Le li O. DE BINK, Aalmarkt 13. fl. ai Likdoorns, Eelt en Wratten Gegarandeerde Zijdenstoffen, N°. 8840. Maandaa: XO December. A0. 1888. Derde Blad. Leiden, 8 December. §eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van i§on- en feestdagen, uitgegeven. Vervolg der Advertentiën. restera tonjours la meilleure teinture des Cheveux. Dépöt chez Breestraat 13. TER HANDELSDRUKKERIJ VAN HOOGSTRAAT 5. Cacao-lPoeder J. H. DIJKHUIS. LEILSCH DAGBLAD. FEUS DEZBR COUEANT: Tool Lelden por 8 mo&ndenf 1.10. franco per poet.1.40. Aftonderlflke Nommera0.06. In de Staatscourant van hoden is opge nomen een verslag van den heer Serrurier, directeur van 's Rijks Ethnographisch Museum te Leiden, over hetgeen op het van 2 tot 5 Oct. jl. te Berlijn gehouden Amerikanisten- congres is verhandeld. Op dat congres kwamen de beoefenaren van de geographie, ethnologie, archaeologie, de vergelijkende taalkunde en de anthropologie bijeen om van gedachten te wisselen. Dat de deelneming der Neder- landsche regeering te Berlijn op hoogen prijs werd gesteld, blijkt hieruit, dat de heer Ser rurier in zijne officiëele hoedanigheid tot lid van den raad van bestuur werd gekozen. Als plaats van bijeenkomst voor het volgend congres (in 1890) is Parijs gekozen. In de Memorie van Toelichting betref fende het gisteren bij de Tweede Kamer in gediende wetsontwerp tot nadere regeling van den dienst en het gebruik van spoor wegen, waarop met beperkte snelheid wordt vervoerd, wordt gezegd dat de vraag, welke door den wetgever in 1878 niot afdoende kon worden beantwoord, of de mildere bepalingen ten aanzien van de snelheid der verkeers middelen in ons vaderland niet met de eischen der veiligheid zouden strijden, wat de locaal- spoorwegen betreft eene alleszins bevredi gende oplossing heeft verkregen. Hetzelfde geldt vrij algemeen voor de tramwegen. Nu de herziening van de desbetreffende wet dit jaar tot plicht is gesteld, kan van die ge legenheid worden gebruik gemaakt om aan de locaalspoorwegen en tramsporen eenige meerdere vrijheid te verzekeren. Aanbeveling verdient het - zegt de Regeering om in het vervolg de mogelijkheid open te houden, waar de ligging of natuurlijke afsluiting der baan dit gedoogt, en van enkele treinen, welke van doorgaand remwerk voorzien zijn, eene snelheid van 40 kilometer per uur toe te laten, terwijl, zonder aan de eischen der vei ligheid te kort te doen, de Regeering meent, dat de maximum-snelheid voor stoomtrams kan worden verhoogd en bepaald op 20 kilo meter per uur. De proefneming met vélocipèdisten bjj de in den afgeloopen zomer gehouden oefe ningen heeft zeer goed voldaan. Blijkens mededeeling van de leiders dezer oefeningen, is gebleken dat vélocipèdisten, in bepaalde omstandigheden, zoowel te velde als in onze liniën en stellingen, zeer nuttige diensten zul len kunnen bewijzen. Het voornemen tot het oprichten van een corps militaire wielrijders bestaat bij de Regeering voorshands evenwel niet. By do ondervonden en zeer te waardeeren vrijwil lige medewerking van zeer bedreven en intel ligente burgerjongelieden, die zich met hunne rijwielen ter beschikking van de militaire autoriteit stellen, en bij de ruime schaal, waarop het rijwiel tegenwoordig by ons te lande vooral onder jongelieden uit den be schaafden stand in gebruik is, mag worden vertrouwd, dat eventueel een voldoend aantal ontwikkelde en geoefende wielryders zyne diensten aan het leger zal aanbieden, zoo dat er vooralsnog geene aanleiding bestaat voor den vélocipöde-dienst een nieuw militair corps te vormen. De „Tyd" behelst oene door een groot aantal Katholieken aan hunne geloofsgenooten gerichte uitnoodiging tot het bywonen eener vergadering in „Tivoli" te Utrecht, op Maandag 17 December, tot protest tegen den tegen- woordigen stand van zaken te Rome. Het programma dezer vergadering behelst het vol- gonde „I. Mannenkoor. - II. Opening door den voorzitter. III. Voorlezing van a. een adres aan Z. H. den Paus; b. een adres aan HH. DD. HH. den aartsbisschop en de bisschoppen van Nederland. IV. Rede, te houden door dr. H. J. A. M. Schaepman. V. Sluiting dor vergadering. VI. Mannenkoor." Eene tweede brochure over „marine- en koloniale-aangelegenheden" is verschenen van den heer jhr. J. H. P. Von Schmidt auf Alton- stadt, gep. kapitein ter zee. De beschouwingen in de eerste aangevangen over hetgeen ten opzichte onzer vloot en het Nederlandsch- Indisch leger moet worden gedaan, worden hier voortgezet en ten einde gebracht. Het diplomatiek examen ter verkryging van het radicaal voor den rang van gezant- schaps-secretaris 2de klasse, te 's-Gravenhage aan het departement van buitenlandsche zaken gehouden, is met gunstig gevolg afgelegd door de heeren mr. A. baron Sweerts De Landas Wyborgh, jhr. R. De Marees Van Swinderen en jhr. J. A. Van Citters, attachés. De examen-commissie is thans samengesteld uit de heerenbaron Gericke Van Herwynen, Nederlandsch gezant te Brussel, voorzitter, prof. T. M. C. Asser, onder-voorzitter, prof. R. Pruin, mr. W. H. De Beaufort en jhr. mr. A. F. De Savornin Lohman, beiden leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, met mr. D. baron Van Hogendorp, als secre taris. Door den minister van koloniën zyn de heeren J. L. Koens, F. J. Cornelisse, K. Kruyff en J. P. Houthuysen gesteld ter beschikking van den Gouverneur-Generaal van Neder landsch Indië, om te worden benoemd tot vice- commandeur voor het vak van scheepsbouw by het marine-établissement te Soerabaia. Gemengd Nltiwi. Aanstaanden Dinsdag zalhier ter stede de najaars collecte worden gehouden voor de IsraëlietischeWeezen-Corporatie, welker goed doel natuuriyk een ieder dadeiyk in het oog springt, zoodat eene aanbeveling voor hare collecte overbodig kan geacht worden. Alleen wenschen wy er op te wyzen dat deze Ver- eeniging, wellicht nog te weinig algemeen bekend, uit zeer kleine inkomsten groote uitgaven te dekken heeft, dat zy 4 geheel ouderlooze kinderen geplaatst heeft by de Maatschappy tot Opvoeding van Weezen in 't Huisgezin, dat zy ook hier een paar gezinnen, weduwen met kinderen steunt, en dat dus, PRIJS DER ADVERTENTIEN Van 1—6 regols 1.05. Iedere regel meer 0.171. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het in- casseeren buiten de stad wordt 0.10 berekend. wil zy op dien weg voortgaan, vooral de algemeene collecte flink bedachtdient te worden. De uitkomst logenstrafte dan ook de ver wachting niet! In Den Haag maakt het by de autoriteiten een punt van overweging uit: alle koffiehuizen te halféén na middernacht te doen sluiten. De Haagsche politie-ambtena- ren en beambten worden allen opgeleid in de seinkunst (Morse-schrift) tegen den tyd, waarop de brandweer-telegraaf in werking komt. Men meldt ons uit Wadding s- veen: Woensdag jl. had hier een ernstig ongeluk plaats. Na de kerkeiyko inzegening van een huweiyk, ging men met een aantal rytuigen huiswaarts, toen, ter hoogte van het kerkhof, een der paarden vóór de tilbury neerviel, waarvan het volgende zóó schrikte, dat het ter zyde sprong en met personen en rytuig in de sloot terechtkwam. Gelukkig was er onmiddellyk hulp by de hand en mocht men er na zeer veel moeite eindeiyk in slagen alles op het droge te brengen. Uit Egmond aan Zee bericht men dat door do bemanning der bomschuit „Voorwaarts I", in zee dryvende is gezien een lyk, voorzien van een zwemgordel en een Scheveningschen zuidwester. Vermoedelyk is dit het lyk van den Scheveningschen schipper Pronk, die Zaterdag jl. aan boord van de „Melati" was gezet om dat schip als loods te dienen en spoorloos van dien bodem ver dween. Men heeft het lyk echter niet kunnen opvisschen, daar men juist met hetvischnet, dat in zee lag, bezig was. Naar men verneemt, zullen de straten, welke te Scheveningen geiyknamig zyn met die te 's Gravenhage, o. a. de Wagen-, School-, Nieuw- en Torenstraten, Kanaal enz., door het gemeentebestuur worden herdoopt, ten einde aan reeds meermalen voorgekomen verwarringen een einde te maken. In den nacht van 4 op 5 December is te Dokkum, ten gevolge van het losspatten KECLAME9. Een merkwaardige brief. Niet alleen Madame de Sevigné heeft merkwaar dige brieven geschreven. Hiernevens volgt er een, die, ofschoon niet in zulk een zuiveren styi, toch echter wel de moeite waard is ge- ezen te worden Den Heer Guyot, 19, rue Jacob, Parijs. Ik verzoek U, my eene flacon witte kap sulen te zenden, waarop uw naam staat; ik heb zelf hare goede eigenschappen mogen ondervinden, want ik loed onder een verou derde catarrh, die my de grootste ongerust heid baarde. Zoodra ik de eerste flesch inge nomen had, heb ik my beter bevonden, want de eetlust was weder gekomen; te voren kon ik niet eten. Ik verzoek U my zoo spoedig mogeiyk nog eene flesch toe te zenden. Hier nevens fl. 1.25 in postzegels. Myne beste groeten. Rimbault, aan de Guelelière, La Flèche (Sarthe). Ontdekking. Geen Aslhma, Benauwdheid, Zinking noch Hoest jmeer. Bekroningen: Zilv. en Gou den Med. en buiten concours. Aan- wjjzin gen gratis en franco. Schry ven aan het adres: Dr. CTE. CLERY, te Marseille. (Frankryk). D. J. MEYSING. gewoon formaat 60 en CENTS; postformaat 80 CENTS en hooger. Contróle: Dr. E. A. van der BURG Hoogleeraar te Leiden. door Professoren van alle Nederl. Hoogescholen. Depots te Leiden by de HH.: C. FRANCKEN en N. K. SWEMER. vervaardigd in de Fabriek van Zijden Artikelen v. VON ELTEN KEUSSEN te Orefeld, FABRIEHSMIRL rechtstreek** uit de Fabriek, dus uit de eerste hand, per meter naar verlangen en steeds tot Fabrieksprys, gegarandeerde solide zwarte Zijden- stoffen, witte en crème Zijdenstoff en, zwart en wil geruite of gestreepte Zijden- stoffen, ruwe Zijdenstoff en, die gewasschen kunnen worden, zwart Flutveel en Peluche enz. enz. De bestellingen worden franco vracht en inkomende rechten uitge- Opgericht in 1873. voerd, alsmede op verlangen eene groote collectie stalen ter bezichtiging toegezonden. De 's-Gravenbaagsche Hypotheekbank voor Ne derland verstrekt gel den ter leen, onder eerste hypothecair ver band, tegen jaariyksche rente, met inbegrip van administratiekosten, van 4'/4 pCt., terug te betalen in eens, in annuïteiten of in ter- mynen en geeft 3'/a pCts.- en 4-pCts. pand brieven uit. Inlichtingen te bekomen ten kantore der Bank, Gedempte Raamstraat 11», te 's-Gra venhage, en te Leiden, Spanjaardsbrug, by den Heer J. DE GRAAF. Proefllescbjcs, voldoende voor 1 Elter Melk a 7 Cis. SLEUP-KOEKJESa 5 Cts. voor 1 L.Melk. ANIJS-KOEKJES a 5 Cts. CHOCOLADE-KOEKJES van af 5 Cts. VAN HOUTEN's, DRIESSEN's, BLOOKER's. worden binnen weinig tyd verwyderd door het gebruik van het bekende middel RADLA11ER Clkdoorn-Tincluur. De genezing volgt stellig en veroorzaakt geen pyn. Karton met Flesch, Penseel en Gebruiks- aanwyzing verkrygbaar a f O.öO by A. W. GROOTE ZOON en H. H. ULOTH Co., Pharmacie franijaise, te Amsterdam, en by REYST KRAK, te Leiden,

Leidsch Dagblad | 1888 | | pagina 9