WIJNEN. DE GROOTE jaarlijksche OPRUIMING van LAPPEN. Te huur ANTONIO AGUILAR, Maandag, Dinsdag, Woensdag, Haarlemmerstraat 26. W. KRUYFHO0FT. DIENSTBODE, P. G., De Gracieuse. Kölner-Domban-Loterij. MMSON Spaansche «11 Portiigeesche 2SS fllaison Antonio Aguilar, La Haye. Koetsier-Tuinman, „De Volharding" Zit- en Slaapkamer, XXIII en laatste B. J. DUSSAULT, Köln, Brandenburgerstr. 2. 52, - Heerengracht - 52, I V HAYE. SOORTEN 4, 3 en 6 Februari, Evenals altijd prijzen vast. Trekking op 21 Februari 1889. BLOTEN /"S.- Leiden, ter Boekdrukker^ van A. W. SIJTHOFF. dagmaal, want vóór hunne komst vergenoegde zich de groot hofmeester met het menu in vieren te knippen. Toen wy op het oogenblik van het vertrek van Monrovia, Goddefroy niet ziende, naar hem vroegen, zeide men ons, dat hy reeds naar boord was teruggekeerd. Daar wy, met uitzondering van Goddefroy, dien wy reeds aan boord der „Lualaba" waanden, allen compleet waren, vertrokken wy, begeleid door den heer A. Hedler. Aan boord komende, haastten wy ons om te vernemen of Goddefroy zich daar werkeiyk bevond. De uitslag was ontkennend. In weerwil onzer betuigingen, wilde de kapitein niet op hem wachten, maar het onmiddeliyk het anker lichten. Hy beval vollen stoom te maken. Dit onverdedigbaar gedrag van den kapitein vond afkeuring by al de passagiers eerste klasse, die te Ant werpen aan boord waren gegaan. Maar de andere passagiers, allen Engelschen, die zich te Sierra Leone hadden ingescheept, schenen het eene aardige poets te vinden, gebakken aan een Hollander. Zou, zegt de heer Van Dyck, de kapitein op dat oogenblik gedacht hebben aan de geweer schoten, welke de Engelschen in de Transvaal van de Hollandsche boeren hadden ontvangen? Zoo ja, dan was dit eene lage en laffe wraak, waarvan een verminkt man het slachtoffer was. Gemengd Nieuw*- Een van het detachement sche pelingen der marine, hetwelk na jaren ver- biyf in Indië verleden week te Amsterdam terugkeerde, werd, behalve door zyne ouders, ook door zy'ne grootmoeder, aan de De Ruy- terkade afgewacht. De oude vrouw verbeidde met ongeduld de aankomst der mailboot en sprak er over dat de kleinzoon zyn groot vader zóó zou missen, wiens overiyden hem nog onbekend was. Naarmate de boot naderde en zy op een afstand de schepelingen in de sloep zag gaan, waarmede zy naar het wacht schip werden vervoerd, vermeerderde hare spanning. Van de brug, waaronder de sloep doorvoer, ontdekte zy haar kleinkind spoedig en haar wuiven werd door den aangekomene dadeiyk gezien en beantwoord. Op het zelfde oogenblik wankelt de oude, zygt ineen en zonder meer te hebben kunnen spreken, over leed zy kort daarop. De kleinzoon zag zyn grootvader niet terug, doch ook de goede grootmoeder vond hy niet meer in leven. Te Amsterdam zyn nog drie huizen met een luifel, nameiyk op het Damrak, op den hoek Kloveniersburgwal en Barndesteeg, en op de Nieuwmarkt, hoek Bloedstraat. Van laatstgenoemd perceel, waarin gedurende byna eene eeuw een winkel in gemaakte kleederen en zeemansuitrusting werd uitgeoefend (de bekende „Witte Molen") wordt thans de luifel gesloopt. Verscheidene ambtenaren, onder wie ook de minister van buitenlandsche zaken, hebben Spaansche ridderorden ontvangen. In Den Haag liep daaromtrent het volgende verhaal Door den Spaanschen gezant waren aan den minister eenige ridderkruisen ter beschik king van de ambtenaren gesteld, die mede gewerkt hadden tot het totstandbrengen van het handelstractaat. Hierby was ook het grootkruis, waaromtrent de zaakgelastigde zeide, dat Zyne Excellentie er mede kon han delen naar goedvinden. De bedoeling van een diplomaat te raden, is niet altyd gemakkelyk; de gissing ligt echter voor de hand, dat het bestemd was voor den minister van buiten landsche zaken, die het tractaat had-ver dedigd: des ministers voorganger alzoo. De heer Hartsen heeft het opgevat, dat hy de bedoelde persoon was, en draagt nu zelf het grootkruis. (Arnh. Cl.) Het bekende huisje „De hand boogschutter" te Dordrecht, dagteekenend uit 1440, wordt afgebroken. In Gelderland en Overysel worden de veepryzen door aanhoudende groote buiten landsche inkoopen steeds hooger. De vette kalveren zyn buitengewoon duur en de vette varkens zyn ook zeer in pry's vooruitgegaan. Vrydag-avond is het huis van de wed. M., te Stadskanaal, geheel afgebrand. Een paard en twee varkens kwamen in de vlammen om. By den landbouwer J. H., te Epen, brak een brand uit, waardoor de woning met het huisraad vernield werd en 9 varkens omkwa men. Oorzaak onbekend; alles was verzekerd. Toen de politie te Amersfoort Vrydag op de botermarkt een onderzoek in stelde naar het gewicht van de boter, ont dekte zy dat een drietal boeren kluiten voor handen had van 8 a 9 hectogram, die zy voor een kilo aan den man trachtten te brengen. Het gevolg was, dat de boter in beslag werd genomen en tegen de betrokkenen proces verbaal werd opgemaakt. Terwyl de politie met het onderzoek bezig was, verlieten opmerkeiyk genoeg! op vier na, al de aanvoerders van boter de marktplaats. Uit Cuxhaven wordt gemeld: By het overgeven van een loods aan boord van het Hamburger barkschip „Juno," sloeg de boot ondersteboven, ten gevolge waarvan drie loodsen verdronken. De overige bezetting der boot, bestaande uit zes personen, werd gered en hier aan land gebracht. De trein, welke gisterochtend om halftien van Brussel naar Namen vertrok, goraakte buiten het spoor en stiet tegen een pilaster van de brug, welke voorby het station Groenendaal ligt, waardoor de brug instortte. De gevolgen waren verschrikkelyk. De loco motief, een bagagewagen en vier rytuigen vol reizigers werden verpletterd. Zoover tot nu toe bekend is, bedraagt het aantal dooden 14, en is een vyftigtal passa giers gewond, waarvan velen zeer ernstig. Een hulptrein, met een aantal geneesheeren en de overheid, werd onmiddellijk van Brussel naar de plaats des onheils gezonden. Keeds is een transport gekwetsten te Brussel aangekomen. De maatregelen tot hulpver leening worden met grooten yver voortgezet. De opruiming op bet spoor is tot heden gestaakt, omdat groote blokken metselwerk, van de brug afkomstig, den doortocht belem meren men zal genoodzaakt zyn ze met be hulp van dynamiet te doen springen. Te Hoeylaert, een dorp in de nabyheid van de plaats, waar de ramp is voorgevallen, zyn vyftien doodelyk gekwetsten aangebracht. In de gasthuizen te Brussel zyn verscheidene amputatiën geschied. Een onderzoek wordt ingesteld naar de oorzaken der ramp. Omtrent die oorzaken, welke tot het onge luk leidden, loopen vele geruchten. Als de waarschynlykste aanleiding komt voor het feit, dat op de plaats, waar de trein ont spoorde, sedert verscheidene dagen aan de spoorbaan gearbeid werd. De leggers lagen nog onbedekt. In plaats van langzaam te ryden, moet de machinist den trein meer vaart hebben doen aannemen, daar deze reeds eenige minuten te laat was. In Florida heeft het eenige dagen geleden gesneeuwd. Dit gebeurt daar slechts zeer zelden en is in de laatste 25 jaren slechts tweemaal voorgekomen. De k a t o e n s p i n n ery van den heer Duvillier, te Tourcoing, is byna geheel in de asch gelegd. De schade wordt berekend op 500,000 franken. Een zand trein is naby Redon (Ille et Villaine) in Frankryk ontspoord. Negen personen werden gedood en 21 gewond. De margarineboterfabriek van Manger, te Mülhausen, Elzas, is met den voor raad vetwaren verbrand. Uit Görlitz wordt gemeld dat de Neisse begint te vallen en het gevaar voor overstrooming daardoor voorloopig is afgewend. Te Berlyn is Zaterdag-na mid- dag eene ongehoorde massa sneeuw gevallen. De bui ging vergezeld van verschrikkelyke donderslagen en geweldig weerlicht. Volgens te Zanzibar ontvangen bericht, is Achmed, sultan van Witu, over leden en zyn neef Temobahari tot sultan ver heven. Geveilde peroeeleu. Gehouden verkooping in het Notarishuis aan den Burg, op Zaterdag 2 Februari, ten overstaan van den notaris W. F. Kaiser: Het heerenhuis met grooten tuin, aan don Nieuwen Ryn, No. 66, kooper W. C. Mulder qq., voor ƒ16,550; het dubbel heerenhuis en erf aan den Ouden Singel, No. 68, kooper J. Labree qq., voor 7500. Ten overstaan van den notaris mr. L. M. J. H. KerstensHet winkelhuis aan de Bree- straat, No. 140, in bod 5200, niet verkocht; het huis en erf aan het Levendaal, No. 125, kooper W. Alt qq., voor ƒ1300. UITLOTINGEN. 3-pCts-Turkscho loten a fr. 400, trekking van 1 Eebr. 1880. Hoofdprijzen300,000 fr. op No. 211918, No. 767401 25,000 fr., No. 32G759 en 1736142 ieder 10,000 fr., No. 42192, 300S25, 511426, 648388. 1621850 en 1611689 ieder 2000 fr., No. 104055, 234524, 300729, 348851, 577G32, 59S817, 765423, 892821, 1573858, 1736144 en 1940892 ieder 1250 fr. OPGERICHT 18J7. OPGERICHT 1877. Amsterdam, N.-Z. Voorburgwal 200. Succur- sales Utrecht, Leiden, Wittevrouwensingel 55a. Breestraat 54. VAN Hondorden lappen Stof, waaronder de mooiste geheel wollen qualiteiten, voor werkelyke spolpryzen. In wit goed, als-: Amersfoort, Keper, Katoen, Graslinnen, Servetgoed, Bazin enz. eene ruime.sorteering best goed. Gehool en half wollen zwarte Thibets en zwarte gewerkte Stoffen. Lappen Stof voor Regenmantels en Jongenspakjes. Gekleurde Katoentjes, donkere en lichte. Voorts Lappen 6/4 en 10/4 ongebleekt Katoen, Baai, witte en roode Flanellen, Voering, Bont, Vitrages, enz. enz. Op iederen Lap staan maat en p'rys vermeld. OPORTO WIJNEN SHERRY d°. MALAGA d°. DESSERT d°. (Bode en Wille). WITTE d°. (Sec). >Z et -q (4 2 L O - 2 a SO to m t SPAANSCHE Tafel WIJNEN 2 I TINTILLA DE ROTA d°. Portugeesche DESSERT d°. OUDE WIJN (voor HndtUmitg) In Flesschen en in Fusten. Importatie. Exportatie. Pryscourant franco op aanvrage. Monsters in Kistjes van 6 of 12 Flesschen, voor de gemakkelykheid van 't proeventevens voor geschenken. NB. Dit Huis is 't eerste onder den naam BODEGA opgericht in dit land. Aangezien ook andere Huizen dezen naam bezigen sedert de oprichting van het hierboven genoemde, heb ik besloten, om alle verwarringen met andore Bodega's te voorkomen, myne geachte Begunstigers te verwittigen, dat van lieden af myne Firma den eenlgen naam zal voeren van Wordt met 1 Mei gevraagd een goed kunnende ryden en met Paarden omgaan en flinke kennis van MoezcriJ en Bloementuin zyn vereischten; vry van sterken drank. Aanbiedingen, mits van goede getuigschrif ten voorzien, in te zenden onder letter A 915 aan KOOYKERS Centraal Advertentieburoel, Nieuwe Ryn No. 16. Tegen 1 Mei e. k. wordt gevraagd oene flinke als Meld-Alleen. Zich in persoon aan te meldenHooigracht 27, des morgens vóór 12 uren. te Alfen a/d Rijn, (lage zyde)het HEEREN* HUIS Ryn- en Eandzlclit, bevattende: 5 groote en 3 kleine Kamers, Keuken, Kelder, Bergplaats en ruime Zolders, benevens grooten Tuin. Te aanvaarden 1°. Mei en te bevragen by J. RUTGERS, Mr. Timmerman, aldaar. De 's-Gravenhaagsche Coöperatieve Broodbakkerij vraagt aanbiedingen voor de geheele of ge deeltelijke levering van 6WO a TOO liter onvervalschte melk 's daags, van 1 Mei 1889 tot 30 April 1890, waarby uitdrukkelyk ver zocht wordt om opgaaf van den pry's by leve ring aan de Bakkery en by af haling aan huis. Verdere inlichtingen en voorwaarden te vernemen aan het kantoor der Bakkery Koninginnestraat No. 32, te 's Gravenhage. HET BESTUUR. Wordt gevraagd, tegon lo. Mei, te Leiden, eene voor een lieer en Dame (gehuwd), zonder kinderen, met bediening en met of zonder kost, voor den tyd van twee maanden, met opgave van prys. Adres met franco brieven onder letter J aan het Bureel van dit Blad. Hoofdprijzen (alleen in baar geld.) 95,000, 30,000, 15,000 MARK, enz., (Voor Porto en Lysten 2 5 Cents). Eenig Generaal-Agent:

Leidsch Dagblad | 1889 | | pagina 6