GROOTE KONINKLIJKE BAZAR, Dinsdag den 4den December, Denk er om! Botermarkt 5 en 6, Aanbesteding Vraag! W. F. VAN INGEN SCHENAU, tDlaat en Cliocol Dr. Poi'S KRUIDENZEEP. A. VERSTRAATEN, N°. 8826. Vrijdag S3 November. A». 1888. Tweede Blad. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <§on- en feestdagen, uitgegeven. Ver volg der Advertentiën. Zeestraat, Den Haag DES AVONDS VERLICHT en VERSIERÖ Opgericht 1778. de door Stoom Gedroogde Vruchten van deNederlandsclie fabriek LEIDSCÏÏ DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Tooi Lolden per 8 maanden1.10. Franco per post1.40. Aizonderlflïe Nommera.0.05. Eene §lnt-Wicolaa$-wandeling. I. Sint-NicolaaeO, wèl hom, die dat feest Nog altijd meeviert met een kinderlijken geest! Wiens hoofd niet al te zeer vervuld is van de schatton Der wijsheid, die zoo menig brein niet kan bevatten, Als beursnieuws, politiek en soortgelijke meer. Om, met de kindren mee, te leven in 't weleer, Om dagen lang vooruit de winkels rond te dwalen, Of aan een „vnj(st)er" nog het hart eens op te halen. Naar De Génestkt. Ja, om dagen lang vooruit, lang vóór hot eigenlijke St.-Nicolaasfeest, de winkels rond te dwalen, is een groot genot. Immers, dan bieden die winkels een schoonen aanblik op, daar de eigenaars er van met elkander wed ijveren om de étalages, zoo voor de winkel ramen geplaatst als in den winkel ofineene aangrenzende lokaliteit aanwezig, uit te doen munten door netheid, in het kort: ze alle eigenschappen te doen bezitten, welke de tinnen kunnen streelen. Die dagen zyn weder aangebroken; dat ge not kan gesmaakt worden, volop zelfs, want de gelegenheid om schoone, ryke étalages te bewonderen, staat ook dit jaar in onze stad wederom op groote schaal open. Wy hebben ons voorgesteld om, na vooraf de voornaamste winkels en magazijnen te hebben bezichtigd, in zeer korte trekken mede te doelen wat wij zoo al mochten zien, ten einde by de lezers van dit blad nog meer lust te doen ontstaan om ook te bezoeken en daardoor als vanzelf over te gaan tot hetgeen gewoonlijk aan een bezoek is verbonden. Do verscheidenheid van winkel, hun ver schillenden aard noopt ons ze onder zekere rubrieken te rangschikken en we beginnen dan met de rubriek „boekwinkels", om maar eens een eenvoudig woord te bezigen. Treden wfl allereerst den boek-, muziek- en kunsthandel van den heer B. Blankenberg, op de Mare, binnen. Wy zouden bijna geneigd z\jn de opmerking te maken dat het van de zijde van dien stadgenoot overbodig ware geweest uitnoodigingen ditmaal weer zeer eigen aardig te doen rondzenden ter bezichtiging zyner étalage. Hetgeen men toch andere jaren in dien boekhandel mocht aantreffen zal nog zóó levendig in de herinnering zyn gebleven, de indruk, daardoor toen teweeggebracht, zal nog zóó weinig zijn uitgewischt, dat men, ook zonder aanmaning daartoe, de schreden naar het bekende perceel op de Mare had gericht. Datgene, wat ook thans de groote étalage versiert, datgene, wat langs de wanden in den nu zoo ruimen winkel is gerangschikt, die voort brengselen van kunst op velerlei gebied, welke vóór de winkelramen met kwistige hand en getuigende voor den smaak des rangschikkers, liggen en staan uitgespreid, handhaaft den roem van Blankenbergs boek-, muziek- en kunsthandel en maakt eene beschrijving in bijzonderheden ten eenenmale overbodig. Toch willen wij nog met een enkel woord wijzen op de door den heer Blankenberg uit gegeven catalogus van jongens- en meisjes boeken en op de St.-Nicolaas charade, door hem by gelegenheid van dit feest aangeboden aan de kinderen zyner cliënteele, aan de op lossing waarvan verbonden zyn drie fraaie pryzen. Wy verlaten dan ook uiterst voldaan dezen boekhandel met het doel eens een kykje te gaan nemen in dien van de firma C. Kooyker, op den Nieuwen Ryn. Op weg daarheen, en niet zonder reden, denken we aan eene der meest practische uitvindingen van den jongsten tyd, aan die nl., waardoor men „het geld op een papiertje thuiskrygt." Voor de geadresseerden is dit „bevriend papier" zeer aangenaam en als m6n onder het pakje brieven en couranten, dat men ont vangt, de groote blauwgryze kaarten ontdekt met hare letters en cyfers, strekt men onwil lekeurig het eerst de hand daarnaar uit. Ieder ontvangt gaarne een postwissel. En hoe kwamen wy tot deze beschouwing? Eenvoudig doordien de firma Kooyker party heeft weten te trekken van 's menschen post wissel-begeerte en ongetwyfeld menigeen, vooral van hen, die geen geld verwachtten, met zekere haast hebben doen grypen naar de postwissels, natuuriyk invitaties tot het brengen van een bezoek aan haren winkel, door haar aan vele stadgenooten gericht. En al brachten die postwissels geen geld en waren zy in dien zin eene teleurstelling, zy zullen deze vergoeden door de gelegenheid, welke zy aanbieden om voor weinig geld de nieuwste werken en smaakvolste artikelen te kunnen bekomen. Deze zyn vermeld op den postwissel, maar men doet beter zeinnatura te gaan zienhet geschreven woord wordt in de werkeiykheid door de vele eenvoudige en prachtige boekwerken, gravures, platen in kleuren en nieuwste, schoonste photogra- phiën verre overtroffen, niet het minst door de beschilderde borden met gouden lysten, voor een der ramen geëxposeerd. Van hier begeven wy ons naar den heer G. Los, of liever naar zyn winkel, zooals ieder Leidenaar en vele bewoners van omliggende gemeenten weten, staande en gelegen aan de Hoogewoerd, straatnummer 65. Al is deze zaak jonger dan die der eerstgenoemde firma's, schade is er in dit feit geenszins gelegen. Evenais verleden jaar, neen, meer dan toen, is de étalage van den heer Los, eene zeer smaakvolle, eene welvoorziene, waarop men keur van de nieuwste en kostbaarste pracht- en plaatwerken, boeken voor de jeugd en eene uitlokkende verzameling van de fraaiste luxe artikelen op het gebied van papeterie en maroquinerie vindt. Geen twyfel of de in keurigen vorm tot zyne cliënteele gerichte uitnoodiging vooreen bezoek aan zyn boek-, papier- en kunstmaga- zyn, zal den heer Los weer drukke en voordeelige dagen verzekeren. En nu in het magazyn des heeren J. W. Wierda op de Breestraat een poosje vertoefd om er den blik te laten weidon over hetgeen ook daar is geëtaleerd. Pracht- en plaatwer ken, photographieën op glas, gewone photo- PRIJS DER ADVERTENTIEN: Tin 16 regels 1.05. Iedere regel meer 0.171. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het in- caeseeren buiten de stad wordt 0.10 berekend. graphieën, gravures en tal van andere arti kelen, zoo van geringen als van beduidenden prys, zyn in de ruimste mate voorhanden, in zóó ruime mate zelfs, dat men eenigen tyd moet zoeken om datgene, wat men voorge nomen heeft te annexeeren, uit dezen over vloed, als door een onzichtbaren hoorn uitge stort, te zien opduiken, met behulp van hen, wier oogen beter geoefend zijn in de spoedige ontdekking van het bedoelde. Gemengfd Nieuws. Men schryft ons uit Schevenin- gen, dd. 21 November: Ontzettend was de ramp, die hedenmiddag tegen halfdrie duizenden aan duizenden uit Scheveningen naar het strand deed stroomen. Met volle zeilen stuurde een driemaster op Scheveningen aan, met de noodvlag in top en de Fransche vlag aan het roer. Niemand kon zich dit goed verklaren, tenzy de Fransch- man door de pinken, die aan 't strand ston den, in don waan was gebracht, dat hy eene zeehaven voor zich had. Intusschen, de bark kwam al dichter en dichter en naderde ein- delyk tot de tweede bank, de z. g. Moerbank, vlak voor den ingang van het dorp, by den z. g. Kerkwerf. Toen bleek 't groote gevaar, waarin 't' verkeerde, op zyn duidelykst en werd reeds aan redding gewanhoopt, tenzy de reddingsboot, die inmiddels was toegesneld, 't in hacheiyken toestand verkeerend schip zou kunnen bereiken. De krachtige westen wind stuwde 't schip echter al meer en meer noordeiyk oost, waardoor de mannen van de reddingsboot in vertwyfeling geraakten op welk punt zy zee zouden kiezen. De algemeene opinie was dat dit afdryven van het schip hen niet had moeten weerhouden dit te doen om de zuid naby den vuurtoren, maar de equipage van de reddingsboot koos eene andere plek, namelyk naby het hotel Garni. Hier bleek 't evenwel dat alle door hen aangewende pogingen vruchteloos waren, zoodat zy op hun voetstappen moesten terug- Stoffeerder, Matrassenmaker, DEUGDZAAM WERK, G0EDK00PE PRIJZEN, 4de Binnenvestgracht 19, aan de Plantage. Confiseur-Cuisinier, Lang-e Diefsteeg 13» VOORHANDEN VELE SOORTEN: De Firma 1). BOER. ZOINEIV heeft de eer kennis te geven dat de „KONINKLIJKE BAZAR" zal zijn. Eene zeldzame verscheidenheid en uitgebreide keuze van voorwerpen, op eik gebied, zelfs in cle meest eenvoudige genres, is weder om op geheel éénige wijze tentoongesteld. De voordeeligste van alle voor deelige Sin t-Nicolaas-Aanbiedingen met ongekend rijke keuze is op aan vraag gratis en franco verkrijg baar bij D. BOLLE, Bazaar van Goed- koope Boeken, Hang bij de Visch- markt, Rotterdam. Vraag per briefkaart: St.- Nicolaas-Aanbieding. Vurige Uitslag van iedere soort, Huidziekten, Huid-Uitslag, worden snel en zeker verdreven door de zoo algemeen geliefde aromatisch-medicinale PRIJS 35 Cis. per stuk. Duizenden attesten van genezingen zyn beschikbaar. Verkrygbaar by N. K. SWEMER, Drogist, S. W. H. ROT TEVEEL en A. J. GROEN, Winkeliers. Alsook in alle Apotheken, Parfumerie-Ma- gazynen en by alle Drogisten in Nederland. Gebrs. —99—9— van Baggerwcrk, zynde het verdiepen van een gedeelte (lang ongeveer 1400 M.) van de Ringsloot, tusschen den Poelpolder en den Roversbroekpolder, te Lisse, in 2 perceelen. De voorwaarden liggen, van af 26 Novem ber e. k., ter lezing in de Herbergen van Th. ZIJLMANS, te Lisse en van P. KAPTIJN, te Haarlemmermeer, (Lisserweg). Mp« „"DE BETUWE", te TIEL, Leverancier van Z. M, den Honing en verschillende llovcn, Bekroond met Gouden, Zilveren en Bronzen Medailles. De éénige veel verbeterde Amerikaan- sche Kvaporntor-Inrlchtlng in Nederland. Overtreffen allo andere fabrikaten, verliezen niets van oorspronkelyke aroma en kleur. Slechts uitgelezen ooft uit de beroemdste Nederlandsche boomgaarden. zoete en rinscheRln- gen, machin1. bereid, alles zeldzaam blank en exquis. 25, 30 en 35 cents per kilo. DüllQTI1 blanke; heele en halve. Gecon- rtjluili fijte. (fijnste droogsoorten.) 30, 35 en 40 cents per '/2 kilo. Gëevaporeerde Meikersen, Kruis bessen, Blauwbessen enz., alles voor Compöte

Leidsch Dagblad | 1888 | | pagina 5