AANBESTEDING." Kennisgeving. Volleuhoven's Extra Stout HOND. HH. Fabrikanten! Koi'M, Beiersiilj BierbroBverij. E. J. VELDHUYZEN, Hooigracht 6. Pas nu Op De Gracieuse. Vollenhoven's Lager, (Licht Beiersch), Burgerlijke Stand. Het bouwen van vier WONIN GEN, op een terrein nabij de Heerenstraat, gemeente Zoeter- wonde. jr. OYEÏIDIJK, welke tot nog toe als Inkasseerder en Reiziger voor ons Naaimachinen- Depot op de Haarlemmerstraat te Leiden werkzaam was, is niet meer in onzen dienst en dus ook niet meer ge rechtigd zaken voor ons te doen of gelden voor ons in ontvangst te nemen. The Singer Manufacturing-Company JSTEW-YOFtK. IS HET B E S TE EN AI E E S T V E K S T E K,KEND E. Let vooral op liet merk.. "wiaisi Ejsr. ONOVERTROFFEN TAFELBIER. De laatste gaan weg. Leiden, ter Boekdrukkerij van A. W. SIJTHOFF. op 23 Januari 1886 de baan van 1609 M. af in 3 min. 6 sec.Axel Paulsen deed dit in 3 min. 5*/s sec., terwyl de heer Jurrjens deze onlangs aflegde in 3 min. 7'/s sec. By dezelfde wedstryden te Hamburg l«gde de Fries Veninga een afstand van 3600 M. af in 7 min. 30 sec.; Paulsen in 7 min. 14'/, sec., d. i. de eerste 8 M. per seconde. Jurrjens had voor eene baan van 3218 M. noodig 6 m. 43'/s sec., d. i. nog geen 8 M. per seconde. Hoewel de baan eene grootere lengte had, werd dus door de ryders Paulsen en Veninga eene grootere snelheid bereikt. Een zonderling voorval had dezer dagen plaats op de prachtige brug tus- schen Buda en Pesth. Een van de groote bronzen lantarenpalen op de brug, geraakte door eene byzondere oorzaak met gas gevuld. Toen de lantarenopsteker er met licht by- kwam, had eensklaps eene verschrikkelyke ontploffing plaats, waardoor de lantarenpaal in stukken vloog. Een aantal voorbygangers werd gekwetst. De lantarenopsteker en zyn ladder werden 20 ellen ver geslingerd, ge lukkig zonder dat de man ernstig letsel be kwam, en de knal en het geraas deden ver scheidene paarden schrikken en op hol slaan, waardoor een aantal ongelukken werd ver oorzaak t-, Dauth, de moordenaar van een Hamburgschen koopman, is na een verhoor van drie uren ter dood veroordeeld. De ge- heele zitting van het gerechtshof duurde tien uren. Dauth legde eene volledige bekentenis af en toonde by do voorlezing van het vonnis geene ontroering. Er werden veertig getuigen gehoord. Zaterdag-avond is er brand ont- staan in het opera-gebouw te Buda-Pest, terwyl de „Rheingold" werd opgevoerd voor eene vry goed gevulde zaal. De brand ontstond door gebrekkige isoleering der draden voor de electrische verlichting. Het soufleurshok ver brandde, doch door de doelmatige inrichting der bluschmiddelen bleef het ook daarby. Het publiek was tameiyk rustig. Op het eerste alarm verlieten een groot aantal menschen in alleryi den schouwburg, doch zonder onge lukken. Ten slotte kwamen allen terug en kon de voorstelling op de gewone wyze door gaan en ten einde gebracht worden. Te Liverpool is eene werksta king uitgebroken onder de matrozen. Hon derden liepen Zaterdag de stoombooten af en richtten alom groote schade aan, terwyl de matrozen, die zich bereid verklaard hadden met de verminderde gage genoegen te nemen, naar den wal gesleept werden en men hun goed in het water wierp. De politie had veel moeite hen tegen verdere mishandeling te beschermen en de rust werd niet hersteld voordat er velen in hechtenis genomen en de dokken door de militaire macht bezet waren. In de volkryke wyk van Venetië te Milaan woont de familie Colombo, bestaande uit vader, moeder en 4 kinderen. Zaterdag morgen had de moeder, eer zy naar haar werk ging, maïskoeken gereedgemaakt voor het ontbyt. Twee uren nadat men gegeten had, bracht men den jongsten zoon, die in de nabyheid werkte, in erbarmeiyken toestand naar huis. Daar gekomen, vond men reeds de geburen om de moeder en de twee andere broeders verzameld, die, evenals hy, vreeseiyke inge- wandspynen leden. De spoedig bygeroepen geneesheeren zagen weldra dat die ongelukkige menschen met rattenkruit vergeven warenweldra stierf het jongste kind in schrikkeiyke pynen. Een jon getje van 11 jaar volgde weldra zyn broeder. De andere knaap van 14 jaar oud en de moeder konden nog gered worden. Volgens het verhaal der geburen, was de polenta van vrouw Colombo eerst te dunzy wilde er een weinig meel by doen en nam het uit de kast. Zy had zich echter bedrogen en arsenic genomen. De vader had die stof gekocht om de ratten, welke soms zyn huis als overweldigden, te verjagen. Die uitlegging schynt juist te zyn. Een drama in eene Bank. Een vreemdeling meldde zich laatst aan by de nationale bank te San-Bernardino (Californië) en overhandigde den kassier, den heer Morse, een wissel, met het verzoek hem het daarop vermelde bedrag uit te betalen. De heer Morse antwoordde den onbekende dat hy aan dien wensch niet kon voldoen alvorens deze zich had bekend gemaakt en zyne identiteit met bewyzen zou gestaafd hebben. Nu haalde de vreemdeling eene revolver voor den dag en vuurde op den kassier. Deze antwoordde op dezelfde wyze en er werden negen a tien kogel3 gewisseld. De heer Morse werd dermate getroffen, dat hy een half uur na de schietoefening bezweek Wat den onbe kende aangaat, hy werd door drie kogels ge troffen; zyne verwondingen zyn echter van weinig beteekenis. In hechtenis genomen, werd de moordenaar herkend als een spoorwegbeambte, John Oakes geheeten, vóór korten tyd ontslagen uit een krankzinnigengesticht te Nevada en ïydende aan hevige aanvallen van verstandsver- bystering. Het afgespeelde drama heeft groote ont roering teweeggebracht te San-Bernardino, want aanvankelyk zag men daarin eene poging om de Bank te plunderen. De heer Morse was een der meest populaire mannen der stad. Eene wraakneming op het too- neel. In den Bellini-Schouwburg te Napels werd dezer dagen eene opera van Delibes opgevoerd en het tooneel stelde eon slagveld voor. Eensklaps losten de koristen hunne geweren en één van hen uitte een kreet en viel dood neder: een kogel had hem in het hart getroffen. De paniek was vreeselykallen, zoo acteurs als toeschouwers, verlieten de zaal en daardoor had de dader, dio uit wraak zyn met een kogel geladen geweer op eene zyner mede koristen had afgeschoten, de gelegenheid te ontkomen, maar toch werd hy spoedig gevat. Een jong meisje, dat durft, is de achttienjarige dochter van een landeigenaar in het dorp A., in het district Heydekrug (Pruisen), dat, om een huweiyk te sluiten, de hinderpalen, welke haar daarby in den weg stonden, wegruimde. Als men nu weet dat die hinderpalen waren: hare grootmoeder en vader, en hot middel om hen onschadelyk te maken ver gif was, dat een doodeiyken uitslag had, dan zal iedereen de meening deelen dat die jonge dame „wat durft." Yan goede getuigschriften voor zien! Zekere Lucie M. trad twee maanden geleden in dienst der echtgenooten G-, in de rue de Douai, te Parys. Het meisje kwam van het platteland, voor zien van de beste getuigschriften. Men had dus reden om vertrouwen te stellen in de eerlyke deerne. Na verloop van eenigen tyd bespeurde de heer g., wynhandelaar, telkens dat hy be stolen was. Men ontvreemdde likeuren, wynen en zelfs geld. Op zekeren nacht snapte de heer g., die reeds een paar dagen en nachten een oog in 't zeil gehouden had, zyne dienstbode, die in den winkel stond en door middel van een valschen sleutel de toonbanklade opende en daaruit geld nam. De heer g. liet de meid begaan en haar ongehinderd terugkeeren naar hare kamer. Den volgenden dag deelde hy den commis saris van politie mede, wat hy gezien had. Lucie, ondervraagd, ontkende. Een onder zoek, op hare kamer ingesteld, bracht niets aan het licht. „Het is wel mogelyk dat ik in den winkel ben gezien," zeide het boerin netje: „ik ben somnambule en wandel des nachts." By nader onderzoek vond men in de matras van haar bed 250 franken en vele valsche sleutels. Het „eerlyke" meisje is wegens hare nacht wandelingen enz. achter slot en grendel ge bracht. OEGSTGEEST. Bevallen: J. M. Yan Leeuwen, geb. Hogervorst, zoon M. Klein, geb. Quast, doch ter. H. Yan Noort, geb. Van der Klauw, zoon. C. Yan Abswoude, geb Van Boon, zoon. Overleden: Theodorua Josephus Haan, gehuwd 56 jaren. Gehuwd: W. Rensiuk jm. 21 j. met S. Warnaar jd. 25 j. LICHTSTERKTE. Resultaten der waarnemingen aan de Gasfabriek. WEEK van 20 tot en met 26 Jan. Datum. 20 Januari. 21 22 23 24 25 26 Uur. 4.30 4.30 4.30 4.80 4.80 4.30 4.30 6.30 6.30 6.30 6.15 6.15 6.30 6.30 Aantal. Gem. Eng. Standk. 17.0 16.8 17.0 17.0 17.0 17.2 17.2 Dit beteekent: Wanneer men 5 cubic feet 141.6 liters per uur van zulk gas verbrandt in een Sugg's London-Argand-Standard burner No. 1, met 24 gaatjes, een licht wordt verkregen, dat in sterkte gelijk staat met 17.0, 16.8 enz. Standaardkaarsen, waarvan elke kaars 20 grains 7.8 grammen Spermaceti per uur verbrandt. Woensdag-avond WEGGELOOPEN een tvarie TAKS, langharig en langiyvig. Tegen belooning van vyf dulden terug te bezorgen Hoogstraat hoek Nieuwe Ryn 6. „VLEESCH-EXTRACT" bereid van ge zond, door den Ryks-Yeearts Dr. FEEZE ge keurd vee, onder controle van Dr. P. F. VAN HAMEL ROOS, te Amsterdam. By voorname handelaren in Comestibles verkrijgbaar. Generaal-Agont D. L. COHEN, O.-Z. Achter burgwal 55, te Amsterdam. Monsters en prijsopgaaf gevraagd van Molton Dweilen, om aan Winkeliers te verkoopen. Franco te zenden onder letter A aan J. J. KLOMP, Courantier, te Nijmegen. Op Manndag den ld en Februari, des namiddags te één uur, zal in het Koffiehuis van den Heer J. KOOT, aan de Heerenstraat worden AANBESTEED i Aanwyzing op Zaterdag 2 Februari, des morgens te ÏO uren. Het plan met omschryving ligt ter in zage en overneming ter plaatse der Besteding. Inlichtingen geeft do Architect JACOBUS VAN DER HEYDEN, Hooigracht 4o. Prijs per halve fleseh IS Cts. Bordeauxp. fl. 0 50 p. fl. ƒ0.15 Médoc0.60 0.15 St.-Émilion0.70 0.16 St.-Julien0.80 0.15 Margaux„0.90 0.16 Madame Bourgade 0.10 Roode Port k Port1.— 0.10 Maderavan af 0.70 kr. 0.12 Bessenwyn„0.32 fl. 0.10 Bessensap0.16 Beiersch Dortmunder Erlanger Münchener Pilsener Extra Lager Oud Bosch per kr. 12 Cents. Bosch Dubbel Gerste Smakelijk. Kristalhelder. Per flescli ÏO Cents. Geheel Zuiver. En omdat ze nu om zoo te zeggen weg vliegen moeten, is het zoo'n koopje, geloof me vry, dat in heel uw leven zoo'n voordeelig aanbod niet meer zal voorkomen. Negen di verse echt mooie Boeken met de Zaaier, voor slechts Één Gulden. No. 1. C. H. SPURGEON. Nieuwe Plaat jes bij Praatjes, inhoudende 38 Praatjes van Spurgeon, vol met Plaatjes, niet minder dan 200 Pag's. dik. No. 2. BUNYAN's Chrtstenrelzc naar de Eeuwigheid, met circa 50 Plaatjes. No. 3. N. HAWTHORNE. De spoorweg naar den Hemel, voor de vrienden van BUNYAN. 4de druk. No. 4 tot 7. MALAN's Christelijke Ver tellingen voor de Jeugd. 4 stuks, samen 128 Bladz. met 4 fraaie Platen. No. 8. O. MYLIUS. Eene veronacht zaamde Vrouw, een verhaal. No. 9. H. KARSSEN. In Christus Is geen Dienstknecht of Vrije, eene Amerikaan- sche Geschiedenis. No. 10. H. KARSSEN. De Zaaier, By- belsche Scheurkalender, voor Oud en Jong, groot Schild en mooi blok voor- en achterzyde bedrukt. li IP omdat de laatste voorraad weg l I» moet, dat ik dit alles samen voor slechts Één Gulden opruimieder begrypt dat het veel te goedkoop is, maar nog eens 't zyn do laatste en daarom is 't zoo'n erg, zoo'n byzonder koopje. Aan den Winkel afgehaald alle Tien de Nummers samen voor slechts n, voor buiten de stad franco thuis op ontvangst Postwissel van slechts ƒ1.10, waarby stellig moet staan Pakket Bunjan. Te bekomen by D. BOEEE, Bazaar van Goedkoope Boeken, Hang by de Vischmarkt, te Rotterdam.

Leidsch Dagblad | 1889 | | pagina 6