Lftl. C. J. HEINTZ ZOOM. Dienstbode, Vraag: Export-Jenever, Merk: „Drie Fleschjes." Vertoïtar te Leiden bij ff. A. DE BROIJN, Oé Test. Vreewijk, In de Koffiebaal Een Rijkdom Ongeveer 2000 Boonenryzen Te huur gevraagd! Uit de hand te koop: Likdoorns, Eelt en Wratten Te huur gevraagd, Gelden op 1ste Hypotheek Gegarandeerde Zijdenstoffen, zuivere Preanger-Koffie. N\ 8900. I>oii(lei*(l as: 31 T^el>i*nari. A0. 1889. Tweede Blad. Leiden, 20 Februari. jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van (2[on- en feestdagen, uitgegeven. Vervolg der Advertentiën. TE KOOP. brandt men dagelijks op Duitsche wijze: VERKOUW STOKHUYZEN, NIEUWE RIJN 47. VOOR 30 STUIVERS. LEIDSCH DAGBLAD. FEUS DEZER COURANT: LddeL p«r 8 maanden...... 1.10. Praise per port.1.40. Ai*oo4ermk« Kommer*.o.05. Gedurende de tweede helft der maand Jan. zijn aan het postkantoor alhier bezorgd de volgende brieven, welke, wegens onbekend heid der geadresseerden, niet besteld konden worden C. Brugman, De Groot, mej. Hanegraaf, H. F. Jonker, J. P. Kuipers, Amsterdam G. v. d. Weele, Borselen; M. v. d. Putten, Drunen; Van den Burg, Gouda; K. Bensheer, A. De Moed, A. Van der Lee, Paulus, N. Van der Poel, D. Eekhof, 's-Gravenhage; mevr. Balhuis, Groningen; mevr. Boski, Haarlem; J. Van Ryn, Messenmaker, Katwyk aan Zee; baronesse Mulert Tot de Leemcule, Nieuwer- sluis; T. Gerse, Ouderkerk; Helling, Tilburg; G. Van Vliet, VinkeveenJ. Vilders, Zoeter- woude; L. Fransen, Zwartsluis; M. Rumak, mej. Van de Klashorst, niet vermeld. Brief kaarten: P. De Bruin, P. De Graaf, mevr. Van Houten, R. H. Van Schaik, C. Chaudron, 's-Gravenhagemevr. Boski, HaarlemT. Groe nenboom; B. Steinhoff, mevr. R. Van Steen bergen, niet vermeld. Brieven, verzonden geweest naar Duitsch- land: A. Kraehmer, Dresden; Engeland: T. Hamerslag, Old Charlton; - P. Nyhoff, Rustenburg. Ten gevolge van de betere berichten van het Loo, is het gemeentevuurwerk te 's Hage ter eere van 's Konings verjaardag gisteravond te halftien in de Maliebaan afge stoken ten aanschouwe van eene ontzaglijke menigte, welke het geheele veld innam. Dank z\j het gunstige weder, kwamen alle stukkon in ongemeene kleurenpracht voortreffelijk uit, en de slotdecoratie, gewjjd aan Z. M., waarin 's Konings beeld werd aanschouwd, viel zeer in den smaak en werd, onder de tonen der volksliederen, luide toegejuicht. Aan den gala maaltijd, door den minister van buitonlandsche zaken, jhr. Hartsen, ter eere van 's Konings verjaardag gegeven, werd PRIJS DER AD VERTEN TLKH: V»n 1—regels 1.05. Iedere regel meer/0.174. Grootste letter» neer pleeternimte. Voor het in- oeeseeren buiten de «ted wordt 0.10 berekend. deelgenomen door de bij ons Hof toegelaten gezanten der vreemde mogendheden, of, voor zoover te 's-Gravenhage niet aanwezig, verte genwoordigd door de zaakgelastigden. Verder zaten aan de ministers, leden van de Regee ring; de vice-president van den Raad van State; de voorzitters van de beide Kamers der Staten-Generaalde president van de Algemeene Rekenkamer; de procureur-gene raal b(j den Hoogen Raad; de burgemeester van 's-Gravenhage; de generaal-majoor, waar nemend gouverneur der residentie; de minis ter-resident, chef van het kabinet van den minister van buitenlandsche zaken, en de secretaris voor de zaken van het groothertog dom Luxemburg. De deken van het corps diplomatique, thans baron d'Anethan, gezant van België, wijdde een dronk aan Z. M. den Koning. Alle gasten verschenen in groot ambtskos tuum aan tafel. Als gewoonlijk op 's Konings verjaardag, bewoog zich ook te Amsterdam op straat eene talrijke menigte om de illuminatiën te zien, welke door heerlijk weder werden be gunstigd. Volgens de nieuw ontworpen kiestabel voor de Prov. Staten zal de provincie Zuid- Holland verdeeld zijn in de volgende kiesdis tricten met het daarachter gevoegde aantal leden: Leiden 4, Katwijk 5, Gouda 4, Bode- grave 5, Delft 4, Loosduinen 4, Schiedam 4, Rotterdam 5, kiesdistricten met elk 4 leden, Brielle 6, 's Gravenhage 13, Dordrecht 4, Ridderkerk 4, Gorkum 3, Sliedrecht 4, totaal 84 leden. De grenzen der districten vallen samen met die der districten voor de Tweede Kamer, doch Gorkum verliest eenige gemeenten, die by Gelderland en Noord-Brabant behooren Brielle wordt vergroot met een deel van 't district Zieriksee; Bodegrave en Katwijk krij gen eenige gemeenten, die respect, tot de districten Breukelen en Haarlemmermeer be hooren. In het „Bouwkundig Weekblad" deelt de heer Rieber, secretaris der Maatschappij tot bevordering der bouwkunst mede dat het gemeentebestuur van Woerden de ontwerpen, door 'den bouwmeester Molenaar uitgevoerd voor het stadhuis van Noord wijk, heeft nage maakt zonder den ontwerper om verlof te vragen of hem vergoeding te geven. „Daar tegen is, met het Wetboek in de hand, niets te doen", zegt de heer Rieber. De letterkundige eigendom wordt hier te lande door de wet beschermd. Maar voor de beeldende kunst is wel een wetsontwerp voor gedragen door het vorig ministerie, maar by de ontbinding der Staten Generaal is dit ver vallen en sedert niet weder ingediend. In het vermelde feit zal de Regeering wel aanleiding vinden die voordracht weder aan hangig te maken. De byeenroeping der Tweede Kamer, aanvankeiyk tegen 26 dezer in uitzicht gesteld en thans, volgens gerucht, op 5 Maart bepaald, is, naar het „Vad." verneemt, nog volkomen onzeker en wordt afhankelyk gesteld van den loop dor zaken in de vergaderingen der Pro vinciale Staten, die in het laatst dezer maand te zamen komen. Naar men verneemt, wordt de luit. ter zee 1ste klasse A. G. Elhs geplaatst aan het departement van marine, afdeeling personeel. By den uitgever J. Braakman te Hille- gom, tevens uitvinder der „reis of handelstaal „Mundolinco", (wereldtaal), is het eerste num mer verschenen van „Miso Tempo" (Onze Tyd), een maandblad, gewyd aan de versprei ding dier taal. De 80ste geboortedag van mevr. Hen- riette Heinze-Berg te Muiderberg is niet onopgemerkt voorbygegaan. Uit alle oorden des lands en ook uit het buitenland ontving de waardige vrouw talryke bewyzen van be langstelling in den vorm van brieven, brief kaarten, telegrammen enz., en voorts een aantal bloemgeschenken, zoodat hare woning als in een tuin herschapen was. Ook uit naam der hooge geestelykheid te Rome ont ving zy gelukwenschen. Te Woerden had gistermiddag de begra fenis plaats van het stoffeiyk overschot van den heer C. E. Yan der Quast, in leven wet houder der gemeente en tevens weikzaam in verschillende betrekkingen op maatschap- pelyk en kerkelyk gebied. De leden van den gemeenteraad waren allen tegenwoordig, even als eenige kerkeiyke autoriteiten en vele andere belangstellenden. Msgr. C. J. M. Bottemanne, bisschop van Haarlem, heeft gistermiddag te 12.15 via Brussel-Luzern Milaan-Genua de reis naar Rome aanvaard, waar Z. D. Hoogw. Don derdag-avond hoopt aan te komen. De door luchtige prelaat wordt vergezeld van zyn secretaris, den ZeerEerw. heer Coppens, en den ZeerEerw. pastoor Van Lynschooten, van Voorhout. (De T.) Dezer dagen ontvingen wy ter kennis making de eerste aflevering van „Nederland en zyne bewoners, Handboek der aardryks- kunde en volkenkunde van Nederland", door dr. H. Blink. De schryver heeft, voor zoover men naar deze eerste proeve kan oordeelen, zyne taak breed opgevat. Het is toch zyn doel in een uitvoerig handboek een over zicht te geven van de geographie van Neder land. Hy gelooft met dezen arbeid in eene groote behoefte te voorzien, aangezien van de jongste wetenschappeiyke onderzoekingen ten opzichte eener beschryving van ons vader land tot hiertoe in geen handboek is gebruik gemaakt. Het werk wordt daarom ook zóó ingericht, dat een ieder, die aangaande eene of andere byzondere streek van Nederland iets meer wil weten, In dr. Blink's handboek eene betrouwbare vraagbaak vindt. Uitvoerige en nauwkeurig bewerkte kaarten zullen de studie zeer veel vergemakkeiyken. Voor eene cor recte uitgave staat de bekende firma C. L. Brinkman te Amsterdam borg. Terwyi in het vorige jaar te Breda 110 kamerbewoners als kiezers waren ingeschre ven, hebben ditmaal slechts 19 lodgers aan spraak gemaakt op kiesrecht. Te Amersfoort heeft slechts één kamer op deftigen stand, uiteriyk 1 Mei, een klein, net BOTENHUIS, met aparten opgang, beneden bewoond. Franco brieven onder letter FOOI, aan KOOYKER's Centraal Adv.-Bureel, Nieuwe Ryn 16. Te bevragen onder letter A aan het Hulp kantoor, te Lisse. beschikbaar a 4 en 4'/, pCt., tot hoogstens 60 pCt. der getaxeerde waarde van het onderpand. Op een der buitensingels te Leiden, een net HUIS met 5 a 6 Kamers, liefst met Tuintje, en verder van alle gemakken voorzien. Brieven, met opgave van huurprys, franco, onder letter E aan het Bureel van dit Blad. Wegens familieomstandigheden der tegen woordige, wordt terstond gevraagd eene P. G., als MEID-ALLEEN, door Mevrouw HELLENA, te Voorschoten, vervaardigd in de Fabriek van Zyden Artikelen v. VON ELTEN KEUSSEN te Crefeld, rechtstreeks uit de Fabriek, dusult de eerste hand, per meter ria^ar verlangen en steeds tot Fabneksprys, gegarandeerde solide zwarte Zijden- stoffen, witte en crème Zijdenstoff en-, zwart en wit geruite of gestreepte Zijden- stoffen, ruwe Zijdenstoff en, die gewasschen kunnen worden, zwart Fluweel en Peluche enz. enz. De bestellingen worden franco vracht en inkomende rechten uitge voerd, alsmede op verlangen eene groote collectie stalen tor bezichtiging toegezonden. 9SS8 Riante HUIZEN met TUIN te huur of te koop; worden van Duinwater voorzien. Inlichtingen geeft W. KOK, Architect, Pie terskerkgracht 16, te Leiden. Pr(js per 5 ons 75 Cents. een Pakhuis met Bovenwoning, gelegen aan de Westhavenstraat No. 1. Te bevragen onder letter P aan het Bureel van dit Blad. worden binnen weinig tyd verwyderd door het gebruik van het bekende middel RADLACER Llkdoorn-TInctunr. De genezing volgt stellig en veroorzaakt geen pyn. Karton met Flesch, Penseel en Gebruiks- aanwyzing verkrygbaar a O.SO by A. W. GROOTE ZOON en H. H. ULOTH Co., Pharmacie framjaise, te Amsterdam, en by REYST KRAK, te Leiden. Dat is nu juist wat iedereen hebben wil; lees nu eerst het aanbod goed na. No. 1. Mevrouw Itascher, of de zonder linge levensbeschouwingen der Vrouw van een ryk geworden Spekkooper. Prys f 2.50. Zoo'n vermakeiyk, koddig boek is voor elkeen aangename lectuur't is waar, men raakt wel vermoeid van het vele lachen, doch dat zal niemand kwaad doen. No. 2. XAVIER DE MONTEPIN. De wraak van den Koddebeier, Parysche Sensatie- roman, 1 Deel, 302 bladz. Prys ƒ2.50. lste Afd. Dc Minnares van den Land heer. 2de Afd. Jeanne en Madeleine, No. 3. De Komiek, Keur van Chanson- netten, Komische Scènes, Luimige Voordrachten en Samenspraken in Proza en Poëzie. No. 4. De vrooljjke Toovenaar, eene verzameling van 88 wondervolle toovorstukjes, zeer vermakeiyk om uit te voeren. No. 5. Geïllustreerde Humoristische Scheur kalender voor 1889, met niet minder dan 365 Plaatjes en koddige byschriften. X oj dat nu niet een rykdom? Is dat nu AlO niet een Pak, dat wel f 6.— moest kosten? Is dat nu niet een raadsel om dat alles voor ƒ1.50 weg te doen? Maar genoeg, het staat er, en al is het lste werk alleen byna het dubbele waard, toch geef ik alles, 1 tot 5, dus den Scheurkalender met 365 Platen er ook by, voor den spotprys van ƒ1.50. Verkrygbaar by D. BOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken, Hang by de Vischmarkt, te Rotterdam. Voor buiten do stad franco, mits op ontvangst Postw. van slechts ƒ1.50, waarby moet staan; Raadselachtig Aanbod.

Leidsch Dagblad | 1889 | | pagina 5