Te huur. Je Kerksteeg, OPRUIMING STUK-GOEDEREN, gruet© pairtij Lappen, „DE ZON", Cognac, De Gracieuse. Manufacturen, 172. HAARLEMMERSTRAAT 172, I. J. WEIJL, KlStOII NO. 3, Houtwaren, Citroenpunch. u. N. C. KUIJPER opine en De Leidsche Bolussen Breuklijders MAGAZIJN fONDERGOEDEREN. bericht dat van af WOENSDAG 2 JANUARI en volgende dagen waaronder zeer voordeelige KOOPJES, Vervolg der Advertentie!!. 1.4-0, 1.60, 1.80 per Fl. prima qual., 1.20 per Fl. VEEVERK00PING ZAL GEHOUDEN WORDEN VAN welke tot ongekend lage Prijzen zullen worden verkocht. V&- MEN LETTE OP ADRES EN NAAM. "W Antwerpen, 35 Groenplaats. schuldig verklaard aan moord en ter dood veroordeeld. Uit Makassar wordt gemeld van 13 October. De „Prins Hendrik" is gisteren van den her nieuwden tocht naar Solor teruggekeerd. Ditmaal hebben er spaanders gevlogen. Er zijn vier kampongs, waarin zich een groot aantal weerbare en op tegenweer bedachte mannen bevond, in brand geschoten. De bevol king natn in alleryl de vlucht. De „Benkoelen" heeft een handje meegeholpen. De officior van justitie te Batavia heeft aan de hoofden van gewestelijk bestuur de opsporing en aanhouding verzocht van J. Van Ek, gewezen commieskashouder te Billiton, beschuldigd van verduistering eoner som van cjrca 10,000. De correspondent van „De Locomotief" te Solo schrijft: Er loopt hier een gerucht als zou het te Karang Pandan nog niet rustig zyn. Werd vroeger reeds medegedeeld dat men op ver scheidene Javaansche woningen de teekens van vier bebloede vingertoppen heeft opge merkt, nu gaat weer het praatje, als zou hetzelfde zich herhaald hebben in die streken. Verder ving ik het nieuwtje op, dat een ka baai of hemd, toebehoorende aan den gezworen landmeter, den gep. kapitein S., gedurende zijne afwezigheid van eenige uren te Karang Pandan met bloed bevlekt zou zijn gevonden. De kabaai was op den linkerkant tor hoogte van hot hart voorzien van eene groote roode vlek, en op don rechterkant van eenige regels Arabisch schrift. Na de meeting te huis ko mende, vond bovengenoemde heer S. deze kabaai opengevouwen op zijn bed liggen, en rapporteerde van het geval aan den secretaris. Op last van den resident is de heer S. met. de kabaai onmiddellijk ontboden. Den 24ston Noverabor ontving de opium pachter, bijgestaan door de gewone commissie; 600 katties opium, voor de helft Bengaalsche en voor de andero helft Levantsche, zijnde dit de gewóne maandeljjksche verstrekking. De pachter, die beweerde in September 'onder de blikken Levantsche opium er één gevuld met lood, en in October één gevuld met keistoenen ontvangen te hebben, verzocht een nauwkeurig onderzoek en werkelijk be vond zich een blik gevuld met zand onder do verstrekte hoeveelheid. Opmerking verdient dat de Bengaalsche opium van Voorindié ingevoerd wordt, terwijl de Levantsche uit Nederland wordt gezonden doorliet ministerie van koloniën. De verpakking was geheel ongeschonden. Java-Bode Uit Madioen wordt aan de „Soer. Crt." geschreven dat de resident Mullemeister er ernstig aan denkt met Mei weg te gaan. De „Soer. Ct." schrijft het volgende: Eene vrij uitgebroide knoeierij bij de Staats spoorwegen (afdeeling Werkplaatsen) moet dezer dagen door den Chef der Exploitatie zijn ontdekt, ten gevolge waarvan een vrij groot aantal beambten, onder welke er zjjn met zeer goede traktementen, die waarlijk wel eerlijk hadden kunnen blijven, Vrijdag plotseling moet zijn goschorst. Het moet een heel komplot als het ware zijn om, in conni- ventie met magazynspersoneol, 's lands ma terialen weg te dragen en te doen dienen tot het voeden van particuliere reparatie ateliers. Natuurlijk komt de zaak nu in han den der justitie, en zullen er, indien het wettig bewjjs te leveren valt, gelijk men meent te weten dat gemakkelijk zal zjjn, leelijke slagen vallen. De wet speelt niet met ver- valsching van boeken en verduisteringen, door openbare ambtenaren in hunne functie gepleegd. Reeds sedert geruimen tjjd moet, zoo meldt men verder, deze „gang" aan den gang zijn geweest; en, zoo voegt men erbij, 't is niet Madioen alleen, waar dit plaats heeft. O. a. moet te Tjilatjap ook nogal eens een balkje aan het verkeerde adres komen, naar beweerd wordt, en zoo zal het wel overal gaan. 't Schijnt dat de methode van controle te omslachtig is, waardoor het toezicht het minst valt daar, waar het het meest noodig zou zijn. Door den gouverneur-menora al van Ned.-Indië zijn dc volgende beschikkingen genomen Civiel Departement, i. enoemd: Tot raadsheer in het hooggcrechtsh., de pres. van den raad van juet. te Makasser, mr. J. E. Kramer en de griflier van hot opperrochterlijk college ml'. H. A. Van do Pool. Tot griffier van het hooggerechtshof de adv. -gen. jhr. mr. J. W. A. Vod Schmidt auf Altenstadt. Tot 3den comm. bij het dep. der burg. openb. werken, de lstc klerk F. F. Wnseh. Tot ing. 2do kl. bij den water staat, do ambt. op non-act. H. J. Verdam. Bij den post- cn telegr.: tot commios lste kl. de commies 2de kl. E. G. N. Do Suertpont Domis Tot commies 2do kl., do commies 3de kl. B. F. Lantzius. Tot commies 3do kl. de adj.-commies M. Krommenhoek. Bij den waterstaat tot ing. 2de kl., de ing. 3de kl. W. B. Van Goor; tot opz. lstc kl., de opz. 2de kl. C. F. Picliel, C. G. J. Gersen en K. A. Berlthemer; tot opz. 2do kl. de opz. 3de kl. C. Van der Voort, P. Muller, P. Van der Bijl cn J. A. Lapré; tot opz. 3de kl-, de ambt. E. Do Graaf, H. Klasing, G. De Beek, en do tijd. opz. J. C. Van Rheeden. Geplaatst: In de res. Benkoelen, do waar nemende adsp.-contr. H. Craandijk; als hoofdonder wijzer te Djoewana (Japara), do onderwijzer 2do kl. M. Scheolo; door den resident van Besoeki in do contróle-afdeeling Kapongan, afd. Panaroekan, de contr. 2de kl. D. Tollenaar; door den resident van Palernbang in de afd. Iliran en Banjoeassin, dc contr. der 2do kl. rh. J. Van Marie; in het gouv. Celebes en onderhoorigheden, de waarnemende adsp.-contr. D. M. L. Van Laar. V er plaatst: Van het gouv. Celebes en onderh. naar de res. Lampongsche dietr., de ben. contr. 2de kl. F. Wiggers. Bij het kadaster in N.-Ind.van de opmetingsseciio Sockaboemi, naar de opmetingssectie Kediri, de adjnnct-landmeter 3de kl. M. Reep. Van do contr.-afd. Kapongan, afd. Panaroekan, naar de afd. Djember, afd. van dien naam, de contr. 2de kl. C. F. De Haan. Van do contr.-afd. Djember, afd. van dien naam, naar de contr.-afd. Panaroekan, afd. van dien naam, do contr. lste kl. J. Hofland. Verleend: Een tweej. verlof naar Europa, wegens ziekte, aan den ingenieur 2de kl. bij den waterstaat G. Van Nes. Ontslagen: Eervol nit 's lands dienst, dc hout vester 3do kl. J, J. Do Graaf. Toegevoegd: Aan den ass.-res. van Komering, Ogan Oeloe en Enim en de Ranau-districtricten, do waarnemende adsp.-contr. E. G. W. C. Derx. Ontheven: Door do res. dor oostkust van Sumatra: in de onderafd. Medan, afd. Deli, de contr. der lste kl. H. A. L. Kamp. Deparlcmentvan Oorlog. Verleend: Zes maanden verlof naar Europa, buiten bezwaar van den lande, aan den off. v. gez. 2de kl. A. Ekerman. H o r s t o 1 d Bij do militaire administratie, boven de formatie, in activiteit, do luit.-kol.-intendant op non-act. J. D. Rolandus Hagedoorn. Departement van Marine. B e n o e m dTot 2don machinist bij de gouvemements-marine, de machi- niBt-ieerling lste kl. P. J. Schrijn. Ontslagen: wegens ziekte en lichamelijke onge schiktheid voor zijn tegenwoordig ambt, eervol, de 2de machinist hij de gouvernements-niarine P. N. Boon, Gemoagd NUawi. Het gerucht wil dat de bekende zangeres Marie Yan Zandt de opera wil vaar wel zeggen, om in een paardenspel op te treden. Een bekend paardrijder uit een circus, die op do zangeres veel indruk gemaakt had, heeft haar hippisch talent ontdekt en beloofd, haar binnen een jaar voor bet gezadelde paard en den hoepelsprong klaar te maken. Blind van liefde, blijft Mile Van Zandt doof voor alle wijze raadgevingen. Eene mésalliance. Prins Frans Leo Lubomirski, de een en twintigjarige zoon van vorst Frans Xaver Lubomirski en vorstin Emelia, geboren gravin Dzialynska, heeft zich te Buda-Pest in het huwelijk hegeven met mejuffrouw Marie Mesch, eene tooneelspeelster. Groote ontzetting in de aristocratische krin gen te Weenen De moorden in Engeland. Het schijnt dat de beruchte moordenaar van Whitechapel het terrein te Londen niet veilig genoeg meer acht en naar de provincie is verhuisd - of hy heeft een navolger gevon den, die zich ten doel stelt dezelfde misdaden te bedrijven. De geheele stad Bradford in Yorkshire werd Zaterdag in opschudding gebracht door een moord, welke gepleegd was op een jongen van 8 jaren. John Gill, het zoontje van een koetsier, was sedert Donderdag vermist. Hy was op den ochtend van dien dag meegereden met een melkboer, die hem in de stad op de plaats zijner bestemming afzette, doch sedert dien dag was het knaapje spoorloos verdwenen. Zaterdag-ochtend werd echter het ljjk van den knaap gevonden in een schuurtje achter een pakhuis in de nabijheid van de plaats, waar zjjne ouders woonden. Het lichaam was afschuwelijk verminkt, zoodat men terstond de hand van den Londenschen moordenaar meende te herkennen. De melkboer is ter stond in hechtenis genomen, maar van den moordenaar was weer geen spoor te ontdek ken. Men vermoedt dat de moord op eene andere plaats is gepleegd, en het lijk later in de nabijheid van de woonplaats van den knaap is vervoerd. Op denzeifden dag word eene dergelijke misdaad in hetzelfde district gepleegd. Te Kilwick, een dorp, dat eenige mijlen ten noor den van Bradford ligt, werd eveneens het lp gevonden van een knaap, die volkomen op dezelfde wijze was verminkt. Bijzonder heden over deze misdaad worden nog niet gemeld, maar volgens de „St.-James-Gazette", die het bericht nog tijdig genoeg ontving om het in zijn nommer van gisteren te kunnen opnemen, werden beide misdaden blijkbaar door dezelfde hand gepleegd. Dat onder de bevolking van Yorkshire door deze moorden groote ontsteltenis is verspreid, behoeft geen betoog. De politie weerde ech ter alle nieuwsgierigen en heeft terstond alles in het werk gesteld om den misdadiger P te sporen. Met 1 Mei 1889 TE HUURModern BOVEN HUIS, bevattende: 1 Et. 4 Kamers en Keuken, voorzien van Duinwater, Zolder met 3 Kamers en Provisiekast. Huurprijs f 300 por jaar, staande Heerenstraat No. 74 en aldaar te bevragen. (ten gevolge van Hooibrand). De Notaris VAN GREUNINGEN, te Oude- Wctering, zal op Woensdag 2 Januari 1889, des voormiddags te ÏO uren, aan de Bouwmanswoning van den Heer M. OOST HOEK, aldaar, publiek verkoopen: 19 Halfkocicn, 6 Halfvnarzcn, 8 Vnrekoclen, 7 Halveren, 1 Mcrrlcpanrd, (aftands), mak bjj den weg, en 1 Hengstveulen. Betaling der kooppenningen op 15 Maart 1889, onder voldoende borgstelling. Prys per kwartaal f 1.3!|. VAN BENEVENS VAN EENE over de Kerksteeg. Door byzondere familieomstandigheden wordt zoo spoedig mogelijk gezocht: in een net gezin voor een aanvallig Hcisje van bpna 2 jaren, tegen nader overeen te komen voorwaarden. Brieven franco onder letter 1 aan het Bureel van dit Blad. zyn dagelyks verkrygbaar by alsmedeversch Hrootl, overheerlyke Bo- Icrkiansjos, enz. Bestellingen voor Nieuwjaar ge lieve men zoo spoedig mogelyk op te geven, ten einde een ieder te kunnen voldoen. De Notaris VAN GREUNINGEN, te Ou.de- Weteringzal op Donderdag li Januari 1889, des voorm. te ÏO uren, by den Kas telein J. GULDEMOND, te Woubrugge, publiek, voor contant geld verkoopen: Eene aanzienlijke partij EIKEN"- en GRENEN- bestaande voornameiyk in: Plankön, Kolders, Riggels, Sparren, Ribhout, Baddiiigs, Schroolen, Latten, enz., alles afkomstig van de groote sloopery der Fransche Manége te Amsterdam. Volkomene genezing der Breuken-, speciale inrichting voor Vrouwenziekten, genezing der verzwakkingen en verplaatsing der Baarmoeder. Eene Dame is aan het gesticht verbonden. Dr. WAERSEGERS, Breukmeester van de Belgische Gasthuizen, Groot-Officier, Comman deur enz. van verschillende Orden, 60 gouden Medailles en Eere-Diploma's. Leiden, ter Boekdrukkerij van A. W. SIJTHOFF.

Leidsch Dagblad | 1889 | | pagina 6