Stoomtram HAARLEM-LEIDEN. TwBÉiirfl Galden leloiii Alom. Nefl. fftrtiMott-MoEi, Bloemenkistjes. Steenkolen. HBO fi- A (lit Ïüor Mei; J. A. M, BEKKING, ViscMt 10. 60 Cts. Zuiver smakende Koffie. 60 Cts. 00 Cts. Zuiver smakende Koffie. 60 Cts. te LISSE. BUITENGEWOON LAGE TARIEVEN voor het vervoer van BESTEL- en VRACHTGOEDEREN van en naar Haarlem, Heemstede, Bennebroek, Hillegom, Lisse, Sassenheim, Oegstgeest en Leiden. „DE KRAAN" en „DE DRIE SNOEKEN", Firma A. F. VAN RENESSE Co., te Gorkum. N°. 8932, Zaterdag SO A0. 1889. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van fon- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, 29 Maart. Vervolg der Advertentiën. Openbare Vergadering op MAANDAG 1 APRIL 1889, Bert Van der Zaal, KoffiebranderijVestestraat IVo. 40. Sto om bi erbro u wer ij en Vraagt Renesse's Bier. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Yoor Leiden per S maandenf 1.10. franco per poet1.40. Afaonderlflke Nommers0.05. Mej. P. v. d. Lee te Rotterdam is benoemd tot onderwijzeres aan eene bijzondere school te Leiden. Gisteren werd het stoffelijk overschot van prof. Donders op de begraafplaats te Zuilen ter aarde besteld. Te 10 uren vertrok de lijk wagen van het storfhuis te Utrecht, gevolgd door twaalf koetsen. Vijftien kransen bedekten de kist, waaronder een van het Utrechtsch Studentencorps, een van de redactie van het Geneeskundig Tijdschrift, en een van 'tOphthal- mologische Gesellschaft te Heidelberg. Te 12 uren kwam de stoet te Zuilen aan, waar de kleine godsakker geheel bezet was met tal van Leidsche en Amsterdamscbe hoogleeraren, curatoren, lectoren en studenten, zoowel van Utrecht als van elders. Aan het graf voerde allereerst het woord prof. Halbertsma, namens den Academischen Senaat van Utrecht; hij herdacht den over ledene als physioloog en oogheelkundige. De heer Koningsberger, rector van hetUtrechtsche Studentencorps, bracht namens don Senatus Veteranorum de hulde van het jeugdige ge slacht aan de nagedachtenis van den grooten geleerde. De heer Schreuder sprak Damens de medische faculteit, de leerlingen van prof. Donders. Een lid van het Amsterdamsch Stu dentencorps voegde een krans bij de vele, die vrienden en vereorders reeds hadden gezonden. Mr. Roijaards Van Scherponzeel, voorzitter van het college van regenten van het Neder- landsch Gasthuis voor Minvermogende Oog lijders, herinnerde den stichter van die schoone inrichting, welke naar de inzichten van den overledene ten bate komt zoowel van het onderwijs als van de weldadigheid. Prof. Van de Sande Bakbuyzen uit Leiden sprak namens de Koninklijke Academie van "Welen- schappen en herdacht wat die Academie en de wetenschap in het algemeen in Donders verhezen. Dr. Juda van Amsterdam eindelijk bracht namens de Maatschappij van Genees kunde in herinnering wat prof. Donders als BECLAItKS. Eene volksbehoefte wordt slechts be vredigd door een middel, dat niet alleen door goedkoopheid ook voor de minder bemiddelden bereikbaar is, maar welks samenstelling ook eenvoudig en gemakkelijk en welks uitwerking zeker en vertrouwbaar is. Zulk een naar waarheid echt volksgeneesmiddel zijn de Zwit- serscl.e Pillen van den apotheker Richard Brandt, sedert tien jaren hier bekend, door de hoogste geneeskundige gezagsmannen beproefd en aanbevolen, on die, zooals door doctoren bevestigd is, gedurende geruimen tijd zonder eenig bezwaar geregeld ingenomen kunnen worden, als wanneer zjj eene goede en gere gelde uitwerking hebben. De Zwitsorsche Pillen, die in don loop der ty len alle scherp werkende middelen verdrongen hebben, zoo als daar zijn de duro Droppels, Mengsels, Zouten, Bitterwater enz., zijn dus een onmis baar huismiddel voor allen, die lijden aan de dikwjjls zoo nadeelige gevolgen van slechte spijsverteering. Vele geneesheeren bevelen dit middel, dat iedereen zich op goedkoope wjjze aanschaffen kan, ten sterkste aan. De Zwitsersche Pillen van den apotheker Richard Brandt zjjn tegen 70 Cents de doos by de apothekers verkrygbaar, doch liet is noodig te letten op het witte kruis in het roode veld en op den voornaam. Echt verkrygbaar by N. K. SWEMER, Drogist, Mare. voor hem, die gegronde aanwyzlng kan doen in zake diefstal en brandstichting, in myn huis gepleegd van 24 op 25 December jongstleden. Haarlemmermeer. W. C. VAX CEEL, leermeester en vriend voor zoovele leden van die Maatschappy is geweest. Ten slotte dankte prof. Engelman, de schoon zoon van den overledene, ook namens haar, die nog zoo kort geleden met den overledene in tweeden echt verbonden was, en namens" de kleinkinderen, voor de laatste eer, hunnen geliefden doode bewezen. Omstreeks halftwee was de plechtigheid afgeloopen. Do Staatscourant bevat heden de volgende ministeriëele beschikking „De Raad van ministers, samengesteld uit de hoofden der ministeriëele departementen, Van oordeel, dat Zyne Majesteit den Koning bu ten staat geraakt is de regeering waar te nemen, Gezien het advies van dan Raad van State van den 27ston Maart 1889, Gelet op de artikelen 33 en 39 van de Grondwet, Heeft goedgevonden en verstaan De Staten Generaal in vereenigde vergade ring byeen te roepen op Dinsdag den 2den April 1889, des namiddags te 2 uren, met uitnoodiging aan de leden der beide Kamer6 zich op dat tydstip in de vergaderzaal van de Tweede Kamer der Staten-Generaal te vereenigen. Afschrift van dit besluit zal wordon gezon den aan de beide Kamers dor Staten-Generaal." Tot onderwyzer aan de openbare school No. 1 (in het dorp) te Zwammerdam is benoemd de heer M. J. Vrolyk, onderwyzer te Biervliet. Op de voordracht kwamen voor de heeren J. L. Koetelaar, onderwyzer te Nieuwleuzen, en A. Meyer, onderwyzer te Sahalsum. Voor die betrekking hadden zich aangemeld 21 sollicitanten. Te rekenen van 1 April a. s. wordt de tariefprys voor gewone telegrammen in het verkeer van Nederland met Groot-Britannië en Ierland van 15 cents per woord tot op 10 cents per woord verlaagd, met bepaling nochtans, dat de prys voor een gewoon tele gram of een vooruitbetaald antwoord nooit minder dan 50 cents zal bedragen. Sts. Ct Den 27sten Maart is te Wageningen op het graf van wylen den heer C. J. M. Jong- kindt Coninck, den oersten directeur der Rykslandbouwschool, namens een aantal oud- leerlingen en vrienden in Ned. Indië een ge denksteen geplaatst. By beschikking van den minister van binnenlandsche zaken is voor het tydvak van 1 April e. k. tot en met 31 December 1889 benoemd tot assistent in het zieken huis van de Ryks-universiteit te Groningen, de heer P. De Vries Jzn. Tot buitengewoon hoogleeraar in de histiologie aan de gemeente universiteit te Amsterdam is benoemd dr. I. Van Rees, lector in genoemd vak. Nader verneemt de „N. R. C." dat het bestuur van den Alg. Ned. Wielrydersbond op verzoek van den minister van oorlog weder zyne tusschenkomst zal verleenen by het oproepen van vrywillige militaire wiel- ryders. De voorwaarden, waaronder dit zal geschieden, zyn in hoofdzaak gereed en zullen met de oproeping opgenomen worden in het eerstvolgende nummer van het Bondsorgaan, dat in verband daarmede misschien eenige dagen na den lsten April zal moeten ver schynen. De 1ste luitenant A. J. C. De Bruin, van het 3de regiment infanterie, is op ver zoek overgeplaatst by het 4de regiment van hit wapen. Vergadering van Bouwkunst. De 158ste vergadering der afdeeling Leiden en omstreken van de Maatschappy tot bevor dering der Bouwkunst was niet druk bezocht. Slechts zestien leden waren tegenwoordig. De heer Knuttel had schrifteiyk kennis gegeven niet ter vergadering te kunnen komen. Het eerst was aan de orde de kunstbe schouwing „Matériaux et Documents d'archi- tecture et de sculpture par A. Raguenet", door den heer J. P. De Koning, wien daar voor een woord van dank toekwam. Vervolgens las de secretaris de notulen der PRIJS DER ADVERTENTIE»: Vin 18 regels 1.05. Iedere regel meer 0.171. Qrootere lettert neer pliitenümte. Voor het in- enteeren buiten de etnd wordt 0.10 berekend. vorige vergadering, welke met applaus wer- den goedgekeurd, na eene opmerking omtrent den aard van grenenhout, door den hoer J. J. Planjer gemaakt. De heer Joh. Roem deed daarna eenige zeer belangryke mededeelingen over granito- en parket-vloeren, opgehelderd door eenige mon sters. Nadat den hoer Roem door den voorzitter voor deze gewichtige mededeelingen was dank gezegd, sprak de heer P. J. Groen, naar aanlei ding daarvan, nog het een en ander over de duurzaamheid, welke tegenwoordig zoo be tracht wordt. Hy vond ondersteuning by den heer Adr. Verhoog, maar bestryding van de zyde des voorzitters. „Het zien", een praatje door den heer Ad. J. Van Achterberg, deed den aanwezigen een juist denkbeeld kry'gen van het oog, van de verschillende deelen daarvan en van do diensten, welke die deelen verrichten. Spr. wees op de verschillende uitdrukkingen, welke onderscheidene standen der oogen teweeg brengen, en helderde een en ander op met duidelyke teekeningen, onder welke zich ook bevond de doorsnede van een gewoon „Leidsch" oog, eenige malen vergroot. Langen tyd stond de heer Van Achterberg stil by de zinsbegoochelingen, welk deel van zyne voordracht het aantrekkeiykst was en ook met teekeningen werd duideiyk gemaakt. De voorzitter dankte den heer Van Achter berg voor zyne hoogst belangryke bydrage en betreurde het dat slechts weinigen daar van genoten hadden. Met het oog op het vergevorderde uur, wer den punten d. en e., beantwoording vraag „behangen deuren" en jaarverslag aangehou den tot de volgende vergadering. Het bestuur stelde als prysvraag, door de afdeeling uit te schryven, voor: lo. toren spits. 2o. hoofdingang van een rechtsgebouw. 3o. restauratietent. 4o. twee gevels voor een hoekhuis. Op voorstel van den heer P. G. Lancel werd met algemeens stemmen besloten tot eene restauratietent. Op eene volgende Afdeeling LEIDEN. Goedgekeurd by Koninklyk Besluit van 1 April 188G. des avonds te 8 uren, In 't NUT VA» »T ALLEHKE». Sprekers: Mr. J. T. BUIJS en Mr. S. J. FOCKEMA ANDREA2, Hoogleoraren te Leidat. Onderwerp: Persoonlijke Dienstplicht. Toegang vrij. Discussie vrif. Personen beneden de 18 jaren worden niet toegelaten. HET BESTUUR. Ds ondergeteekende beveelt zich aan tot het leveren van puike eerste qualiteit Machine-, Km-, Haard- en Kachelkolea, tot zeer lage pryzen. Monsters te verkrygen aan het Stations terrein Hollandsche Spoor. Ook te verkrygen geklopte Cokea, tegen blliyke pryzen. CAKBBI, Stationsweg, onder OegstgcctA Dagelyks op Duitsche wijze gebrand en verkrygbaar aan de Op verlangen ook aan huis bezorgd. Hot gezondste en krachtigste van alle Biersoorten. Geen kunstbier, dat, door byvoeging van schadelyke bestanddeelen, zich blechts korten tyd goed houdt op het fust of op de tlesch, maar zich maanden Conserveert, waardoor het bewys wordt geleverd dat het RENESSE'S BIER zuiver is en alleen wordt gebrouwen van het beste mout en hop, zonder byvoeging van eenig Surrogaat. MriVTlVUnTUP a,s zeer versterl!end aan te bevelen, overtreft daarin alle ilJLUN li iHjj-L.Cj.Ll Bieren; verkrygbaar op fust van 20 Liter en by onze Bottelaars op heele en halve Flesschen. Prijscouranten g-ratis verkrijgbaar.

Leidsch Dagblad | 1889 | | pagina 5