Steenkolen, Wint ermantels, GEBRS. REINKE, Sint-Nicolaas. geschikt voor St.-Nicolaas-Cadeaux. HaarLstraat 122. J. C. KORT. lot Fraikfortor Moolvat, ƒ1.80, Dat is mooi!!! ƒ1.80, STADS-BAM VAN LEEMG GROOTE OPRUIMING Groots keuze AraUNkn ei Tricot-Tailles, Tricot-1 GMi Mies, enz., enz. AAN 13 lil met 25 pCt. korting A CONTANT. WAARONDER ZEER VELE ARTIKELEN. Zeer lage, doch vaste prijzen, uitsluitend a Contant. Botermarkt 20, Leiden. L. E. NIEUWENHUIZEN. De Vader land sell e Geschiedenis Met ruim 200 Platen. Leiden, ter Boekdrukkerij van A. W. SIJTHOFF. „Weg met Rochefort, die zich verkocht heeft 1" maar daarbij bleef het. Ten einde tegen mogelijke ongeregeldheden op hare hoede te zijn, had de regeering de meest uitgebreide voorzorgsmaatregelen ge nomen. Het geheele garnizoen van Parijs, ongeveer 60,000 man, en de gendarmerie en politie, welke 20,000 manschappen telt, waren in de kazernes geconsigneerd en stonden ge reed op het eerste sein uit te rukken. Het was echter niet noodig, want noch tijdens don optocht, noch tijdens de plechtigheid op het kerkhof kwam het tot ernstige ongere geldheden. Ook te Nantua heeft Zondag voor het beeld van Baudin eene soortgelijke manifes tatie plaats gehad als te Parijs. Door den gemeenteraad, den onderprefect en andere personen werden kransen neergelegd en men defileerde langs het standbeeld onder den kreet: „Leve de Republiek!" De markies Du Boys, een kleinzoon van generaal Hoche, is in een brief aan president Gamot tegen het overbrengen van het lijk zijns grootvaders naar het Pantheon in verzet gekomen, niet willende dat een kleinzoon des mans, die Hoche in 1794 deed gevangennemen, het desbetreffend stuk zal onderteekenen. De voormalige gezant te Peking Patenótre is tot minister resident in Marokko benoemd. Een kleinzoon van Guizot, Cornolis De Witt, maire van Laparade, is, wegens knoeie rijen bij de verkiezingen in het dep. Lot-et- Garonne, ten gunste der royalisten, tot 1000 fr. boete veroordeeld. DulMohlancL Het in enkole Berlijnsche bladen opgenomen bericht over don min gunstigen toestand des keizers is overdreven. De keizer ljjdt slechts aan eene verkoudheid, welke reeds weder aan het afnemen is. De „Pol. Nac-hrichten" verklaren zich tegen de deelneming van Duitschland aan de nieuwe Russische leening. De conversie, zegt het blad, is slechts een voorwendsel om geheel andore, verder strekkende bedoelingen der Russische politiek te bemantelen. Het zou meer dan een vergrijp, het zou oene ernstige fout zijn, indien door Duitsch kapitaal het panslavistisch en chauvinistisch streven van Rusland werd bevorderd, in plaats van de gelegenheid aan te grijpen, zich los te maken van de verbintenissen met Rusland. De „Reichsanzeiger" bevat eene bekend making van de regeeringspresidenten te Osna- brück en te Aken, waarbij de invoer van rund vee uit de provincie Gelderland zonder eenige uitzondering wordt verboden, wegens den in voer te Munster van een rund, dat aan long ziekte leed. Voor het overige gedeelte van Nederland blijven de vorige bepalingen van kracht. Eene socialisten bijeenkomst te Berlijn, waar de afgevaardigde Singer het woord zou voeren en waarvoor zooveel toeloop was, dat meer dan 6000 personen buiten moesten blijven staan, is door de politie ontbonden. Alles ging zeer ordelijk. Een troep van een duizendtal menschen trok daarna, socialistische liederen zingend, de straten door. Duitschland beleeft van zijn koloniseeren tot nog toe weinig pleizier. Pas ligt de ge heele Oost-Afrikaansche kolonie overhoop, of uit Nieuw-Guinea komt bericht dat de Duitsche maatschappij aldaar in een zeer hachelijken toestand verkeert, ten gevolge van nog erger misslagen dan door de Oost-Afrikaansche zijn begaan. Oorzaken daarvan zouden zijn, dat men de geheele leiding der zaken tot in kleinigheden van Berlijn uit heeft willen voeren; kleine ondernemers zooveel mogelijk tegenover grooto kapitalisten uitsloot, en hinderlijke bepalingen bij het verschaffen van grond aan landver huizers maakte, eene overdreven spaarzaamheid volgde en veelal ongeschikte beambten tot aanvoerders aanstelde. Dokter Weismann zal den tocht door Afrika, ter hulpe van Emin pacha, toch door zetten; hij vertrekt binnenkort en zal trach ten hem van de Oost kust af te naderen. Italië. In de Italiaansche Kamer zal weldra de finantiöele quaestie aan de orde komen. De minister van oorlog vraagt 109,000,000 lires voor het leger en de minister van financiën heeft slechts te zorgen, dat dit geld, hetwelk er niet is, gevonden wordt. De heer Magliani ziet geene andere kans om het geld te vorkrijgen, dan door vermeerdering der belasting en stelt daarom voor de grond belasting en de zoutprijzen te verhoogen. De Kamer heeft nog geen oordeel over deze plan nen uitgesproken, doch bepaalde er zich toe hot ontwerp naar de commissie te verwijzen. Naar aanleiding van z(jn jubileum, heb ben koning Umberto en de goheele koninklijke familie den keizer van Oostenrijk hartelijk gelukgewenscht. In de kerk van Santa-Maria Anima, te Rome, heeft Zondag een plechtige dienst plaats gehad, voor het begin waarvan het Oostenrijksche volkslied werd gezongen en welke o. a. door de Oostenrijksche ambas sade, den Pruisischen gezant Von Schlözer en als vertegenwoordiger des Pausen doormsgr. Maschi werd bijgewoond. Kardinaal Lavigerie is te Napels, waar hij propaganda komt maken tegen den slaven handel. Te Genua is verleden Vrijdag ochtend aan den linkermuur der Beurs eene dynamiet: patroon gevonden, waarvan de lont half afge brand en uitgegaan was en welke den vorigen avond (de bezoekers blijven dikwijls nog in het donker hunne zaken bepraten) moest neergelegd zijn. Het geval wekte ter Beurze vrij wat opschudding. Groot-BrttannlS. Weder duikt het gerucht op, dat de blanke Pacha in het zuiden van Egypte, die den Mahdi in de streek van Bahr-el-Gazel bestookt, nie mand anders is dan Gordon-pacha, wiens dood nog niet met zekerheid geconstateerd is. In verschillende afdeelingen der Land- Ligue is aangenomen het voorstel de Landlords, die bij wanbetaling de pachters van de hoeven verwijderden, te beletten te jagen. Velen dezer adellijke heeren komen uitsluitend op hunne goederen om eenige dagen aan de parforce- jacht deel te nemen. Te Thurles werd accoord getroffen tot 39 en 41 pCt. over het bedrag der pachten. De bisschop O'Dwyer heeft te Dublin een herderlijk schrijven gericht aan de paro chianen van Knotkea, waarin hy hun mede deelt dat, zoo het boycotten aan den pachter Martin Ryau wordt voortgezet, hjj de kerk zal doen sluiten en den geestelijke verbieden den biecht af te nemen, het laatste oliesel toe te dienen, zoomede bij eenige begrafenis tegenwoordig te zjjn. Martin Ryau wordt beschuldigd eene hoeve aanvaard te hebben, waarvan de vorige pachter was verdreven. Het standbeeld van Frederik III, dat de beeldhouwer Böhm op order van koningin Victoria vervaardigt, stelt den overleden mo narch voor in kurassiersuniform, waarover de mantel der kousenbandorde gehangen is. Des keizers handen rusten op zijne sabel. Het standbeeld zal in de St.-Georgskapel te Windsor, dichtbij dat van den koning der Belgen, worden geplaatst. Bnaland. De keizer van Rusland heeft aan eenige Fransche letterkundigen van naam eene ridder orde verleendaan Camille Doucet, vasten secretaris der Fransche academie, en Emille Augier de orde van Stanislas met de ster, aan Victorien Sardou, Alexander Dumas en Octave Feuillet het kruis dier orde eerste klasse en aan Henri Meilhac, Emile Blavet, medewerker van „Figaro", en Salvayre het kruis tweede klasse. De minister van het verkeer en de ver keerswegen benoemde eene commissie van ingenieurs, die eene enquête te houden hebben over alle spoorwegen. Generaal Pauker be noemde eenige civiele ingenieurs, zoomede onderscheidene officieren der genie om daarin zitting te nemen. Buitenlanders komen daarin niet voor. Men zegt dat de Russische minister van binnenlandsche zaken, graaf Tolstoï, aan her- senverweeking l(jdt. O.-I. MAULDIEXSTEA. Dagen van verzending uit Leiden. Via Amsterdam (Ned. Zeepost) 7 en 21 Dec.; laatste lichting aan het postk. 's nachts 12 u. Via Rotterdam (Ned. Zeepost) 14 en 28 Dec. laatste lichting aan het postk. 's nachts 12 u. Via Genua (Ned. Mail) 18 December; laatste lichting aan het postk. 's avonds 3.50 en alleen voor brieven en briefkaarten 5.55. Via Marseille (Nod. Mail) 11 en 25December; laatste lichting aan het postk. 's avonds 3.50 en alleen voor brieven en briefkaarten 5.55. Via Marseille (Fransche Mail) 15 en 29 Nov.; laatste lichting aan het postk. 's morg. 7.55. Via Brindisi (Engelsclie Mail) 7 en 21 Dec.; laatste lichting aan het postk. 'snam. 12.15 en alleen voor brieven en briefkaarten 5.55. te LEIDEN, zullen op Dinsdng 11 Decemltcr 1888, voorm. te 9 uren, worden vcrkoolit de PAADEV, welke beleend zjjn in Juni, .lult en Augustus 188?, welker verkoop inmid dels kan worden voorkomen tot 6 Dec. a. s., door aanzuivering dor verloopen interossen. De ondergeteekende beveelt zich aan tot het leveren van puike eerste qualiteit Machine-, Gas-, Haard- en Kachelkoleo tot zeer lage prijzen. Monsters te verkrijgen aan het Stations terrein Hollandsche Spoor. Ook te verkrijgen geklopte Coke» tegs billijke prijzen. ClBOï, Staljonsweg onder Oegstgeesl. VAN Botermarkt 5 en 0. ïuitengewone Bovengenoemde Zaak, hoofdzakelijk er op aangelegd om in hot winter-seizoen de Keu kens te voorzien van vcrsch In blik be waarde Groenten, beveelt zich weder minzaam aan. De groenten zjjn dit jaar buitengewoon malsch en smakelijkvele artikelen heel goedkoopSpinazie, Andijvie en andere Blad groenten 15 en 20 ets. per kilo. Doperwten, Snij- 6n Prinsesseboonen 20 en 25 ets. per kilo. Soepgroenten 5 en ÏO ets. per portie. Fijnere Doperwten en Groenten 30 en 35 ets. Echte Frankfortcr en andere Zuurkool. Gezouten Snij- en Prinsesseboonen. Andijvie en Kropsla. Alles van de edelste qualiteit tegen zeer lagen prijs. Vlugge en prompte bediening. PS. Vraag volledige Prijscourant s. v. p. W. A. ELBERTS. De Geschiedenis van ons Vaderland, voor de jeugd bewerkt, vierde tot op 1SS8 bijgewerkte druk, met ruim 200 H o u t s n e e p laten tusschen den tekst, en een nieuw fraai Portret van Z. M. Koning Willem III, 2 Deelen, 379 Bladz., in één Prachtband by uitverkoop voor si. 1.80. Is dat nietlmooi, niet heerlijk; is dat niet een Werk voor elk gezin, is dat niet een ver rukkelijk aanbod, voor sl. ƒ1.80? Te bekomen by D. BOEEE, Bazaar van Goedkoope Boeken, Hang bij de Vischmarkt, te Botterdam. Franco thuis op ontvangst van Postwissel, waarbij staat: „ELBERTS."

Leidsch Dagblad | 1888 | | pagina 6