Gentleman BANDERS Co., Mi c. Tim Houtverkooping. 44. NIEUWE RIJN. 44. St.-Nicolaas-Cadeaux. De Gracieuse „Lei Openbare Verkooping. ZONDAGSBLAD BATO! BATO! BATO! BATO! N°. 8834. Maaiidao 3 H>eceml>er*. A0. 1888. (geze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van rZon- en feestdagen, uitgegeven. Vervolg der Advertentiën. "V raagt Gedeponeerd Merk N. Beestenmarkt No. 8 Met 1 December begint een nieuw kwartaal. Toilet- en Huishoudzeep, Eau de Cologne, Parfume rieën, Toilet-Artikelen. Groote sorteering Artikelen, bijzonder geschikt voor En nu over den Uitverkoop: LEIDSCH DAGBLAD. F RIJS DEZER COURANT: Toot Leldes per 8 meenden.......ƒ1.10. Fnnce per poet.1.10. Afzonderlijke Nommera0.05. Gemcagd Nlenw m. Onder het merk: „la Croixrouge" is thans eene soort van cognac van champagne in den handel gebracht, welke, wat den prjjs betreft, met andere soorten kan concurreeren, en zich kenmerkt door de zuiverheid der samen stelling. Attesten van een vijftal Nederlandsche scheikundigen houden de verzekering in dat geenerlei nadeeligo bestanddoelen in dezen cognac worden aangetroffen; de heer Yan HameJ^ Roos o. a. zegt dat deze drank vol doet aan alle eischen, welke aan het onver- valschtehandelsproduct gesteld kunnen worden. Uit de goot van een perceel aan de Raamstraat te 's-Hage, viel gistermiddag een werkman, die ongelukkigerwijze met het hoofd op de straat terechtkwam. Hevig bloe dende werd hij ten huize van den hoer K. op den hoek van genoemde straat en de Vlamingstraat binnengebracht, alwaar hem door drie geneesheeren heelkundige hulp werd verleond. De ongelukkige werd daarna per raderbaar naar het Ziekenhuis vervoerd, waar hij weldra overleed. De zaak omtrent den diefstal, gepleegd door zekeren K., van eenige pak ketten uit den postwagen, welke tusschen de gemeenten van Amsterdam tot Rotterdam den nachtdienst vervult, zal den lOden dezer voor de rechtbank te 's-Hage in behandeling komen. Men meldt ons uit Waddings veen Woensdag jl. had ten huize van den heer Kouwenhoven een biljart-concours plaats, waaraan 38 personen deelnamen. De belang stelling was zeer groot en er werd over 't algemeen meesterlijk gespeeld. De uitslag was als volgt: Prijs f 40 de hoer A. Radder, te Nieuwerkerk; 1ste premie f 20 de heerH. M. Hulst, te De Bildt; 2de premie f 10 de heer J. Van de Sluis, te Rotterdam3de premie f 5 de heer J. Boesman, te Rotterdam. De heer G. Van Lange heeft der gemeente Waddingsveen een proces aangedaan, om hem 't salaris als loco-burgemeester (ge durende eone maand heeft by als zoodanig ge fungeerd) uit te betalen. De zaak heoft reeds gediend voor het kantongerecht te Gouda. De rechtbank te Ha ar1em d e e d gisteren uitspraak in de zaak van K., wegons mishandeling in de Turfsteeg, die, zooals het O. M. geëischt had, tot negen maanden ge vangenisstraf werd veroordeeld. Voorts in de zaak van D., oud 13 jaar, die een makker met een mes gestoken had. Naar den eisch van het O. M., werd hij tot acht dagen gevangenisstraf veroordeeld. J. De Vr., wegens diefstal van hoenders in de Haarlemmermeer, werd tot vier maanden gevangenisstraf veroordeeld. Geljjk men weet, is Dauth, de moordenaar van den Hamburger koopman Hülseberg, te Karlsruhe gevat. In zijn koffer vond de politie met bloed bevlekt linnengoed, waarmede de moordenaar den grond had schoon geveegd, benevens een kostbaar gouden hor loge, 2000 Mark in papier en 1000 Mark in goud. Dauth stond in betrekking met een meisje te Karlsruhe en aan haar was ook de koffer, welke het lijk bevatte, geadresseerd. Dauth, een krachtig man van 31 jaren, is onder sterk geleide terstond naar Hamburg gebracht. Een nieuwe maatregel tot op sporing van don moordenaar van Whitechapel is door het veiligheids-comité der wijken Whitechapel en Spitalfields genomen. Eiken nacht zullen nl. tien vrijwilligers de politie helpen op straat om in leegstaande huizen de wacht te houden. Zjj zjjn voorzien van eene lamp, een fluitje en een knuppel. Te Chicago is het verhoor van den anarchist Hronck begonnen. Een der getuigen beweerde dat Hronck gezegd had dat president Cleveland bij zjjn bezoek te Chicago ternauwernood aan den dood ont snapt was, daar hij eene dynamietbom voor hem klaar had. Twee zijner vrienden hadden hem echter afgeraden de bom in Clevelands rijtuig te werpen. De politie te Milaan heeft 10 spoorwegbeambten, allen hoofdconducteurs, in arrest genomen, die sedert geruimen tijd de aan hen toevertrouwde spoortreinen be stalen. Onder het reizen maakten zjj met valsche sleutels de koffers open en namen alles wat van hunne gading was. BUITENLAND. Frankr(|k. Donderdagavond jl. kwamen vele te Parijs gevestigde Nederlanders, onder voorzitting van mr. W. Van der Vliet, uit Amsterdam, in het „Grand Hotel" te Parijs bijeen, om te beraad slagen over de voorbereiding der Nederland sche afdeeling voor de Parjjsche tentoonstel ling van 1889. Deze vergadering heeft een dubbel nut gehad: vooreerst hebben onder scheidene personen voor bedragen van eenige honderden franken ingeteekend, zoodat het tekort aanmerkelijk is verminderd, en ten tweede bleek uit de mededeelingen van den heer Van der Vliet, dat de bijval, door de gedelegeerde commissie in Nederland gevonden, niet zoo gering is als werd vermoed. De Duitsche consul te Havre heeft den aldaar zijnden onderprefect een bezoek ge bracht om hem er zjjn dank voor te betuigen, dat deze dadelijk een onderzoek naar den in het consulaat beganen diefstal heeft doen instellen. Verscheidene bladen hebben eenige dagen geleden bekend gemaakt dat er sprake was van het zenden naar de wateren van Zanzibar van twee Fransclie schepen. Besprekingen hebben plaats gehad tusschen den minister van buitenlandsche zaken en dien van marine en er is definitief besloten dat men eenvoudig ééne Fransche kanonneerboot zou zenden. De vereeniging der opportunistische lin kerzijde in de Kamer van Afgevaardigden heeft besloten een krans te leggen op Baudins graf, maar geen deel te nomen aan de door den Paryschen gemeenteraad voorgenomen mani festatie. De groep der uiterste linkerzijde van den Senaat heeft daarentegen eenstemmig besloten PRIJS DER ADVERTENTIEN V»n 1—6 regel» 1.05. Iedere regel meer ƒ0.171. Grootere letter» n*»r pl»»tortümte. Yoor het in- caseeeren buiten de stad wordt 0.10 berekend. aan de manifestatie op het graf van Baudin op den herinneringsdag (2 Dec.) van diens overlijden wel deel te nemen en eveneens een krans op zijne tombe te leggen. Do familie van Baudin is niet uitgenoodigd om deel te nemen aan de manifestatie van 2 Dec. Er zullen geene redevoeringen worden gehouden by het plaatsen van het standbeeld. Op den hoek van boulevard Raspail en boule vard Quinet zal een standbeeld van Raspail worden opgericht. De schoonzoon van generaal Boulanger, kapitein Driant, heeft, min of meer in den trant van Jules Veme, een boek geschreven, „La guerre de Domain", waarin hij getracht heeft eene populaire voorstelling te geven van Frankrijks militaire vorderingen, ten einde het publiek in het leger en zijne aanvoerders vertrouwen te leeren stellen. H\j schildert de verwoestende uitwerking van het Lebel- geweer en der torpedo's, het gebruik van de optische telegraaf en dat van de telefoon te velde enz. Eene jonge vrouw, mevr. Graudin, is tot leerares in de gymnastiek aan het lyceum^ voor meisjes, genaamd Lyceum Molière, be noemd. Deze benoeming is in Frankrijk de eerste van dien aard. Mac Mahons gedenkschriften zullen weldra te Parjjs, Leipzig en Londen verschijnen. Naar men zegt, heeft de Duitsche veldmaarschalk Von Moltke ze eerst, op den wensch van den Franschen maarschalk, nagezien. De Fransche minister van buitenlandsche zaken heeft in den ministerraad verslag ge geven van de onderhandelingen, door hem met de Nederlandsche regeering over de grens scheiding tusschen Fransch Guyana en Suri name gevoerd. De ministerraad machtigde den heer Goblet met de Nederlandsche regeering eene overeenkomst te sluiten, waarbij de beslissing van het geschil wordt overgelaten aan een scheidsrechter. Gelyk de heer Goblet verzekerde, zijn beide regeeringen het reeds eens geworden, wien zij zullen verzoeken als scheidsrechter op te treden. KECIiiHIE». Een wezenlijk middel. Er bestaat geen beter middel tegen Astma en Beklemdheid, dan de echte teercapsulen van Quyot. Hier mede eene getuigenis onder de duizenden: Don Heer Guyot. Sedert vier jaren had ik last van beklemd heid, welke mij verhinderde gemakkelijk adem te halen. Slechts zes dagen geleden hebt gij mi) eene flacon uwer capsulon-Guyot gezonden, welke ik ingenomen heb, drie by eiken maaltyd. Ik ben verbaasd over het goede resultaat. Ik verzoek U my nog eene flacon te zenden en dat ten spoedigste. Hiermede fl. 1.25 in postzegels. Martini Antoine, douanebeambte, Nizza. Mr. Th. W. VAN DER SCHALK, Notaris ter standplaats Noordwijk, zal op Woensdag den lOden December 1888, des voor middags te elf uren, in het Logement „Het Hof van Holland", te Noordwijk, in het open baar verkoopen lo. Eene party IVEI- of HOOILAND, gelegen in den Noordzyderpolder, onder Noordwijker- liout, aan den Groenen Weg, te zamen groot 8 hectaren, 32 aren, 80 centiaren. Te veilen in 5 perceelen. 2o. Eene party WEI- of HOOILAND, ge legen in den Zwetterpolder, onder Noordwijk, aan de Trekvaart van Leiden naar Haarlem, te zamen groot 1 hectare, 90 aren, 40 centi aren. Te veilen in 2 perceelen. Te aanvaarden by de betaling der koop penningen vóór of op 1 Februari 1889. Breeder by biljetten. Inlichtingen te bekomen ten kantore van genoemden Notaris, Notaris BROEKSMIT, te Wassenaar, zal op Donderdag 20 December 1888, des voormid dags te 10 uron, in de Uitspanning Hel Huis Den Deijl", aldaar, in het openbaar verkoo- pen: eone aanzionlyke party zwaar EIKEN-, ESSCHEN-, ELZEN- en BERKEN-HAKHOUT, staande op en om de Hofstede „Zuijdwijk", te Wassenaar. Prijs per 3 Maanden. 25 Cis. Franco per post 30 nATfj een Boek voor hel Jonge Or\ I U Nederland, uitgegoven on der redactie van Dr. E. LAURILLARD en W. MARTEN WESTERMAN, met medewerking van alle voornaamste Nederlandsche Schry vers. Prys per twee Doelen met 12 Platen f 5 nu voor f 1.90. Er bestaat geene uitgaaf voor het Jonge Nederland, dat Bato kan nabykomen of over treffen; de inhoud is degelyk, afwisselenden toch boeiend; het zyn werken, onmisbaar voor School-, Nuts-, Volks- en Jongensbibliotheken, 't Is in waarheid voor velen een buitenkansje, dat deze puike lectuur in de tweede hand is gekomen. OATH lever ik af, zoolang er nog Dtt I U voorraad is, per 2 dikke deelen, samen ongeveer 800 Bladz. met 12 Platen, voor 1.90, in plaats f 5, per 2 deelen, ongeveer 1600 Bladz. met 24 Platen, voor f 3 50, in plaats f 10 hot geheele stel 10 dikke deelen, zoowat 2000 Bladz. lectuur met 60 Platen, voor slechts f 8.50, in pi. van voor f 25. Do Jongens en de Meisjes krygen dus wat te lezenimmerstwee van die keurige dikke deelen Bato is reeds eene kloine bibliotheek. Te bekomen by D. BOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken, Hang by de Vischmarkt, te Rotterdam. Voor buiten de stad franco op ontvangst van Postwissel, waarby te schryven; Aanbod Balo.

Leidsch Dagblad | 1888 | | pagina 13