De Vruchten-Jams Pois ijl 201121. J. J. LÉ1. C.J. Chocolade-Artikelen. J. G. POPP, KL VOOR UWE KINDEREN. Gelden op 1ste Hypotheek J. IG. PRÖOT ZOON, J. G. intiRVki llOBM Middeleeuwsche Liederen en Leisen, I)r. J. G. R. ACQUOY. Nieuwe Ftijn, Nos. SO en SI, de 2 eerste Galanterie-Winkels van af de Korenbeurs. Ontvangen: het nieuwste in HANGLAMPEN. Premie-Aandeel en der Noord-Hollandsclic Yereeniging „Het TVitte Kruis." Gebruik voor aangenamen smaak II. O. LOUWERSEJr., Haarlem. Geconserveerd met behoud van de AROMA der Vruchten. Verkrijgbaar in glazen Potten bij de Voornaamste Comestibleshandelaars. Groote, fijne keuze aan de hoeren E. Smit en L. Yan der Deyl, terwyl eene schuit van den heer J. v. d. Deyl aankwam met 240 ton pekelharing en 40 ton steurharing. Het kantongerecht te Utrecht heeft H. K., wonende te Rotterdam, bekl. ter zake van het als reiziger, buiten het ge val van gegrond vermoeden voor gevaar, hetzij voor den trein, hetzij voor de zich daarin bevindende personen, gebruik maken van den noodrem om den trein te doen stilstaan, veroor deeld tot 25 boete, subs. 3 dagen hechtenis. Voor het kantongerecht te Zeven bergen heeft terechtgestaan de landbouwer V. H., uit Etten Leur. De beklaagde had ten tijde der militaire manoeuvres in Sept. jl. ge weigerd de bij hem ingekwartierde militairen en paarden te ontvangen, en werd hiervoor veroordeeld tot eene geldboete van 50, subsidiair 10 dagen gevangenisstraf. Naar w ij vernemen, zou h e t i n Duitschland gelukt zijn, tarwe en rogge met elkaar te kruisen. Hierdoor zou men eene graansoort verkregen hebben, welke de goede hoedanigheden van tarwe en rogge in zich vereenigt. Dit verdient zeer zeker de aandacht der landbouwers. ProvGr. Ort.) Bij Loenen (Geld.) is de boerderij van Blom geheel afgebrand. Een arbeider, die een paard uit den stal wilde halen, ontving van het dier zulk een trap, dat hij thans in bedenkeiyken toestand verkeert. De woning was pas gebouwd; de oude woning was in het begin van Augustus door een zelfde on heil vernield. Huis noch inboedel was verzekerd. In 1888 werden door bekende wielrijders uit ons land op baanwedstrijden prijzen gewonnen als volgtde heeren J. F. J. Huysser te Maastricht 42 (w. o. 35 eerste), P. W. Scheltema Beduin te Amsterdam 20 (w. o. 19 eerste), F. Hart Nibbrig te Amster dam 21, F. W. H. v. Leeuwen te Arnhem 20, A. R. W. Kerkhoven te Arnhem 19, F. F. Meijer te Nijmegen 14, A. L. Couvée te Delft 12, Leestomakor te Amsterdam 12, Van Pal- landt te Zwolle 11, C. H. Thiebout te Zwolle 10, Trakranen te Amsterdam 9, enz. In Overijsel zijn de boterprijzen in den laatsten tijd door den grooten aan voer zeer achteruitgegaan. Ook de veepr(jzen en vooral die der vette runderen zyn zeer gedaald, omdat er door het groeizame herfst weer veel meer vet vee was gekomen dan men vermoedde. Een opkooper van lompen, te Meppel, vond in de vorige week bij het sor- teeren in pas gekochte „voddon" een bank biljet van 25. Daar de afkomst dier lompen niet bekend was, is de vinder in het onge stoord bezit van het geld gebleven. Te Maastricht heeft Zondag avond eene zware verwonding plaats gehad. Door zekeren Peters werd aan den smid Moes, tegen wien hij een wrok schijnt gehad te hebben, eene diepe snede in den buik toege bracht. De dader werd onmiddellijk door de politie in hechtenis genomen. In de gemeente Hösel, bjj Wer den, brandde, niet ver van de Evangelische school, des avonds een alleenstaand huis af, benevens schuur en stalling, waarby ook twee personen omkwamen. De eigenaar van het perceel redde zich door een sprong uit de bovenste verdieping. De jonge vrouw wilde met hare beide kinderen van zes en drie jaren boven blijven, tot de man eene ladder tor redding had aangebracht. Hoewel dit vrij spoedig plaats had, zijn toch de twee kin deren gauw gestorven en is de jonge vrouw den dood nabij. In Georgiö is deoudsteneger ovorledon, Jeff King. Hy was 128 jaren oud en verkreeg zijne vrijheid na den slaven oorlog, toen hjj byna honderd jaren telde. Hy laat eene weduwe na van 23 jaren, daar hy vóór drie jaren opnieuw in het huwe- ïyk trad. Aan de „Times" wordt uit Ber lijn berichtDe Porte heeft besloten tot het zenden in de aanstaande lente van een eskader naar de Adriatische en Middellandscho zeeën, ter visiteering der havens aldaar. Wegens de te Marseille en op Sicilië heerschende pokken zijn te Kopenhagen maatregelen genomen tegen de uit die haven komende schepen. Omtrent de ontploffing in de steenkolenmyn van Sainte-Barbe, naby Cran- sac (Frankryk), wordt nader bericht dat uit een der putten 23 lyken en uit een anderen, dioperen, 9 zwaar verminkte dooden zy'n op gehaald. Het juiste aantal dooden is echter niet bekend. De ontploffing had plaats over eene lengte van 300 meter en had eene ver- schrikkeiyke uitwerking. De oorzaak is on bekend, want nog den avond te voren hadden de deskundigen, die dagelyks de atmosfeer in de myn onderzochten, verklaard dat er geen ontplofbaar gas aanwezig was. Het onderzoek, door burgemees ter en schepenen van Gent ingesteld naar aanleiding van ontvreemdingen uit de ge meentekas, heeft aan het licht gebracht dat sedert 1883 ongeveer 10,000 fr. 's jaars zyn verduisterd. De belastinggelden nl., door elders woonachtigen aan de gemeente verschuldigd, zyn niet behooriyk geboekt en verantwoord en door vervalsching in de boeken zyn ver dichte uitbetalingen van rente ingeschreven. Van de leeningen van 1868 en 1880 ontbraken 6541 coupons. Het gerechteiyk onderzoek is in gang, maar intusschen kon het dageiyksch bestuur meedeelen dat de ontvanger, wiens eeriykheid niet wordt betwyfeld, door verre gaande zorgeloosheid en blind vertrouwen de oneerlykheden van anderen heeft mogelyk ge maakt en in de hand gewerkt. Het is o. a. gebleken dat hy nooit zyne kas opmaakte, en de naamlysten van nalatige belastingschul digen zyn spoorloos verdwenen. Ook de „sche pen van financiën" heeft, volgens het verslag, zyne taak niet naar bebooren vervuld. Het bankiershuis van de heeren Reverchon en Batbellier te Parys is Zaterdag ochtend vroeg bestolen. Toen de kantoorlooper 's morgens binnenkwam, bemerkte hy dat de brandkast opengebroken was. 120,000 fr. in goud, bankpapier en effecten waren verdwenen. Gewooniyk bracht de looper den nacht door in het kantoor, maar ditmaal had hy wegens ongesteldheid daarop eene uitzondering ge maakt. De inbrekers hadden daar waarschyn- lyk de lucht van gekregen en deze schoone gelegenheid niet willen laten voorbygaan. Een Engelschman is te Chan- tilly op gruweiyke wyze vermoord en van zyne kostbaarheden beroofd. Een dezer dagen in België be- gonnen proces brengt de aldaar in 1886 plaats gehad hebbende ongeregeldheden weder in herinnering. De gemeente Jumet, waar de destyds vernielde glasfabriek van E. Baudoux stond, is door de rechtbank te Charleroi ver oordeeld tot schadevergoeding, doch is in hooger beroep gekomen, evenals de firma Baudoux, die de toegekende schadevergoeding te gering vindt. Het geldt hier eene som van verscheidene millioenen. De gemeente-ontvanger te Cle veland (Ohio) heeft gelden der stad verduis terd tot een bedrag van 429,337 dollars (on geveer 1,075,000) en is daarmede naar Canada gevlucht. Door groote speculatiën, welke totaal mislukt waren, kwam zyne handelwyze aan 't licht en zpne borgen zullen leelyk moeten bloeden. Het bouwen in onzen tyd. Zooals wy reeds hebben medegedeeld, is te Dussel- dorf een nieuw huis van drie verdiepingen geheel ingestort en werden zes arbeiders onder de puinhoopen begraven. Het ongeluk moet worden gezocht in het gebruik van slecht materiaal, terwyi het ge heels huis van drie verdiepingen in 17 dagen tyds geheel is opgebouwd, van de fondamenten af tot aan het dak. De ondernemer is reeds gearres'eerd. Een jaar geleden hadden de werklieden in de Vereenigde Staten niet min der dan 800 organen. Sedert het verval der „Ridders van den Arbeid" is dit aantal tot 150 geslonken, waarvan de meeste door ambachtsvereenigingen enz. worden bekostigd. Slechts enkele hebben zelfstandige levens kracht. Het best van deze bladen vaart de „Labor Standard" te Patterson, by Nieuw-York, zuiver socialistisch. Sedert het begin van den verkiezingsstrijd zyn weder 250 zoogenaamde werkmansbladen opgericht, werktuigen der politieke partyen en bestemd om na gebruik weder te verdwynen. De geheele waarde der effecten, welke in het postkantoor te Berly'n zijn ont vreemd en te Hamburg zyn teruggevonden, bedraagt 1,250,000 mark. De brand in Koopmann's Slacht- huizen te Hamburg is gebluscht. De schade bedraagt omstreeks 300,000 mark. De werk tuigen en twee groote gebouwen zjjn ver nield, doch de pakhuizen zyn gespaard. Alles was verzekerd voor 630,000 mark. In eene steenkolenmyn, in de nabyheid van Crauset, heeft Zaterdag eene ontploffing plaats gehad. Reeds zyn 42 lyken te voorschyn gehaald. Wegens het vuur kan men niet tot in het binnenste der myn door dringen. Door MARTINUS NIJHOFF te's-Gravenhage Is uitgegeven met eene Klavier-begeleiding naar den aard hunner tonen, DOOR Een deel gr. 4°. Prijs ƒ3.60. PRACHTBIJBEL met ruim 200 Platen. Voor den geringen prys van ƒ3.90 in plaats van 12 prachtbijbel v/d. Jeugd volgens onzo Staten overzetting met voorber. van J. W. FELIX, groote uitg. met ruim 200 grooto Platen, zeer fraai ingebonden. Prys ƒ12; nu voor ƒ3,90. Geef uwen Kinderen vooral het kostbaarste boek der boekenzorg er voor dat zy ook hun Bybol hebben. 't Is door aankoop van eene menigte Ex., dat ik den prys tydeljjk zoo uiterst min stol; is de voorraad verminderd, dan wordt de pi ys weder veel duurder. Men zende Postwissel van slechts ƒ3.90, waarby staatGroote Prentbijbel, om zoo'n prachtstuk franco thuis te ontvangen. Verkrygbaar by D. BOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken, Hang by de Vischmarkt, te Botterdam. Door de groote uitbreiding onzer zaken, zyn wy in do gelegenheid op het gebied van Hang- en Tafellampen, steeds het nieuwste en beste te kunnen leveren. De keuze in Hanglampen is enorm groot, terwyl de pryzen zeer laag zynvoor goede en solide qualiteit wordt gegarandeerd. Alle Hanglampen kunnen geleverd worden met echte Lampe- belge- of met alle andere groote en solide branders. Tevens alles verkrygbaar, wat met het Lampenvak in verband staat. Zeer groote keuze in Tafel- en Theeserviezen, Wasch- slcllcn, Messen, Lepels en Torken, Turf- en Holenbakken. Alsmede alle mogelyke artikelen voor huiselyk gebruik en voor Luxe. Gelieve vooral op Sfaam en Hos. te letten. GEGARANDEERD door een speciaal voor dezo LcODing Verbonden WAARBORGFONDS en een RESERVEFONDS, beide gedoponcord bjj de Nedcrlandsche Bank to Amsterdam. EERSTVOLGENDE TREKKING 1 DECEMBER E. K. 1 Hoofdprijs100,"00.— 2 Prijzen a 2600.—4000.- 2 Prijzen a 500.—1000.— 5 Prijzen a 50.—250.— 10 Prijzen a 25.—250. 2S0 a 14.—8920.— «00 109,420. - IS 188» DRIE TREKKINGEN. 1 April HOOFDPRIJS ƒ50,000.- 1 Augustus HOOFDPRIJS ƒ200,000.— 1 December HOOFDPRIJS fö0,"00.— De minste prijs, dio op eon HOLLANDSCH WITTE KRUIS LOT vallen moet, is ƒ14.-. Verkrijgbaar tot den koers van ƒ12.75 bjj do Heeren C. H. FELIX, C. J. HEINTZ ZOON. LEZWIJN EIGEMAN, to Leiden. VAN beschikbaar a 4'/i en 4'/2 pCt., tot hoogstens 60 pCt. der getaxeerde waarde van het onderpand. Hoofdagenten der Brusselsche Brand waarborg- Maatschappy, opgericht A°. 1821. Vaste Premie voor Hulzen f O.C5 p. duizend. Inboedels f l.-p. Kantoor: ÏIooglandscliQ Kerkgtaclif 43. BIJ uit de bloesems der Zonnebloemen, zyn thans Hodc-Toiletzeepen der Dames van de hoogste kringen en overtreffen door hunne byzondere fijnheid zelfs de beste thans be staande Toilet-Zeepen der eerste Firma's. IVeeneu, I Bognergasse 3. Depots te Leiden: By N. K. SVJEMER; Drogist, S. W. H. ROTTEVEEL en A. J. GROEN, Winkeliers. Alsook in alle Apotheken, Parfumerie-Ma- gazynen en by alle Drogisten in Nederland. Leiden, ter Boekdrukkerij van A. W. SIJTHOFF.

Leidsch Dagblad | 1888 | | pagina 6