VERKOOPHUIS, Brandstoffen. Baleinkorsetten. In Lossing: Systeem-Singer. Systeem-Singer. E. J. WIJNTJES, DEVENTER MI-TAPIJTEN van Je Mille TaffifaMet, voltens FalMspijscorat. SS m A. YAN RIGTEREN. Nieuwstraat 16, Den Haag. GEBRUIKTE MEUBELEN, ENZ., ENZ. Gutta-Percha-SCHOEISEL, J. OBER, Burgerlijke Stand. Ameublementen. gebRS. RE1NKE, Botermarkt 5 en 6, Tapijtgoeder en. BeddeiienMatrassen. opgericht 177a Gordijnstoffen. STOFFEEBDERIJ en TERHTJIZINGEN door liet geheele land. Agentschap van de Rotterdamsche Lloyd, en Ned. Amcrikaansclic Stoom vaart-Maatschappij H. J. VAN NOUHUYS, M. A. ROUSEL, 06 U l/l H E-i l/l 5>« l/l Haarlemmerstraat IVo. 283. Buitengewoon groote sorteering van de soliedste NAAIMACHINES ontvangen voor 25.a contant. 5 jaar garantie. Gratis onderricht, zoowel buiten als binnen de Stad. Aanbevelend, Haarlemmerstraat IVo. 283. vx l/l •-3 m m ra n 60 VASTE PRIJZEN. CONTANT. J. W. VOGELS. Adres voor: ZOOWEL NIEUW ALS REPARATIE, Heer en graclit 133. De ondergeteekende heeft de eer te berichten dat zijne Magazijnen voorzien zijn van DROGE korte en lange Turf, van En gelsclie- en Duitsclie Steen kolen, Gascokes, Houts kool- en Bruinkoolbriquet- ten, benken- en eiken-131ok- jes, beuken- en eiken-Tal hout, Vuurmakers, enz., enz. Dat alles voor vastgestelde prijzen vrij aan huis en in de bergplaats bezorgd wordt. Heer engracht 122. aldaar weder gevallen van typhus voorgekomen, die biykbaar in verband staan met het nut tigen van melk uit eene melkery, waar vóór eenige weken een verdacht ziektegeval was voorgekomen. Door de melk te koken en ge durende ten minste 5 minuten aan de kook te houden, kan het gevaar van besmetting langs dezen weg worden voorkomen. De luchtballon „Excélsior," Zon dag-namiddag te kwart vóór vyven te Gouda opgestegen, bestuurd door den Nederlandschen kapitein Herman Rodenhof, vergezeld door den heer S. W. Steenweg, uit Amsterdam, daalde, na een prachtig reisje gehad te hebben, te 5 uren 20 min. op den polder Oud-Har denhoek (Biesboscb), op 2 uren afstands van Werkendam, neder op het land van J. Baelde, die met den heer H. Yos, landbouwer op de Anna Paulownahoeve op den Kievitswand, alle mogelijke hulp verleende en den lucht reizigers eene hartelijke ontvangst bereidde. De grootste hoogte, welke de ballon bereikte, was 1050 M. Even vóór tien uren kwamen de reizigers met den goed ingepakten ballon te Werkendam aan. De hofstede, bewoond door Kreukniet en Rozendaal, te Zuidbroek, onder Berg-Ambacht, is gisternacht met den hooi berg geheel afgebrand. De bewoners konden ternauwernood, door een venster heen, het leven redden. Van den inboedel is nagenoeg niets behouden. Deze was, zoowel als de woning, slechts zeer laag verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. Gistermorgen is te Zutfen, zwaar geboeid, binnengebracht een persoon uit Epe, die, naar men verneemt, eene dienstbode den hals heeft afgesneden. (Z. C.) De burgemeester in de Limburg- sche gemeente T. heeft by den officier van justitie te Roermond eene aanklacht ingediend tegen het raadslid R., wegens het uiten van beleedigendo woorden in eene openbare raads vergadering. Op de Noordvaardor, bij Torschel ling, is de Noordsche schoener „Haabet," kapitein Ommundsen, bestemd naar Harlingen, met man en muis verongelukt. Sleep- en reddingsboot hebben vruchteloos getracht hulp te verleenen. Onlangs werd teDeventereen zwaan van de vorfraaiingsvereeniging „Devon- tria", doodgeslagen. De schooljeugd was daar over zóó boos, dat zy f 35 uit eigen beursje samengegaard heeft, om een paar nieuwe zwanen te koopen. Te Velp zyn de mazelen epide misch heerschende verklaard. De algemeene bewaarschool is tydeiyk gesloten. Van Zondag- op Maandag-nacht heeft in de Jonkerstraat, te Helder, eene ernstige vechtparty plaats gehad tusschen burgers en mariniers, waarby laatstgenoem den van hunne messen gebruik maakten en den burgers belangryke verwondingen in rug en armen toebrachten. Door de politie werden vier mariniers gevat en in arrest gebracht; drie der burgers moest men naar huis dragen. Het nieuwe Europa. De heer Emile De Laveleye, de bekende Luiksche staathuishoudkundige, heeft een loopje geno men met den berichtgever van de „New-York Herald". Deze correspondent begaf zich naar Luik en vroeg den hoogleeraar zyn oordeel over Europa's naaste toekomst. In zyne col legekamer ontving de heer De Laveleye den nieuwsgierigen Yankee en vertelde hem het volgende: Eene verdeeling van het Balkan-schiereiland tusschen Rusland en Oostenryk, waarover in den laatsten tyd meermalen is gesproken, acht de heer De Laveleye dwaasheid. Oosten ryk wil niet deelon, want het doel van dezen staat is over het geheele Balkan-schiereiland te heerschen, niet door verovering, maar door het aanleggen van spoorwegen en het uit breiden van zyn politieken invloed. Natuuriyk zal Engeland Oostenryks staatkunde steunen, daar deze tegen Rusland is gericht. Zoodra de oorlog uitbreekt, zullen Duit- sellers, Oostenrykers, Engelschen en Italianen te velde trekken tegen de Russen en de Franschen. De eersten winnen den stryd en zullen trachten Rusland evenzeer te ver zwakken als in 1870 door de Duitschers met Frankryk werd gedaan. Het zal zyn een oorlog op leven en dood, waarby den over winnaars groote buit ten deel moet vallen. Duitschland zal Finland aan Zweden terug geven, zelf de Oost-Zee-provinción nemen en van een ander deel van Rusland een afzon- deriyken, schynbaar onafhankeiyken staat maken onder een der Oostenru'ksche aarts hertogen. Het koninkryk Polen wordt hersteld en wordt een „stootkussen" tusschen Oosten ryk en het tot de Dnieper teruggedrongen Rusland. Rumenië krygt Bessarabië, en sluit den Russen voorgoed den weg naar Konstan- tinopel af. Duitschland is echter nog niet tevreden met de Oostzee provinciën. Het annexeert Nederland en geeft de noordeiyke departe menten van Frankryk aan België, dat lid wordt van het Duitscho tolverbond. Italië wordt beloond met Savoie en krügt boven dien Tunis en Tripoli. De Nederlandsche koloniën vallen Engeland ten deel, want zoodra Duitschland eene hand daarnaar uitsteekt, wordt Oost-Indië door de Engelsclie vloot bezet. De Engelscbe regee ring zal dan, evenals tydens Napoleon, de koloniën als een onderpand behouden en niet weer teruggeven. „Gelukkige Yankees" aldus eindigde de heer De Laveleye het onderhoud „gy be hoeft u niet de hersens te pynigen met het herzien van de kaart van Amerika!" De belangstelling van het Lon- densche publiek concentreert zich tegen woordig wanneer men de geheimzinnige Whitecbapel-moorden uitzondert op het nieuwste spektakelstuk in Drury-Lane Theatre, waarin de overwinning, in 1588 door de Engelschen op de Spaansche Armada be haald, verheerlykt wordt. Reeds het patriotisch onderwerp valt in hooge mate in den smaak der Engelschen, maar, wat het meeste by- draagt tot het stormachtig gejubel, dat eiken avond in Drury-Lane weerklinkt, is de schit terende mise-en-scöne. Getrouweiyk ziet men op het tooneel den ondergang der Onover- winneiyke Vloot in een open zeegevecht nage bootst eene scène, welke geregeld met luid applaus wordt begroet. Zekere Cornelissen te Antwer pen, een man van „twaalf ambachten en der tien ongelukken", had zich laatstelyk gevestigd als horlogemaker. Verschillende uurwerken werden hem toevertrouwd ter herstelling, maar kwamen niet terug. Daar hoorde men dat hy naar Engeland was vertrokken, on de klanten snelden verontrust naar zyn winkel. De vrouw stond hun zeer beleefd te woord. Haar man, zeido zy, was inderdaad naar Enge land en had alles meegenomen, maar alleen om de proef te nemen, of de horloges op zee even goed gingen als te land, een onfeilbaar middel, beweerde zy, om te zien of de repa- ratiën werkelyk doeltreffend waren. De goede zielen lieten zich gezeggen. Maar eindeiyk kreeg het den schyn dat Cornelissen, ziende dat de horloges niet goed gingen, uit over dreven eergevoel in Engeland bleef, en zy brachten de zaak voor den rechter. Deze is thans onbarmhartig genoeg geweest om hem tot 2 maanden gevangenisstraf te veroordeelen. Maandag is te P a r y s een op hee- terdaad betrapte dief gevat, die, terwijl hy werd opgebracht, een agent met een scheer mes, dat hy in den zak droeg, poogde te ver wonden. Hy verklaart Agorge te heeten en 18 jaar oud te zyn, en beweert onlangs in het departement der Seine en Oise twee man nen en eene vrouw vermoord te hebben. Te Paturages (by Bergen) heeft een mynwerker, by een huiselyken twist zyner vrouw en twee kinderen met zyne byl zeer gevaariyke wonden toegebracht. Terwyi de slachtoffers zich met moeite tot op straat voortsleepten, hing de ontaarde man en vader zich, zoodra ze verdwenen waren, op. In Bolivia is door een mededin ger van den tegenwoordigen president, eene poging tot omwenteling beproefd, die echter op den beslisten tegenstand des volks schip breuk leed. De werkstaking aan de tramways te Chicago is geëindigd. In Engelsch-Indiö heeft de cholera in de stad Bombay van 1 tot 28 Augustus jl. 65 sterfgevallen gemaakt. Daar- by worden uit 9 districten van hot president schap Bombay nog 458 sterfgevallen, uit Kandesh 353 sterfgevallen, enz., vermeld. HILLEGOM. Goboren: Engelbertua Jacobus z. van W. Beukers en T. Bruijn. Overleden: Cornelia "Wilhelmus Wittcman, oud 1 maand. Pieter Jacobus Huijssoon, oud 28 jaar, (overl. 16 Juli, aan boord van het stoomschip „Prin ses Marie"). HEEMSTEDE. Geboren: Anna Maria, d. van J. A. Yan den Brink en A. M. Van Kimmcroede. Ondertrouwd: Godefridus Leuven en Anna Catharina Boot. Overleden: Cornelis Van Beers oud lj. Gcrtrudie Van Raatingen, geh. met H. Th Van der Ploeg. Johanna Maria Sandcnbergli Mattliiessen, geh. met J. H. Brinkman, oud 61 j. Christina Theodora Rijkers oud 2 m. Wcst-lla-renstraat IVo. 2. In de sedert honderd jaren gunstig be kende Korset fabriek, gaat men steeds voort met hot maken van Baleinkorsettcn voor alle toestanden en met élégante Parysche modellen, tevens met vermaken, wasschen en repnrecren. Voorhanden: Korsetten met echt balein van af f'i.SO, zonder balein van af ƒ1. Korsetten met liorlogeveeren, alsmede de ZIEGLER'S met veeren, gemerkt D. lï. P. ti. 27. 9. SI, Tournures, de door HH. Doctoren aanbevolen Buikgordels, enz., enz. Horlogeveeren, Baleinen in elke maat en dikte, ook afzonderiyk, verkrygbaar. Hooglandschc Kcrkgraclit 36. eene lading puike, grove, zindeiyk brandende ltulir-Kachel kolen, tegen concurreeren den prys. A. REIHERINGER. Oude Heerengraoyt No. 19. Alle Goederen zijn van den prijs voorzien. VOORHANDENEene uitgebreide collectie Haarden, Kachels, Fornuizen, Kolen- en Tnrfbakken, Haardstellen, enz., in alle mogeiyke pryzen en qualiteiten, Tandem, Zwart Bullet, Wapenrek compleet, party Roezelwijn, enz. enz. Goederen van particulieren kunnen dageiyks worden ingebracht. Conditiën op aan vrage verkrygbaar. Doclenachtergraclit, ncliter de Kalscr- straat, IVos. 11 en 19. Bestellingen worden ook aangenomen bij den Heer ONDERWATER, Vlscbmarkt 4, hoek Kapelsteeg. Leiden, ter Boekdrukkerij van A. W. SIJTHOFF.

Leidsch Dagblad | 1888 | | pagina 6