REYST KRAK, KINDERVOEDSEL H. NESTLÉ. POLAKS Levens-Elixer, -StaMsii. Damast, Linnen, enz. „Extra-Stijfsel". Beestenmarkt 41. 32 BEKRONINGEN, g tallooze CERTIFICATEN! 12 EERE-DIPLOMA'S 14 Gouden Medailles V* AUTORITEITEN. VOLKOMEN VOEDINGSMIDDEL VOOR JONGE KINDEREN. het fijnste en zuiverste Bitter der wereld ALEX. C. ANDERSON, W. A. ELSHOF, Leiden. STEARINEKA ARSEN Leiden, ter Boekdrukkerij van A. W. SIJTHOFF. eener jaaglyn, welke achter een paal aan den Trekweg was vastgeraakt, een meisje van 20 jaar, dienstbode van den tolgaarder Tiezema, Klaarkampsterbrug, in de Ee ge slingerd en verdronken. Omtrent den reeds door ons ver molden, te Amsterdam gopleegden, maar ge lukkig mislukten helsohen aanslag, meldt het „Hbl." thans uitvoeriger het volgende: Op St. Nicolaasavond is ten huize van den commissaris van politie Stork om 10 u. bezorgd een kistje, beplakt met eikenhoutpapier, in een bruin omslag. Het kistje werd geopend met eene schuif. Onder die schuif was bevestigd een plankje, waarop een aantal aanstrykpa piertjes van Zweedsche lucifersdoosjes. In de schuif zelve zaten met lijm bevestigd een tien tal Zweedsche lucifers, en wol zoodanig, dat by het opentrekken van de schuif, die lucifers strijken moesten langs de papiertjes, waarop tovens eonig los buskruit was vastgol(jmd. Bij hot oponschuiven van hot deksel ontvlamde een der lucifers, eene kleine ontploffing volgde van het gelijmde kruit, maar twee met terpen tijn gedrenkte linten, die naar beneden liepen en eindigden in eene bierkruik, geheel gevuld met buskruit, ontvlamden gelukkig niet, waar door een groot onheil is voorkomen. Een gelijksoortig kistje was bestemd voor den adv.-gen. Jolles, 't Werd echter's avonds halfelf abusievelijk afgegeven Sarphatistraat 21 in plaats van Sarphatistraat 121 en bleef daar ongeopend tot Donderdag ochtend, toen mr. Jolles werd verwittigd dat hij een voor hem bostemd kistje aan het adres No. 21 kon laten halen. Hij stuurde zyne dienstbode. Het kistje kwam hom verdacht voor, want de te ver wachten St.-Nicolaaspakjes waren ontvangen. Voorzichtig werd de schuif een eindje geopend en toen bleek dadelijk met welk gevaarlijk geschenk men te doen had. Ware het kistje des avonds aan het juiste adres bezorgd, wel licht ware het hier niet zoo goed afgeloopen als bij den heer Stork. Er is hier dus een schandelijk schelmstuk gepleegd. Ieder, zegt het „Hbl." terecht, die iets zou kunnen mededeelen omtrent de bezorging van deze pakjes of omtrent een of andor, dat met het maken of de vulling er van in verband staat, zal een goed werk doen onmiddellijk de politie te verwittigen. By den geweerhandelaar Donaggy, moeten, naar men zegt, Dinsdag door een meisje eenige kilo's buskruit zyn gehaald. De geheels hoofdstad is vol van veront waardiging. By het doorzagen van een denne- boom, in oen bosch naby Bergen op-Zoom, kreeg een 15 jarig meisje uit Woensdrecht een neervallenden boom op het hoofd, met het gevolg dat zy onmiddeliyk een lyk was. Volgens gisteren ontvangen be richt uit Aalesund (Noorwegen) aan Lloyds to Londen, dato 28 Nov., was door de schoe ner „Dagny," by Stat, een man in zee opgeno men, die zich aan een spar vasthieldhy was echter zóó uitgeput, dat hy eerst 5 dagen later in staat was eenige ophelderingen te kunnen geven. Hij verklaarde dat zyn schip genaamd was „Frank of Brunn", dat door eene zware stortzee tuig en deklast over boord geslagen werden en daarby zeven man der equi page verdronken waren. Den derden dag daarna schoot de kapitein zich dood en de stuurman sprong over boord. De geredde schipbreukeling had gedurende de vyf dagen, die by nog op het wrak doorbracht, niets dan een weinig azyn en brandewyn genuttigd. Eenmanneiy k-v rouweiykedief. Georges Boileau, zeventien jaren oud, wonende rue Picpus, te Parys, had, eenige dagen ge leden, een diefstal van 1800 franken ge pleegd, ten nadeele van een wynhandelaar te Puteaux. Om te ontkomen aan de naspo- ringon, waarvan hy het doel was, schafte hy zich eene vrouwenuitrusting aan en ver scheen niet meer in het openbaar dan in die kleedy. Maar die verwisseling had hem niet der mate veranderd, dat hy onkenbaar geworden was. Hy werd aangehouden. Eerst ontkende hy Boileau genaamd te zyn en beweerde dat men met een juffertje te doen had. Toen hy evenwel bemerkte dat de politie agenton hem niet geloofden, bekende hy de jongeling te wdzen, dien men zocht. Eene huiszoeking in de woning van het jongmensch leidde tot de ontdekking dat hy zich voor het gestolen geld reeds zeer veel had aangeschaft. Men vond ook vrouwenrokken en andere damestoilet artikelen, alskorsetten, kapsels enz. Een mannenkleedingstuk was ten zynent niet aanwezig. Ter plaatse, waar Boileau zich thans nog bevindt, dank zy de zorg der politie, werd hy in een hem passend gewaad gestoken. Het is opmerkelyk hoe de op gaven omtrent het aantal personen, die op den 2den December aan de te Parys gehouden manifestatie ter eere van Baudin hebben deelgenomen, uiteenloopt. Het „Petit Journal" geeft het volgende lystje hoe de deelnemers door verschillende bladen worden opgegeven „Le Voltaire" en „La Lanterne" ieder 300,000, ,,L' Événement", „Le Parti ouvrier" en „L'Es- tafette" 200,000, „Le Radical" 150,000, „La République framjaise", „Le Matin" „Le Gil Bias" en „Le Peuple" 100,000, „Le XIXe Siècle" en „Le New York Herald" 50,000, „La Presse" 35,000, „Le Parti National" 30,000, „Le Gaulois", „Les Débats" en „L'In- transigeant" 20,000, „Le Figaro" 15,000, „L'Indópendance beige" 10,000, „Le Petit Journal" 7,000, „Le Cri du Peuple" en L'Au- torité" 6,000. Wat men zich in Parys voorstelde van de ovatie, aan Baudin gebracht, wordt eigen aardig geïllustreerd door het feit, dat van wege oorlog dertien ambulance wagens waren opgesteld op verschillende punten, waar de manifestanten passeerden. Het roode kruis trok reeds van verre de aandacht. Dood van een luchtreiziger.— De heer Vandegrift, de Amerikaansche lucht reiziger, is te Colombus, in Ohio, op nood lottige wyze om het leven gekomen. Hy was daar opgestegen om neer te dalen met de parachute. Vyftien duizend toeschou wers waren van zyne opstyging getuigen ge weest. Op eene hoogte van vyftienhonderd meters, begon de ballon eensklaps met ver bazende snelheid te dalen. De toeschouwers, die verwachtten dat de luchtreiziger tegen den grond zou verpletterd worden, werden door schrik overmand; vooral de dames gaven luide haren angst te kennen. Vandegrift sneed met buitengewone tegen woordigheid van geest hot touw, aan de parachute bevestigd, door, zoodat deze zich uitspreidde, waardoor de daling veel vermin derde in snolheid. Tot op dat oogenblik had niemand er aan gedacht dat de luchtreiziger, niet in staat zyn luchtschip te besturen, zou terechtkomen in den in de nabyheid zynden stroom, de Chataboochee. Eensklaps hoorde men hom roepen„Red my!" Die woorden golden eenige visschers, die zich nu haastten in de richting van Van degrift voorwaarts te komen. Zy kwamen juist byt yds om hom in do gelegenheid te stellen eene der schuiten te grijpen; maar, uitgeput als de ongelukkige was, zonk hy weg en verdronk op jammerlyke wyze. Het huweiyk tusschen mejuf- frouw Margaretha X. en den heer F., inge nieur, was te Parys voltrokken. De vader der jonge vrouw had eerst alles in het werk gesteld om dat huweiyk tegen te gaan, maar eindelyk toch toegegeven. De plechtigheid in de kerk zoowel als ten raad- huize woonde hy bij. Des avonds maakte hy echter een einde aan zyn leven door zyn hoofd te wikkelen in een met ether doortrokken doek en zoo te gaan slapen. Alvorens hiertoe over te gaan, had hy twee brieven geschreven, één aan een vriend en één aan zyn schoonzoon. Toen deze laatste dien brief ontving, verliet hy als een waanzinnige, na een heftig tooneel, de echteiyke woning en is sedert niet teruggezien. In de gemeente Bunzac (dep. Charente) had Eugène S., twaalf jaren oud, soldaatje gespeeld met zyne kameraden, by het verlaten der school en drie tanden ge broken door een steenworp. Thuisgekomen liet hy geene klacht hooron, gaf, als naar ge woonte, het vee eten, en ging zich ten laatste in den regenbak verdrinken. Slechts zyn lyk mocht men daaruit opha len. In eene kamer vond men een door hem geschreven briefje, bevattende de woorden „Zoo ik my verdrink, is de reden daarvan het breken van drie myner tanden." In antwoord op het protest van de gewezen Servische koningin Nathalia, heeft het oecumenisch patriarchaat van Konstan- tinopel het echtscheidingsbesluit bevestigd. Het St. - Giles' zendinggenoot schap te Londen gaf dezer dagen zyn jaar- lyksch „dievenmaal", waarby 260 ontslagen misdadigers aanzaten. De lord-mayor en zyne echtgenoote, het hoofd der Londensche politie, Monro, en anderen, alsmede verscheidene par lementsleden waren daarby tegenwoordig. Ook in het afgeloopen jaar heeft do zending zeer nuttig gewerkt en 7548 ontslagen gevangonen ondersteund. Voor de Onverzorgde Weezen in Nederland, Afdeoling Leiden, zyn onderstaande gelden in dank door den ondergeteekende in de busje3 bevonden Mej. Wed. R. 0 27, Mej. Wed. v. Bk. ƒ0.18, Mej. Wed. Tm. ƒ0.25, Mej. Wed. Ts. ƒ0.57, Mej. Wed. v. Dr. ƒ1.50, Mej. Wed. Br. ƒ1.84, De Hoeren v. Br. ƒ0.33'/,,1. de Mi. ƒ0.53'/,, F. Fr. ƒ0.67L. v Z. ƒ0.091/,, J. H. Hs. 1.48, Bg. ƒ0.06, v. B. II. ƒ0.101/,, L. A. V. ƒ0.94, H. Br. ƒ0.46'/,, W. P. v. Eg. 1.21'/2, P. Br. ƒ0.04'/,, B. Tbs. ƒ0.31, F. A. El. ƒ1.311/,, P. A. Kr. ƒ0.20, J. H. de Bs. ƒ1.18'/,, J. P. Pr. ƒ0.30, J. Sehn. ƒ1.32'/2, A. O. 0.07'/2, J. R. 016 '/2J. N. ƒ0.27, Mej. Wed. Pi. ƒ1.191/,, de Hoeren J. J. v. d. BI. ƒ0.43, L. I. B. v. Rh. "ƒ0.141/,, H. K./0.15'/2,W. As. ƒ0.71, C. v. d. Gs. ƒ2.30, P. R. ƒ1.11, J. v. VI. ƒ0.07'/,, J. Sp. ƒ2.60, H. J. Vs. ƒ0.35, J.G.W./l.- C. J. De Hs. 1.15'/,, W. J. v. Hr. 0.71, J. P. Ft. ƒ1.80, W. A. Aff. ƒ0.46'/,, H. L. ƒ0.13'/,, J. Mr. K. 0.13, J. de N. ƒ0.45, W. J. K. ƒ0.38, A. S. Az. ƒ0.60'/,, H. C. L. ƒ0.46, N. C. O. ƒ0.07, P. Db. ƒ0.90'/,, S. K. ƒ0.29, J. C. Rt. ƒ2.60, A. W. ƒ0 67, J. Mj. ƒ1.06, S. De Br. 0.65, J. H. Sch. ƒ0.11'/,, D. J. Krff. 10.36'/2, J. S. ƒ0.25, H. Fr. ƒ0.09'/,, W. S. ƒ0.07'/,, H. M. ƒ0.28'/,, A. L. Ou. 1.39'/,, N. C. O. ƒ0.26'/,, C. Vt. ƒ0.62, C. M. De Gr. ƒ0.11, Wynth. Co. ƒ0.53, J. K. E. 0.73, A. De Lw. ƒ0.24, J. R. Bit. ƒ0.50, J. D. Dd. 0.30, M. BI. ƒ0.38'/,, J. E. v. Ui. ƒ1.13'/,, F. Hal. ƒ0.70. L. I. KIEK, Correspondent Afd. Leiden. Leiden, November 1888. Voor don verkoop by Particulieren, van alle mogelyko lVlllc, Linnen en Kntocncn Goederen worden tegen flinke provisie AGES1TEIV en AGEXTESSENI gevraagd, uit don gegoeden stand. Uitgebreide Colleelle. Billijke prijzen. Franco brieven onder Letter P by J. B. REIJN- DORP, Martelaarsgracht 16, Amsterdam. KOOPT Oeen andere is zoo deugdzaam en gemakkelijk. Zaandam. PACE AVIS. Roode Bessen wyn Witte Slempsiroop Any3- en Slemptabletten Bisschopper fl. per fl. 40 Cts. 45 Cts. 60 Cts. stuk 5 Cts. 25 en 50 Ct3. SO JAREN SUCCES. der voornaamste MEDISCHE Voorziet in het ongenoegzame dor moedermelk, vergemakkelykt het spenen, ver teert licht en geheel en al. Wordt ook met voordeel gebruikt door do volwassenen als voedsel voor teergevoelige magen. Ter vermijding van de talrijke namaaksels elselic men opclkedoos de onderteckcning van den Uitvinder. Henri NESTLÉ, Vevey (Zwitserland). Verkrygbaar by de voornaamste Apothekers en Drogisten. En Gros verkrijgbaar bij de Heeren: En Détail in de meeste nette Café's. trö tö li arde, Witte cn Zuivere VAN de Stearine-Kaarsenfabriek „APOLLO", te SCHIEDAM. BEKROOND: te Ween en in 1873 met de Verdienst Medaille, te Parijs in 1878 met de Gouden Medaille, te Amsterdam in 1883 met de Gouden Medaille, te Antwerpen in 1885 met het Eere-Diploma. (Hoogste onderscheiding.) Zyn verkrygbaar by alle voorname Winkeliers. ca=> P=Q C. POLAK Gz., Fabrikant, te Groningen. Prima qualiteit Haard-, Kachel-, Smce- en Mnch!ne-Ko!cn te bekomen aan het Goederen-Station van den Nederl. Rynspoor weg, buiten de voormalige Wittepoort, zoowei by groote als kleine hoeveelheden. Bestellingen worden aangenomen aan het Hulpkantoor ty den Heer GODEFROY, Bree straat No. 92. VAS DER 5IABE, Agent Nederl. Rijnspoorweg. Ook te verkrijgen Gas-Cokes. Talryke certificaten van Geneesheeren bewy- zen dat geen enkel geneesmiddel zoo heilzaam werkt ter bestrijding dezer kwalen als de Eene enkele Pastille brengt reeds verlichting aan. Zy bevatten geen Opium, noch Morphine, noch eenig ander sterk-werkend bestanddeel en kunnen door de zwakste gestellen vordragen worden. Het publiek gelieve vooral te letten op de woorden: Keaflng's Congfs Lozenges, door het Engelsche gouvernement op het roode cachet afgedrukt en zonder hetwelk niet eene doos echt is. De Fabrikant: THOMAS KEATIAG, Chemist te Londen. Depot to Rotterdam bij F. E. VAN SAN TEN KOLFF.

Leidsch Dagblad | 1888 | | pagina 10