BoeMoOM li E. J. BRILL. IM (6, Tricot-Mes. PERRY Co., Si.-üico!aas->Gadeaux. Botermarkt 10. H. WILLE Co. Matten. Dames! Steenkolen. ST.-N1C0LAAS-ETALAGE ONTVANGEN: Burgerlijke Stand. Specialiteit Echte Fransche Korsetten 6 Hoogstraat, te 's-HAGE, Mede Ontvangen: Dat is nu eens een mooi, prettig Pakket. De firma Wpand Focking is op de tentoonstelling to Barcelona bekroond mot de gouden medaille voor hare inzending van likeuren. Tijdens de opvoering van „Si j'étais roi" in het „Théatre Lyrique," gelijk de schouwburg in het chateau d'Eau te Parijs thans heet, is in het eerste bedrijf een der vier gaskronen, waardoor de zaal wordt ver licht, naar beneden gevallen en tusschen de fauteuils terecht gekomen. Den heer Obrecht, een jonkman van 22 jaren, dié'juist van eene andere zitplaats daar was gaan zitten en het gevaarte op hot hoofd kreeg, werd de schedel gespleten, terwijl zijn moeder, dio achter hem zat, en een hoer door de glasscherven licht werden gewond. Gelukkig had de lampenist de tegenwoor digheid van geest terstond de kraan af te sluiten van de pijp, waardoor deze kroon van gas werd voorzion. Daardoor word het ont snappen van gas en misschien wel eene ontploffing voorkomen. De meeste toeschou wers gingen heen, maar een gedeelte eischte, dat do voorstelling zou worden voortgezet. Dit geschiedde ook, nadat de heer Obrecht verbonden en naar het gasthuis was vervoerd. Spoedig nadat hy daar was opgenomen, over leed de heer Obrecht. De politie heeft een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van dit droevig ongeluk. KOLONIËN. BATAVIA, 22 24 October. Vervolg De Solo-correspondent van de „Locomotief" verhaalt nog de volgende bijzondorheden van het „verzet" in Karang Pandan Eene vrouw, die gewapend door een raam naar buiten sprong, kreeg eon bajonetprik en had nog kracht genoeg om door hot raam naar binnen te gaan. Do hoofdaanvoerder hield zich schuil onder het bed, dat in do kamer stond; dit kon men van buiten door de glazen ramen zien. Eon schot was voldoende om hem naar de andere wereld te sturen, doch niet lang daarna bewoog zich weer de klamboe van het ledikant; nog een schot en alles was weder stil. Dit herhaalde zich nog tweemaal, waarop wedor twee schoten volgden. Toen de kamer ontruimd werd, vond men ook, tot grooto verbazing, vier lyken onder het ledikant. Vorder schrijft diezelfde corr. nog: Tevens kan ik u mededeelen dat de Soesoehoenan alhier leeiyk in angst heeft gezeten. Hy bevond zich Vrijdag jl. juist op zyn buiten verblijf Langenardjo en, naar men vertelt, heeft hij door Pangerans don omtrek tot palen ver laten af patrouilleeren. Hy was niets op zijn gemak. Misschion is dit ook eene der redenen, dat het volgende is voor gevallen. De kroonprins moest op last van zyn vader het fijne van de zaak vornemen en reed daarom naar den Prang "Wedono. Te huis komende, moest hy zyn vader alles ver tellen en wandelde met den ouden heer ge armd de pendoppo van den kraton op en neer. Daar valt me werkeiyk de oude heer van zyn stokje, eene appelflauwte, niet anders, en sleept in zyn val den kroonprins mede, die zich ernstig aan den schouder moet be zeerd hebben. Het tekort in de kas van den algemeenen ontvanger te Tjilatjap bedraagt, naar wy meenen, 10,000. By de laat3te inspectie trachtte men het, evenals waarscbynlyk reeds by voorgaande, te verborgen door onder do volle geldkisten, welke nageteld werden, eenige ledige te plaatsen. Ook thans zou deze mys- tificatie gelukt zyn, indien zy niet ware aan het licht gebracht door zekeren mas gewezen dwangarbeider wegens een zwaar misdryf, die zyn straftyd te Tjilatjap kwam doorbrengen, daar hy door zyne kundigheid in de gunst kwam van den ass.-res. Van Vleuten, allengs klerk werd, remissie kreeg van straf, op hot ontvangerskantoor werd geplaatst, tevens venduschryver, ja, met de vendukas belast werd, in zyne vrye uren nog de boeken van de opium- en pandhuispachters bijhield, kortom een omnis homo in de Tjilat- japsche administratie werd. "Wegens redenen van ontevredenheid jegens den algemeenen ontvanger schynt hy het bedrog aan hot licht te hebben gebracht. In hoeverre hyzelf aan een of ander debet is, schynt nog niet uitgemaakt. (Loc.) Uit Solo. De expeditie naar Karang-Pan- dan heeft om en by de f 1000 gekost. (Tel.) Het lid der Soerabaiasche Weeskamer Mr. Vinju heeft wegens ziekte een tweejarig verlof naar Europa aangevraagd. Uit Koepang (Timor) schryft men aan de „Soer. Crt.", dat de toestand op de Solor- eilanden allertreurigst is. Geheele kampongs worden daar afgeloopen of uitgeroeid; nog onlangs werden te Bolling 51 koppen gesneld. De hoofden beschouwen zich feitelyk onaf- hankelyk van onze Regeering en berechten hunne zaken zelf. De 9don October is de „Prins Hendrik" erheengegaan, daardehoofden weigerden zich te Larantoeka te komen ver antwoorden, zooals de resident had gelast. Diezelfde correspondent meldt dat een van de officieren van het Engelsche oorlogsschip „Nelson", op jacht op het eiland Samoa, het ongeluk had den adelborst Heath dood te schieten, die toen onder algemeene deelneming te Koepang is begraven. Volgens geloofwaardig bericht, zyn een 80-tal Atjehers, gewapend met pl. m. 50 ge weren, in do Battaklanden boven Deli versche nen, en wel te Lau Dagong, in de nabyheid eener onderneming, Bato Sankahan, van de Delimaatschappy. Er zyn voorloopig 5 politie oppassers van Medan en 5 van Timbang-Lang- kat heengezonden. Door den gouverneur-generaal van NecL-Indië zijn de volgende beschikkingen genomen: Civiel Departement. Benoemd: Tot algemeen ontvanger van 's lands kas to Tjilatjap de commies op het residentie-kantoor to Magelang (Kedoe) H. G. Lapró. Toegev ocgd: Aan den ass.-resident van Band- jernegara, rcs. Banjocmas, de adsp.-controleur A. M. K. De Does. Gesteld: Ter beschikking van den assistent - resident van Modjokerto, res. Soerabaia, met aan wijzing van Patjet, als standplaats, de adsp.-controleur H. J. Heyting. "Werkzaam gesteld: Ter hoofdplaats Tand jong Pinang, res. Riouw, do waarnemende aspirant controleur A. E. Immink. Geplaatst: In do onder-afdeeling Simbotto, afdeeling Gorontalo, res. Monado, de controleur der late klasse W. M. H. Van Schmid. Verplaatst: Van de bewaring van het kadaster te Semarang, naar de kadastrale metingen in de resi dentie Kedoe, de adjunct-landmeter der 3de klasse L. P. L. Van der Tas. Goedgekeurd: Dat door den landraad te Bang- kalnn (res. Madura) is ontslagen wegens vertrek, eervol, als bg. substituut-griffier buiten bezwaar van den lande bij die rechtbank J. O. Keiler Van Hoorn. Verleend: Een 2-jarig verlof naar Europa, wegens ziekte, aan den ambtenaar op wachtgeld G. E. A. F. Rudolph, laatstelijk controleur der 2de klasse bij het binn. bestuur op de bezittingen buiten Java en Madura, en aan den opzichter der 2de klasse bij den dienst der Staatsspoorwegen ter Sumatra's West- Anst G. Duyster. Ontslagen: Op verzoek, eervol, uit zijne betrek king, wegens ziekte, de commies der 3de klasse bij den post- en telegraafdienst J. P. W. Meijer. Eervol, uit 's lands dienst, wegens volbrachten diensttijd, mot ingang van den dag, waarop hij zijne betrekking aan zijn opvolger zal l ebben overgegeven, de posthouder op de Karimon-djawa-eilanden (Japara) H. W. L. G. Brouwer. Uit zijne betrekking, do in de uitoefening zijner functiën geschorste algemeene ontvanger van 's lands kas te Tjilatjap (Banjocmas) J. J. Gorter. Ontheven: Eervol van de ter beschikking stel ling van den resident van Banka, met rang en titel van controleur lsto klasso by het binnenl. bestuur, om te worden belast met de waarneming der betrek king van administrateur bij de tinmijnen in dat ge west do ambtenaar P. H. Kennis. Gesteld: Ter beschikking van den resident vau Banka, met rang en titel van controleur der lsto kl. bij het binnenl. bestuur, om te worden belast met do waarneming der betrekking van administrateur bij de tinmijnen in dat gewest, do controleur der lsto klasse bij het binn. bestuur op de bezittingen buiten Java en Madura F. A. Heckler, met bepaling, dat hij bij ifijn kader wordt gevoerd a la suite. Benoemd: Bij het binn. bestuur op de bezit- I tingen buiten Java en Madura; tot controleur lste kl. de contr. 2de kl. G. A. Stdee; tot controleur 2do kl. de adspirant-controleur Ph. J. Van Marle. Tot onderwijzer der 2de klasse bij het openbaar lager onderwijs voor Europeanen en met dozen ge- lijkgestelden in N.-Indië, de onderwijzer der 3de kl. D. H. Yan der Maaten. Belast: Met de waarneming der betrekking van adspirant-controleur, de klerk op 't residentie-kantoor to Djokdja J. L. Engel. Departement van Oorlog. Verleend: Een 2-jarig verlof naar Europa, wegens ziekte, aan den militairen apotheker der lsto kl. G. C. De Groot; een 2-jarig verlof naar Europa, wegens ziekte, aan den 2den luitenant der infanterie G. Caviet. Vergund: Aan den bij koninklijk besluit van 1G Februari 1887 No. 12 voor den tijd van 5 jaar bij het leger hier te lande gedotacheerdon 1 sten lui tenant der infanterie van het Nederlandsche leger H. N. Ravesteyn, om wegens ziekte naar Nederland terug te keeren. HILLEGOM. Geboren: Hendrilca Sophia, d. van J. C. Van Looy on A. Verhoeven. Geertruida Hendrika Catharina, d. van A. Vermunnicht en van C. Van Rijn. Muus z. van R. Van Til en M. Vis ser. Leonardus z. van C. Uitendaal on C. Boló. Getrouwd: Johannes Wils, wonende te Haarlem, en Hendrikjo Van de Beid. Lambertus Planter Sopp, wonende te Lisse en Anna Van der Jagt. Overleden: Pieter Hopman, oud 17 m. Adrianus Jacobus Meerlcvold, oud 16 dagon, wonendo te Amsterdam. Gerardus Bakker, oud 14 dagen. Jan Vlotman, oud 11 weken. Levenloos aangegeven: Kind van het manne'ijk geslacht van Dirk Van der Voet en Catha- rina Krösscheel. ALFEN. Bevallen: J. Van Leeuwon geb. Van den Berg, 2 Z. M. L. Werneke geb. Nahon, D. M. P. Van der Laan geb. v. d. Hoogt, D. (wonende te Woubrugge) M. Overes geb. Van der Laan, D. C. v. Rodenrijs geb. Menken, Z. M. Bakker geb. Van Harskamp, D. Overleden: M. Guldemond, jd. Ij. A. Breod- veld, eclitgen. van C. v. Oijen, 33 j. A. Foekking, 77 j. K. J. Chr. Swart, jm. lij. AARLANDERVEEN. Bevallen: C, Groenendijk geb. Van Leeuwen, Z. G. Boer geb. v. Ommeren, Z. Overleden: J. A. Boer, 7 j. J. Domburg, 57 j. Gehuwd: T. Van Egmond, 31 j. en E. Zwaan, 27 j. WOESSDAG 28 November 1888. No. 489 724(: Rechtsgeleerdheid en Staats wetenschap. No. 725 9047c: Algomeone Geschiedenis en Aardrykskunde. voor ƒ1.75 zond ik fro.nco in uw huis10 zeer nette, sterke Gang- en Hamcrmattcn, bo nevens 1 groote o yzersterke Voordeur- 8lijkmut, en wie vóór 8 dagen postwissel zendt, ontvangt nog daarby cadeau: 4 Man den voor huishoudelijk gebruik van 11. HOVING, te Welgelegen, by Steenwijk. BOTERMARKT 5 EN 6. IN EN De ondergoteekende beveelt zich aan tot bat leveren van puike eerste qualiteit Hachlnc-, «as-, Haard- en Kactaelkolea tot zeer lage prijzen. Monsters te verkrijgen aan het Stations terrein Hollandsche Spoor. Ook te verkrijgen geklopte Cokeateg»- billijke prijzen. CAJttON, Stationsweg onder Oegstgeest. berichten dat hunne gereed Is, waarbij zich vele ENGELSCHE en AME- KIKAAN8CUE NOUVEAUTÉ'S bevinden. GROOTE KEUZE KINDERSPEELGOEDEREN. Een groot assortiment nieuwe Artikelen, zeer g-eschikt voor St.-Nicolaas-Cadeaux. NOUVEAUTÉ'S in Verguld, Argenté, Cuivre poli, Cuivre-fumé, Olyfhout, Pluche, gemonteerd Porselein en Kristal, Leder, Terra-Cotta, Brons, Marmer, Oud-Eiken- on Notenhout, enz., enz. Groote kenze In: Albums, Portemonnaies, Broches, Bracelets, Nécessaires, Flacons, Byouteriedoozen, Lystjes, Inktkokers, Aschbakjes, Horlogestandaards, Sigarenkokers, Schryf- en Zak Portefeuilles, "Workdoozen, Cassetten, Toilets, Déjeuners, Koppen en Schotels, Prosent- glazen, Fantaisie-Meubeltjes, Barometers, Thermometers, Vuurschermen, Sigarenkisten, Pypjes, Vestkettingen, enz., enz. Eene groote collectie KLEINE, AARDIGE ARTIKELEN, voor kinderen geschikt. Leiden, ter Boekdrukkerij van A. W. SIJTHOFF. l/nnn -f 1 eone keurige collectie J 4 fraaie deelen, de mooiste, nieuwste en aardigste Boeken, die elk minstens ƒ1.00 per stuk waard zyn. 4 keurige bundels Voordrachten, Dichtstuk ken, Liederen, Chansonetton, Comische Scè nes enz. 1. Café-chantant-album, 48 Voordrachten met muziek, 4de dr., waarin onder meer staan Alles wil grooter zyn. (Coupletten). De echo wil 't gelooven, die was van alles schuld. De oogen hemelsblauw. (O, gy Veronika.) Het puntje op de i. (Coupletten.) In deoz' harde wereld. (Verdreven van huis.) Marielje zei teeder de moeder. (Lieve moeder, dat doet de wind.) Fraaie melodie. Menscb, erger je niet. (Comische voordracht, met parlando's.) Rietsjie, Poetsjie, Tietsjie, Tatsjie. Rom, Bom, Bom. Bevattende 48 dergelyke aardige voordr. 2. Dichtbundel van J. J. CREMER. Alle Overbetuwsche Gedichten. Dit aardige bun deltje bevat alle Overbetuwsche gedichten, die Cremer vervaardigde; duizenden exemplaren verkochten we reeds met succes. Het zyn de aardige en welbekende verzen ,,'t Eerste kind," ,,'t Zunneke en 't maonje," „Wat Willem van 't blommeke zeit," „De ziende," „Achterdeurkes," „De rijke," „De oude," „Joapik Peter van Huunse op de zui vere brulleft van den Dummenei van Randik," „Harmen en Kioas," enz. enz. 3. Dichtbundel van Neêrlands voornaamste dichters, bevat o. m. fraaie dichtstukken en geschikte voordrachten van N. Beets, v. Zeg gelen, Tollens, Boswel, Bogaers, v. d. Berg e. a. 4. Piet Kluchtig. Groote verzameling voor drachten en bekende liederen, 110 stukken om voor te dragen of te zingen; een keurig gezelschapszakboek v. partyen en bruiloften. Dat hoele pak 4 mooie boekenhet Café- Chantant Album, de Dichtwerken v. CREMER, de Dichtbundel van Neérl. dichters on het prachtige boek van Piet Kluchtig, kosten ty- delyk samen 1.00; wy zeggen tydelyk, an ders kosten ze 2- a 4 maal meer; dat pak is mooi, zeer mooi en spotgoedkoop; haast u dus, anders zyn ze misschion al weer gauw weg. Franco door het geheele land tegen post wissel, waarop staat: Prachtig Pakket, by Gebroeders COHEN, te Arnhem of te Nijmegen.

Leidsch Dagblad | 1888 | | pagina 6