is samengesteld uit mannen, ver blind door hartstocht, dwazen haat en het bewustzpn hunner impopulariteit. Do plichten, welke de stemmen van alle, wottig geraad pleegde, Franschen my opleggen, verbieden my, dat ik my leen tot eenige eigenmachtige handeling, welke moet strekken tot onder drukking van onze vryheden en waardoor inbreuk wordt gemaakt op onze wetten en op den wil des volks. Zoodra ik geroepen zal worden te verschynen voor myne natuuriyke rechters (rechters of juryleden), dan zal ik antwoorden op de beschuldiging, welke het gezond verstand en het openbare billijkheids gevoel reeds hebben weerlegd. Dan zal ik ge hoor geven aan de oproeping der rechters, die op rechtvaardige wyze zullen oordeelen tusschen hot land en hen, die reeds sedert langen tyd bezig zyn het ten gronde te richten. Hier zal ik zonder ophouden biyven werken tot bevryding myner medeburgers. In dit vrije land zal ik wachten, totdat de algemeene ver kiezingen eindeiyk eene eerlyke en vryo repu bliek zullen vestigen." Boulanger, die door zyne vrienden Rochefort en graaf Dillon is vergezeld, zal dus niet vóór October naar Frankryk terugkoeren, doch zune afwezigheid zal, gelyk een der bladen ver zekert, do regeering niet verhinderen de be raamde vervolging door te zetten. Men ver moedt daarom, dat de regeering afdoende be- wyzen van Boulanger's schuld in handen heeft, welke van meer gewicht zyn dan hetgeen der „Ligue des Patriotes" wordt ten laste gelegd. Naar men beweert, zal verlof tot vervolging van den generaal worden aangevraagd op grond van het smeden eener samenzwering tegen de veiligheid van den Staat, zoodat het misdryf onder de jurisdictie van den Senaat valt. Generaal Boulanger is gistermiddag te Brussel aangekomen, vergezeld door de heeren Dillon, Rochefort en de dochter van den heer Rochefort. De heeren Boulanger en Dillon namen hun intrek in het „Hotel Mengelle", terwyl de h er Rochefort zich met zyne doch ter naar het „Hotel de Flandre" begaf. Eene talryke menigte verdrong zich by hunne aankomst aan het station. Eenigen riepen: „Leve Boulanger!" terwyl ook kreten van: „Weg met Boulangerwerden gehoord. Door Reuters correspondent ondervraagd, verklaarde Boulanger dat het zyn voornemen is zich eenigen tyd te Brussel op te houden, maar dat hy daar niet lang denkt te blyven. Te Brussel heeft de generaal ook het be zoek ontvangen van eenige Brusselsche dag bladschrijvers. Op do tot hem gerichte vragen antwoordde hy nu, dat hy waarschyniyk te Brussel zou blyven tot aan de algemeene verkiezingen in October. Verder zeide hy „Mocht het hoofd der nationale party zich tusschen vier muren laten opsluiten, waardoor hy in de onmogeiykheid zou verkeeren met iemand in aanraking te komen, of moest hy de wyk nemen naar een vry land? De in- vloedryke leden der nationale party gaven de voorkeur aan myn vertrek." Generaal Boulanger zinspeelde ook op de Dinsdag door het Fransche kabinet geledon nederlaag. „Onze party," zeide hy, „wil door wetteiyke mid delen en door geduld haar dool bereiken. Tot dusver was het de oppositie, die steeds wan orde stichtte. Thans is het de regeering, die in Frankryk onrust wekt. Doch wat er ook gebeuren moge, wy willen en zullen ons doel bereiken". Te Berlyn ontvangen depeches uit Parys melden dat de gewezen procureur-generaal Bouchez aan generaal Boulanger heeft mede gedeeld dat de regeering de bewyzen in han den had, volgens welke Boulanger het leger zocht om te koopen en met buitenlandsche mogendheden in geheime betrekking stond. Daarop is Boulanger op raad zyner vrienden Maandag-avond op den loop gegaan. Uit de woning eener vriendin, waar hy het middag maal gebruikt had, verwyderde hy zich in de hierboven vermelde vermomming. Toen het ministerie terstond bericht kreeg van zyne vlucht, hield het nog denzelfden nacht eene vergadering, doch de meerderheid der ministers kon zich r.iet met het voorstel vereenigen om don vluchteling aan de grens te doen aanhouden, dewyi de Kamer nog geene toestemming had gegeven om den afge vaardigde Boulanger gevangen te nemen. Te Berlyn wordt met de vlucht van den „dapperen generaal" algemeen de draak gestoken. Gemengd Nlcnvra. Het proces tegen de „Ligu o." Toen gisteren het proces tegen de „Ligue des Patriotes" te Parys werd geopend, be vonden zich betrekkeiyk weinig nieuwsgie rigen op straat en in de gerechtszaal. Vóór het begin der zitting maande de voorzittor de toehoorders aan, de grootste orde te bewaren. By liet opnoemen der namen gaf de hoer Dóroulóde zich den titel van president, Richard van secretaris der „Ligue", doch de president ontzegde hun het recht daartoe, daar de ver- eeniging nu ontbonden was. Na het getuigenverhoor verklaarde de voor zitter dat de gedaagden beschuldigd waren van deelneming aan eene ongeoorloofde en geheime vereeniging. De heer Déroulède ant woordde dat de liga stilzwygend geduld werd en geen geheim genootschap was. By het veelbesproken rondschryven over de mobili satie der leden, had enkel het opschrift in druk gemaakt, dat intusschen slechts gekozen was omdat militaire uitdrukkingen tegen woordig zoo geliefd zyn. De quaestie kwam Den 5den April a. s. zal verschijnen: WEEKBLAD, gewya aan de belangen van Staat, Provincie en Gemeenten, in het byzonder voor de Kiesdistricten LeidenKatwijk, Haar- lemmmneer, Bodegrave, Leiderdorp en Alfen. Abonnement por jaar franco per post ƒ1.80. De Directeur-Uitgever, Leiderdorp. W. H. VAN ZANTEN Jr. een goed Burgcrwoonhuls, in 't midden van 't Dorp, voor ƒ150 per jaar. Gelegen heid tot kost en Inwoning voor den ver huurder wordt verlangd. Franco aanb. onder lett. E aan hot Bureol van het Leidsch Dagblad. Volkonene genezing der Breuken, speciale inrichting voor Vrouwenziekten, genezing der verzwakkingen en verplaatsing der Baarmoeder. Eene Dame is aan het gesticht verbonden. Dr. WAERSEGERS, Breukmeester van de Belgische Gasthuizen, Groot-Officier, Comman deur enz. van verschillende Orden, 60 gouden Medailles en Eere-Diploma's. VRIJDAG 5 APRIL 188 9: te geven door het Kaarten zyn aan het Gebouw verkrygbaar. Entree: Zaal ƒ1.49, Gaandery ƒ1. tot Vrydag-namiddag 3 uren en des avonds aan het bureau, Zaal ƒ1.99, Gaandery ƒ1.49. De Leden der Maatschappy voor Toon kunst en die van Bevordering der Toonkunst en hunne Dames worden uitgenoodigd tegen betaling van per persoon, op vertoon van hun diploma tot Vrydag-middag3uren en des avonds aan het Bureau a ƒ1.49. Plaatsen ie bespreken aan de Zaal van 's mor gens te 10 uren, a 10 Cts. extra per plaats. By A. W. 8IJTIIOFF te Leiden zyn uitgegeven TEN DIENSTE VAN HET ONDERWIJS OP CATECHISATIËN en ZONDAGSSCHOLEN. Vervaardigd onder toezicht der Commissie voor de Zondagsscholen van den Nederlandschen Protestantenbond. HOIJTEIX'S Cacao in bussen vol gens vastgestelde détail-pryzen. KorlTs Cacao losse .per ons 0.26 Grootes' Cacao p. ons ƒ0.24 en 0.20 Koekjes Chocolaad van af 3 tot 8 Cents. AnIJstabletten 4'/2 Cents. Rapenburg 97. A. WAGEMAIVS. Drie extra mooie nieuwe boeken, van de wereldberoemde schryvers OHNET en MALOT voor ƒ1.25. No. 1. GEORGE OHNET. Llse Flcuron, 1 Deel 274 bladz. De Industrieel van Pont Avesnes is mooi, maar Llse Flcuron moet men eens lezen. No. 2. HECTOR MALOT. Met Kleine Zusje, 2 dln. 442 bladz. Alleen op de Wereld is mooi, maar lees ook Het Kleine Zusje. Talm, Wacht of Toef niet, zendt Postwissel van slechts ƒ1.25, waarby staat: Het Pak Uhnet, om deze drie overheeriyke boeken franco thuis te ontvangen. Verkrygbaar by D. BOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken, Hang by de Vischmarkt, te Rotterdam.

Leidsch Dagblad | 1889 | | pagina 5